Nevolnost od 11.tt Co jíst?

bluehorse2020
9. kvě 2021

Zdravim devcata, chtela jsem se zeptat, zda to ma taky nekdo tak, ze mu nevolnosti zacaly az pozdeji.
Od zacatku tehotenstvi jsem musela vzdy jist co 2-3 hodiny, jinak mi bylo zle a nadavovalo me. Mohla jsem jist vse, hlavne abych neco mela v zaludku. Mala svacinka jako ovoce ci zlenina, me vsak nezasytila.
Dneska jsem 11+3 a asi necely tyden mi je po jidle zle, zaludek na vode.. Ale i tak musim dodrzovat interval jidla a ovoce ani zelenina nestaci. Uz nevim co jist, abych si ulevila.
Nekdo nejaky tip?

hezz17
9. kvě 2021

Pecivo, piskoty 🤷🏻‍♀️

cilkat
9. kvě 2021

Mezi 11 a 15 TT jsem žila já sucharech, knekebrotu, rohlikach, piškotech a občas prošel i kefír nebo Míša (nanuk)

goovana
9. kvě 2021

@bluehorse2020 jo měla jsem to samé
Pomohl mi antimetil
Ale mě bylo špatně úplně po všem
Přestalo to až v 17 tt

majili
9. kvě 2021

@bluehorse2020 mne ted pomahaji ovocne kapsicky nebo presnidavky.

farka
9. kvě 2021

Malé doušky ledové coly v mezi čase, občas ještě zázvorové lízátko, jinak přečkat 😣

pexi
9. kvě 2021

Mě pomáhalo pít smoothies, jíst ořechy a sušené ovoce. Po doporučované. pečivu mu bylo hodně zle a vůbec jsem ho nesnesla. Asi to chce vyzkoušet, co bude vyhovovat tobě 😉

zdenule23
10. kvě 2021

@bluehorse2020 to mne je zle od zaludku posledni 2 tydny. A jsem teprve 9+6tt a nezabírá nic i po vodě mi je zle

bluehorse2020
autor
10. kvě 2021

@zdenule23 joo tak to znam, mam zizen, natahuje me, kdyz se nenapiju, ale cistou vodu nemuzu ani videt. Celkem mi v ni pomohl citron, ale to se taky neda pit porad

bluehorse2020
autor
10. kvě 2021

Tak aby toho nebylo malo, tak mi dneska volali vysledek krve a mam zvyseny cukr 🙄 takze hura zitra znovu na krev. Rohliky, piskoty a celkove to co jak stac snesu, muzu pomalu asi zapomenout

jjasmina
10. kvě 2021

@bluehorse2020 já jsem zvracela skoro pořád id 10tt do 8 měsíce, nic nepomahalo, hodně jsem jedla mrkev a redkvicky

zdenule23
10. kvě 2021

@bluehorse2020 ano voda s citronem mi nevadila ale po čase už ani tu jsem cítit nemohla..Doufám že se mi brzy uleví a sním cokoliv bez toho aniž by mi bylo zle.. Jedině co mi nevadí je zmrzlina 😃

janinne7
10. kvě 2021

@bluehorse2020 ahojky, no ja mam vzdy na neco chut a pak se do toho jidla musim vylozene nutit a nic mi posledni dobou nechutna a uz ani chut na nic nemam. Rada si ale dam nakrajenou ovoce a zeleninu, presnidavky a kupuju si Nutridrink, tjedno to piticko ma spousty vitaminu a je to jsko kdyby jsi snedla svickovou se sesti.
Polevky si taky delam a aspon abych mela teple do zaludku. 🍀🍀 drz se

nikyliz
11. kvě 2021

@bluehorse2020 taky mi bylo strasne zle z prazdneho zaludku a oak 14-15tt trochu i z jidla, ale zas uz sem mela sirsi vyber co zvladnu nez na zacatku, kazdopadne u me vzdycky zabere cola s ledem (ne po troskach, hodne😄), taky mi delal dobre meloun, boruvky a jogurty 🙂

emillyhk
11. kvě 2021

Vařené brambory s osoleným tvarohem. A pitný režim jsem doplňovala buď ledovým mlékem nebo horkým čajem. Cokoli s normální teplotou bylo těžké udržet... 🤷‍♀️🤦‍♀️ Neochucenou vodu jsem nemohla snad ještě na konci druhého trimestru...

kvetuska145
14. kvě 2021

Mne pomahalo pivo birel ochucene studene, piskoty, suche rohliky, vyvary a suche testoviny 😀 ted to konecne v 17tt ustupuje😀

zdenule23
14. kvě 2021

@kvetuska145 jsem 11tt a jedině ze sladkého mi zle není 🙂

cilkat
15. kvě 2021

@bluehorse2020 Jak moc špatná ta hodnota cukru byla? nechci nabádat k podceňování těhotenské cukrovky, ale pokud je to na lačno 5,něco málo, řešila bych to až v druhym trimestru, až začneš být schopná normálněji jíst. Ono tuhle hodnotu totiž dokáže vytvořit klidně právě to, že je ti blbě a nejíš. myslím, že těď je důležitější v sobě udržet aspoň něco.

bluehorse2020
autor
15. kvě 2021

@cilkat hodnota na lacno byla 5,6....dostala jsem ted domu glukometr a zjustuji, ze se mi ooravdu zveda cukr z hladu. Nastesti nevolnosti ustaly a muzu opet jist vse 😁

cilkat
16. kvě 2021

@bluehorse2020 super. Tak snad bude stačit opravdu jen normálně jíst 😉 .

netopejr
16. kvě 2021

@bluehorse2020 Co Ti nedělá zle, na co mas zbytek chuti. Muzes se jeden tyden utouct po rajcatech/mandarinkach/cemkoli, a druhej ani videt a na bliti. Musis podle sebe.
Pomáhá ledová Cola, Cola original, kdyztak po lzickach. Nebo cerny detsky caj zblekarny, uvarit, osladit Glukopurem, vychladit, nebo nesladit. Glukopur i do teplyho caje muze mit taky dobry efekt.
Dobra zmrzlina. Muzes si i udelat svoji nejaku, pokud Ti studene dela dobre.
Nebo pak Lipanek, jogurt....dajinse dontoho namocit piskoty nebo ovesny vlocky - doporucuju tubrozemlety, lehcinpronzaludek a driv nabobtnaji.
Ja vvtomhle obdobi m9hla akprat instantni polivku s instantnima nudlema, osttani jsem zvracela. 😆 Normalne to pokladam za hnus. Taky jsem mela chute na cinu od ťamanů - nevim, co tam davaji za koření - a ieste tu vyraznejsi/pikantnější. Normalne mi to vůbec nechutna. Tri tydny takhle a pak zas... neco jinyho no.
Vsimla jsem si, ze kdyz jim rano pecivo, zvracim. Po bananu zvracim.
Problem muzou byt slupky i ovoce.- okurka, jablko, hruska - urcite zkus oloupat. Z tehoz duvodu paprika nebo rajce muze byt problem.
At je brzy lépe!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru