Screening v 2. trimestru, krátká, zahnutá stehenní kost

ammore1987
26. únor 2016

Dobrý den maminky, dneska jsem byla na 2 screeningu ve 20tt a bylo nám řečeno, že má kratší stehení kost zhruba o 2 týdny... měla jste to některá? Doktor nám řekl, že by to mohl být špatný vývoj a malý by mohl být liliput... :'( Moc děkuji za odpovědi.

werumka
10. zář 2016

@leontynka21 Nene, nepocitas to blbe 🙂 jen jsi prostě měla ovulaci o nějaké 4-5 dní dřív, než s čím počítá průměr 😉 když máš ovulaci třeba už 9. den cyklu, tak bude dítě na ultrazvuku stabilně o 5 dní starší, než podle data poslední menstruace 😉

leontynka21
10. zář 2016

@werumka aha ja si myslela ze to pocitam blbe protoze kdyz ke styku doslo 12.2.tak nemuzup pocitat tu lednou ovulaci ale az tu po tom styku nebo tohle rikam blbe?v tom nejak plavu😢

leontynka21
10. zář 2016

@werumka to by vychazelo ze jsem musela asi toho 12 otehotnet hned pokud to rikam dobre mam v tom hokej malinko

leontynka21
10. zář 2016

@werumka jo tak oni maji vlastne ten prumer 28 dni cyklu vid

gepe
10. zář 2016

@leontynka21 podle me unorovou ovulaci, pokud jsi mela ms 2.2. Ale uz to neres 😉 ja jsem byla ted v patek podle posledni ms 27+2 a na utz 29tt, mladej mel uz 1330gr, vse ok. A to je myslim podstatny i pro Tebe, zda je vse v poradku 🙂 tedy pokud neni kdosi, kdo Ti neveri, kdy jsi otehotnela. Ja mam klasik cykly 28+-2dny, ovulaci mam dost bolestivou tak vim kdy cca prijde a je tj povetsinou 12-14 den cyklu. Kdybych to resila, mela bych byt dle utz oplodnena behem menstruace a to je 100% nemozne u me 😉

leontynka21
10. zář 2016

@gepe tak ja mam rozdil jen 7 dni nu dle ult.jim vychazi drive tak me to jen zajimalo z toho duvodu ze v lednu jsem byla nemocna a brala dost antibiot.vis.Tak jen o to my slo,ale tak dle MS by to mela byt unorova ovu.Snad by poznali kdybych byla tehotna i presto ze jsem mela mesicky

leontynka21
10. zář 2016

@gepe a ja cykly mela ruzne ,26,23 jak kdy do tech 28 dni vzdy

leontynka21
12. zář 2016

@gepe a ty cekas taky prvni?tak to mas jeste o nejaky den vetsi rozdil nez ja vid.

gepe
12. zář 2016

@leontynka21jj vetsi rozdil 🙂 mame uz jednu cerstve 3l doma. Po porodu jsem byla 3x tehotna a nedopadlo to takze cekame pate, avsak teprve druhe, ktere uz je za dobou prusvihu a doufame bude ok az do porodu, i pote.

leontynka21
12. zář 2016

@gepe tak to ti drzim moc palecky at ti vse dobre dopadne kdy ze mas termin?☺nu az tak velky nemas dle ult.a PM NE.ja mam tyden

akcak17
30. črc 2018

@ammore1987 Ahoj, moc gratuluji že to nakonec tak dobře dopadlo.take to teď řešíme. Nejdřív Down, teď tohle. Je malý nakonec zdravý? Čekáme na výsledky amnio a moc se bojíme.. máme ještě větší rozdíl ☹

akcak17
2. srp 2018

@werumka Dobry den, ty veliké rozdíly mezi stehenní kosti a hlavou jste měli už ve 20tt? My to máme tak o tři týdny, geneticka říkala ať počítáme s nějakou vadou...

werumka
2. srp 2018

@akcak17 Dobrý den, ano, ty rozdíly byly už ve 20. týdnu. Na ultrazvuku to nikdo nekomentoval, pak jsme to viděli až ve zprávě. Syn je symetrický a zdravý 😀

veronicka89
2. srp 2018

Ja kdyz jsem vsechny organy porovnavala dle tabulek bylo vsechno celkem mimo ...nikdo to neresil a mam zdraveho kluka

akcak17
2. srp 2018

@werumka Moc děkuji, tyhle diskuze mě tolik uklidňují, doktorka + geneticka mě totalne vystrasi a pak řeknou ať na to nemyslíme 🙂

prcekverunka
2. srp 2018

@akcak17 Jako by to šlo, na to nemyslet, co? Já mám teď třetí mimčo, první dvě v pohodě, u třetí to začalo druhým screeningem, kdy doktor 2x po sobě v odstupu dvou týdnů nedokázal vyšetřit ledviny a neviděl močový měchýř. Pak jsem dalších 5 dní čekala na vyšetření na vyšším pracovišti (strašně dlouhých 5 dní!), kde mi řekli, že je dcerka v pořádku. A teď po porodu na kontrole v 6 týdnech mě dětská strašně vyděsila, že maličké strašně rychle vyrostla hlavička a nezdá se jí fontanela a že má podezření, že jí v té hlavičce něco roste! Ještě ten den to vyloučili na neurologii. Ale tam mi zase dr. řekla, že jí možná předčasně srůstají lebeční švy, protože má velmi atypický tvar hlavy. Do té doby jsem si myslela, že má jen ´´šišku´´ po porodu. Takže? Teď zase nervy, čekáme na speciální vyšetření hlavičky, kam se musíme objednat a zatím se mi ani nepodařilo se tam dovolat. Děti jsou nejvíc na světě, ale člověk už se o ně nikdy nepřestane bát..Přeji hodně štěstí, ať je miminko v pořádku 🙂

akcak17
2. srp 2018

@prcekverunka Děkuji, to ej teda taky hrozný. Já nevím, proč to říkají takhle když není nic jisté...ten strach nepřestane už nikdy 🙂 nám nejdřív vyšlo vysoké riziko downa, teď zas tohle, bojím se.co bude dál :-/ děkuji, také přeji ať je malá zdravá 🙂 určitě bude, každý nemůže být stejný přece...

prcekverunka
2. srp 2018

@akcak17 Děkuji, bohužel se bojím, že tentokrát se nepletou. Ale uvidíme. Dokud to není potvrzené, tak to není jisté. Je to děs, milion vyšetření a akorát stres pro maminky. Pro miminka (nejen) v bříšku není nic horšího než vystresovaná maminka.

akcak17
3. srp 2018

@prcekverunka A i kdyby se to potvrdilo, tak to přece nemusi být tak hrozně, jak to ze začátku vypadá. Budu moc držet palce ať je holčička v pořádku. Může se stát vážně cokoliv :-/

prcekverunka
3. srp 2018

@akcak17 Děkuji, i já vám držím moc palečky 🙂

ammore1987
autor
15. zář 2018

@akcak17 Ještě stále nemáme hotovou genetiku, ale naposled nám řekli že bude mít cca 155 cm... v dospělosti... jako mě už je to jedno, jsem ráda, že jinak je zdravý a výšku už neřeším.... a jak to vypadá s váma??

akcak17
15. zář 2018

@ammore1987 Tak pokud je prcek zdravy a prostě bude jen menší, tak je to krásný "výsledek" a taky bych si takový přála.. nás neuvěřitelně straší, že bude maly mít s největší pravděpodobností kostní vadu, ve 21tt bylo zaostávání o 3 tydny, to samé ve 23tt ale ve 27tt se to zhoršilo a už je zaostávání o 4, tudíž se bojím, kam se to až dostane. Plodová voda nic nenašla a vse je jinak v pořádku, hlavička je naopak na horní hranici normy, takže rozdíl mezi hlavičkou a nožičkami je už obrovský ☹ držím palce, ať vám genetika nic nenajde, ale malý není už tak malý ne? 🙂

ammore1987
autor
15. zář 2018

@akcak17 už vám píšu do sz

katnessie
8. pro 2022

@akcak17 Dobrý den, mohu se zeptat, jak Vám to vše dopadlo?? My na UT ve 20 týdnu máme hlavičku a bříško na 20tt a stehenní kost pouze na 17tt 😢

akcak17
8. pro 2022

@katnessie Dobrý den, malému jsou už 4 roky. Před porodem měl opozdenou stehenní kost asi o 6 týdnů. Narodil se v termínu a měl 42 cm. Teď má cca 94, jezdíme pravidelně na endokrinologii a od ledna začínáme léčbou s růstovým hormonem. Jinak nic zvláštního. Genetika nikdy nic nenašla a pak jsme návštěvy na gen.utnuli. Je to náš miláček 🥰 držím palce!

akcak17
8. pro 2022

@katnessie A hlava se mu pak srovnala a má normální hlavu 🤣 vypadá normálně, jen je prostě menší. Vypadá tak na dva roky...

katnessie
Autor odpověď smazal
Zobraz
katnessie
9. pro 2022

@akcak17 Dobrý den, moc děkuji za odpověď 😊😊 To že by byl menší by nám opravdu nevadilo, spíše nás děsí přístup doktorů. Jak píše o to větší to bude miláček.

akcak17
9. pro 2022

@katnessie Nás doktorka také dost deptala, vlastně řekla že není žádná šance že by mohlo být vše v pořádku. Pokaždé nám dala nějakou možnou diagnózu a na googlu jsem se nestačila divit (například že se děti s touto diagnózou nedozivaji ani roku života 🤯) vím jak vám je.. I to je důvod proč zatím druhé odkládám 😉 držím palce ať to dobře dopadne. Vím že jsem si psala i s maminkou u které to nakonec bylo úplně dobrý, prostě to mimčo brzy dohnalo a vše už bylo ok. My ten růst řešíme pořád, ale roste a to je hlavní. No já sama mám 154 cm 🙂 ono je to pár milimetrů v tom 20tt, může to vše dohnat. Proč by mělo být mimi nemocné když má o 4mm kratší kost?

katnessie
9. pro 2022

@akcak17 To nás také zarazilo, selským rozumem bych to brala tak, že bude menší. My jsme sice s manželem vyšší, ale může zdědit geny po prarodičích, proč ne...Ale bereme to tak, že to nižší vzrůst není důvod k ukončení.
Tak nějak doufáme, že se malý pohl a nebylo to dobře změřené, jak píšete každý milimetrik dělá rozdíl. Uvidíme v úterý to jdeme k naší dr, doufáme, že nás trošku uklidní.
Moc děkuji za Vaše odpovědi 😊😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru