Ledňátka 2019

tsasenka
8. kvě 2018

Ahoj,
taky čekáte miminko v lednu? Pojďme ty krásné chvilky prožívat spolu 🙂

halasovci007
11. bře 2021

@krisatko gratuluji k miminku. Hlavně hodně zdravicka. Jestli dobře chápu tak proběhlo císařem?

krisatko
12. bře 2021

@priefi
@halasovci007 No ono celé to těhotenství bylo spíš za trest .... od nějakého 24tt jsem brala utrogestan, protože se mi zkracoval čípek. Pak se malá kolem 28tt otočila zadkem dolů a tím mi v podstatě znemožnila jakýkoliv větší pohyb. Vždycky mi hned tvrdlo břicho, později jsem už bez přestávky nedošla ani na záchod a často mě píchalo u pupku, kde měla hlavu, nebo jsem cítila pohyby skoro až u "východu". Takže jsem v podstatě celou druhou půlu těhu proležela na gauči, což bylo teda fakt náročný pro nás všechny. Ve 36tt mě doktorka předala do nemocnice s tím, že se jí zdálo, že už prcek pomaleji roste a od té doby mi nikdo čípek už nekontroloval, přestože věděli ze zprávy i ode mě, že je tam problém.... No nicméně mě teda natahovali a natahovali až mi konečně 2.3. naplánovali termín císaře na 8.3. Asi počítali s tím, že si to rozmyslím a budu chtít rodit KP přirozeně nebo co... No dojeli jsme toho druhého domů z kontroly, klasika po každé jízdě autem nebo větší námaze, zase břicho tvrdlo a popichoval mě podbřišek v levo, ale prostě tím, že mě to bolelo a tvrdlo celý těhu prakticky, tak jsem tomu moc nepřikládala váhu. Večer jsem šla ještě vydávat ze skladu eshopu granule na konec zahrady a jak jsem si vyzula boty, tak LUP a už to teklo.... Ale teda jako fest... Malá mi říkala "mamko ty ses počůrala" 😅😅 Takže jsme volali švagrovce, ať se nachystá, manžel pro ni zajel, já volala do porodnice, že si mě naplánovali až za týden ale že jako jedeme už teď a za jak dlouho tam budem.... Kontrakce jsem nejak extra nevnímala, jen to sem tam více zabolelo když to ztvrdlo, jak jsem ležela na monitorech tak se to dalo. Pak mě doktorka vyšetřila zespod, prej no, vy jste na 3-4cm.... Ta šup zpátky na postel ale tím přesunem už se to jako více rozjelo a už to i bolelo.... Tak začali všichni lítat :D Rychle bandáže, cévku a šup na sál. No ale na ten stůl na sále už jsem málem nevylezla. To už jsem měla takovou kontrakci dlouhou a bolestivou, že jsem se modlila ať to stihneme. Bála jsem se toho KP protože jsem měla problém vytlačit první hlavou napřed a to měla jen 2kila. Naštěstí jsem se tam nakonec vyškrábala a za chvilku už bylo po všem.... Ale teda ta bolest po probuzení..... bléééé....

priefi
12. bře 2021

@krisatko šmankote... To sis užila. To, co jsi popisovala během těhu, to znám naprosto dokonale. A jak dlouho jsi brala progesteron na ten čípek?
Jen ze zvědavosti, kolik kg měly ty granule? Já měla absolutně zakázané cokoli tahat, že si tím můžu rozjet porod. A i druhátka to samé a nohy hore, protože hlavičku jsem měla v porodnici cestách a stačilo málo a voda by rupla, nebo by se rozjel porod.

pe_tu_ss_ka
12. bře 2021

@krisatko ty brdo, užila sis pěkně 🙊

krisatko
12. bře 2021

@priefi no vtip je v tom, že jsem nic netahala, jen jsem došla na konec zahrady a otevřela dveře, holka si to sama naložila.... od toho 24 do 34tt jsem ho brala

priefi
12. bře 2021

@krisatko no... Co na to napsat.... Evidentně má Eliška svoji hlavu 🙈

veselaopicka
12. bře 2021

@pe_tu_ss_ka No tak snad se to ve mně taky zlomí. Jsou dny kdy je úplně zlatá a jsou dny kdy bych se nejradši zavřela na celý den na záchodě– tam jí to se mnou nebaví tam se mnou nechodí😀😀😀 a hlavně mám taky pocit že bych dvě děti nezvládla zase na druhou stranu třeba za rok za dva s ní bude lepší domluva bude chodit do školky. No uvidíme rodičák mám ještě na rok a půl a ještě můžu prodloužit tak pořád mám čas

veselaopicka
12. bře 2021

@priefi No tak ideální to není s přítelem ale je to mnohem lepší Tak snad se k tomu dopracujeme aby to bylo ideální.

priefi
12. bře 2021

@veselaopicka držím pěsti 🍀

pe_tu_ss_ka
12. bře 2021

@veselaopicka no taky jsou dny, kdy je zlatej.. ale to jeho vztekani, dupání.. 🤯 ale kdybychom čekali,baz ho to přejde, to by byl asi jedinacek no 😂 no tak já nemám klid ani na záchodě, přiběhne a zamkne nás tam společně 🙈

halasovci007
12. bře 2021

@krisatko teda to je mazec. Hlavně ze jste obě v pořádku 🙏👌💪 užila sis pěkně. Mužů mít ještě blbej dotaz. Musela si mít v porodnici respirator? Známa co rodila ho musela mít skoro cely porod a já si to neumím představit vůbec, mě dávali kyslík při porodu, ptz klesaly ozvy a bejt tam v respiratoru tak tam asi buď zůstaneme obě nebo by skončil porod císařem. Nám tam pravé chodila i doktorka na konzultace kvůli ozvam. Vůbec si to neumím v téhle covidove době představit být těhotná nebo rodit. Možná i proto to furt odsouvam 😱🙈

krisatko
13. bře 2021

@pe_tu_ss_ka ta naše hraje na záchodě na topení jakože na klavír 🤦😄

krisatko
13. bře 2021

@halasovci007 měla jsem ho dokud jsem neležela na sále... Potom až na pokoji jen když přišel personál. Ale tím že já nerodila normálně tak těžko říct.... Na porodním boxu bych ho nejspíš také neměla

priefi
13. bře 2021

@halasovci007 myslím, že to hodně záleží od personálu. Zrovna před nedávnem tady na zdi byl příspěvek porodní asistentky, která měla Covid oblek a že když je maminka Covid pozitivní, tak by ho měli mít a někdo se ptal, zda rodička musí mít roušku a ona napsala, že ne 😉

pe_tu_ss_ka
13. bře 2021

@priefi no já četla, že normálně při příchodu testují rodičku a pak když je negativní, tak snad mít nemusí, ale doprovod (partner) musí mít celou dobu.

priefi
13. bře 2021

@pe_tu_ss_ka a ta PA říkala, že i ta pozitivní mohla být bez, ale že oni musí být chránění

pe_tu_ss_ka
13. bře 2021

@priefi to vůbec netuším, psali tam jen, že když je pozitivní, tak je separovana od ostatních a co nejdříve jí propouští, když jsou s dítětem v pořádku.. já si to s rouškou neumím představit 🙊

halasovci007
13. bře 2021

@krisatko nase si maluje 😂 barvickana do vany

halasovci007
13. bře 2021

@pe_tu_ss_ka taky si to neumím představit 😢😭

krisatko
13. bře 2021

@pe_tu_ss_ka mě dělali klasický PCR test a výsledek jsem měla druhý den ráno až.... Takže těžko říct jestli oni ho třeba měli ještě před porodem? Jinak na patře byla jedna covid a moc extra ochranu neměli. Jen ty modré jednorázové pláště, Štíty,v rukavice.....

pe_tu_ss_ka
13. bře 2021

@krisatko no jsem zvědavá, jak to bude v Praze na podzim.. pořád váhám, kam se přihlásit..

veselaopicka
1. črc 2021

Tak se hlasime po dlooouhe dobe.. behem tydne jsme bez plin pres den i v noci. Ale mame jiny problem. Jsem z ni uplne silena.. zacla tak neuveritelne zlobit vztekat se. Nekdy mam nerva v kybliku. A hlavne a co me nejvic vadi.. kouse kdyz ji nekdo neco chce vzit nebo neco nedat tak se do nej zahrizne. Malyho od brachy porad .. dneska zase. Dostala na prdel kousla ssm ji taky. Nic nepomaha uz jsem z toho docela zoufala. Ma 2 r a 4 mes. Nevim uz jak ji vysvetlit ze se to nesmi delat a jeste k tomu posledni 3 dny vsechno s maminkou.. porad maminku.. prejde to ze jo??? 😀😀

martinasip
1. črc 2021

Ahojte! Ten čas taaak leti. Nasa Eliška od ledna ve skolkw´e uplne v pohode. Musela som nastupit do práce v den jej 2. Narodenin tak to ma školku spojenu s prijemnym zazitkom vsetci jej gratulovali tancovali spievali. No ale dostala som po 8 rokoch vypoved. Kolegyna si na moje miesto zamestnala neter a jen otec chodi so sefom na polovacky tak mi dal cau. Uplne ma to zobralo. Trvalo mi než som sa dala dokopy praca ma bavila. Tak teraz hladam pracu a nie je to vobec sranda v tejto dobe. Eliška chytá v skolke pekne maniere. Hneva sa dupne si a niekedy hodí také kecy, ze clovek nevie či sa smiat či plakat. V skole sa na nu furt lepia dve dievcata totalne certice jedna vobec neposlucha a druhá este aj kuse som z toho na nervy a Elišku furt volaju medzi seba 🤦🏼‍♀️ Inak je to herečka slovnu zásobu ma viac než slusnu. Dufam, ze vaše deticky su zdravé a robia vám viac radosti Ako starosti 🤗

veselaopicka
1. črc 2021

@martinasip my mame opacny problem ja bych mohla do prace ale malou do skolky nevzali.. jelikoz u nas berou az od 3 let a v okolnich skolkach nevemou neni spadova... takze to vypada ze pujdu na materskou znova jestli me to tim jejim chovanim ted neprejde😀😀

pe_tu_ss_ka
1. črc 2021

@veselaopicka náš je taky mega vztekloun, nejvíc mě štve jak si dupe a huláká u toho.. naštěstí nekouše nebo tak.. ale nervy mi tečou skoro každý den, možná je to i tím, že jsem začala 26tt a kolikrát jsem sama podrážděná. Jinak malého nám do školky vzali, a ani nebyl nejmladší, v naší školce brali děti narozené do 31.12. 👏 on už ten kolektiv děsně potřebuje, tak se všichni těšíme. Snad si to všechno hezky sedne, i s říjnovým novorozencem.
@martinasip mrzí mě, že jsi přišla o práci, já jsem ráda, že letos nemusím řešit hledání práce. Chtěli jsme tříletou pauzu me prvním a druhým dítětem a hezký nám to vyšlo. Takže to budu řešit až za další 3 roky. Snad už nebude ta situace taková, jako je teď. Musí to být šílený teď hledat práci.

martinasip
1. črc 2021

@veselaopicka no u nás byl veliký zaujem deti 2.5 cca rocne. A led už nemá plienku hovori pekne v pohode zobrali.

martinasip
1. črc 2021

@pe_tu_ss_ka to teda je uz nie som najmladsia no snad sa mi podari pevné verim aj led u nás je to tazke na Morave. Gratulujem k babatku a prajem vela zdravicka nech to dobre dopadne. Nasa Eli jak vidí mimi je uplne hotova hned by brala domov 😂

pe_tu_ss_ka
1. črc 2021

@martinasip děkuju, zatím je všechno jak má, snad to zůstane a nebo překvapení, jako u malého 🙈 malej není úplně na mimina, se staršími si hraje hezky. Břicho začal docela registrovat, a že je tam hoka (holka), dle něj by se tak u mohla jmenovat 😂 tak doufám, že na mimino pak bude reagovat hezky, zatím rád a se vším pomáhá 🤞

veselaopicka
1. črc 2021

@martinasip no na nasi se ani nepodivala.. bez pliny ukecana az moc uz tak pul roku mluvi ve vetach krasne.. dokonce umo vyslovit slovo rododendron/ kytka/ 😀😀😀😀 ale proste hlasilo se 25 deti a brali jen 7 deti byla pod carou hodne daleko pritom kdyz jezdime do stejne skolky vyzvedavat malou od kamosky tak mi leti mezi deti a nemuzu ji tam odtud dostat a neni to tak dlouhk co prisla a ptala se me estli pujde tak do skolky jako Sofinka. Taky by to potrebovala jako sul ty deti. No bohuzel.

veselaopicka
1. črc 2021

@pe_tu_ss_ka je gratuluju. My to ted resime.. ja si nedokazu predstavit ze k tomu nasemu torpedu mam jeste miminko.. ale nechci aby byla jedinacek. Mozna to bude znit divne alw jdu do toho kvuli ni aby toho sourozence mela. Alw bude to neco na moje nervy tajne doufam ze se trosku uklidni.