Skokové přibírání v těhotenství

saphii
13. bře 2019

Ahoj, jsem 26tt ze začátku jsem téměř nic nepribrala šlo mi kilo dolu kilo nahoru,no teď mi jde vaha nahoru sama ani nevím jak, přitom se nijak neprejidam:/ Mam 10kg nahoře :/ bojím se ze než porodim bude ze me koule:(

miba10
13. bře 2019

@saphii já u prvního mimca přibrala 24 kilo. Ale bylo to dáno tím, že než jsem otěhotněla, tak jsem zhubla a tělo to hold dohanelo zpátky. Teď u druhého jsem do pátého měsíce přibrala 4 kila a pak jsem skokové nabrala 5 kilo za měsíc, přitom jsem nic nezměnila. Teď jsem 32tt a přibrala jsem celkem 12 kilo. Ale počítám že to ještě půjde nahoru. Každopádně pokud se neprejidas a máš dost pohybu, tak to asi moc neovlivnis. Nestresuj se tím. Až se mimčo narodí, tak nebudeš vědět kam dřív a půjde to dolů samo 😉

petulejan
14. bře 2019

Mě uklidňuje jen fakt,že podle normálu by si měla přibrat tak 12 kilo,což je normální,když ti nabide krev,zvětší prsa,něco váží děloha,plodova voda,prcek. Atd atd. Tak klid 😉

nikahavel
14. bře 2019

Podle normálu je 11-12 kg, ale to u holek s normálním BMI. U těch které ho mají nízké je normální klidně i 17-19 kg. Nedá se to paušalizovat a každé těhotenství je jiné. Nic, naprosto nic s tím neuděláš. Moje sestra je spíš plnoštíhlá, obecně je zvyklá nic nedělat a jíst sladké. Je ve 31 TT a nemá ani 5 kg nahoře a jen leží kvůli čípku a láduje se sladkým. Já u první dcery začínala na 47 kg nabrala 17 a nešlo to dolů až jsem v 18 měsících přestala kojit. Pak astronomický rychle ubyl hlavně tuk. Teď začínám na 58 což je k mé výšce ideální váha a ve 20 týdnů nemám ještě nic nahoře. Hlavně se nebát, blok v hlavě je úplně nejhorší.

jitulka87
14. bře 2019

Podle normalu je 11-15kg...no dobry. A kdo v tvem okoli to tak skutecne mel? Ja jich znam jen par. Jsem v 23tt a mam nahore 6kg. Taky jsem pribirala hodne malo a ted hup. Ale co. Je to jen vaha. Hlavne at ma miminko vse a nestrada. Taky casto ctu, te pak ve 3.trimestru uz nektere moc nepribiraji. Treba to zrovna bude tvuj pripad.

misicka1988
14. bře 2019

S první dcerou jsem nabrala 12 kg, se synem 14 kg, a s druhou dcerou 24 kg. A to jsem jedla pořád tak nějak stejně, dokonce to poslední těhotenství kdy jsem přibrala nejvíce jsem byla pohybové nejaktivnější, chodila jsem až do konce 5-7 km procházky skoro každý den. Váhu jsem vůbec ovládat nemohla, šlo to prostě samo. Ale dost toho asi byla i voda, byla jsem nejnateklejší z těchto mých těhu. Po porodu šlo hned samo dolů cca 13 kg, a 11kg jsem musela potom vycvičit,abych byla na své váze 61 kg /174cm. Takže se tím opravdu netrap, pokud se neláduješ sladkým a tučným, moc to neovlivníš 😊

lnk84
14. bře 2019

@saphii Ja sem v těhotenství nabrala 17 kg, teď jsem 12 dnu po porodu a mám o šest kilo víc než před otehotnenim..Taky jsem ze začátku nenabirala, v druhem trimestru strašně a ve třetím už tolik ne..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru