Sedavé zaměstnání a bolest beder, i když cvičím. Co byste poradily?

widowblack
29. srp 2019

Ač o zdravém cvičení a všem toho vím dost , cvičím jak jen to jde , ale i tak mě trápí v práci na hl. úvazek sezení - strašně mě bolí bedra , když jim chci ulevit tak mě už tlačí pupik a je mi z toho na zvraceni . Když sedím rovně tak mě bolí záda jak 🐷 , přitom střed těla a záda mám naposilované dostatečně před otehotněním .... ale teď nezvladám a nemůžu ani dělat cviky co mi nejvíce fungovali - nahradila sem je vhodnými pro těhotné ale i tak je to mizerné. Poraďte mi jak vy sedíte nebo zda vám pomáhá náká ta podložka na židli , nebo snad i těhotenský podpůrný pás ? Atd ? Nejlepší by byl míč - ale to nehrozí 😏 děkuji za každou radu a poznatek

marketa1218
29. srp 2019

@widowblack Ahoj, taky jsem měla sedave zaměstnání a bolela mě hodně kostrč. Teď už jsem teda před porodem, ale občas mi pomáhalo sedět na takové ty balančni čočce, jak se na ní stojí. Nebo nafukovací kruh, ale spíš jsem to musela rozchodit.

widowblack
autor
29. srp 2019

@marketa1218 balanční čočku mám v telocvičně tak to můžu zkusit , ale ja póšeš než to rozchodim tak sem jak důchodkyně co sbírala brambory 😏😔

jatva
29. srp 2019

A neda sa ti dvihnut stol a robit chvilu postojacky?

widowblack
autor
29. srp 2019

@jatva nene 😏 a na staní je stůl moc nízký - to sem již zkoušela

westie
29. srp 2019

Doporučuji těhotenskou masáž a fyzioterapeuta, takto na dálku se těžko radí - mám zkušenost, že i když příznaky vypadají podobně, každou z nás trápí trochu něco jiného. Mně pomáhalo každý den chvilku cvičit cviky na míru od fyzio pro těhotné - měla jsem pocit, že se mi ty bolesti nekumulují, ale vždy jsem je zvládla večer rozchodit.

widowblack
autor
29. srp 2019

@westie 😉 tak na masáže chodím pravidelně , jak netěhu tak i jako těhu - včera jsem zrovna byla na hodinové .... takže v tom zakopaný pes není😏 a fyzio cviky frčím taky i s adekvátním posilkem ...

malenka3
29. srp 2019

@widowblack mně pomáhal Dynasit na židli. Ale ani to není samospásné, nečekala bych, že budeš v těhotenství bez obtíží, pro tělo je to prostě záhul.

widowblack
autor
29. srp 2019

@malenka3 to neznám - kouknu po tom , tak já si první proležela na rizikáči tak to je úplně pro mě teď jiný a hlavně 12 let rozdil je 12 let 😂 už sem asi starší 😂 děkuji za tip

malenka3
29. srp 2019

@widowblack já teď druhé těhotenství taky už v pokročilém věku 🙈 rozdíl od prvního 4 roky, fyzicky ale nesrovnatelně horší. A to teď v práci nesedím a stejně je s těmi zády potíž. Blbý je, že cviky, co mi pomáhají, nemůžu teď dělat a masáže nejsou samospásné. Řešení je porodit 😀

laka_lacenda
29. srp 2019

Fakt v žádným případě nehrozí, že bys mohla sedět na míči? aspoň část pracovní doby? :-/ Nebo pak zkusím nějakou balancni podložku na židli, polštářek pod bedra...

jatva
29. srp 2019

A zatejpovat ci brucho alebo zada?

kiki1912
29. srp 2019

@widowblack zkus těhotenský podpůrný pás na bříško a i ten balón by pomohl. Já mám pás od Anity a záda mě nebolí

kiki1912
29. srp 2019

@widowblack mám tady tenhle a sem maximálně spokojená

https://www.otto-shop.cz/p/anita-maternity-teho...

malenka3
29. srp 2019

@kiki1912 já si ten pás pořídila taky a musím říct, že mi to je celkem nepříjemný ho nosit ☹ a to jsem si od toho dost slibovala.

kiki1912
29. srp 2019

@malenka3 mě po tom ty záda neboli ale musím ho mít dobře nasazený jak se vytáhne na bříško tak to není příjemný

widowblack
autor
29. srp 2019

Děkuji za tipy pokouknu po všem co píšete , pás sem stejně chtěla kvůli cvičení takže ho pořídím o něco dřív . Jinak opravdu mí u mě nehrozí kvůli bezpečnosti prace

erikamaj
29. srp 2019

@widowblack mne pomaha strecing 🙂

malenka3
29. srp 2019

@kiki1912 já ho mám dobře pod bříškem, ale mám pocit, že mi to tlačí na močák, když v tom udělám dřep, tak abych šla hned na záchod. No, prostě mi to moc nesedí.

areh
29. srp 2019

@widowblack jak píšeš, s míčem bych byla opatrná. V jedné práci jsme je měli k dispozici a pod jednou rozměrnější paní prasknul, rána jak 🐷 V těhotenství by to nedopadlo dobře. 😅
Jinak mě pomáhá ta balanční čočka, nebo občas sedím na overballu, když se hodně vyfoukne, je jako ta čočka 😉

widowblack
autor
30. srp 2019

@erikamaj tak to je u mě základ po každém cvičení 😉

widowblack
autor
30. srp 2019

@areh už sem si dodesla čocku tak uvidim - overball sem používala dřív za záda abych se naučíla sedět srávně 😉 tak poděmou by míč neměl prasknout vážím +- 51,5 kg 😂

aliishaa
30. srp 2019

Mně pomohly časté pauzy, ale nevím, jak je to možné zrovna u tebe. Vstát, dojít si na wc, k tiskárně, pro čaj, docela často jsem měla termíny v jiné budově, 10-15 min pěšky. Někdy se dalo domluvit s kolegou a mít termín v kuchyňce u stolů, u kterých se stálo.

widowblack
autor
30. srp 2019

@aliishaa tak tohle mam jak kdy , nejsem tipicka kancelařská , ale casto se snažim chodit, i se protahnu a tak , ale někdy fakt mám práci že sedim 2 hodiny v tahu a ruce nahore a ruce dole , hlava předkloněná atd .....

mates133
30. srp 2019

Mě pomahalo změnit sedaci polohu tak,že jsem seděla s koleny na max. Polohu od sebe (pod stolem to zase tak moc vidět snad není),míč je super,ale ten v práci nemám,tak jsem právě seděla v poloze co nejpodobnejsi te ve které se sedí na míči.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru