Zvětšená mozková komora, máte zkušenost?

tibisha
6. bře 2016

Ahojte maminky, chtěl jsem se zeptat jestli má někdo stejnou a jakou zkušenost se zvětšenou mozkovou komorou u chlapečka....22tt pravá komora 9,4mm a 24tt 10 mm a další nás čeká až 32tt....?děkuji za zprávy jsem dost nervozni :(

lenbenn
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kikitt
18. čer 2016

Ahoj, jak ti dopadly ty komory. Máme to podobné ve 20. Týdnu a máme strach

tibisha
autor
15. srp 2016

ahoj omlouvam se ze pisi az ted jestli je to ještě aktualni tak v tom 32t se zmenšila ta prava o trochu a ted mame jednu 5 a druhou 6 mm a dr rikala ze je to ok ...jak vy to mate velke?

kikitt
22. zář 2016

AHojky, meli jsme zvetsene obe komory, do toho cysticky obe v mozku. Vse bylo na nejvyssi hranici mozneho preziti.. bylo nam receno ve 20.tydnu, ze mimi musi pryc a ze je nemocne.. Po par kontrolach vse vymizelo, komory se zmensily, cysty se ztratily. Takze nadeje je urcite. Nam bylo opravdu na ferovku receno, ze miminko je hodne nemocne a ze musi ven. Najendou je zdrave, plodova voda , magneticka resonance mozecku.. vse vyslo dobre. Byly jsme uplne na zhrouceni, ale vse dobre dopadlo.Nemej strach ;).. i kdyz ... vim, ze to nejde... drzim palecky..

cokoladaaa
11. říj 2016

Nám zjistili levou komoru 11,1 a pravou 9,8 ☹ za tyden jdeme na kontrolní utz (po 14dnech), jestli se to srovnalo... Dost se bojím...

marketnieuw
11. říj 2016

@cokoladaaa to nejsou nijak zavratny hodnoty, verim, ze to bude dobry 😵 😵 😵 mezi 10-12 (nektery zdroje uvadi az 15) jsou to pouze hranicni hodnoty, ktery vubec nemusi znamenat postizeni.
U nas byl nalez ve 22tt podobny, ve 25tt stejny a ve 30tt uz vse v poradku! Takze taky chvilku stres, ale musim rict, ze me doktori opravdu uklidnili.
Drzim palce, at je miminko v poradku 😉

cokoladaaa
12. říj 2016

@marketnieuw moc diKy za úklidneni, to jsem potřebovala slyšet, musela si podstoupit v tom 25.tydnu nějaké vyšetření další? Doktorka mluvila o tom, ze když se to nezlepší, tak by me poslala na plodovku

matkapraha
12. říj 2016

Ahojky,u druhého chlapce mi ve 20.tydnu na utz rikali,ze maji take podezreni na zvetsene komory,na hranici,docela me vystrasili,chteli posilat na rezonancia,pak kazdých 14 dni kontrolni utz.a ve 30.tydnu mi rekli,ze asi chyba mereni,jak jsem hubena.je to dost stresujici,ale drzim palce,at je vse v poradku.z vlastní zkusenosti vim,ze doktori reknou nejhorsi moznou variantu,ktera se muze stat.m

cokoladaaa
12. říj 2016

@matkapraha na magnetickou rezonanci nikoliv odběr plodové vody? Je to pro miminko škodlivé? achjooo, snad se to srovná a budou aspon o trochu menší na příštím utz

marketnieuw
12. říj 2016

@cokoladaaa ne. Rikali, ze by me poslali, kdyby to bylo prave k tem 15ti - ale uz si nepamatuju, jestli plodovku nebo magnetickou rezonanci. Tenkrat mi utz delali 2 profesori (chodila jsem na kontroly do univerzitni nemocnice), takze jsem byla opravdu rada a verila jsem jim. Uklidnovali me, ze to jeste nic neznamena 🙂

gracinka7
12. říj 2016

Ahoj, u mého syna se na to přišlo až v porodnici. Brali ho na nějaké vyšetření, pak ho vrátili a když jsem se ptala, jak t dopadlo, bylo mi řečeno, že má asi něco s mozkem, že se to paní doktorce nějak nelíbilo a že bude volat primáři. Ať se přijdu zeptat za hodinu. Ona mi tohle v klidu řekla a pak odešla? 😲 Za doktorkou jsem byla několikrát, pořád neměla čas a když se konečně uráčila mi něco říct, tak řekla, že primář řekl, že je to hraniční a že to bude dobré, ale jí se to prostě nelíbí. Že pan primář dorazí za dva dny a vezme si nás do péče. Všechno nám vysvětlil, malého zkontroloval, občas chodíme pro jistotu na kontroly, ale zatím je to dobré. Prostě má trošku větší šíšu. Časem k ní snad doroste 🙂 Tak držím palce, ať je to u vás v pohodě 😉

matkapraha
12. říj 2016

@cokoladaaa ahoj,u nas to dopadlo dobre,klucikovi jsou uz 3,5 roku a je v poradku.chtela jsem jen napsat,ze je dost pravdepodobne,ze se to ustali prave do toho 30.tydne,ted to bude jen o stresu,radim moc nesedet u internetu a vyhledavat info,pokud jsou jen hranični odnoty.Mne rikali magnetickou rezonanci(ale nakonec neposlali,muj gynekolog se rozciloval,ze me na utz zbytecne strasi) Byla jsem i u genetika,ze odber plodovky,ale toto spada pod vrozenou vyvojovom vadu,ne genetickou,to mi sam oznamil,s tim,ze plodovku by pouze kultivovali,ze toto muze zpusobovat treba prodelana toxoplazmoza a to zjisti i z krve,takze sam genetik rikal,ze odber vody ne,ze stále tam je riziko potratu.nejsem ted doma,ale pristi tyden budu,mohu zkusit najit presne hodnoty rozmeru moz.komor.drzim palce,hlavne co nejmene stresu.

matkapraha
12. říj 2016

@cokoladaaa a take jsem jeste byla na utz na jinem pracovisti,jesli to vidí stejne a svete div se,nazor jiny,ze je vse v poradku.

cokoladaaa
12. říj 2016

@matkapraha moc diky za info ohledně toho, ze plodovka je vlastně zbytečná! Užitečný, aspon budu vedet az tam půjdu. Moc moc děkuji a pokud dohledas ty hodnoty tak budu rada

cokoladaaa
12. říj 2016

@matkapraha byla jsem hned u své doktorky a ta me celkem uklidnila, ze ona by si to ani nevšimla, ze je to fakt na hraně a když tam neni žádný jiný problem tak je optimistická, tak se snažím byt taky, ale pokud se to nesrovna, tak urcite půjdu jeste pro názor někam jinam

cokoladaaa
12. říj 2016

@gracinka7 přístup doktorky opravdu skvělý ☹ hlavně ze to dobre dopadlo!!!

gracinka7
12. říj 2016

@cokoladaaa Na to, že to byla zástupkyně primáře, tak byl její přístup fakt otřesný ☹

mariejosef
13. říj 2016

@tibisha nas maly to mel merili jej az do 37 tt a po potodu znova jeste v porodnici a je naprosto v poradku 3 lety krasny zdravy kluk

cokoladaaa
13. říj 2016

@mariejosef a postupně se mu to tedy zlepšovalo, to Je super, snad to bude u nas úplně stejne...

matkapraha
18. říj 2016

@cokoladaaa nasla jsem ty udaje, ve zprave jsme meli: dilatace leve postranni komory 9,6 mm, cisterna magna 8,4 mm, zaver: hranicni dilatace leve mozkove komory, jinak morfologicky vse ok. nasledne tedy kazde dva tydny kontrola. Ty bys mela jit na kontrolni UTZ nekdy ted, tak napis, jak to dopadlo. Syn mel opravdu ten udaj na hrane. Pekny den

cokoladaaa
18. říj 2016

@matkapraha no ja jdu zítra, meli jsme na levo 11,1, napravo 9,7 tuším... Diky ze jsi si dala tu praci a našla to...

marketnieuw
18. říj 2016

@cokoladaaa drzim palce 🙂

cokoladaaa
19. říj 2016

Tak hodnoty jsou úplně stejne jako minule, všechno ostatní je v poradku, na konzultaci s genetickou a možným komplikacím jsem odmítla odběr plodové vody, tak uz jen doufat, ze se to bude lepsit...

marketnieuw
19. říj 2016

@cokoladaaa jako u nas. Ve 30tt uz to bylo v poradku. Kdy jdes na pristi utz?

cokoladaaa
19. říj 2016

@marketnieuw za 4 týdny, mezitím jednou k moji doktorce, ta se urcite taky koukne. Snad to bude přesně jako u vAs. Porad na to myslim, jak vam to dobre dopadlo

marketnieuw
19. říj 2016

@cokoladaaa urcite! 😉

matkapraha
24. říj 2016

@cokoladaaa a co ti konkretne rikal genetik na te konzultaci?Tak to je dobry, ze se to nezhorsuje, ne?Ptala ses vlastne doktorky, jake jsou ty hranicni hodnoty, kdy se to vlastne neresi? (ja ty hodnoty ted z hlavy nevim). Moc drzim palce za ty 4 tydny, dej nam vedet, jak to dopadlo a hlavne klid 🙂

cokoladaaa
24. říj 2016

@matkapraha ptala se jak dosud probíhalo těhotenství atd. Řeší se to od 10mm, spis nas uklidnovala nabídla nám možnost odběru te plodové vody i když se k tomu přiklonila, jen kdybychom na tom diky strachu trvali, jdu za tyden ke své doktorce, tak ta se urcite taky podívá a premeri, věřím ze to bude OK

bynote
15. srp 2019

Prosím o vaše zkušenosti. Ve 21 tt mi na UTZ zjistili rozšíření obou mozkových komor. Jedna 11mm a druhá 13mm. Momentálně cekame na výsledky plodové vody a odběr krve. Výsledky a kontrola za týden. Ostatní na UTZ se jevilo v pořádku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru