Používáme cookies. Více informací zde. OK

Přibírám dost nebo málo? Ve 14tt vážím o 0,8 kg víc

soda365
3. dub 2015
Ahojky holky, dneska jsem 14+0 tt a vlezla jsem po 2 týdnech na váhu. Popadlo mě trochu zděšení a tak potřebuju poradit.. Před těhotenstvím jsem vážila 58kg a naposledy jsem si stoupla na váhu, když jsem byla 12+2 tt (to jsem šla na prvotrimestrální screening) tak jsem vážila 59,3kg.. Sestřičky mi řekly, že je to tak na spodní hranici přibírání a já si říkala, že to je ještě dobrý. Jenže dneska (14+0 tt) jsem vlezla na váhu opět a ta ukázala 58,8kg - "no do háje" to jsem si řekla a zachvátila mě lehká panika.. Podotýkám, že jím úplně všechno - myslím, že před těhotenstvím jsem jedla mnohem zdravěji než teď - jím teď i uzený, kachnu jsem upekla, kila čokolády jsem už snědla a slaný krekry alá chipsy jsem si taky párkrát neodpustila..

Je to normální nebo se děje něco špatného?? Prosím o rady.. Jaké máte zkušenosti vy?
Moc děkuju za všechny rady..
michalusenka
3. dub 2015
A neni spis dulezity zda dite dobre pribira nez samotna zena? vim ze treba nekdo na kg moc nepribere a pritom ma velke brisko
soda365
autor
3. dub 2015
@michalusenka Tak já jsem těhotná poprvé a navíc jsem člověk, který se leká úplně všeho.. Bříško zatím nemám téměř žádný (spíš to vypadá jen jako by mi trochu povolily břišní svaly)..
Na kontrole v 12+3 tt jsme byli v pořádku (co se týká míry, váhy i srdeční frekvence), jen doktor říkal, že jsem podle něj hubená a mám prý i méně plodové vody.. Na druhou stranu dodal, že to nemohu nijak ovlivnit, tak nevím..
Jak říkám, je to moje první těhotenství a jsem ze všeho vyjukaná..
ipkh
3. dub 2015
Tak jsem kvuli tobe vlezla na vahu 🙂
Pri prvni navsteve poradny v 10.tt jsem mela 62,5kg, ve 12.tt 63kg a dneska ve 14.tt mam 62 kg. 😉
Na kontrolu jdu za tyden tak se uvidi...
Ale moc toho nesnim, i kdyz se to uz zlepsuje za poslednich par dnu...
happylenulka
3. dub 2015
@soda365 jestli tě to utěší, tak já od začátku do 31.tt přibrala jen 1,5 kg... a to jím hodně.... mimčo přibírá a vše je ok.... 🙂
alyssa18
3. dub 2015
Buď v klidu. 🙂 Já jsem měla v 16. týdnu nahoře jen 0,5 kg. Taky jsem měla strach, ale sestra mě uklidnila, že tímto se nemám zbytečně nervovat. Důležité je opravdu, jak prospívá a přibírá miminko. 🙂
andelka
3. dub 2015
Je to normální. Při prvním tehu jsem první kilo pribrala az po 20 tt. Pokud mimi prospívá je to v pohodě.
pavlakosec
3. dub 2015
No já nevím co ty sestry straší, je to asi jak který doktor. Já jsem 13+4tt (první a vymodlené těhu) a mám skoro o 4kg méně než před otěhotněním. Jsem zdravotní sestra a nevím proč by žena měla v prvním trimestru nějak výrazně přibírat, když mimi nemá ani půl kg. Pokud je mimi v pohodě, tak není důvod nějak moc přibírat. Opak by byl horší. V mém okolí mamči přibíraly okolo 8-10kg za celé těhu a bylo to v pohodě. Pokud přibereš výrazně více, tak je to jen na tobě, protože to jsou jen tvoje kg, která ti zůstanou. Já se hlídám, protože chci být v pohodě po porodu a né funící lokomotíva, která se cpala, protože přece jí za dva. Potřebuju být schopná se v pohodě o mimi postarat. Je to ale jen můj názor. 🙂
kaccistar
3. dub 2015
jezis, tak to ja sa prave na opak desim, pretoze sa mi zda, ze mam brucho ako v 7. mesiaci a to som dnes 14+0! a pribrala som podla vahy len 1.5 kg... takze nechapem tiez.. sice som nikdy ploche brucho nemala a pred tym som pravidelne cvicila a teraz som prestala, takze je mozne, ze svaly som stratila a nabrala tuk na brucho este viac, ale u mna by sa to proberanie uz prave mohlo zastavit :-|
faminka
3. dub 2015
Ja jsem m za cele tehu pribrala 3 kg a po porodu jsem hned mela minus 8 kg 🙂 takze bych nesrovnavala, kazda to ma jinak...
ipkh
3. dub 2015
Bricho mam taky 😉. Dostala jsem prima tehu dziny, ktere se daji stahnout, tak uz je nosim kdyz je ted chladno...
Ze zacatku jsem mela pocit, ze se me jen vyplnil spek na brise, ale uz se me zacalo zakulacovat i nad pupikem..
U predchozich tehu jsem mela navic 12 a 8 kg. Po druhem porodu jsem sla z porodnice jen s 2 kg navic...
jitavrtule
3. dub 2015
@soda365 já to měla stejně jako @andelka, pribirat jsem zacala až po 20tt, břicho mi trochu vykouklo taky až někdy kolem 25tt. Těch keců, co jsem si vyslechla - jak jsem hubená, jak nemám žádný břicho, kde že jako to mimino je....... Před těhotenstvím jsem byla ve svalech, 59 kg na 175cm, hooooodně jsem sportovala. Miminko celou dobu podle odhadů úplně tabulkové.
Přibírání a velikost bříška jsou prostě naprosto individuální, fakt se s tím nestresuj.
Moc nechápu, proč to tvůj dr. vůbec řeší - na konci prvního trimestru není důvod nějak zásadně přibírat, přesně jak tu někdo psal - mimi je ještě drobek, jasně - něco váží děloha, víc krve atd atd, ale pokud mimčo prospívá a tobě je dobře, tak řešit kilo sem kilo tam mi přijde jako zbytečný povyk. Neřeknu kdybys začínala z nějaké extrémní podváhy, ale 58kg, jestli teda nemáš dva metry na výšku, je vcelku normální váha.
Rozhodně bych být tebou nešílela, že MUSÍM břibrat. Čokoláda, chipsy a tučný, sladký dítěti nedají absolutně nic, tobě jen prázdná kila, která budeš po porodu pracně shazovat.
Já za sebe můžu říct jen tolik, že byť jsem do pátého měsíce prakticky nepřibrala, teď ke konci už to frčí nahoru, ačkoliv se stravuju víceméně pořád stejně a dost rozumně a i se pořád hodně hýbu, tak už jsem plus deset kilo za posledních cca 10 týdnů a ještě mi pár týdnů zbývá 😉
Takže s přibíráním nespěchej, ona ta kila pak naskáčou dost možná pěkně sama 😃
mikulilinka
3. dub 2015
Jsem skoro 15tt ,mám 175 a vážím 56kg a nezhubla jsem ani neshodila pořád mám stejnou váhu ,na kontrole mi doktorka nic neřekla, taky jsem si myslela ,že je něco špatně ,ale břicho roste pomalu hezky.🙂
andelka
3. dub 2015
@jitavrtule souhlas. Jo a taky jsem přibírala nejvíc na konci, a vůbec nevím čím, otoky apod. jsem neměla. Od 20 do 36tt jsem přibrala 4kg a pak od 36 do 40tt 3,5kg. Už jsem se těšila ať je konec.
tulikiss
3. dub 2015
@soda365 hlavne klid ja az do 5 mesice byla v minusu 2 kg a pak jsme to dohnala(pribrala jsem 12kg), azacatku je miminko malikate tak nevim z eho by se melo nejak extremne pribirat.
michalusenka
3. dub 2015
ono podle me i zalezi na tom zda se zvraci a tim padem zhubne ne?
michalusenka
3. dub 2015
a ja bych mozna byla i radsi pribrat celkeme max 10 kg nez 20 kg :-x ale podle me telo a priroda si sama rekne co a jak
jitavrtule
3. dub 2015
@andelka já jsem taky bez otoků, těch deset kilo se na mě docela rovnoměrně rozprostřelo, takže ani nevypadám nějak extra tlustá... ale přece jen už mám břicho a taky mi narostly (na moje poměry) megaprsa, zadek to musel krapet vyvážit, abych nepřepadávala..... 😉 každopádně si přijdu jako pochodující medicimbal a taky se těším, až to v tomhle ohledu skončí. Ale zas teď mám ještě pohodu, rekreuju se na mateřský, chodím na dlouhý procházky.....s Pučmelounovou venku bude všechno jinak (i když určitě lepší 😎 )
reketka
3. dub 2015
Byla bych v klidu, sestricka to moc resi. Ja nezvracela, bylo mi dobre a stejne jsem, stejne jako ty prvni 3 mesice nepribrala vlastne nic. Sestricka kdyz me vazi tak odecita vsechno co je nad cely cisla a pokud jsi se hybala a prestala jsi, tak se ti treba postupne meni svaly na sadlicko a to je lehci nez svaly. Jsem 25tt a mam +5kg, brisko mi vykouklo az tak ve 20tt a taky vaha se zacala menit az tak 15tt. Kdyz si vezmes kolik vazi miminko, plodovka, placenta, tak ve 12tt je to tak kilo. Plus minus kilo mam i kdyz se vazim s hodinovym odstupem..
lucifereeek
3. dub 2015
no já nevím, v prvním těhu jsem začala přibírat až po 22tt a nikdo mi nikdy nic neříkal a celkově za těhu jsem přibrala 8,5kg, teď v druhém jsem začla přibírat už víc a teď v 36tt už mám +10kg, já myslím, že na tom až tak nezáleží, teda pokud nejsi vyloženě "anorektička" to by bylo asi už něco jiného.
soda365
autor
3. dub 2015
Díky všem za příspěvek - tohle mě hodně uklidnilo, protože sestřička i doktor do mě v 12+3 tt fakt hučeli, že jsem hubená (167cm/59kg - což podle mě znamená, že jsem štíhlá a ne hubená) a že miminko nemá v bříšku téměř místo a má málo plodové vody a když jsem teď ještě o trošku zhubla tak jsem se vyděsila.. Asi se na to vykašlu a nebudu se tím trápit 🙂
andelka
3. dub 2015
@soda365 místo v bříšku a kvantitu plodové vody stejně svým přibíráním neovlivníš. Jen ať sledují jak se dítku daří a neprudí lamentováním. Ne každá maminka musí přibrat 20 kilo.
ipkh
3. dub 2015
@soda365
Pres leto mam pri 168 cm 58 kg, ted jsem nejak nestihla zhubnout po vanocich...
Fakt bych se tim netrapila, hlavne at je mimi v poradku.
Myslim ze v lete, obzvlast jestli budou vedra, tak si briska i kg navic uzijeme az tak dost 😉
dana3262
3. dub 2015
@soda365 probuh, proc bys měla ve 14.tt pribirat? Když jsme pocali druhyho, měla jsem 59kg a když jsem jela do porodnice měla jsem 58kg. Mám 175cm. Dítě bylo celou dobu ok, tak to nikdo neresil..
soda365
autor
3. dub 2015
@dana3262 jak už jsem zmínila několikrát - je to mé první těhotenství a prostě jsem dala na to co mi řekla sestřička a doktor - to je myslím pochopitelné..
Také mám teď dojem, že jsem plašila zbytečně, ale zase je dle mého lepší se třikrát zeptat než pak brečet, že jsem to neudělala..
motomischel
3. dub 2015
Ahojky. Já jsem po otěhotnění z asi 56kg šla na 54kg. To mi vydrželo docela dlouho a hooodně pomaličku jsem to nabírala zpět a teprve tak měsíc zpátky jsem se přehoupla přes 56kg a teď ve 23tt mám 58kg. Bříško se mi ale ukázalo už od začátku (i když nijak extra velké není) a prsa se taky hodně zvětšily, tak jsem nechápala, jaktože jdu s váhou dolů, když vzhledově přibírám. Doktorka ale říkala že mimčo roste dobře a že je vše v pořádku a pokaždé si mě váží, takže o tom ví. Podotýkám, že jsem v těhu začala jíst sladké, dortíky, brambůrky, větší porce a jsem na PN, takže i míň pohybu😉 takže můžeš být myslím v klidu😉 pokud si tě doktorka váží a nijak to nekomentuje a malé je v pořádku, tak bych to neřešila a byla ráda, aspoň se to po porodu bude líp sundávat 😉))
klarajir
3. dub 2015
Já jsem s prvním nejdřív zhubla protože mi bylo špatně a přibírat jsem začala až kolem 16tt, za celé těhotenství jsem přibrala 9kg a teď jsem ve 35tt druhého těhotenství, mám 7kg nahoře a miminko prospívá hezky. Přibírat jsem začala asi kolem 20tt, do té doby jsem měla 55kg. Hlavní je, že je miminko podle ultrazvuku v pořádku.
pajdousekk
3. dub 2015
Prosim te bud v klidu a nestresuj se!! Ja jsem zacinala na 58kg, ted ve 38.tydnu mam nahore cca 8kg. Od kazdeho jen slysim jak mam male brisko a samozrejme jsem z toho byla na nervy. Doslo to tak daleko,ze jsem to dneska rikala svemu doktorovi a ten jen koukal. Brisko pry mam akorat,malou meril a ma 2800g, coz je v naprostem poradku.
Takze nikoho neposlouchej,kazda jsme individualni a mam pocit,ze tyto reci rikaji jen ty zenske, ktere nam zavidi,ze jsme neztloustli a nejsme jako koule!
atenka46
3. dub 2015
Sestřička možna závidí 😉 nestresuj je to individuální. Ja jsem v 16 tt na váze stále 1,5 KG navíc (51,5 KG/170 Cm) a přitom mega břicho...miminko si vezme co potřebuje..
bejushenka
27. dub 2015
Když jsem byla 14tt tak jsem zhubla 3 kg (z původních 59kg jsem byla na 56kg) a miminko přitom bylo v pořádku i všechny testy. Teď jsem 25tt a už mám 62, takže se to dorovnalo. Při prvním těhotenství jsem přibírala naopak spíš moc (ve výsledku 19kg navíc). Každý člověk je jiný a každé miminko je jiné. Přece se na všechno nemůžou udělat tabulky 😉
hany_bany
27. dub 2015
U mě váha kolísá během dne i dvě, tři kg - v závoslosti na tom, jak jsem po jídle, napitá, kdy jsem byla na záchodě, kolik toho mám na sobě...

Sem začni psát odpověď...

Odešli