Screening v 2. trimestru, krátká, zahnutá stehenní kost

ammore1987
26. únor 2016

Dobrý den maminky, dneska jsem byla na 2 screeningu ve 20tt a bylo nám řečeno, že má kratší stehení kost zhruba o 2 týdny... měla jste to některá? Doktor nám řekl, že by to mohl být špatný vývoj a malý by mohl být liliput... :'( Moc děkuji za odpovědi.

anetadr
29. únor 2016

@ammore1987 tak to mám radost, že jsi narazila na příjemnějšího doktora. Moc držím palce, aby se vše vyloučilo. Hlavně se teď po odběru hodně šetři!

ammore1987
autor
29. únor 2016

@evusk ne skoro by jsem o tom ani nevěděla.. jen to trošku píchne... a pak jak mění ty zkumavky tak je to trochu nepříjemné, jinak to je opravdu v klidu... měla jsem z toho trochu strach, ale ten primář je fakt super 🙂

werumka
29. únor 2016

@ammore1987 Jsem moc ráda, že dnešek byl pro vás mnohem lepším dnem 🙂 Kdy budeš vědět výsledky?

evusk
29. únor 2016

@ammore1987 jj, on je fajn🙂

ammore1987
autor
29. únor 2016

@werumka nějaké výsledky by měly být už do dvou dnů... a za 14 dní jdem opět na ultrazvuk a tam to bude rozhodující co dál... tak snad to bude v pořádku...

evusk
29. únor 2016

@ammore1987 budu na Tebe moooc myslet a držet palečky🙂

werumka
29. únor 2016

@ammore1987 Určitě bude! Budu se těšit na další dobré zprávy!

ammore1987
autor
29. únor 2016

Holky jinak vám všem strašně mooooooooc děkuji, ani nevíte jak mooooooc jste mi pomohly.... Jste zlaté 🙂

ammore1987
autor
29. únor 2016

Jak mi zavolají nějaké výsledky tak hned napíšu 🙂

mac9
29. únor 2016

moc na tebe myslím a držím palečky, přeji hodně sil, při čekání

xtina_13
1. bře 2016

Držím palce ať vše dobře dopadne. Každopádně za sebe mohu říct, že tato genetická vada ("liliputánství") by mě k přerušení nepřesvědčila. U mentálního postižení si tím nejsem jistá, zda bychom to zvládli, ale to fyzické se dá vždycky nějak zvládnout. Navíc krom toho, že je ten člověk fakt malý, žádný jiný problém není... alespoň z doslechu...

ammore1987
autor
2. bře 2016

Ahojte holky, tak mi volali první výsledky a vše je vpořádku 🙂 a prý na 100% kluk 😉

anetadr
2. bře 2016

@ammore1987 no to jsou úžasné zprávy!!!!! Moc gratuluji ke chlapečkovi🙂

motejlka
24. čer 2016

ahoj holky, zrovna to řeším s mojí dcerou. Bylo mi řečeno už na ultrazvuku že má malé stehení kosti. Řeším to až ve třech letech, protože oni do té doby nic moc nepoznají. Chodíme k paní docentce Baxové, prý je nejlepší. Nebude liliput, ale bude malá, nic tak hrozného jako jiné nemoce.

ammore1987
autor
29. srp 2016

Ahojte holky... úplně jsem zapomněla napsat 🙂 malý se narodil se 6 týdenním skluzem na stehenich kostech... z jeho DNA mu vyloučili achondroplasii - liliputanstvi... ale stejně mu to nedorostlo... narodil se 36 TT a je nádherný :-* už jsme byli na kontrole v Brně u prof. Poula 🙂. Prej špička v ČR... ten nám řekl, že bude hold menší... to mi je úplně jedno... je to miláček a co bude do budoucna... se uvidí... 🙂

ammore1987
autor
29. srp 2016

@motejlka ahoj a mužů se zeptat jaké jste měli spoždění s růstem v těhotenství? A jak je teď malá vysoká? Byli jste na genetice? Promin, že se ptám na tolik otázek... jen mě zajímá co nás čeká... 🙂

ammore1987
autor
29. srp 2016
leontynka21
9. zář 2016

@werumka ahojky chci se zeptat jsem tady nova nevyznam se jeste tolik takze gestacni stari se da urcit i tim jake jsou treba cykly?jak dlouhe jak kratke?neznamena to kdy jsi otehotnela?ja mam dle MS 10.11.a dle ult.3.11.je ta odchylka normalni?Dekuji.

gepe
9. zář 2016

@leontynka21 odchylka az +-14 dni je v poradku.

leontynka21
9. zář 2016

@gepe aha dekuji takze tim ze jim vysel na sceening drivejsi termin neznamena otehotneni?ale bere se to dle MS☺

gepe
9. zář 2016

@leontynka21 podle utz je velikost plodu a tim TP dle utz, avsak to se vetsinou urcuje pri 1.trim screeningu 🙂 kdy doslo presne k samotnemi oplodneni vajicka spermii a zahnizdeni povetsinou ne, pokud nejde o umele oplodneni. Proto nejednou berou jako stezejni termin posledni MS, ktery byva jisty 😅 avsak to ze se lisi TP dle utz a pm, nevadi pokud je to v odchylce: velikost plodu TP dle utz +-14 od TP PM. Aktualne mam taky utz tp drivejsi nez pm, z predchozich tehotenstvi vim, ze to v podstate nic neznamena pokud je vse v poradku a v toleranci (odchylce) 🙂

leontynka21
9. zář 2016

@gepe moc Ti dekuji za krasnou odpoved v ktere se ted uz tak trochu orientuji neni poradne nikdo kdo by me vysvetlil.Me slo o to aby to neznamenalo ze jsem otehotnela uz treba v lednu kdyz jsem 2.2.mela mela mesicky vis jestli by tohle poznali o to my i slo proto me ta odchylka byla divna ale nikdo nevysvetlil😢

werumka
9. zář 2016

@leontynka21 Pokzd nevíš, kdy jsi měla ovulaci a došlo k otěhotnění, tak se jako stěžejní pro termín porodu bere ultrazvuk ve 12. týdnu. Po té době už dítě roste individuálně a termín může pak vycházet každou kontrolu jinak 😉 pokud třeba lékař nemá hodně přesný ultrazvuk, tak mu klidně může ujet milimetr sem, milimetr tam a už z toho vychází jiný termín 😉 pokud jsi byla na screeningu ve 12.týdnu, ber ten termín porodu, který vyšel tam, jako určující 🙂

katgatoo
9. zář 2016

Ahoj holky, píšete, že u malých lidí není takové riziko liliputánství dítěte. A zvyšuje se tedy to riziko výškou rodičů? Mám 185cm a manžel 188cm, proto se ptám. Díky.

leontynka21
9. zář 2016

@werumka aha takze tam staci milimetr a termin je jinak?aha.jedine co rekla ma dr.a napsala do prukazky ze se drzi MS.takze zalezi na ovulaci,a delce cyklu?na ultr.jsem byla v tydnu 12+6tam me prave rekli termin o tyden drive

werumka
9. zář 2016

@leontynka21 Ano, záleží, kdy ve skutečnosti ovulace proběhla. V tom výpočtu podle menstruace se počítá automaticky s tím, že ovulace proběhla 14. den cyklu. Ale spousta žen má ovulaci později (klidně i po 20.dnu cyklu) a některé zase dřív. Pokud víš, kdy jsi otěhotněla, tak od toho data odecti 14 dní a to si dej do kalkulačky jako termin poslední menstruace 🙂 jinak opravdu stačí, aby se doktor "sekl" o pár milimetrů a výpočet už jde jinam. Po tom 12. týdnu už se tím nemá smysl zabývat.

leontynka21
9. zář 2016

Aha nu kdyz to reknu tak jak to je vim ze ke styku doslo 12unora tak od toho 14 dni ju?jen me napadlo se tady na teto strance zeptat vis jestli se najde nekdo kdo me to vysvetli a nasel☺to moc dekuji.Tak to je asi ten tyden co maji oni maji napred ten nejaky milimetr a ja myslela ze to znamena otehotneni vis

werumka
9. zář 2016

@leontynka21 Ano, tak od 12.2. odečti 14 dní a to si zadnej jako datum poslední menstruace. Na ultrazvuku se pak měří tři hodnoty - obvod hlavičky, obvod bříška a délka stehenní kosti. A z toho pak vyleze průměr, kterému týdnu to odpovídá. Zjednodušeně řečeno stačí, abyste měli v rodině velký hlavy a podle ultrazvuku to pak bude házet jiný termín a jinou odhadni váhu 🙂 u toho měření je potreba spíš sledovat trendy - kdyby třeba miminko přibralo moc za krátkou dobu nebo naopak stále víc "ztrácelo". Ale na určení termínu to už v tomhle týdnu není 🙂

leontynka21
9. zář 2016

Ty vado takhle kdyby me to nekdo predtim vysvetlil jako ty ted☺ty cekas druhe?aha takze ona staci ze v rodine je nekdo vetsi nebo tak a uz to hazi jine hodnoty,termin!No kdyz si od toho 12 odectu tech 14 dni vyjde 30 ledna a mesicky byly 2.2.tak to mam jeste hokej nebo jsem trdlo😢a pocitam blbe?

leontynka21
10. zář 2016

@werumka Ty vado takhle kdyby me to predtim nekdo vysvetlil jako ty ted☺ty cekas druhe mimi?aha takze ona staci v rodine ze je vetsi clovek nebo hlava atd.a hazi to jine hodnoty,termin!No kdyz si odectu od toho 12.2. 14 dni tak my vychazi na 30 ledna tak to pocitam neco blbe vid mesicky byly 2.2.😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru