Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Těhotenská cukrovka. Budu muset na zvýšený cukr něco brát?

Jsem těhotnáTěhotenská cukrovkaVyšetření během těhotenstvíCukr
monita0806
7. kvě 2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Dnes jsem byla po druhé na odběru a mám opět zvýšený cukr a v pondělí si mám volat na diabetologii. Tak se chci jen zeptat jestli pak budu muset něco brát nebo mě jen evidují. Předem děkuji za odpověď.

leniczka23
7. kvě 2020

@monita0806 To zalezi..dostanes glukometr a budes si nekolikrat denne merit cukr. K tomu budes drzet dietu. Pokud nebudes mit zvysene hladiny, zustaneš jen na diete ale polud i pri dietě budes mit zvysene hladiny pak prijdou na radu leky. Ale neboj, vetsine zen staci ta dieta. Ja diky tehu cukrovce pribrala za cele tehu jen 3kg a z porodnice jsem sla s minus 7kg bez pred tehu..😁

eithelwing
7. kvě 2020

@monita0806 Jak píše @leniczka23, záleží na tom, jaký bude průběh a kdo se toho taky ujme. 🙂
Předpokládám, že ten vyšší byl nalačno a test jsi nepodstoupila. U mě byl třeba test špatně proveden - nalačno 5,1, přesto jsem test podstoupila. Vše ok. I tak jsem musela na diabetologii. Tam většinou dělají další odběr krve, informují tě, co a jak, a dostaneš glukometr na kontrolní měření. Odběr krve zjišťuje dlouhodobý vývoj cukru, to se prostě nedá ošidit. 🙂
Doma se měříš většinou nalačno a hodinu po jídle. Osobně nemám nikdy vyšší glykémii, ale doktorka stejně není spokojená. 😂
Pokud by dieta nezabrala, dávají se léky.

Podle mě by se ten dlouhodobý cukr měl zjišťovat častěji, v momentální situaci mě však odmítá doktorka pozvat na kontrolu, vše konzultuje přes telefon, něco jiného mi tvrdí do telefonu a něco jiného mi pak napíše do zprávy, kterou mi posílá poštou. Je to teď takové vtipné. 😅

cilkat
7. kvě 2020

Holky už odpověděly na přímý dotaz, já ještě dodám jeden odkaz: https://www.tehotenskacukrovka.cz/
(autorka je lékařka z Apolinářského centra)

Sem začni psát odpověď...

Odešli

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru