Přibírám dost nebo málo? Ve 14tt vážím o 0,8 kg víc

soda365
3. dub 2015

Ahojky holky, dneska jsem 14+0 tt a vlezla jsem po 2 týdnech na váhu. Popadlo mě trochu zděšení a tak potřebuju poradit.. Před těhotenstvím jsem vážila 58kg a naposledy jsem si stoupla na váhu, když jsem byla 12+2 tt (to jsem šla na prvotrimestrální screening) tak jsem vážila 59,3kg.. Sestřičky mi řekly, že je to tak na spodní hranici přibírání a já si říkala, že to je ještě dobrý. Jenže dneska (14+0 tt) jsem vlezla na váhu opět a ta ukázala 58,8kg - "no do háje" to jsem si řekla a zachvátila mě lehká panika.. Podotýkám, že jím úplně všechno - myslím, že před těhotenstvím jsem jedla mnohem zdravěji než teď - jím teď i uzený, kachnu jsem upekla, kila čokolády jsem už snědla a slaný krekry alá chipsy jsem si taky párkrát neodpustila..

Je to normální nebo se děje něco špatného?? Prosím o rady.. Jaké máte zkušenosti vy?
Moc děkuju za všechny rady..

terezapetrova
27. dub 2015

@soda365 hlavně byt Tebou přestanu řešit desetinná místa 🙂 a ze jsi za 14 dnu nic nepribrala to fakt v Tve fázi a ještě zřejmě u prvního tehu nic neznamená 🙂 hlavně buď v klidu 🙂

zuzanazari
28. dub 2015

Ahoj, u prvního těhotenství jsem přibrala celkem jen 5 kilo 🙂 A vše probíhalo normálně.....Doktor mi nikdy neřekl, že přibírám málo. A teď čekám druhý mimčo, jsem v 16 tt a zatím mám nahoře kilo... A vůbec se tím neznepokojuji 🙂 Důležitý je nedržet žádné diety....

ema_s
8. kvě 2015
Uživatel ema_s je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ema_s.

Já bych se tím taky neznepokojovala, hlavně jestli je miminko v pořádku a přiměřeně velké na svůj věk. 😉

soda365
autor
8. kvě 2015

Ahojky holky, nyní se tímhle už zrovna dvakrát netrápím.. Dnes jsem 19+0 tt a vážím 62 kg (tzn., že jsem už přibrala 4 kg nad svou původní váhu.. Nyní se zase děsím jestli nepřibírám nějak moc, ale vlastně celé těhotenství je pro mě taková velká pocitová horská dráha.. Nyní mám totiž oproti původní diskuzi pocit, že přibírám víc než bych měla.. Nejde mi zase tolik o to co je teď, ale hlavně o to jak dám kila dolů po porodu... :( a jestli vůbec ještě někdy budu se svou postavou spokojená...

lipli
28. pro 2015

Před těhotenstvím jsem zhubla 8 kg v 15 týdnu mám pořád váhu 48 kg, tak uvidíme na další kontrole, zatím se zvětšila jen prsa, jinak nic. Na minulé kontrole se sestřička moc netvářila na tak nízkou váhu. Tak doufám, že vetřelec nestrádá.

keydance
4. led 2016

Ahoj. Jsem na začátku 16 tt a bříško nemám, jen trochu k večeru. Na váze žádný přírůstek. Myslíte, že je to ok?

kajka2008
12. bře 2016

Ahoj jsem 16tt a mám nahoře jen kilo 🙂 A břicho mám 🙂 Dr mě ničím neděsila,miminko se vyvíjí je v pořádku a roste-ještě se mi smála,že jsem jedna zmála ,která si stěžuje ,že má jen kilo nahoře 🙂 😉 A to jsem hodinový návštěvník ledničky a špajzu a všeho kde je jídlo 😀

mitchie
12. bře 2016

Já jsem teď v 17 tydnu, celkově před otěhotněním jsem měla podvahu, kvůli nemoci a pak jsem si našla fyzicky náročnou práci kde se přibrat nedalo. Šla jsem na neschopenku a od začátku těhu jsem nabrala přes 6 kg, včera mi paní doktorka dělala ult. jestli je mimi v pořádku, že jsem stále dost hubená, ale všechno je v pořádku. Já teda to na sobě samozřejmě cítím že se zvetsuju a i bříško že mi roste... Určitě bych se být vami nedesila, promluvte si o tom kdyztak s dr. Ale jestli se mimi správně vyvíjí tak tomu nechte čas 🙂

goodzana
7. dub 2016

JÁ jsem ve 14 tt ještě nic nepřibrala , ale břísko mi uz jde videt 😉

jojosefina
7. dub 2016

18.tt a ještě nejsem na své původní váze ... váhu bych neřešil, pokud dítě roste, pouze pokud by jste přibítala příliš.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru