Žádné pohyby miminka. Měl někdo také v 21. týdnu?

elfka21
9. srp 2022

Jsem v 21. týdnu a necítím zatím vůbec pohyby. Měla jste to některá a bylo vše v pořádku? Jsem druhorodička a minule jsem je najisto vnímala od 18. týdne.

qistyna
9. srp 2022

@elfka21 ja ted druhe zacala trochu citit az v 25.tt. Prvni mnohem driv… vse bylo v poradku, jen placentu mam na predni stene tak asi proto. Ale bylo to neprijemne, mela jsem take strach. Bude to v poradku, uvidis 🍀

elfka21
autor
9. srp 2022

@qistyna prý mám placentu taky vepředu. Jinak jsem hubená. Ach jo, mám nervy. Díky za komentář.

jako_mala_holka
9. srp 2022

Já něco málo cítila tak od 16tt, ale fakt jen sem tam cosi slabého, jestli to bylo ono... Minulý týden úplně pauza pár dní, což mě o vyplasilo, ale pak zas cosi... Tak snad je všechno ok, prý to může být i později (taky jsem 21tt)... Myslela jsem, že to bude tentokrát dřív, protože je to podruhé a placentu mám vzadu, minule jsem měla vepředu, ale to nevím, kdy jsem cítila pohyby, to si nepamatuju

ellyem
9. srp 2022

Já byla sice prvorodička, ale kvůli placentě vepředu jsem necítila pohyby až do cca 24. týdne.

palja
9. srp 2022

@elfka21 u druhého těhotenství jsem pohyby cítila až ve 25tt. Měla jsem placentu vepředu a pohyby jsem pak cítila jen málo a tlumené.

chlapecektehu
10. srp 2022

@elfka21 já jsem první pohyby taky cítila až později troufám si říct taky okolo toho 20tt a malej byl v pořádku a v pozdějším stádiu jsem ho kolikrát necítila třeba i víc jak půlku dne 🤯 a to jsem pak měla nervy protože jsem měla náznaky preeklampsie 🙄

kosi_cek
10. srp 2022

@elfka21 měla jsem to u 2. těhotenství stejně, placenta vpředu a klidné miminko zády k ní, necítila jsem pohyby až do porodu (až na jednu jedinou výjimku asi ve 24tt, která mě tedy spíš vyděsila)- podle pohybů bych jinak nerozeznaka těhotenství až do porodu, musela jsem se hodně soustředit a ležet úplně v kidu, abych byla schopna něco vůbec zachytit, jen se mi "patvarovalo" bříško to jo, a to si dr. vždy libuje, jak má u mě krásně zřetelný UTZ, že nemám tuk na břiše, takže i bez tukových tlumičů to bylo blbé, ale dcerka je v pořádku. Placentu vpředu jsem měla ještě ve dvou dalších těhotenstvích a tam jsem pohyby začala cítit také později než s placentou vzadu (i když do 20.tt to bylo), a byla jsem hotová, že to bude zase takové divné, smutné, ale pohyby jsem cítila dobře a z boku mohla hmatat i miminko a cítit ty nádherné chvíle, jak jezdí nožkama, hodně záleží, kde přesně ta placenta je, jakou má miminko polohu a jak ji mění.

elfka21
autor
10. srp 2022

@kosi_cek
@chlapecektehu
@palja
@ellyem
@jako_mala_holka
@qistyna
Díky holky, uklidnily jste mě. Snad to bude v pořádku. Na kontrolu jdu v pondělí. Minulé těhotenství jsem si pohyby užila fakt hodně. Dcera je torpédo i teď. Byla to sranda a těšila jsem se na to. Dost mě to uklidňovalo. Tak teď musím jen čekat a doufat.

elfka21
autor
14. srp 2022

@elfka21 Tak dnes jsem 22 týden a už jsem je s jistotou ucítila. 😉 Tak snad už je budu cítit nějak stabilně.

ekou
14. srp 2022

@elfka21 prvni pohyby jsem citila az nekdy po 22.t mimco bylo flegmatik

sylvka
14. srp 2022

@elfka21 to bude určitě kluk 😁ti jsou linejsi.

ekou
14. srp 2022

@sylvka tak nevim :D u nas to byla holcicka

elfka21
autor
14. srp 2022

@sylvka a nebo holka líná po mně. 😆 První je torpédo po manželovi. 💪🏻

camillaq
14. srp 2022

Měla jsem placentu vepředu a pohyby jsem cítila pořádně až kolem 25 tt, je to kluk, v děloze a jako miminko strašně klidnej😁 teď je to divačák

elfka21
autor
16. srp 2022

@ekou
@sylvka
Jsem po kontrole, vše v pořádku. Potvrzená holka. 😆 Nožky má natažené k hlavičce, palce u nohou u čela, tak možná proto kope slabě. 😉

ekou
16. srp 2022

@elfka21 tak hlavne, ze je vse v poradku 🙂

maxulekapcule
16. srp 2022

@sylvka to bych neřekla, ten můj malej mě nedal pokoj od 14tt, je mu devět měsíců a je pořád stejnej divoch, až se bojím, až začne ťapat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru