Veliké bříško v 16. tt, je to normální?

denishka
22. pro 2014

Ahoj holky,chtěla bych menší radu...ve 3.měsíci jsem neměla skoro žádné bříško a ted ve 4. mi strašně vyletělo.Až mi kamarádky co už mají děti říkají,že takové měli tak v 5-6 měsíci.Možná zbytečně plaším,ale myslíte,že je to normální?Děkuji za názory 🙂

terinda
22. pro 2014

Jasně, že je to normální 🙂
Každé roste břicho jinak, nenechala bych se stresovat od kamarádek.
Já mám např. břicho ve 4.měsíci jako jiná v 8. 😅 😉

evcann
22. pro 2014

@denishka opravdu v klidu, znam spoust, ktery mely malinkaty brisko a sly rodit a pak zase treba ja, ktera mam bricho mega od začátku a před porodem 3x takový jak ony :D takže o tom to fakt není, v tomhle bych nic žádnou spojitost s ničím nehledala

jaenik
22. pro 2014

Ahoj, také bych byla v klidu, všichni okolo mi říkají, že mám břicho malé, ale moje rodina naopak říká, že už teď mám mega břicho na to, že jsem v 5. měsíci. Také si někdy po večerech říkám, že mám bříško jako kdybych byla o 2 měsíce dál... Je to individuální, jak píše @terinda - každé roste bříško jinak 😉

denishka
autor
22. pro 2014

Abych to upřesnila,jak tedy můj míša vypadá 🙂 😉

radulka57
22. pro 2014

moje v 16tt , měla sem víc plodové vody, ale bylo vše v pořádku 🙂

ratatooy
22. pro 2014

@denishka to je pidibříško to se vubec nemáš čím stresovat

missveru
22. pro 2014

Ty máš bříško spíš menší - buď v klidu! To jsem já v 17tt .)

sim007
22. pro 2014

No jak se tak divam, tak muzu byt v klidu 🙂 zato prdel a boky mam jak vrata od stodoly 🙂

endy85
22. pro 2014

Jukni ke mě do alba, jaké já mám ve 13tt 😀 Ale nejsem žádná vyzáblina a je to foceno večer, což možná také hraje roli, nevím 🙂 Ale nestresovala bych se tím, máš krásné bříško 🙂

romanahokufova
22. pro 2014

moje v 17tt

thesun
22. pro 2014

taky jsem měla veliké bříško, takže v pohodě, aspoň má mimís dost místa 🙂 Jsem zvědavá pokud se tedy zadaří jak to bude v druhém těhu :D

jess20
22. pro 2014

ja mam břicho už od 10tt a ted ve 20tt jak v 7 mesici. Takže klid 🙂

nikolab20
22. pro 2014

Tak já jsem dneska začala 20 tt a nemám skoro žádné bříško. Vypadá to spíše jako, když jsem si dala o knedlík více než jindy. A takto od zhora mi zatím neroste vůbec

mojeuzivatelskejmeno
22. pro 2014

Já jsem v 16tt a teda nemám skoro žádné bříško, nikdo mi nevěří, že jsem těhotná. Takovéhle mám já večer.

jitavrtule
22. pro 2014

@nikolab20 jsem na tom ale úplně stejně. 20+1 a v poradně vypadám, jako že jsem si spletla dveře 😀
nicméně mimčo má ze dneška z velkého utz váhový odhad 352g, takže je úplně normálně krásně veliké a daří se mu zjevně dobře, mrská s sebou až až.

jitavrtule
22. pro 2014

Foceno teď. Každopádně břicho je tak naprosto individuální záležitost,že se fakt nemá cenu srovnávat a trápit se tím,jestli je moc velký nebo malý. Pokud mimino prospívá,je mu to jeho břicho zjevně akorát!

mojeuzivatelskejmeno
22. pro 2014

@jitavrtule Jéé, tak to já můžu být úplně v klidu. Pořád od rodičů a manžela poslouchám, že mám víc jíst, že jsem moc hubená. Tak teď alespoň vím, že je to ok 🙂

jitavrtule
22. pro 2014

@mojeuzivatelskejmeno povídej mi o tom 🙂 vtípky na téma "kdes nechala mimino" už se mi začínají krapet zajídat 😝
ale je fakt, že dneska jsem po záchvatu nějaký střevní patálie ze včera, takže vypadám jako ještě větší smrt a břišní plochodrážník než normálně.

mojeuzivatelskejmeno
22. pro 2014

To chápu. Já taky furt poslouchám, kde to dítě mám. Přitom spousty kamarádek mi říkalo, že těhotenství na nich začalo být vidět až v 5. měsíci. Ale už mi trochu vynadal i doktor. Nelíbilo se mu, že mám 41 kg. Tobě také něco říkal? Jsem zvědavá, zda do utz ve 20. týdnu něco přiberu a jak bude mimi velké.

jitavrtule
22. pro 2014

@mojeuzivatelskejmeno tak ty jsi ale asi o dost drobnější než já, já mám 175 cenťáků a 60 kilo, takže nějaká ta (váhová) rezerva tam přecejen je. Mně zatím doktor neříkal nic, akorát, že si z toho nemám dělat hlavu, že miminko prospívá dobře a ať jsem ráda, že jsem zatím normálně pohyblivá a prakticky bez omezení, že si pupek ještě určitě užiju ke konci těhotenství.
Já před těhotenstvím a vlastně i v prvním trimestru, než jsem zjistila, že jsem v tom, hodně sportovala, takže předpokládám, že bříško zatím moc nepustily ven svaly.

janinek
22. pro 2014

@denishka kazdy to ma jinak, takze se nestresuj.

ronikaaaa
23. pro 2014

@denishka Tak takové mám taky a to mám termín skoro jako ty. Já mám termín 14.6. 😉

evcann
23. pro 2014

@denishka takový mini bříško, to vážne můžeš být naprosto v klidu 🙂

evcann
23. pro 2014

@missveru taky takové malinkaté na 17 tt, to je hezký 🙂

irenka12
26. pro 2014

@denishka mám uuuuplně na chlup stejné ve stejném období 🙂

sisinka74
26. pro 2014

@sim007 ja taky a jeste stehniska k tomu jako bonus🙂

takarazestinusakur
26. pro 2014

@sisinka74 Nejsi v tom sama 🙂

takarazestinusakur
26. pro 2014

Asi bych byla raději, kdyby se mě ptali, kde mám to mimčo, než poslouchat od 4. měsíce (lunárního), že už to mám "za pár" 😀 jo to mám ale za pár měsíců... Fotka v černým je ze 16tt a fotka ve žlutým je z 19tt ....a nechtějte vědět, jak vypadám teď ve skoro 27tt 😀

tarra27
26. pro 2014

@takarazestinusakur jsi krásná....fakt.

jaenik
29. pro 2014

@jitavrtule Jíťo, teda, přiznej se, Ty si to mimčo nosíš někde bokem v kabelce, né? 😀 Vždyť to není možný toto 😀 Ty budeš před porodem jako píchnutá včelou, jak říkáme tady u nás na jihu 😀 Ani bych se nedivila, kdyby Ti za pár měsíců uprostřed kontrakcí vynadali, co děláš na porodních sálech 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru