Příchod miminka a psí mazlík

dominikaanovakova
17. čer 2018

Ahoj maminky. Je tu nějaká, která má doma pejska a čerstvé narozené miminko? 😊 My máme doma 7 měsíců starou fenku Německého vlčáka a příchod miminka nás brzy čeká. Je zvyklá bydlet venku na zahrádce. Do domu smí pouze, pokud ji pozveme. . Denně se jí věnujeme 3 i více hodin, pokud to čas dovoluje.Mam obavu, že se pejskovi nebude moc zamlouvat, že doba strávená s páníčky se výrazně zkrátí,
až přivítáme nového člena rodiny. Přece jen s novorozencem nemohu běhat 3 hodiny venku aby se hafan vyběhal. Jak to zvládli vaší pejsci ☺️😉?

irena1111
17. čer 2018

@dominikaanovakova nevidím v tom problém. 7-měsíční pes je ještě štěně a je tedy tvárný, navíc německý ovčák je hodně sociální plemeno takže bych se toho nebála. Pohyb bude mít na procházkách s kočárkem (chůze u kočárku jde natrénovat celkem snadno) a když bude miminko v kočárku spát tak můžeš psa prohonit třeba za míčem pokud rád aportuje. Myslím, že tím že máte hafana ještě mladého atak budou s prckem časem nerozlučná dvojka. Mému psovi bylo 1,5 roku když se narodila dcera a hlídal jí od začátku jako poklad. Jak byla malá v kočáru tak se od něho pes nehnul. Bude to v pohodě, neboj.

dominikaanovakova
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
dominikaanovakova
autor
17. čer 2018

@irena1111 právě těch procházek se obávám,, trénujeme chůzi u nohy od malička, ale pořád je kolem hodně podnětů, které ji rozptylují.Když jede auto mám pocit, že mi utrhne ruce. Takže řídit kočár a psa bude ze začátku asi náročné😊už mi tady některé maminky poradily koupit ohlávku, snad zabere 😉

irena1111
17. čer 2018

@dominikaanovakova pokud je možnost, zkuste chodit v klidnějších lokalitách a postupně přidávat rušivé elementy. Je mužné zkusit i stahovací obojek nebo ten náhubek. Na některé psy taky dobře působí používání postroje místo obojku. Psa můžete taky zkusit motivovat ke správné chůzi balónkem na provázku nebo pamlskem .

dominikaanovakova
autor
17. čer 2018

@irena1111 tohle všechno zkoušíme každou procházku.. Klidnější místa a postupně bereme na místa kde je provoz. Míček ani pamlsek pejska na procházce nezajímá😊stahovací obojek máme.

irena1111
17. čer 2018

@dominikaanovakova chce to trénink a důslednost. Navíc je možné že se u kočárku pak bude chovat klidněji než u nohy. Ale je to ještě štěně tak holt blbne. Můj ovčák takhle kdysi vyváděl i s ostňákem ale s věkem se to uklidnilo.

dominikaanovakova
autor
17. čer 2018

@irena1111 🌷

evee24
17. čer 2018

@dominikaanovakova to je moje deformace. Vlčák jen československý. Urcite zkusit ohlavku. On pes nemůže tahat a neprevrati kocar. A z porodnice dat ocichat ponožku třeba a az pes bude klidný tak mimi. Štěňata jsou posuci kor puberťák. Tříska to s nima hlava nehlava. Pak nepovolit. Já už mám postarší pesany a jsou už klidni. Malou zbožňují. Ale tam proběhla socializace už od miminek.

katsuss
17. čer 2018

@dominikaanovakova pitomost, šátek je to nejlepší! 🙂 nemám teď čas se rozepsat, ale třeba zítra 🙂

jirina58
17. čer 2018

@dominikaanovakova, 3hodinova prochazka s kocarkem a s pejskem neni problem. Tohle jsme resili pred rokem, kdy jsme cekali malou. Mame tedy mensi plemeno, ale byl zvykly take na dlouhe prochazky. Male bude za chvilku rok a jsou to super partaci! Denne jsme v podstate cele odpoledne venku, a to i v zime. Pes je bezva!

dominikaanovakova
autor
17. čer 2018

@katsuss dobře 😉

dominikaanovakova
autor
17. čer 2018

@jirina58 přítel člověka 😉 Když jste to zvládly vy maminky, tak to zvládneme i my. Díky za rady 😊

jirina58
17. čer 2018

@dominikaanovakova, moje kamaradka mela nemeckeho ovcaka a narodila se jim dvojcata. Ten pes nikoho krome rodicu k tem detem nepustil. Kdyz jsme se prisli na miminka podivat, museli ho zavrit. Deti rostly a lepsiho hlidace si pry nemohli prat. Jsou to nejlepsi psi! 👍🏻

dominikaanovakova
autor
18. čer 2018

@jirina58, 👍to je super!

martiniquest
18. čer 2018

@dominikaanovakova Dovolim si reagovat na satky. Proboha, toto vazne ne! Satek neni nejvetsi zlo!!! Pokud dodrzis zasady ergonomickeho noseni (kolena vys nez kycle a zakulacena pater), je to naprosto bezpecne. Naopak, miminka byvaji v satku klidnější, protoze jsou v neustalem kontaktu s matkou, coz jim dela velmi dobre. Sama jsem syna nosila a nosit budu i druhe. Podivej se, jak se zachazi s miminky jinde nez v Evrope a Severni Americe - noseni je naprosto prirozene. Precti si o tom, prosim, vic a nepis takove rychle soudy zalozene kdovi na cem.
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=75
Je pravda, ze nekteri lekari nevidi noseni radi. Stejne jako velka cast spolecnosti. Bohuzel stale pretrvava nazor, ze kontaktem se dite rozmazluje. Vzniklo to v komunismu, kdy bylo potreba dite od matky co nejrychleji separovat, aby jej mohla dat do jesli a jit do prace. Odtud pochází i odkladani do postylek atd.

aajka01
18. čer 2018

Také mě to čeká .... Mám doma pětiletého staforďáka a miminko přijde v září ... Je to byťák, doma k nezaplacení i pokud se sejde den, kdy nemá zase tolik pohybu, venku k neutahání (teď ty tepla teda zrovna nemiluje a nejradši je tráví ve vodě). Sama jsem zvědavá, ale zatím nemám strach, že by mimčo nepřijal, už teď mu říkám, "Kde je mimi" a ví, že má k pupíku. Nikdy se nám úplně ale nepovedla chůze u nohy, takže počítám, že začátky budou krušné, ohlávku máme doma z dřívějška, tak uvidíme.. Ale přesně, miluje tenisák, takže šup na louku a zde unavit, pak se projít a věřím, že to půjde.. 🙂Neumím si ani na chvíli představit, že by to nešlo nebo že bych se ho měla vzdát... Věřím, že pozná, že prostě k nám patří a je to další člen rodiny 🙂 Ještě teda taky podle toho vybíráme kočárek, aby byl spíše do terénu, a já s ním mohla chodit louky a lesy.

helcakab
18. čer 2018

@martiniquest no ono se to spíš nelíbí lékarum fyzioterapeutum, cvičíme vojtovku a nám vylozene rekla ze do sátku ne, ze k ní potom chodí deti, které byly v sátku a resí nohy do X, skoliozy, spatne vytočené kotníky...fyzioterapeutka rikala, ze na detech, které nemají zádné problémy, zanechá sátek minimální následky, horsí to je pokud to díte problém s pohybovou soustavou má (podle doktorů je to az 50% kojenců) a spousta matek práve neví, jestli to detátko ten problém má nebo ne.

martiniquest
18. čer 2018

@helcakab Mam kolem sebe desitky deti, ktere byly nosene a zadne "nasledky" nemaji. Naopak, kamaradcin syn mel nerizeno nosit frajtovu perinku, nedavali mu ji, naopak ho denne nosili a kluk ma od pul roku normalni nalez na kyclich 🙂 takovych pripadu jsou stovky, jen se o tom nikde moc nepise, protoze noseni deti je dnes povazovano za neco divneho.

1lenuska1
18. čer 2018

@helcakab Pridavam se, i my chodime se synem na rehabilitaci, mame sledovany motoricky vyvoj a mame nositko (Manducu v nasem pripade) nedoporucene. Pry maximalne jen na chvilku. Tak vyuzivam prave na 1 prochazku se psem (fyzicky kocar a pejska nedam, dalsi prochazky chodi manžel), ale jinak take ne...

dominikaanovakova
autor
18. čer 2018

@martiniquest ahoj, děkuji za názor a za info. Nedělám soudy, byla to pouze má reakce na jiný komentář a názor.. Už mi jiné maminky psaly, že to tak není. Nikomu nevyvracuji, pouze jsem někde četla 😉

dominikaanovakova
autor
18. čer 2018

@aajka01 určitě to budou skvělé procházky. 😊 Miminko také přivítáme v září, tak na tom budeme podobně😊

dominikaanovakova
autor
18. čer 2018

@helcakab díky. Ono je to asi názor od názoru 😊😉

evee24
18. čer 2018

@dominikaanovakova my meli mit siroke balení a nosenim se krasne srovnalo. Plus vada na noze. Dokonce mi to na fyzio doporučili. Jinak by me odvezli do blázince 😁 bych se ani nenajedla. Kocar nesnesla. Uvidíš co se ti narodí. My meli holt štěstí na dráždivé miminko.

dominikaanovakova
autor
18. čer 2018

@evee24 😉 jestli bude po tatínkovi, tak to bude velká legrace 😛

helcakab
19. čer 2018

No ono k tomu nosení, ja si půjčila nosítko na vyzkousení a mne to teda pohodlné vůbec nebylo, prislo mi, ze pokud je vedro, ze tomu díteti tam musí být strasné vedro a ze ono je to docela i záprah na záda té matky...no nám fyzio ríkala, ze nekdy siroké balení nadelá taky dobrou paseku pokud není vylozene odůvodnené, ze to nekdy lékari indikují zbytečne a potom to holčičkám deformuje pánev například.

helcakab
19. čer 2018

@martiniquest já myslím, ze je to fakt prípad od prípadu, ale pokud ti fyzio rekne nenosit, asi bych jim verila, ta vojtovka ma prokazatelné účinky pokud deti mají problémy.

dominikaanovakova
autor
19. čer 2018

@helcakab díky 😉

dominikaanovakova
autor
19. čer 2018

@helcakab také jsem o tom slyšela😊

fifi02
19. čer 2018

Když se narodil první syn, měli jsme půlroční štěně berňáka 🙂 a celá rodina se děsila, že tak velkého psa pustíme k miminku. U kočárku se naučil chodit během několika procházek, v zimě jsme kvůli sněhu měli nosítko. Jak postupně oba rostli a pobírali rozum, tak se z nich stala skvělá dvojka. Pes se naučil hlídat kočárek před obchodem, na zahradě a dneska malého "hlídá" i na pískovišti. Takže vůbec nemějte obavy, pes se všechno naučí a pochopí. Syn po něm neustále leze, lehá si na něja on si nechá vše líbit. Teď čekáme druhého syna a pes se už teď chodí mazlit k břichu 🙂

dominikaanovakova
autor
19. čer 2018

@fifi02 krásná fotografie a skvělá dvojka 😊Díky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru