Šestý měsíc těhotenství je tu

laska.nezna.hranic
4. únor 2009

aneb pokračování pro holky ze čtvrtého 🙂

misakri
1. dub 2009

já jsem teď na 2-leté RD a budu na konci dubna přestupovat na MD.. pak zvažuju, jestli jít znovu na tu 2-letou variantu nebo raději tu 3-letou.. uvidím..

a o RD se žádá na pracáku??.. to jsou zase změny.. zase zbytečné lítání navíc.. já si u mišky žádala na socce, bylo to všecko při jednom běhání.. 😒

kocicinka
2. dub 2009

Mě říkala naše personalistka, že na pracáku... Ono se to teď od nového roku všechno měnilo...U nás v právním knihkupectí mají knížku- jmenuje se Těhotenství, mateřství, rodičovská dovolená(tak nějak), teď nevím, jaké nakladatelství to vydalo(mohu zjistit) a tam jsou zodpovězené všechny právní otázky týkající se těhot. a mateřství, je to taková docela bichle.
Laska: my bychom chtěli spíš po těch dvou letech další dítě(vzhledem k mému věku není nač čekat)takže tu delší MD zvažuji až u toho dalšího dítěte.Takhle je to nejvýhodnější...
Ten cukr snad bude OK, dnešní testy jsou ještě v normě, hurá!

misakri
2. dub 2009

fakt, oni pomění co můžou.. 😠
a většinou teda k horšímu.. 😠 .. naco já polezu na pracák, když jsem na mateřské, potažmo furt zaměstnaná.. no ne? 😠 😠 ..

koci.. my jsme si tu 2-letou brali taky z toho důvodu, že jsme plánovali hned druhé dítě.. nebo teda ne hned, ale do 2 let.. a vyšlo nám to.. i s předstihem.. 😉
teď přichází v úvahu asi jen ta 3-letá..

misakri
2. dub 2009

a je u vás taky tak krááásně???.. to má člověk hned lepší náladu, když svítí sluníčko.. 😵 😵 😵

laska.nezna.hranic
autor
2. dub 2009

ahoj holky, díky za tipy 🙂
na ten pracák se jde asi kvůli tomu, že sociálka sídlí ve stejné budově. alespoň u nás to tak je, jsou propojení. tak mně osobně to běhání spíš ušetří. ale samozřejmě nevím, jak je to v jiných městech...

misakri - jo jo, tady dneska bylo taky parádně. byla jsem ráda, po delší době jsem razila do města - na kurz, tak mi hezky vyšlo počasí 🙂

co jste dnes dělaly vy?

unka7
3. dub 2009

Dobré ránko,

u nás je zase azuro no nevstává se Vám líp, než do toho hnusného počasí?

Lasko já jsem to měla takhle, protože jsem byla student, tak jsem nedostala mateřskou, ale až rodičák a neměla jsem na výběr, takže jsem dostala nejhorší variantu do 21 měsíců 7 600,- a do čtyř 3 600,-.

Teď bude žádat o rodičák přítel, kvůli výběru varianty a půjdeme do tříletý, protože náš sytém není připravenej na to, že by se maminky vracely ve dvou letech dítěte do práce a o děti se nemá, kdo postarat

zuzik28
3. dub 2009

Nazdar holky, my chceme taky tu dvouletou variantu, protože chceme taky do těch dvou let další dítě. Když se teda zadaří, což by bylo fajn. No a když se náhodou nezadaří tak prostě budu muset nastoupit zpátky do práce a budeme to muset nějak vyřešit s hlídáním nebo tak...

Dneska bude zase nádherně, hned má člověk lepší náladu

laska.nezna.hranic
autor
3. dub 2009

unka - jo jo, tohle já vím, nešlo mi o finance, ale o to, jak je to s nástupem na mateřskou 6 - 8 týdnů před porodem. protože to je ze zákona, ale nevím, jestli se to vztahuje i na ty, které PPM nebudou pobírat. jestli když jsem na pracáku, tak až do porodu budu braná jako nezaměstnaná anebo ty dva měsíce předem jako žena na mateřské, i přesto, že nic pobírat nebudu. jde mi jen o ten statut, jinak to není důležité, ať tak nebo tak, nic se pro mě nemění.

teda já koukám, do dvouleté mateřské bych nešla. v tomhle směru jsem moc ráda, že budu moct s malým být do čtyř let. do druhého bych stejně nešla dřív než za tři roky a kdoví, jestli vůbec nějaké druhé bude. teď bych ho ráda, ale myslím, že po prvním porodu si to rychle rozmyslím 😀 čas s dítětem už nic nenahradí a ono to rychle uteče... a přivydělat si můžu jít vždycky. ale samozřejmě je to každého věc.

wsmoulinkaa
4. dub 2009

ahoj láska....kamarádka je také na pracáku a je těhu a prý ji po celou dobu těch 4let budou vyplácet jen přes ty 3000kč??? to není možný ne??? to přece nemůže matka utáhnout, ale je ještě jako samoživitelka...tak něco dostane, ale po dobu těch 4let jen 3000kč?? kolik teda ty budeš brát, mělo by to být stejné ne??!! 😉

wsmoulinkaa
4. dub 2009

jo holky ono s tím hlídáním to třeba i půjde...ale když jsou pak děti nemocný, chtějí být stejně a maminkou...je to strašně těžké-já to zažila. babička odmítla hlídat dítě v horečkách, ale se jí nedivím. Ani jsem to nechtěla....
někomu marodí děti dost jako moje švagrová, nemůže kuli tomu najít práci!! Když někam nastoupila měla děti nemocný...tak to bylo často a nechtěli ji tam pak....je to těžké. Ona ty děti měla marod každý měsíc...ted se snažej o třetí 😕 no uvidíte 😉

já mám docela štěstí že manžel nás dost zabezpečí a já můžu pak dělat jen na půl úvazku...jinak bych byla nahraná-babičky ani nehlídaj, ale když potřebuju tak jo, ale ještě pracují, takže to je problém.
Pak jedině chůvu, ale to si nemůže dovolit každý!!

unka7
4. dub 2009

Lasko - podle mě by jsi měla dostávat do porodu peníze na pracáku a od porodu rodičák

wsmoulinkaaa -kamarádce by měly vyplácet do 21. měsíců 7 600,- a potom 3 800,-, tak jsem to měla já u Vanessky a horší varianta není

Jít za dva roky do práce na plný úvazek to opravdu není možné, podle mě jsou na to děti malé. Já naštěstí pracuji sama na sebe, takže, co můžu si udělám večer nebo, když Vanesska spí a když jsem v kanceláři, tak se prostřídají babičky a dědečkové, ale jakmile je nemocná musím vše přeorganizovat a zůstat doma, protože už jenom nemoc se špatně nese natož bez maminky

wsmoulinkaa
4. dub 2009

unka - také uvažuji pracovat sama na sebe, ale nějak si to nedovedu pořád představit....dělám nehty, ale ne ještě na živnost...to až bude klientela a tak snad za ty 2-3roky se to nějak nahrne...ale kdo ví, chce to vydržet!!!
Ještě že mám dcerku větší...ale chůvu z ní dělat nechci 😒 jééé to je pařááák co?? 😵

laska.nezna.hranic
autor
4. dub 2009

wsmoulinkaa - je to tak, jak píše unka, nejdřív 7600,- a pak to zkrouhnou na půlku.
do té doby tu už snad bude i manža a doufám, že i zaměstnaný. no a přinejhorším budu muset malýho přenechat prarodičům a jít máknout taky. ale kvůli prckovi by mě to mrzelo 😒 přece jen si ho chci vychovávat po svém a prarodiče to vždycky vidí trošku jinak, i když to myslí dobře. už třeba jenom výběr jídla v určitém věku, uspávání apod. a takovým konfliktům bych se ráda vyhla 😅

no jo, počasíčko je parádní, dali jsme se s holkama (teda s mamkou a ségrou) do praní věciček pro prcka, ani jsem nevěděla, že se nám toho sešlo tolik, ale krásně to schne, tak je to super. i kdyby se počasí zase zkazilo, tak ale i těch pár slunečných dní mě krásně nabije 😎

co přes víkend děláte vy? odpočíváte na zahradách a balkonech? 🙂

wsmoulinkaa
4. dub 2009

já zatím pořád něco uklízím a meju okna...at mám pak veget!!! ale ted už toho mám dost, tak si jdu dáchnout!! papa

kocicinka
5. dub 2009

U nás se stále ještě rekonstruuje, manžel včera brousil parkety, dneska začišťuje kraje ruční bruskou a bude lakovat. Musím někam zavřít kocoura, aby přes to neťapkal, to se mu nebude líbit 😀 . Asi teď půjdu přesazovat kytky na dvorek.Dopoledne jsme koukali na Obamu. Chtěla jsem tam jít, ale když jsem v TV viděla ty davy tam, tak jsem byla ráda, že jsem nešla. Včera jsem jela v přeplněným metru a stačilo...
Jinak můj manžel je doma ČT až NE, takže kdybych náhodou někam musela, tak se o malého postará. Jinak pevně doufám, že se nám druhé mímo do těch dvou let zadaří, pak bychom chtěli ještě možná třetí a to bych si vzala tu nejdelší rodičovskou. Plánuju být na MD tak do 40 😀

laska.nezna.hranic
autor
7. dub 2009

kdo má zájem, může se spolu se mnou přesunout do "8. měsíce" 🙂

laska.nezna.hranic
autor
18. kvě 2011

tak se po dvou letech vracím na "místo činu" 🙂 přidá se ke mně někdo?

laska.nezna.hranic
autor
25. kvě 2011

tak nikdo, jo? 😕 🙂

jennyska
26. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 2.trimestr těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost, tzn. například shrnout celý Váš 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ a třeba se zapojit i do jednotlivých týdnů v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska

petulecka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru