Přibírání v těhotenství

anonimni1111
16. čer 2019

Ahoj holky předem říkám že nejde o mě ale o moji sestru. Bojím se o ní je teť v 16tt a už přibrala 9kg je tedy pravda že ona nikdy nebyla hubená má 172cm a před těhu měla cca 90kg takže už má skoro metrák. Máte nějakou radu jak přestat přibírat v těhu? (a vůbec je tu nějaká z vás co je na tom podobně)?

daggg
16. čer 2019

@anonimni1111 Přísahám Bohu, že jakmile se mi objevily dvě čárky na testu, přibrala jsem 6 kilo... Nikdy jsem nebyla hubená.. Začínala jsem na 82 kilech a momentálně mám 95... Čeká mě jeste měsíc těhu... Od začátku těhotenství poslouchám o obezitě, ze ohrozuju malého.. Jenže... Nejim sladké, smažené, kořeněné ani moc solené (trpím na strašné pálení žáhy a špatné zažívání).. Jím 4x denně.. Ovoce k snídani, něco malého k obědu, sváča a k večeři uz jen třeba zeleninu a Chlebik.. Nikdy jsem nejedla extrémně moc, nikdy jsem nebyla jedlik a přesto jsem vždy nabirala na váze a vždy jsem byla plnější... Nicméně já si myslím, že je to mojí povahou býka.. Často se nervuju a snadno se dostanu do stresu.. Nevim... V těhotenství by se především ale neměla drzet žádná dieta!

jirovapa
16. čer 2019

@anonimni1111 ahoj, jsem podruhé těhotná a doktor mi řekl, že moc přibírám, ale i u prvního těhu jsem hodně přibrala a po pár měsících to bylo dole, takže jsem v klidu a doktora neřeším. Normálně totiž sportuju a nejím sladkosti a omezuji pečivo. Když jsem těhu, tak mám opět rizikové. Takže mám méně pohybu, víc jím a jídlo neřeším (samozřejmě se snažím pořád jíst zdravě, ale sladkosti si neodepřu 😃🙈).

kiki1912
16. čer 2019

@anonimni1111 každej má jiné tělo a každej pribere jinak 🙂 mě třeba doktorka řekla že priberu 20 kg a to mám 156 cm a otěhotněla sem při nějakých 54 kg takže pokud je to sestreno první těhotenství tak bych to nějak neřešila stejně to pak shodí dolů. A nesmí taky zapomínat že něco váží děloha něco plod a něco plodova voda takže na konci zase takový váhový příbytek nebude. Musí myslet na to že neživi už jen sebe 🙂 přeji sestře příjemné tehu

laka_lacenda
16. čer 2019

Já jsem zase nikdy nebyla silnejsi. Poslední dobou jsem si udržovala 57-59kg/171cm. Běhala jsem ročně kolem 1500km. Takže fakt sportovec. V 18tt jsem už měla plus 6kg. A to jim min sladkého než předtím (není moc chuť), pořád hodně sportuju - místo běhu nordic walking, plavání. A rozhodně se neprejidam. Taky jsem podle ostatních "napřed". I podle nějaké tabulky jsem přibrala víc, než bych měla. Ale svědomí mám čisté: kdybych zrala jak prase, seděla jen na zadku a tak, tak bych si nadávala. Takže záleží jak se kamarádka stravuje a funguje. 🙂

verionka
16. čer 2019

Vůbec bych to neřešila, já přibrala asi 17 kg a to jsem ještě rodila o měsíc dříve, jinak by to bylo určitě dvacet a díky kojení a kočárovým procházkám to bylo za pár měsíců dole 😉

lida9
16. čer 2019

mam radu : neres segry pribirani, nech ji v klidu se tesit na miminko !! stejne ti do toho s prominutim nic neni, je snad dospela ne? ja pribrala za cele tehu 30kg, pak to slo rychle dolu, takze klid... drzim palce at je prcek zdravy🙂

cital
16. čer 2019

Já byla těhotná 2x... Pokaždé jsem přibrala 20 kg. Nejedla jsem nějak víc, možná maličko, ani chutě jsem neměla. Před porodem jsem trošku obalovala nervy to jo.. S prvním jsem nechala 17 kg v porodnici (byla jsem tam 2 dny) a s druhým jsem během 14 dnů schudla též 17 kg. Poslední 3 kg bez snahy byly pryč během 3 měsíců. Jsem spíš hubenéjsi. Teď jsem těhotná po 3 a přijde mi, že pribiram méně. No uvidíme kolik nakonec dám. Podle mě se to nedá ovlivnit. Pokud Teda nesedí a necpe se všem možným.. Tělo si veme co potřebuje.

merope
16. čer 2019

Pokud přibírá moc, tak jí o tom povídá už i gynekoložka a možná to ji samotnou štve. Pokud jsi s ní, tak můžeš vidět, proč přibírá - nejspíše proto, že je unavená a tělo si prostě říká o cukry. Takže ideálně jí můžeš pomoci třeba tím, že za ní přijedeš, uvaříš něco zdravého a pomůžeš jí s domácností.

anonimni1111
autor
16. čer 2019

@lida9 no a to je ten problém proč se bojím je ji teprv 19

kiki1912
16. čer 2019

@anonimni1111 a Tobě je kolik prosím Tě? Nejí jen za sebe ona z něčeho být musí a tu energii co má tu nemá jen pro sebe. A v kolikatem tydnu je?

daggg
16. čer 2019

@anonimni1111 Zase jako je pravda, že já o svý váze poslouchám takřka od začátku těhu... Celkem masírung od všech v okolí a především od gynekoložky.. Jak jsem obézní, jak pribiram víc než bych měla atp... Dovršilo se to tak daleko, že jsem se neuvěřitelně uzavřela.. Bojují teď sama se sebou.. Nejlépe je mi doma, kde mě nikdo nevidí... S přítelem se ani moc nepomazlime, sex uz nepřipadá v úvahu vůbec.. Prostě jsem se dostala do fáze, kdy mentálně nezvladam pohledy ostatních, protože mam pocit, ze si každy říká jen to, ze jsem tlustá a nehezká... Modlím se, aby uz to bylo za mnou a já mohla začít hubnout, abych nemusela každy den brecet do polštáře sama nad sebou... Prostě jsem si k sobě udělala brutální odpor a těhotenství si vůbec neuzivam... Největší podporou nejspíš sestře bude, když o její váze přestanete krafňat a ona se nebude muset například trápit a kvůli tomu mít nervíky... Takových, co to myslejí dobře je... A jeste jeden dotaz.. Ty už jsi někdy těhotná byla??

danlen
16. čer 2019

Jsem vyloženě obézní,mám přes metrák.. A zatím jsem neslyšela nic negativního na mou váhu ve spojitosti s vývojem miminek.. Jsem skoro na konci 16tt s dvojčátky a od začátku tehu jsem zhubla skoro 3 kg a to jsem nezvracela a normálně jedla, a teď jsem na původní váze před otěhotněním.. Jediné negativní co jsem maximálně slyšela bylo akorát, že jde hůře přes břicho udělat ultrazvuk..
Každý je nějaký a základem úspěchu je se mít ráda..
Vůbec bych přibírání na váze u sestry neřešila pokud to neřeší její doktor.

malinkaelinka
17. čer 2019

No myslím, že je to její věc, přibírá ona, ne ty. A pokud to tedy budeme řešit, tak je potřeba si uvědomit, co se v těhotenství nabírá. Není to přeci jen tuk, je to objem tekutin v těle, samotné miminko, plodová voda, placenta, rostoucí děloha... Ovlivnit se určitě dá přibrané množství tuku - a to vyváženou racionální stravou (hlavně žádná dieta proboha).... Já jsem se před těhotenstvím dostala dost do formy, teď jsem aktuálně 31 tt, mám nahoře 11 kg a vidím na sobě, že to moc tuku není - roste mi bříško, hodně mi vyrostla prsa, ale že by mi třeba rostl tukový polštář na zadku, to fakt ne. Takže jsem v pohodě, vím, že po porodu půjde dolů to, co souvisí s miminkem a to málo, co zbyde, to půjde dolů časem. Stále si držím svůj režim, hlídám si živiny, abych se necpala blbostmi, mám opravdu hodně pohybu (nachodím denně i 20 km, občas i více 🙂 ) a je mi moc dobře. Pokud ségra leží doma a cpe se dorty, můžeš jí zkusit zlákat na nějakou procházku atd, ale proboha jí do toho nemluv, představa, že mi moje sestra dává přednášky o mé váze, zabiju ji. To je pro plno lidí velmi citlivé téma, pokud bude chtít o tom mluvit, začne sama. Pokud se sama cítí diskomfortně ve svém těle, tak řeči o tom, že kyne moc, jí fakt nepomůžou a pokud nebyla ve formě před otěhotněním, těžko teď bude něco nahánět....

vikaleo
17. čer 2019

No me take destructs vybadala za to, ze ve 25. tydnu jsem byla +8 kg, tak mi zakázala jist sladký (což mám docela rada, hlavně cokoladicky🙂), sladký zadržuje vodu a z toho člověk nafoukne. Ale nevím, v prvním těhotenství jsem také přibrala hodně - cca 20 kg, do 3 měsíců po porodu jsem shodila 30, takže se moc nebojím a asi občas něco sladkého si dam - pak je život veselejší🙂

lucmisa
27. čer 2019

Tak já to mám teda opačné. Začala jsem na váze 83kg a teď v 34tt mám 86,5kg. Sestřička se mě každé vážení ptala co se děje, ale miminko přibírá zase krásné, už má cca 2400g. Na prvotrimestralnim screeningu mi vyšla pozitivní preeklamsie a abych se tomu vyvarovala chodila jsem na dlouhé procházky - i 12 km 4x týdne tak si myslím ze proto šla moje váha dolu a přibírá jen prcek, jinak jim normalne jen více sladkého. Mám spis “problém” ze mám větší břicho. Závaží si teda boty i se holim sama, ale oblecu jen manzelovy trička, oproti kamarádkám ve stejném týdnu mám sice nejméně kg nahoře, za to největší břicho, takže budu mít velké mimco.

lida9
28. čer 2019

@lucmisa velikost bricha s velikosti mimca nesouvisi... ja mela mrnavy pupek, v den porodu jako maji maminky treba v 6. mesici, a prcek byl obri 4.5kg i doktor se divil, ze je tak velky, kdyz to vubec nevypadalo🙂)

lucmisa
28. čer 2019

@lida9 já mám k tomu ale i předpoklad, Víz zatím váha miminka, oba s manželem jsme měli porodní váhu přes 4kg. Takže si nedělám naděje na nějakého prcka 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru