Těhotenská cukrovka. Budu muset na zvýšený cukr něco brát?

monita0806
7. kvě 2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Dnes jsem byla po druhé na odběru a mám opět zvýšený cukr a v pondělí si mám volat na diabetologii. Tak se chci jen zeptat jestli pak budu muset něco brát nebo mě jen evidují. Předem děkuji za odpověď.

leniczka23
7. kvě 2020

@monita0806 To zalezi..dostanes glukometr a budes si nekolikrat denne merit cukr. K tomu budes drzet dietu. Pokud nebudes mit zvysene hladiny, zustaneš jen na diete ale polud i pri dietě budes mit zvysene hladiny pak prijdou na radu leky. Ale neboj, vetsine zen staci ta dieta. Ja diky tehu cukrovce pribrala za cele tehu jen 3kg a z porodnice jsem sla s minus 7kg bez pred tehu..😁

eithelwing
7. kvě 2020

@monita0806 Jak píše @leniczka23, záleží na tom, jaký bude průběh a kdo se toho taky ujme. 🙂
Předpokládám, že ten vyšší byl nalačno a test jsi nepodstoupila. U mě byl třeba test špatně proveden - nalačno 5,1, přesto jsem test podstoupila. Vše ok. I tak jsem musela na diabetologii. Tam většinou dělají další odběr krve, informují tě, co a jak, a dostaneš glukometr na kontrolní měření. Odběr krve zjišťuje dlouhodobý vývoj cukru, to se prostě nedá ošidit. 🙂
Doma se měříš většinou nalačno a hodinu po jídle. Osobně nemám nikdy vyšší glykémii, ale doktorka stejně není spokojená. 😂
Pokud by dieta nezabrala, dávají se léky.

Podle mě by se ten dlouhodobý cukr měl zjišťovat častěji, v momentální situaci mě však odmítá doktorka pozvat na kontrolu, vše konzultuje přes telefon, něco jiného mi tvrdí do telefonu a něco jiného mi pak napíše do zprávy, kterou mi posílá poštou. Je to teď takové vtipné. 😅

cilkat
7. kvě 2020

Holky už odpověděly na přímý dotaz, já ještě dodám jeden odkaz: https://www.tehotenskacukrovka.cz/
(autorka je lékařka z Apolinářského centra)

zabka23
14. čer 2020

@monita0806 taky ji mám dostanete glukometr a měřit každý den a plus samozřejmě jídelníček co můžete jíst a co ne na co si dát pozor to vše vám tam diabetološka vysvětlí 🙂

monita0806
autor
17. čer 2020

@zabka23 já to moc nedodržuji co mi řekla diabetožka a co si měřím cukr doma tak mám krásné výsledky. Ale je taky pravda kdyby v lednu neposunuli hranici tak sem se krásně vlezla do hodnot.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru