Změna TP?

freyana1
12. led 2021

Ahoj, ve středu jsem byla na screeningu, měla jsem být 21+0, ale doktor říkal, že mimčo odpovídá 20+4. Ve zprávě je "odp. 20+4, dle CRL 21+0" - myslela jsem, že 20+4 je teda podle délky, že je menší, ale délka je CRL, podle čeho tedy? A mění to o ty tři dny termín porodu? Díky. 🙂

waisinka
12. led 2021

Myslim , ze 3 dny neni potreba resit ☺️

freyana1
autor
12. led 2021

Jo, já vím, jen mě to zaujalo a zajímalo... 😀

martulka88
13. led 2021

21+0 máš dle prvotrimestriálního screeningu. A od něho se pak odvozují kontroly. Takže, když jsi byla teď na UZ, tak miminko je o 3 dny "menší". Já mám přímo i kartičku z posledního UZ a tam mám - já jsem byla 35+0, ale hlavička 34+1, nožička 34+3 ale bříško 35+5. To se zprůměrovalo a nakonec mi malý vyšel, že odpovídá 34+6 🙂 Takže, ač jedna hodnota byla vyšší, tak je i tak o den menší 🙂 A termín porodu se nemění. Jediné, kdy by ti ho změnili, tak kdyby bylo miminko špatně vyvinuté, byl tam nějaký problém apod. 🙂 Jinak i rozměrově rozdíl 2 týdnů kolikrát neřeší. Já se držím hesla +-týden je v pořádku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru