Nízký tlak 16.tt. Co pomáhá?

helena1033
24. led 2021

Zdravim jsem 15+4 a je to tak dva dny co je mi divné, pak se mi začala točit hlava semmalatna těžko se mi dýchá. Říkala sem si že je to počasím pak sem si změřila tlak a 112/59 ...... Četla srm že to může způsobit lezení na zádech, já tak ležím pořadu 😓 .......
Nízký tlak je prý v tomto období zcela normální, jak s tím bojujete? Jo první co mne napadlo je kafe ale do toho se mi moc nechce......
Pořadíte ?

mona91
24. led 2021

@helena1033 na nízký tlak trpím cele tehu a vlastně oběh těhotenství. Nejlepší je hodně vody, pohyb, kafe nebo Coca cola. Ja pila první tehu I ted druhé tehu cele kafe, mám GDM takze Coca Coca nejde, v klidu mam průměrné 80-70/50, když třeba uklidim cely barak tak mam průměrné 110-100/60. A takhle celou dobu je to strašně nepříjemný... 🤷‍♀️

misak48
24. led 2021

Taky na to trpím hned od začátku každého těhotenství. Doktor mi řekl, že jediné co mi může poradit je kafe, když je to hodně zlé, tak na chvíli lehnout s nohama nahoru. To většinou zabere...

ema90
24. led 2021

@helena1033 Nevim, proc se vam do kavy nechce, ale mne pomaha. Stejne jako cola. Mam nizky tlak cely zivot i ted v 21tt.
Nebo si dat neco sladkyho.

anet_98
24. led 2021

@helena1033 měla jsem to samé. Když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem vyřadila kávu z jídelníčku. 4 týdny mě doprovázela malátnost a 3x jsem málem omdlela. Zavedla jsem tedy slabé kafe a vše bylo v pořádku 😊 a jestli se to nechce do kafe, tak bych zkusila více cukrů

maaaadlaaaaa
24. led 2021

@helena10 řeším to černým čajem a piju až podruhé vylouhovaný

saarunka
24. led 2021

@helena1033 kafe je uplně vpohodě. Pila sem latte cele tehu a piju i ted pri kojeni.. taky mi furt bylo slabo

misina321
24. led 2021

Ahoj, já mívám i 90/60 a omdlývaní. Nepomáhá nic 😅 Piju klidně 2 kávy denně, nebojím se toho, ale s tlakem mi to nepohne. Jsou nějaké potraviny, které snižují tlak. Tak těm jsem se začala vyhýbat. A to je asi vše, co jsem z internetu zjistila, že se dá dělat. Všechno co zvyšuje tlak je vlastně v těhotenství nevhodné.

ajja87
24. led 2021

Ja ho mám takhle celý život, kolikrát i nižší... To pak prostě pomáhá lehnout a odpočívat... V prvním těhotenství jsem kafe taky omezila na minimum, ale v ty době jsem ani moc kafar nebyla, ted už si klido každý den jedno dvě dám... Piju hodně s mlikem a latte. Me kromě odpočinku jinak nix nezabralo.

helena1033
autor
24. led 2021

Tak asi to kafe zase zařadim, protoze v práci jim asi těžko řeknu mám nízký tlak jdu si lehnout 😂 .... Sice sem někde četla že jako těhotná bych prý měla mít nárok na místo k odpočinku a případně si možnost lehnout ale u nás to možné úplně není. Zkusím slabé latte to mám ráda cukru jako my více, černý čaj ( podruhé vylouhovany nezabírá) ....... A uvidíme. Moc díky za rady 😊

maaaadlaaaaa
24. led 2021

@helena1033 já kávu nikdy nepila, tak mě ten čaj pomáhá. Věřím, že na kafaře je to slabý 😉

levandule_k
24. led 2021

@maaaadlaaaaa Můžu vědět, proč po druhé vyluhovaný?

maaaadlaaaaa
24. led 2021

@levandule_k protože většina teinu a "toxinu" se vyplaví hned při zalití, takže ikdyz ho někdo zaleje na poprvé a na chvilku, tak obsah teinu moc neovlivní. Osobně sáček jen proleju horkou vodou a pak si vylouhuju podruhé. Asi to není potřeba, ale je to jen pro můj klid v duši. 🙂 Mám špatný svědomí z více jak jednoho šálku čaje.

levandule_k
24. led 2021

@maaaadlaaaaa Jo tak 🙂 To jsem nevěděla.

bomo1
25. led 2021

Ja jsem si v sobotu naměřila rekord, 70/53 😃 pak už mi tlakoměr řekl error, takhle nízko už to asi neumí 😃 Když už je takhle zle, tak nohy nahoru, hodně pít, mokrej hadr na hlavu. Jinak dlouhodobě asi nic nepomáhá, ani to kafe mi nezabere...

sajul
25. led 2021

Obecně to chce dodržovat pitný režim, hodně pít vodu. Kafe i černý čaj odvodňují. Obecně se doporučuje i víc solit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru