32. týden bolesti zad, třísel, a časté tlaky a tvrdnutí bříška. Co to znamená?

noeminkad
12. zář 2020

Zdravím.jsem 32+3tt,. I když mám pořád hodně energie, dělám i delší procházky, ale už se radši držím z5. Protože mi teď často tvrdne bříško, a dole mám divný tlak při chůzi, co to znamená? Může mi některá prosím poradit nebo k tomu něco aspoň říct. Magnesko sem brala jen pár dní při prvním trimestru, přestal a jsem měla jsem průjmy. Jinak děkuji za radu ❤️🙂

marti89
13. zář 2020

Magnezium klidně ještě ber, to neuškodí (je víc forem, můžeš zkusit koupele v epsomské soli - pozor na teplotu vody, teplá podpofuje kontrakce; nebo třeba stříkat na nohy magneziový olej), pro správné vstřebávání potřebuješ kofaktor (třeba B6). Jinak je lepší průjem než zácpa, ze které bys pak mohla mít klidně hemeroidy. Taky můžeš zvýšit příjem potravin bohatých na železo, většina má ke konci problém s jeho hladinou a musí doplňovat (po něm je průjem skoro vždy).

Jinak se mimčo může tlačit dolů a hlavičkou naléhat na čípek, to by ti měl kontrolovat doktor, jestli se nezkracuje neúměrně rychle ten čípek.

noeminkad
autor
13. zář 2020

@marti89 Já neuznávám žádné náhražky fejky vitamíny když je z toho průjem není člověku dobře to znamená že to asi není pro tělo dobré v dávné době nic takového ženy neměli ani možnost brát a děti měly zdravé bez cisářáku, ale to je jen názor🙂. Jinak ní dr řekla že vše v pořádku. Kontrolu mám za týden, tak jako já doufám že ještě vydržím aspoň do konce října protože mám termín začátek listopadu.A co teda znamená to tvrdnutí bříška děkuji moc

anet_98
13. zář 2020

@noeminkad mám občas ten sami problém s tvrdnutím břicha a je to tím, že si děloha trénuje na porod.
Jednou jsem byla na procházce a ještě jsem pomáhala nosit nákup a břicho mi ztvrdlo asi na 2h a měla jsem hrozný problém i s dýcháním a pohybem. Doktor mi říkal ať beru magnesko a rozhodně ať se víc šetřím, takže na procházkách chodím opravdu pomalu, sedám si a odpočívám a netahám nic těžkého 😉
Jinak jsem teď 34tt (33+2)

marti89
13. zář 2020

Já taky nejsem zastánce náhražek, proto jsem ti to poradila, abys to řešila přes stravu předem - ono když někomu pak klesne železo opravdu hodně a při porodu by došlo k nějakým krvácivých komplikacím, tak ti můžou dát klidně krev (a kdo by to chtěl). Po magnezium a železu jsou průjmy zcela normální (stačí malý lok železité vody z lázeňských pramenů a umí to krásně prohnat, to je přirozený stav naprosto u všech).

Tvrdnutí bříška je přirozené, většinou se děje až ke konci těhotenství, tam je to nejvýraznější - ale někdo má "dráždivou dělohu" a tvrdne mu moc brzy, a pokud by to bylo příliš často, může se z toho klidně rozjet porod. Jsou to v podstatě prvotní "poslíčci", jak se tělo připravuje na porod. Mám za sebou předčasný ve 34. tt a jediné, co mi do toho týdne udrželo, bylo právě magnezium, takže bych neopovrhovala. 🙂 Magnezium a železo potřebuje lidské tělo i mimo těhotenství, když si to mimčo z tvého těla vycucá, je nutné to doplnit - nemusíš nutně umělýma doplňkama, to magnezium je třeba v minerálních vodách Magnezia nebo Gemerka, jen pozor na množství obsažených solí, abys nepila jen to.

noeminkad
autor
13. zář 2020

@marti89 Ano vím že magnesium je potřeba i mimo těhu,no snad bude vše ok. Dík za rsdu

terla
13. zář 2020

Asi bych zvolnila a víc odpočívala. Jsem potřetí těhotná, u všech mi tvrdne břicho od 15tt. A celkem až do 34tt se nic nedělo. Tlak na spodek jsem měla u první dcery od 33tt, v 34tt kontrola a malá byla hlavičkou hoodně dole. Pamatuji si, že i ty třísla bolely při chůzi. No a dcera se při klidovém režimu narodila v 35+4. U syna mi taky celé těhotenství tvrdilo břicho a ten se narodil v 38+0. U syna jsem měla od 34tt CS 7. Magnesium jsem brala celé těhotenství, ale nějak nemám pocit, že by to zmírnilo tvrdnutí břicha. Bylo to tak 6-10 za den. No a sestra cítila taky tlak naspodek, k lékaři nešla, nechtěla byt za histerku a malá je taky v 36tt. Myslím, že do příští kontroly budeš vpořádku, ale šetří se. To jen moje zkušenost....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru