Tvrdnutí břicha. Zkušenosti? Co by pomohlo?

jana31990
16. kvě 2020

Ahoj maminky chtěla bych se zeptat už asi 2-3 týdny mi jako občas tvrdne břicho až to občas i bolí. Setkala se některá z vás s tím? Ke konci týdne jsi na kontrolu tak doktorovi to řeknu. Ale spíš mě jde o to jestli na to něco je co by mi od toho pomohlo. A čím to je. Právě že se mi to stává ať jsem v pohybu a nebo i v klidu ležím. Díky moc za rady

jjasmina
16. kvě 2020

@jana31990 Já teda problím neměla, ale holky brali Magnesium 🙂

jana31990
autor
16. kvě 2020

@jjasmina já jsem se s tím právě že u první dcerky taky vůbec nesetkala. Tak by mě zajímalo čím to může být. A hlavně jak říkám občas to docela i bolí

papousekpaja
16. kvě 2020

Jsou to stahy, nebo taky jinak receno krece delohy, jedine co na to doktor muze opravdu dat je magnesium... Ja cekam prvni a obcas me to pozlobi.

andrea93133
16. kvě 2020

@jana31990 ahoj, mě břicho tvrdlo už od nějakých 20tt občas taky dost bolestivě, nech si napsat magnosolv (prášek co se rozpustí ve vodě), ber tak jak ti to predepíše, ten hodně pomáhá, ale pak se musí zase vysadit, aby netlumil kontrakce a děloha mohla pracovat 😉 jen se nelekni, mě občas proháněl 😂 ale furt lepší než zácpa 😉

jana31990
autor
16. kvě 2020

@andrea93133 já to mám už právě od nějakého zhruba 19 tt. A díky za radu a za info

jana31990
autor
16. kvě 2020

@papousekpaja díky za info. Právě že jsem tohle při prvním tehu nezažila. A poprvy co se mi to stalo jsem se i docela dost lekla

kaja2016
16. kvě 2020

@jana31990 Mela jsem a problem nastava pouze pokud to zkracuje cipek. Dr to rekni, mela by to oak sledovat. Pokud to nezkraucuje cipek, neotvira, tak je to normalni a nemusis resit. Pomaha na to magnezko. Ale pokud jinak nemas treba krece, tak to neni treba.

verka619
16. kvě 2020

@jana31990 já jsem 28tt, už dva, možná 3 týdny mi tvrdne veuxhi6, beru 3 krát denně magnesko v tabletách

jana31990
autor
16. kvě 2020

@kaja2016 jinak právě že žádný problémy nemám jen občas pichne v břiše což to je normální. A doktorovi to samozřejmě řeknu. A díky za info

krupka3
17. kvě 2020

Je to normalni a bezne, deloha trenuje na porod.

martina_cz
17. kvě 2020

Ahoj, mě tvrdne od 14tt a beru na to magnezium, prý tak děloha trénuje na porod.
@jana31990

kaja2016
17. kvě 2020

@jana31990 No jak pisou holky, vetsinou to jsou poslicci - jmenuje se to nejak Briksen Hiksovi kontrakce nebo tak nejak.-) Ale muze to byt i dost nebezpecne, protoze nekomu se u toho zkracuje cipek a muze dojit i k otevreni, takze vetsina gynekologu ti napise magnezium a i napisou neschopenku treba aby lezela. Proste se boji, abys kvuli tomu nepotratila. Ale kdyz to budes mit casto a nic se nebude dit a doktorka ti bude merit skrz utz cipek a vse ok, tak je to v poradku.-)

suerta
16. srp 2020

Ahoj, chci se poptat jak jste teď na tom s tvrdnutim břicha? Jestli to nemělo vliv na čípek? Ja jsem 26tt, tvrdne mi od 20tt teď za poslední dva dni mi to přijde zase horší při tom nic nedělám, zítra jdu na kontrolu tak se jen modlím ať čípek drží 🙏🏻

martina_cz
16. srp 2020

@suerta mě se čípek postupně zkracoval, ale nyní jsem 37tt a zatím dobrý. Tohle je ale hodně individuální.

suerta
16. srp 2020

@martina_cz tak to je krásný! Taky bych si přála být tak daleko 😊 což to ja vím, ze je to u každého jinak jen mne zajímaly zkušenosti dalších ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru