36tt a odhadovaná váha 3030 g

sabulina94
16. bře 2018

Ahojky holky chci se zeptat . Dneska po kontrole u Gyndarky maly odhadem váží 3030g a pry má dlouhé nožky , at pocitam jak pocitam vahove by teda odpovidal vyššímu týdnu těhotenství . Do toho to asi ještě vypadá že se něco začíná dít . I když mam čípek 40mm a neotvíram se . Ale od rana mi je špatně od žaludku , mám průjem a bolesti zad ktery neustupují ani ted večer po sprše . Malý je koncem pánevním a termín máme 6.4,2018 Je možné že se opravdu už něco začíná dít a malý se brzy narodí ? Díky za odpověd

alenkara
16. bře 2018

Ahoj, neznepokojuj se, ty odhady bývají opravdu jen orientační 😉. Dnes je divně snad všem, nevím, snad tím tlakem, počasím... i zdraví lidé se cítí slabší, natož nemocní nebo těhotné ženy. Dej si relax, klid a neboj nic, miminko nejlíp ví... 🍀💕

pxtulka
16. bře 2018

odhady jsou fakt jenom orientační. My měli odhad ve 36.tt 3040g. Malý se narodil s váhou 3860g ve 40.tt (vyvolávaný porod). Na UTZ měl taky dlouhé nohy a všichni říkali že to zkresluje váhový odhad. On ty dlouhé nohy nakonec opravdu má..při narození měl 53 cm. Klidně se ti může rozjíždět porod, nebo po můžou být jenom poslíčci. Kontrakce ti můžou jít i do zad, ale mělo by tě bolet i břicho. Každopádně kdyby se ti to nezdálo, tak vyraž do porodnice...radši jednou zbytečně, než něco podcenit.

petrasipkova1
16. bře 2018

Bud v klidu, při prvním porodu mě lékařka několikrát přesvědčovala, že dcera nebude ani 3 kilová, no narodil se macek 3710 g 😀 takže kilo sem kilo tam. Já mám termín 12.4. a je mi posledních pár dnů fakt zle, tvrdne mi břicho neustále až do křeče, nemůžu se hýbat, fakt děs. A střevní problémy jsem měla taky, tak mi taky přišlo, že už se něco děje, ale myslím, že si prostě jen dává tělo práci s důkladnou přípravou a mimi se taky tlačí čím dál níž a vazy povolují, je to fakt skvěle zařízený, že se člověk pak nakonec na ten porod vysloveně těší 😀 😀 😀 .

2hanah
16. bře 2018

@sabulina94 průjem a bolesti zad, to už klidně, mně se malý klubal už ve 34+2 a začínalo to stejně a nejdřív mi to v porodnici nikdo nevěřil a to už jsem byla po 11-ti hodinách bolestí! To už nejste brzo, to už je krásná váha, i týden, dcera se narodila přesně 37+0 a taky 3030, na chlapečka to asi není nějak větší váha, když dnes vidíte ty čtyřkilové novorozené cvalíčky a je ta větší váha lepší, syn měl 2080gramů a hrozná piplačka a vstávání a byl spavý. Hodně štěstí!

sabulina94
autor
16. bře 2018

@2hanah Do toho občasné menstruační bolesti ....

2hanah
16. bře 2018

@sabulina94 tak třeba to ještě nic nebude, ale já měla bolesti jako hrom a čípek pořád držel 😒 mě právě přesvědčil ten průjem, věděla jsem z kurzu, že se tělo čistí k porodu. Pokud se ty bolesti budou zhoršovat a nepomůže ani ta teplá vana, připravte tašku ke dveřím a nabijte mobily k focení miminka a určitě se ozvěte, jestli to přešlo!

2hanah
16. bře 2018

@sabulina94 a kdyby to šlo, zkuste spát, pak ty síly z probdělé noci s bolestma u porodu fakt chybí!

sabulina94
autor
16. bře 2018

@2hanah Tak že čípek se nemusí zkracovat a muze se rozjet porod ?

barbarra
16. bře 2018

Myslím, že porod to nebude. Tělo se prostě připravuje. Porodní bolesti začínají v břiše, jsou jak vlna - přijdou-pozvolna zesiluji-pak dosáhnou vrchlu- a ustoupí. Pak pauza a zase to samé. Pořád dokola. S tím že se prodlužuje ta bolestivejsi část a ta pauza se zkracuje. To prostě poznáte. Každopádně tašku bych připravenou měla.

katkatris
16. bře 2018

@sabulina94 Ta váha je jen odhad, kamarádka šla na druhého císaře, protože jí odhadovali že malý bude mít skoro 4 kg a nakonec měl 3,3kg, takže na to bych se nespoléhala. Je možné že se něco děje, když to tak vezmeš, tak to máš za chvilku 🙂

2hanah
16. bře 2018

@barbarra Já tento průběh porodu, co popisujete neměla, každý to může mít jinak.

2hanah
16. bře 2018

@sabulina94 tak to Vám neřeknu, pamatuji si jen to (ne)otevírání, přijela jsem do nemocnice po těch 11-ti hodinách bolestí a čípek zavřený, jestli se zkracoval, to nevím. Za další 4 hodiny už to pak bylo na dva centimetry.

priefi
17. bře 2018

@sabulina94 staci, ze dr.o milimetr blbe kline a hned je odhad jinde. Byly odhady, ze mimco ma mit 4kg a nakonec melo 3. Neboj... avsak muze se stat, ze bude mit i vic kg, rodi se mimca s ruznymy vahami. Pokud mas obavy, ze zacina porod, tak radeji zajed do porodnice, pokud mas mit cisare, tak radeji at porod pozastavi. To, ze jsi na ko mela 40mm, neznamena, ze se to behem par hodin nezmeni.

leniczka23
17. bře 2018

Ve 36tt melo moje dite odhad 3500g..ja prvorodicka..a bylo hur.. ve 38tt byl odhad uz 3800g a ve 40tt 4050g..😣
No nakonec mi vyvolavali prave kvuli velikosti..
Maxim se narodil 40+3 s 4000g a 55cm..na dve zatlaceni venku..doktor nechapal..😉
Ale je to jen odhad..muze to byt jinsk.. nicmene si myslim ze 36tt a 3030g je nadhera..

2hanah
18. bře 2018

@sabulina94 Zdravím, jak se daří? Přešly ty včerejší potíže?

macka0308
18. bře 2018

Nestresuj se, mě moje doktorka řekla v 36tt odhad kolem 4kg a rovnou mě poslala na další měření v porodnici,kdy teda řekli asi o půl kila míň,ale nic se nedělo. Nakonec se malý narodil přesně v den termínu přirozeně a měl 4050g, takže odhady jsou pořád jen odhady 😊 A že byl větší,to nic neznamená...

sabulina94
autor
19. bře 2018

@2hanah Přešlo to ... ale čekáme na prasknutí vody nebo na kontrakce malý se proste dere ven . Kdybych věděla jak napomoci k prasknutí plodovky udělám to :D

hananely
19. bře 2018

Ve 36 tt odhad 3800gramů,porodní váha 4450 gramů.Nějak bych si vrásky nedělala,jsou to odhady.

2hanah
19. bře 2018

@sabulina94 Ty konce bývají náročné a dlouhé 😔 Mně taky vodu prasknul až doktor v nemocnici a to porodní bolesti běžely už asi 17 hodin. Přeju hodně sil a ať to dobře zvládnete, držím pěsti. A ta voda? Snad jen ohýbání, dřepy, ale počkala bych, jak se to samo vyvrbí.

blahova_andrea
19. bře 2018

odhady jsou sice orientační, ale mě teda děti odhadli velmi přesně. syn se narodil 36+1 a měl skoro 3,2kg 😉 takže tvůj odhad 🙂 jestli jsou rady na prasknutí plodovky by mě taky zajímalo. mě u syna odtíkala tak nějak, že jsem to ani nevěděla a u dcery mi ji museli píchnout až v porodnici. jo a ta se narodila na termín a měla o kilo víc jak syn 😀

sabulina94
autor
23. bře 2018

Včéra na kontrole 3060g 50cm . Jsem zvedava kdy to prijde a nebo jestli budem cekat az do data císařského řezu . Nevím připadam si jako blázen vubec to neutíká . 🙂 Otevřená jsem na 1,5 palce tak uvidime

sabulina94
autor
24. bře 2018

@sabulina94 k tomu vsemu mam kazde rano na toaletním papíře bílý jako by soplík ... tak nevim zda to muze byt i hlen zatka . Dneska šílený tlak do spodku a pichaní dolu ... Sotva jsem dosla domu . Poradte zda je to normalni nebo se neco chysta .. od vecera me drzi píchava bolest v levem podbrisku a obcas vystreluje do zad . Mazec kdybych tohle vedela tak radši zavolám čápovi :D

dzogobela
24. bře 2018

@barbarra nemusi to tak byt... Ja mela vyvolavany porod a nez mi praskla voda, zazivala jsem asi 4 hodiny souvisle bolesti...rozjizdel se porod a neotvirala jsem se. Az po prasknuti zacaly klasikce kontrakcr, kazdy porod je jiny.
@sabulina94 to by mohla.byt zatka. Drzim palce, at jde vse hladce a nebo proste, at je ti brzy lip 😀

2hanah
24. bře 2018

@sabulina94 A bude hůř, chce to hodně trpělivosti, mimčo si evidentně dává se vstupem na scénu načas.

coolina
24. bře 2018

Predpokladam ze jsi prvorodicka? Hlavne se hod do klidku tolik se nepozoruj a ver sve intuicii ta ti rekne kdy je cas a prichozi porod poznas pokud pride driv nez planovana sekce. Nejlepsi je kdyz praskne sama voda to je jasne ze jdes rodit, neboj poznas i kontrakce boli te podbrisek jak u silne menstruace a narusta vic a vic😌. Posledni tydny, dni jsou fakt na nevydrzeni. Pichlava bolest, dite tlaci vsemi castmi v brisku na okolni organy v tele, mne boli pravy bok uz mesic a taky mne obcas nekde pichne nebo mi dite da ranu do mocaku 😁. Nedej buh ze si kychnu to mne picha v celem brichu ale je to dle mne porad normalni tehotensky stav ted jsem v 35tt. Co se tyce odhadu nekdy se trefi presne a nekdy ne. Ja mela u prvni dcerky v36tt odhad 3600g, 36+5 mi praskla voda a dcera se narodila 37+0 a mela 3700 g😁. Jo a vis co mne pomahalo v poslednich dnech tehotenstvi? Cetla jsem si knizky hlavne nejake romantarny na vypnuti mozgu😉.

nelinecka1
24. bře 2018

Ja jsem cca mesic pred porodem mela taky ruzne bolesti, kolikrat jsem nemohla usedet- a nic. Mela jsem vyvolavany 17 dni po terminu. Mi teda odhady vesmes vychazely, jen jedenkrat v nemocnici uplne ulitli, pred porodem se sekli jen o 100g.

ivuska1986
24. bře 2018

No anebo se prcek chysta pretocit do spravne polohy, kamarádce se pretocil ve 36 tydnu a rikala, ze si myslela, ze rodi, nez se tam presteloval-pry děs😇

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru