Těhulky ve 4. měsíci

luccii
7. pro 2008

Ahoj holky, právě začínám 4. měsíc a chtěla jsem se někam připojit, teprve dnes jsme tu novinku pustili do světa 🙂. V diskuzi Začínající 2. trimestr jsou těhulky od cca 20.tt výš, a tak jsem si řekla, že založím téma pro ty, které jsou opravdu na začátku 2. trimestru a chtějí si vyměňovat zážitky, zkušenosti, radosti i strasti, i když těch bude, doufám, jen naprosté minimum 🙂.

laska.nezna.hranic
16. pro 2008

luccii - dneska jsem byla na poradně a rovnou mě objednali na utz. jdu 14.1., takže také v tom dvacátém. měla jsem jít o den dřív, ale už měli plno. nevadí🙂 ty jdeš kdy?

luccii
autor
16. pro 2008

Katko, jak jsem psala do IP, jeste nevim, kam na ten UTZ pujdu, ale snad u nas 😉

laska.nezna.hranic
16. pro 2008

dneska teda nevím. mám dost nadváhu a doktorka mi ještě málem vynadala, že nepřibírám 😀 mimi je zatím v pořádku, tak nevím, oč jí jde. kdo se s tím má tahat 🙂 ale zase mě potěšilo, že se o Vánocích můžu cpát 😀 i když to možná taky nepomůže, není den kdy bych nezvracela. máte ještě tyhle problémy, nebo už jste v druhém trimestru v pohodě?

brumba
17. pro 2008

Ahoj holky, zdravím všechny 4. měsíce 😀 Mám dotaz, myslíte si, že mi na žádost gynekoložka udělá UTZ, jdu tam 22.12. a na velký 20.1. ale chtěla jsem vědět co to bude už před Vánocema a dát to manžeklovi pod stromek 😅 Děkuji, a lásce přeji ať neblinká, chuděrka ☹ Danča

zuzik28
17. pro 2008

Lucci, díky za info, taky jsem na to koukala a nakonec jsem se rozmyslela, že udělám jiný krém...asi normálka pudink, máslo, cukr...
Laska, já už naštěstí tyhle problémy nemám...ale užila jsem si toho dosytosti 😀 bléééé. Já taky ještě nepřibírám...nebo vlastně asi půl kilča mám nahoře, ale myslím, že to určitě přijde 🙂
Brumla, můj doktor mi řekl, že zadarmo jsou 3 UTZ (jako hrazené pojišťovnou)...jinak UTZ mi může udělat prý kdykoliv si řeknu, ale je to za 300 kč...ale každý doktor to má asi jinak

laska.nezna.hranic
17. pro 2008

brumba - hehe, díky 😅
já ti nevím, ale moc bych na to nespoléhala... každopádně zkusit to můžeš🙂 možná, že když si to zaplatíš, tak ti to udělají. akorát stejně nemáš jistotu, že se to dozvíš...

andara
17. pro 2008

Mne doktorka v 16tt taky utz nedelala, tak jsem si skocila do nemocnice a zeptala se, jestli mi udelaji fotecku, tak sestricka rikala, ze jasne, ze je jedna za 50Kc a nakonec mi udelali dve a jednu zdarma, byli moc mily 😵 🙂 Mam je v albu.

andreahrbacova
17. pro 2008

ahojky holky,zdravím po dvou dnech,jak s emáte?My dobře,ale jsem unavená,dneska jsem ještě s mamčou lítala po obchodech.Byli jsme obkouknout nové chiccko-dvoupatrové,a ty ceny,no počkám si až to bude ve slevách.Ale koupila jsem jedny dupajdy,a mamka nám koupila zavinovačku a jedny bačkůrky,takže super

luccii
autor
17. pro 2008

brumla, myslim, ze ti ho bohuzel asi neudela, musel by k tomu mit duvod (napriklad otehotneni s pomoci v CARu)

Katko, ja nezvracela ani v 1. trimestru, vlastne jednou jo, ale to melo jiny puvod...

zuziku, ja taky pribrala pul kila 🙂 ale ted to asi pujude nahoru, zase jsem zacala mit velkou chut na sladke 😉

andreo, ahoj, ja jsem dneska taky desne unavena, nakupovala jsem, varila, delala cukrovi a nejradeji bych hned usnula... jee, to se mas, ze uz mas neco koupene 🙂 treba nam Jezisek neco prinese 😉

andara
18. pro 2008

Holky boli vas jeste nekdy brisko jak se roztahuje deloha?

laska.nezna.hranic
18. pro 2008

andara - nevím, jestli je to tím, ale občas bolesti mívám, většinou jen jeden den, pak to přestane. ale je to spíš vyjímečné.

luccii
autor
18. pro 2008

andara, boli, tam kde tam asi srusty po laparce... a taky nekdy dole mezi nohama...

holky, dnes jsem zdobila cukrovi a zacala ochutnavat, trochu jsem to prehnala 😝 a to jsem mela cukrovi jeste u kamaradky

andreahrbacova
18. pro 2008

Ahojky holky,luci tak já určitě vím,že nám Ježíšek na prcka něco přinese,a ne jednu věc,to vím na 100%,mamka se i trošku prořekla,už vím,že máme další povlečení,taky druhou zavinovačku a určitě další věci.
Andaro,bříško mě občas bolí,jak se zvětšuje ta děloha,ale už to není tak časté jako ze začátku,nebo to už spíše nevnímám.

luccii
autor
18. pro 2008

teda andreo, ty uz jsi temer vybavena 😉 me by potesila i jedna jedina vecicka 😉

andreahrbacova
18. pro 2008

no jak jsem pročítala co vše potřebuje miminko,tak nejsem zdaleka ještě vybavena,ale vše časem bude,ještě přece nerodíme.

luccii
autor
18. pro 2008

andreo, stejne si myslim, ze vetsina holek jeste nema, co ty 😉 ja mam jen kartacek na vlasky, co je asi po mne 😉

luccii
autor
18. pro 2008

holky, citite uz nektera pohyby? ja je cekam az cca v 19.tt, ale jedna znama je mela uz v 18.tt 😉

laska.nezna.hranic
19. pro 2008

luccii - tak pohyby se nás asi zatím netýkají 🙂 , ale spíš mě trápí něco jiného. v noci, když se převracím z boku na bok, tak mě chytne strašná křeč do bříška. trvá jen chviličku, ale docela se bojím, aby mimi bylo ok. ale vzhledem k tomu, že se mi to stává jen v tomhle případě a pokaždé jen jednou, tak je to asi nesprávnou polohou při spaní. nebo bych měla jít k doktorce, i přesto, že jinak je i podle ní všechno v pořádku?

andreahrbacova
19. pro 2008

ahojky holky,luci,tak pohyby ještě necítím,cítila jsem akorát takové lechtání u pupíku,ale doktorka mi řekla,že to ještě nejsou ty pravé pohyby,a mám si pak napsat datum kdy jsme je cítila poprvé.Že je to prý důležité.
laska-já si myslím,že je vše v pořádku,občas se mi to taky stane,je to asi přeležením.

bertica.h
19. pro 2008

Ahojte🙂

dlho som si Vás nečítala..niečo nové tu?
Ja pohyby už cítim,ale ako píše Andrea..slabunké..len také skoro nič..pri prvom som cítila v 18tt..teraz by som už mala asi silnejšie..ale to asi nevadí.
Neviem sa dočkať poradne..občas cítim taký cilný tlak v podbušku,nieje to tvdrnutie ..ale niečo také..dosť nepríjemné..
Tak Vám prajem pekný večer 😵 😵 😉 😉 🙂 🙂

luccii
autor
19. pro 2008

andreo, ale prvni pohyby jsou pry jako lehtani 😉 ale ja myslim, ze prijdou az v 19. ci 20.tt 🙂

Katko, ptala ses primo na ty krece MUDry? jestli rika, ze je to OK, tak bych ji verila

bertica, no druhorodicky je pry citi skutecne drive 🙂

preju vam vsem krasny vikend, jedeme k nasim, takze tu nebudu

andara
20. pro 2008

Ahojky holky, ja citim uz asi 14 dni takove bubllinky v podbrisku, nebo jako kdyz vas tam nekdo zevnitr cvrnkne,tak je to asi mimi. 😉

Berti - koukala jsem, ze se obe 29.12 dozvime pohlavi miminek, teda taky doufam,ze nam ho ukaze 😀

andreahrbacova
20. pro 2008

ahojky holky,Luci,já to říkala té doktorce,že to byl úplně jiný pocit to šimrání,že jsme to ještě nikdy nezažila,ale hold to není to pravé nakopnutí 😀
Takže vy se dovíte pohlaví mimi dříve než já,já si počkám až dio 6.1.ale to uteče rychle,a už budmee snad vědět jestli holka nebo kluk

andara
20. pro 2008

Andrej, no treba se neukaze a budes to vedet driv ty 😉

andreasek82
20. pro 2008

ahoj tehulky, ja uz mezi vas asi take patrim, bych rekla.. jsem 14 tt..

andreahrbacova
20. pro 2008

tak mám dvě možnosti,6.1 jdu na velký ultarzvuk do nemocncie,a 9.1jdu ke své doktorce,tak snad jednou se to podaří.A vyšpulí na nás to,co chceme vidět 😉
andreasku ahojky,já jsme všude,co?

andreasek82
20. pro 2008

andrej to jo teda 🙂
zase jsem si dnes udelala bananovy koktejl, jen banany + mleko, zadny cukr a je to vynikajici 🙂

andreahrbacova
20. pro 2008

hmm,andy děláš mi chutě 😀 😀 😀 😀 😉

andreasek82
20. pro 2008

andrej, ale ted jsem tak surfovala po netu a nekde jsem se docetla, ze banany mohou byt skodlive, ale to uz je snad trochu moc.. to by bylo vsechno! 😅
banany mam moc rada, hlavne ted v tehu, tak si je odpirat nebudu a je to.. 🙂

luccii
autor
22. pro 2008

andara, ty bublinky citim taky, ale stejne tak to muzou byt (a pry casteji byvaji) plyny ve strevech 😉 ale u tebe by uz to mohlo byt skutecne mimco 🙂

andreasku vitej mezi nami 🙂 ba.koktejl tez miluju, ale jeste doma nemame mixer... ted k Vanocum dostaneme aspon ponorny, s nim to jiste pujde taky 🙂 ponorny jsem chtela kvuli kasovitym stravam pro mimco 😉 a se skodlivosti bananu na me nechod! 😠

andreo, budu drzet palce, abyste se pohlavi dozvedeli, ja byla pred mesici v nemocnici na rizikovem se slecnou, ktera to nevedela dokonce mesic pred porodem 😅 proste bylo mimco blbe otocene...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru