Zvýšené riziko rozštěpu

slunicko1551
4. bře 2019

Holky, potřebuji nějak uklidnit 😢 teď mi volala doktorka, že výsledky z krve v 16tt vyšly se zvýšeným rizikem rozštěpových vad. První screening v Prediku mi vyšel negativně, všechny hodnoty i utz ukázkový. Doktorka mě uklidňovala, že by to už viděli, ale to taky nemusí nic vypovídat, doktor se na utz na tyhle vady nezaměřoval.
Hodnoty krve na rozštěpové vady mi vyšly 1:110. Vůbec nevím, jak se uklidnit a myslet pozitivně :(

sudylichozrout
4. bře 2019

@slunicko1551 to byl triple test?

slunicko1551
autor
4. bře 2019

@sudylichozrout To mi vůbec neříkala, posílala je do Predika ve Zlíně, aby byly výsledky do 2.screeningu. Koukala jsem jim na stránky a tam mají uvedeno, že ke screeningu požadují triple testy. Takže asi ano. Resp. ony se v 16tt dělají i kiné krevní testy?

svetlluska
4. bře 2019

Mela jsem to same cca pred 4 tydny.UTZ ve 22.tydnu byl pak naprosto v poradku,takze celkovy integrovany screening mam negativni.Spatne hodnoty krve muze zpusobit krvaceni ci spineni v 1.trimestru. Co je ale spatne,ze ty vysledky krve rikaji samostatne a ne jako vysledek integrovaneho screeningu.Zbytecne maminky stresuji.Ja mela 3 tydny hruzy.

nazka
4. bře 2019

@slunicko1551 mne u tohohle testu dr rikal, ze casto vychazi spatne hodnoty hodne zenam a presto o nicem nevypovidaji. Rikal, ze to vzdy jen vystresuje a ze kdyby mohl, tak toto zrusi.

slunicko1551
autor
4. bře 2019

@svetlluska dekuji za uklidnění! Já špinila v úplném začátku 2.trimestru. A na odběry jsem šla týden na to. Jinak gratuluji, že to nakonec dopadlo dobře 🙂 Snad i u nás to bude ok

slunicko1551
autor
4. bře 2019

@nazka teď jsem volala ještě svoji doktorce a taky mi potvrdila, že často vychází falešně, tak moc doufám. Ale opravdu je to jen stresování maminek. Nějaké zvýšené rizika se prostě neposlouchají dobře :-/

slunicko1551
autor
4. bře 2019

@sudylichozrout Tak ano, volala jsem doktorce a jednalo se o triple testy

mona91
4. bře 2019

@slunicko1551 od triple testu se už postupně úplně ustupuje protože je velmi často falešné pozitivní plne ho podle novych postupu nahrazuje kombinovaný test v rámci prvotrimestralniho screeningu.

slunicko1551
autor
4. bře 2019

@mona91 Teď mě úplně mrzí, že jsem se tenkrát nezeptala, proč mi tu krev berou. Myslela jsem, že je to běžný postup, který být musí. Doteď jsem měla všechny hodny ukázkové a teď zbytečně stres. Ponaučení pro příště 😕

mona91
4. bře 2019

@slunicko1551 každý doktor má svůj postup, já mám okolo sebe 12 těhotných a každá má jiného doktora a co doktor to postup 🤷‍♀️ Já se na to ptala i v praci doktoru z gyndy a někde to fakt už vůbec nedelaj můj doktor mi taky triple nebral a holkam okolo co jim to doktor vzal tak z 6 jich ho mělo 5 pozitivní ale další dovysetreni v poradku. Takže bych se nestresovala pokud byl první screening v poradku.

mkacik
4. bře 2019

@slunicko1551 měli jsme to samé. První screening negativní. V 16 týdnu odběry krve, testy vyšly pozitivně na rozštěpové vady a Downův syndrom. Museli jsme na genetiku, podstoupila jsem odběr plodové vody a ještě pak nějaký podrobný ultrazvuk. Nakonec vše negativní a máme zdravou dvouletou holčičku. Ale těch 6 týdnu čekání bylo hrozných. Zpětně bych už asi na triple testy nešla.

slunicko1551
autor
4. bře 2019

@mona91 Děkuji, to jsem potřebovala slyšet. Tak já se pokusím být v klidu. Teď bych stejně nic nezměnila. A je pravda, že když i doktorka mi říkala, že by byla v klidu, protože první screening byl naprosto v pořádku, tak na tom asi opravdu něco bude. Musím věřit

slunicko1551
autor
4. bře 2019

@mkacik To musely být šílené nervy :/ mě naštěstí přeobjednali na dřívější termín, takže příští pondělí už budeme vědět. I tak to bude dlouhý týden

ito
4. bře 2019

No bohuzel privotrimestralni screening nektere vyvojove vady-rozstepy odhalit neumi. Cca v 16 tydnu se z krve pak daji stanovit latky, ktere mohou signalizovat problem, ale i kdyz to vyjde v poradku nemusi to jeste nic znamenat a stejne i naopak. Prakticky jediny jak se to da opravdu zjistit je ten velky ultrazvuk v 2. trimestru cca kolem toho 20 tt, mluvim z vlastni zkusenosti. Jinak drzim moc moc pesticky a to ze neco vyjde spatne opravdu jeste nemusi nic znamenat, pockej si na velky ultrazvuk, urcite to bude v poradku, to riziko neni zas tak velky!

slunicko1551
autor
4. bře 2019

@ito děkuji a tobě to vyšlo podle krve dobře a utz špatně?
Mě to říkala doktorka na genetice a pak i má gynekoložka, že vzhledem k výsleskům prvního screeningu by byly v klidu. Ale to se lehce řekne a hůř dělá. Kdybych věděla,že mi dělají triple, asi bych odmítla :/

ito
Autor odpověď smazal
Zobraz
nazka
5. bře 2019

@slunicko1551 chapu a neboj,bude to ok 😉

slunicko1551
autor
5. bře 2019

@ito Já měla hodnoty taky v pořádku, riziko nějak 1:50000. Myslím, že být v jiném prenatálním centru, tak mi ty triple ani nedělají a mám klid. Teď čtu ještě výsledky z 1.screeningu a mám tam napsané, že páteř bez abnormalit, horní čelist bez patologie. Tak snad to bude opravdu v pořádku. Jinak na ultrazvucích jsem byla celkem už tak 7x a vždy dobré. Musím doufat

slunicko1551
autor
5. bře 2019

@nazka děkuji 🤗

svetlluska
6. bře 2019

@slunicko1551 bude to ok,kdyby tam byl nejaky zavazny problem,videli by neco uz u prvniho screeningu,snaz se byt hlavne v pohode,ale chapu,ze je to tezky.kdy mas utz?

kos_atka
13. bře 2019

@slunicko1551 nejdůležitější hodnoty jsou obvykle ty z prvního screeningu Tripple test je spis doplňkový a opravdu vychází strašně často falesne pozitivně Mne kvůli věku dělali vše a naštěstí vše negativni,ale i tak by mi kvůli věku nejradši udělali i plodovku... Rika se,ze matka má dat na intuici Moje známa měla třeba Downa 1:4 a dítě úplně zdrave A pak jsem měla bývalou kolegyni,které během těhotenství na nic nepřišli a holcicka lehkého downa měla Věř svému tělu,věř tomu mimcu a hlavně se nestresuj,nic to nezlepší Každopádně tripple testy neřeš a tím spis ne,když první screening byl ok U druhého by byl případný rozštěp navíc vidět a nemá smysl si škodit předčasně Určitě to bude v pořádku

slunicko1551
autor
13. bře 2019

@kos_atka moc děkuji ❤️ už mám za sebou kontrolu - hodně důkladný utz ve Zlíně a opravdu vše vypadá v naprostém pořádku 🙂 Takže celkový výsledek mi přepsali na NEGATIVNÍ 😊 ale stres to byl veliký

vendelinka08
13. bře 2019

@slunicko1551 tak to je super zprava...moc gratuluji...

slunicko1551
autor
14. bře 2019

@vendelinka08 děkuji ❤️❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru