Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

37.tt

makra1988
1. bře 2020

Holky, už je to tu opět, dalsi týden za mnou a mám potřebu se vypovídat s někým kdo tohle taky prožívá a ne moc hezky. Druhé těhotenství a už opravdu tyden co týden nemůžu.
Nejraději bych prolezela celé dny(i když to také není nejpříjemnější), při prudsich pohybech křeče. Fakt to z prvního neznám. Kopance od mimiska jsou mi už dost nepříjemné. V pátek nákup jsem myslela, že už nerozdycham. Doma něco dělám a musím si sednout, jsem už nepříjemná sama sobě.
Aspoň, že je doma vše už připravené na příchod bráchy, ale i tak , jsou doma každodenní povinnosti, trvá to hold déle 😉

petranaty
1. bře 2020

@makra1988 ahojky , já mám tedy první ,ale je to jak píšeš ,je to čím dál horší 😩já jsem bohužel od 3 měsíce doma na rizikovém a už je to opravdu dlouhé . Teď už mi dělá problém i vysát a prostě starat se o domácnost ,jak jsem byla zvyklá. Malou moc necítím jen občas kopne pod žebro ,nebo do mocaku(asi to je mocak ) a to je fakt bolestivé. A o zvyšujícím výtoku ani mluvit nebudu 😩 ty už víš co tě čeká 🙂 ale já mám do toho všeho strach z porodu , kojení , správné péče :D no prostě ze všeho . Všechno bude nově

lenka_tom
1. bře 2020

Jsem teprve 29tt a ke všemu prvorodička, ale zas je mi 40🙂 Poslední tři týdny jsem byla úplně mrtvá, teď už jsem zas dva dny celkem v pohodě. Hodně mi pomáhá podvázat břicho šátkem a vyrazit na procházku.

lida9
1. bře 2020

mam stejny tyden a tez druhe mimco, nejak si nevzpomina. ze to bylo s prvnim taaak narocne... navic mam dany termin porodu (cs) tak o to je ten pocit divnejsi, kdyz clovek vi, kdy to prijde...

jjasmina
2. bře 2020

@makra1988 ono hodně pomůže, když se zapojí manžel, ten mě nechal odpočívat a opecovaval mě, uklizel i vařil 🙂

jjasmina
2. bře 2020

@petranaty měla jsem úplně stejné pocity před porodem 🙂

balogis
2. bře 2020

Hoj ženy..takže já 35 TT ,třetí těhotenství ,doma holka 10 let a kluk dva a půl..vím o čem mluvíte,zatím teda zvládám vše sama a docela dobře,ale spánek je katastrofa..kyčle bolí a o nočním čůrání nemluvím

makra1988
autor
2. bře 2020

Děkuji za Vaše názory, manžela mám hodného, ale máme rodinný dům, takže manžel am své práce habakuk a já mu to nevycitam.
Fusku v práci, takže jezdí domu cca v 16.30-17.30 hodin a já pak odpadám.o víkendu, když ho poprosím vytre, vařit neumí. Pokud máte tyhle poklady doma, co kolem vás skakaji, tak si je moooc považujte. Já to neznám. Ale říkám, jsem ráda když vezme syna a hrají si spolu. Já nejraději svůj čas trávím s nimi, nikam je nevyhanim, neposílám.
Nooo s tím císařským řezem to není zrovna super, ale první těhotenství jsem šla vyvolávat, takže jsem taky věděla, že druhý den to bude cca🤣

Jako každé těhotenství má něco, s prvním jsem curala snad každou půl hodinku, lupkala cumlaky na pálení záhy, ale s tímto se cítím úplně na nic. Dnešek jsem měla k blbou naladu, syn mne zlobil. Oooo jej. První těhotenství mělo své mouchy ale možná tam byl ten prostor v závěru sebou slahnout anic nedělat.

makra1988
autor
2. bře 2020

@petranaty nooo kopance do mocaku jsou velmi nepříjemné, stačí aby v něm bylo málo a bolí to.

Já jsem člověk, co měl panicky strach z porodu a nikdy nechtěl děti. Ale těhotenství, tak krásně připraví na porod, že se nemáš čeho zas až tak bát. Nikdo ti neřekne, jaké to bude. Trochu se to dá popsat, že ten mocak bude šíleně bolet, mooooooc. Ale porodí a za 5 min nebudeš vědět, že jsi porodila. Krásně to má příroda zařízené.

Jinak já nikdy nedrzela ani miminko v ruce, v porodnici jsem byla tele ale ono te to donuti. Kojení,, nenávidím,, do teď, malý byl noční jedlik a nechápu, jak jsem to rok s tou přísavkou mohla vydržet 🤣🤣🤣péče o takového mimiska není náročná, jen když pořád brečí, je to takové na psychiku náročné. Já skončila se zánětem žaludku, taky jsem stresar. Ale ono toho první rok našeho drobka bylo více, takže jedno z druhým.

Dokonce jsme se doma i začali trochu hádat ale vše si sedlo. Hormony jsou děs běs🤣přeji ať to vše dobře dopadne. Vím že se mi to dobře říká, ale stresovat se zbytečně nemá cenu a ubližujes si tím ty.

jitkas35
5. bře 2020

@makra1988 ahojky, zkus na ty křeče magnezium, mě to pomáhá a je i na únavu 🙂

jitkas35
5. bře 2020

@petranaty ahojky, ja jsem ve 38tt a ty výtoky ty mě trápí od druhého trimestru a do toho ještě špinění, naštěstí nic závažného... teď jsem zkusila ginedix výplach a druhý den jsem už měla klid, dělají i pěnu kdyby ses bála něco zavádět dovnitř... jinak třeba čípky s laktobacili mi vůbec nedělali na spodek dobře, jsem se po nich mohla udrbat 😀

Sem začni psát odpověď...

Odešli