Šestý měsíc těhotenství je tu

laska.nezna.hranic
4. únor 2009

aneb pokračování pro holky ze čtvrtého 🙂

misakri
17. únor 2009

no ono toho bud evíc.. jak říkám, trpím na zuby při těhu.. u michalky bylo to stéjné ☹
vypadla mi plomba, odlézají mi dásně od zubů, krvácí mi to, atd.. ☹ ☹ .. už se fakt těším až porodím..

misakri
17. únor 2009

no nic, pro dnešek se rozloučím.. zavírají se mi očiska.. 🙂
dobrou noc všem 😵 😵 a pohlaďte bříška 😉

dont_speak
17. únor 2009

mis, laska.. taky nějak usínám.. zítra pokecáme víc 😉 dobrou noc

laska.nezna.hranic
autor
17. únor 2009

dont_speak - jsi hodná. děkuju. já vím, že tě s tím otravuju, ale sbírám info, kde se dá🙂

laska.nezna.hranic
autor
17. únor 2009

dobrou holky, taky už půjdu, pálí mě očka.

dont_speak
17. únor 2009

lasko, neotravuješ mě.. mě je akorát líto, že to musíte taky řešit.

laska.nezna.hranic
autor
17. únor 2009

dont_speak - mně by to řešení samo o sobě nevadilo tolik, jako nedostatek informací, které jsou lidem poskytovány. nejhorší je, že ani jednotlivé instituce nepodají stejné info, každý si dělá, co chce 😒 zkusím ještě jednou napsat na ambasádu, i když z mých věčných dotazů asi nadšení nebudou 😀 ale to je jejich problém🙂
každopádně tobě moc děkuju, jsi hodná🙂

dadule4
18. únor 2009

čauky holky, koukám, že jste noční tvorové, to já teď ani náhodou, jen když přijede přítel tak ponocuju, ale to je o něčem jiném 😉
to ekg taky neřeším, jak říkáš lásko, když mě tam nikdo nepošle, co bych sama někam hnala... k zubajdovi jdu 19.3. a to jsem se objednávala hned po novým roce 😖 teď mě bolí celá pravá strana, horní i dolní dáseň, ale asi to nebude od zubů, měla jsem rýmu a od tý doby to takhle zlobí, hlavně když se ohnu tak se míním zbláznit ( snad to brzy přejde
chjo, musím jet dneska do města, do práce podepsat daňový přiznání, ani trošku se mi nechce, nejradši bych se jen válela 🙂 , ale žehubol )

zuzik28
18. únor 2009

Ahojky holky...nějak náhodou jsem našla toto téma...doufám, že vám neva když se k vám přidám.
Jak tak koukám asi se budu muset svýho doktora na další poradně (2.3.) zeptat kdy mě pošle na tu cukrovku. Ještě mi o tom nic neříkal. Vy už to skoro všechny máte za sebou... Teda ale bez jídla to asi nedám...
😀

laska.nezna.hranic
autor
18. únor 2009

dadul - to jo, co jsem doma, tak to mám všechno posunutý, není vyjímka, že jdu spát až kolem druhé a pak prospím dopoledne. ale asi je to u mě normální, protože dřív, když jsem vstávala ráno jako ostatní, tak jsem si odpoledne musela dát šlofíka. a to jsem nebyla těhu. jsem prostě spáč no 😅 ale ono už mi to brzy skončí🙂

koukám, že hodně z vás má problémy se zoubkama... to dokáže znepříjemnit život. naštěstí mně se tohle zatím vyhýbá.

já bych se taky jen válela. zítra ráno mě chce ségra vytáhnout do města a mně se tak nechce 🙄 ale půjdeme se kouknout mimo jiné na věcičky pro mimi, tak půjdu🙂 a procházka taky nezaškodí🙂 normálně jsem z hrůzou zjistila, jak moc jsem v poslední době na sladké. včera jsem slupla celou tabulku čokolády a ještě jsem koukala, jestli poblíž není další. a to jsem dřív sladké skoro nejedla. tak se začínám bát, aby se mi to mlsání nevymstilo. ale když ono mi to taaaaaaaaaaaaak chutná 😅

zuzik28 - ahoj, nechodila jsi k nám na řeč už do 4. měsíce?🙂 určitě budeme rádi, když rozšíříš náš babinec🙂
kolik ti je? pokud nemáš víc jak 25, tak je možné, že tě na ten cukr nepošle. ale myslím, že máš na to vyšetření ještě čas, tak uvidíš. taky jsi po ránu tak hladová?🙂 pro mě to bylo z celého vyšetření nejhorší, mít hlad a dvě hodiny nemoct ani pít. ale dá se to zvládnout. musí 😉

andreahrbacova
18. únor 2009

Ahojky holky občas sem nakouknu,jak s emáte?Já s emám fajn,ale místo holčičky čekáme chlapečka,tak teď doufám,že už to bude na 100%,ale v pondělí na ultrazvuku s enám ukázal v celé své kráse.Jinak na cukrovku jdu v pátek.

dadule4
18. únor 2009

ahojky zuziku, vítej mezi náma!
jak řikáš lásko, brzy nám to všem skončí, takový to sladký lenošení a když nechci tak nic nemusím 🙂 , pak si budem písat jak mooooc sme unavený 😉
já sjem to v tý práci přeložila až na zejtra, cinkla jsem účetní, že dneska to fakt nestíhám, jestli by to nestačilo až zítra a prej v poho, takže dneska ten vysněnej klídek..
teda andy, to už máš určitě nakoupený spousty věcí pro holčičku co?
já jsem taky začala pořádně nakupovat, od toho vyšetření plodovky jsem se do toho pustila se vší vervou 🙂

andreahrbacova
18. únor 2009

dadule ani ne,asi jen šest,sedm kousků,nám tu holčičku řekli před měsícem,ale byl otočený zadečkem k nám,takže doktor tam nic neviděl,tak usoudil na holčičku,tak jsme udělala radost pár kouskami obleční,ale spíše máme na chlapečeka.Takže to růžové schováme pro budoucí sestřičku

kocicinka
18. únor 2009

Hezké odpoledne 🙂 Tak už pořizujete výbavičku? Já vůbec nevím, kolik čeho mám mít. Např. kolik bodíček, kolik dupaček, jestli na spaní pyžamko nebo dupačky, já prostě nevííííím ☹ Nevíc jsem zjistila, že jsem nikdy nedržela žádné novorozeně, jen asi 2x v životě cca půlroční dítě ☹ . Hrozně se bojím, abych mu při oblékání třeba něco nevykloubila ☹ . Moje mamka měla na mě takové košilky se zavazováním vzadu, ty jsem ale nikde neviděla, tak mám jen trička a ty jsou přes hlavu a právě vůbec nevím, jak mu je budu oblíkat ☹ ☹

dadule4
18. únor 2009

joo, koukla jsem ti do albíčka a viděla ty klučičí věci.. moje ségra je taky těhotná a tolik moc si přeje znát pohlaví ale mimčo se neane pochlubit 😉

kocicinka
18. únor 2009

Andrej já mám taky na malého růžové oblečení, ale klidně mu to budu oblíkat, nemám ráda takové to rozdělení jakože holka bude mít růžové a kluk modré... já myslím, že to tomu malému miminku bude šumafuk a za pár dní z toho stejně vyroste. Růžová mi přijde jako celkem univerzální miminkovská barva 😀

dadule4
18. únor 2009

ale fakt to holky bude samej chlap!! 🙂

andreahrbacova
18. únor 2009

právě že já od začátku spíše nakupovala na kluka a neutrální věci,což si myslím,že může v pohodě nosit i holčička,ale kluka bych do růžové nikdy neoblíkla,to se mi protiví.
My se teď stěhujeme,ale hned jak budeme v novém,což je 1.3tak musím všechny ty věci probrat,a podívat se čeho kolik mám.
kocicinko,já s etaky bojím,abych malému neublížila,já si myslím,že je to normální,každý má obavy,ale my to zvládneme.

laska.nezna.hranic
autor
18. únor 2009

andrea - ahoj, tak další mužskej do party, super 🙂

dadul - abychom nebyly tak moc unavené, že na nějaké písání nebude čas 😀

kocicinka - já mám ty košilky na zavazování vzadu zděděné, ale myslím, že víc budu používat ty nové. mimi na ně hezky položíš a pak už jen zapneš - stejný princip jako u dupaček, co se zapínají na bříšku. ty zavazovací se mi moc nelíbí, sice jim do toho lépe navlečeš ručičky, ale na šňůrkách se rádi dělají uzlíky a taky je můžeš utrhnout. spíš jsem pro patentíky a knoflíčky.
taky jsem si říkala, jestli s tak křehkým človíčkem zvládnu manipulovat🙂 na miminka jsem sice zvyklá, ale novorozeně jsem ještě nepřevlékala. ale neslyšela jsem o nikom, kdo by své dítě zranil při oblékání🙂

jinak barvy taky moc neřeším. třeba na spaní nebo na polokošilce bych malému růžovou klidně dala. proč ne, je to barva jako každá jiná. to mnohem víc bych vybírala vzory, třeba srdíčka nebo kytičky bych dala spíš holčičce, ale barva je mi více méně šumák🙂

kocicinka
18. únor 2009

Laska: tak tak...Ja nevim, jak mu budu soukat ty ručičky do triček 😲 . A holky kde nakupujete? My tu mame jeden dětský seconhand, tak já všechno tam. Mají tam kus za 39,-, ať je to cokoliv. Vše je jako nové, od značek jako je CAP, Mothercare, Mark Spencer, CA apod.Kupuji vše 100% bavlněné, doma to vyvařím, vyžehlím a postupně skládám do komody/přebal. pultu. Máme s 5-ti šuplíkama. Do horního budu dávat ručníky, plenky a kosmetiku a do těch zbylých skládám to oblečení. Jen nevím, kolik od čeho je tak dobré mít 😒

andreahrbacova
18. únor 2009

kocicinko,já taky hodně nakupuji v sekáčích,mám kolem bytu jich docela dost,takže s emůžu vyřádit.Něco málo jsem koupila v Ca jak byly slevy a něco v Cherooke,ale většinu mám ze sekáče.Je za pár kaček,a ty věcičky jsou moc pěkné.
Přítel mi udělal taky komodu,takže v březnu to všechno vyperu,vyžehlím,a hezky naskládám do komdky.Teď se spíše dívám na postýlku,matraci,nosní odsávačku,a věci do porodky.Zítra se jdu podívat do sekáče na nějaký župa, a do lékarny na jednorázové kalhoty,vložky do nich a nosní odsávačku

andreahrbacova
18. únor 2009

chtěla jsem naspat župan 🙂

kocicinka
18. únor 2009

Andrej ja jsem byla věci do porodky obhlidnout včera. Byla jsem v jedněch zdravotních potřebách v Rybné ulici a holky(pražandy) maj tam opravdu všechno,co je do začátku potřeba, jen ty ceny ☹ Kojo podprda skoro 600,- ☹ Koupila jsem si tam zatím jen těhotenské punčocháče. Mají i web http://www.zdravotniprodejna.cz/potreby-pro-mat... Kosmetiku a jednorázové kalhotky budu asi pořizovat v DM, tam mají taky spoustu věciček a hlavně mojí oblíbenou bio kosmetiku Alverde 🙂 A co chůvičku a monitor dechu Nanny, budete někdo kupovat?
Postýlku (kolíbku) bude manžel vyrábět sám, jen se bojím, aby to s jeho lenorou stihnul 😀 Kočárek máme od sestřenky. Sice nic moc, ale ušetřené ticíce se hodí...

andreahrbacova
18. únor 2009

no já s kosmetikou pro mimi to nebudu až tak přehánět,na doporučení kámošky, si budu kupovat jen nějaký olejíček,něco na zadeček,a něco na koupání.Nechci toho kupovat moc protože nevím jakou bude mít prcek pokožku tak ať mi to tady pak neleží.
Tak já doufám,že zítra seženu to co mám napsané,musím si vše psát,to je ta těhudemence 😀 😀 Nevěděla jsme že je potřeba i těhu punčocháče 😲
Chůvičku kupovat určitě nebudeme,protože v bytě 3+1,no zatím ve 2+1,mimi uslyšíím plakat,tak to není třeba a ten monitor dechu asi jo,ale až na úplný závěr.Od dubna budu chodit na předporodní kurz tak si tam vyslechnu co nám o monitoru budou říkat,ale chtěla bych ho pro klid duše.
Tak můj přítel-stolař vyrobí cokoliv ale říkal,že do postýlky s epouštět nebude,tak tu koupíme.Ale podle něho máme pořád dostatek času 😠
no a na kočárek s enám skládají naši.

andreahrbacova
18. únor 2009

to je fajn,když po někom něco můžeš sdědit,my tak v rodině nikoho nemáme,mám akorát slíbenou od kámošky vaničku.Ale zatím vše co má,potřebuje malý má 5měsíců

kocicinka
18. únor 2009

Těhu punčocháče ani mít nemusíš, ale my jdeme s manželem do Národního a na ples, takže abych měla něco pod šaty. A do normálních se nevejdu ani náhodou. Jak jste na tom s váhou? Já jsem přibrala už 10 kg 😝 Dnes jsem byla v poradně a Dr mě sprdla 😕 a zakázala tatranky 😅 Na 170 cm mám 74 kg a to asi ještě nebude konečná 😒

andreahrbacova
18. únor 2009

aha,tak to jo,už jsme si říkala,že někde něco v seznamu co je třeba zanedbali 😀
Já jsme přibrala tak těch 5,6kilo,jak kdy.Tak já měřím 172cm a mám těch 65kg

laska.nezna.hranic
autor
18. únor 2009

kocicinka - tak já jsem obézka od narození, ale na začátku jsem něco málo zhubla a včera jsem se vážila a teprve teď jsem plus minus pár dkg na své původní váze jako před těhu. zatím jsem pořád mimo graf přírůstků, který je v průkajdě, což mě těší. ale jak už jsem psala, strašně jsem se teď dala na sladké, takže si myslím, že za pár dnů nebo týdnů mi to pěkně poposkočí.

zuzik28
18. únor 2009

Láska - jj chodila jsem za váma...pak nějaký čas ne, ani nevím proč, když jsem pořád doma🙂 Je mi 28 tak mě asi pošle. No poptám se a pak dám vědět.
To je vážně chlapů...u nás taky 😀 Teda doufám, protože nakupuju všechno převážně na chlapečka...ikdyž nakonec by to tak nevadilo...holčička v chlapečkovským by taky šla...
Jinak máme postýlku po manželovi, košík na kolečkách (ten je ještě po mým taťkovi, ale super stav) a takový to lehátko/houpátko. Taky jsme vybrali kočárek, ale ten objednáme až později. No a jinak v podstatě nic....ani pomalu netuším co všechno máme mít. Ale zatím je ještě času dost...tak to určitě nějak dopadne.
S těma kilama...zatím jsem přibrala 5 kg...ale pořád hrozně jím, mám furt hlad jako vlk...teda hlavně večer. Takže mám takový pocit, že teď ty kilča poletí nahoru rychleji.

dadule4
18. únor 2009

já jsem na začátku těhu shodila 8kg to je dost, dr. už mě strašil nemocnicí, hodně jsem zvracela, klidně i 15x denně, bylo to brutální, radši nevzpomínat.. zatím mám jen jedno kilčo plus, takže pořád mínus 7
teď mi ale začalo pořádně chutnat, tak to asi poskočí, nejvíc mi chutnaj buchty, koláčky a tak, ale skoro vždycky to musím zakousnout nečím pikantním, když mě přítel vidí, tak ze mě nemůže 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru