40. tt - stálá bolest bez intervalu a tvrdnutí. Jou to poslíčci?

elzab
1. dub 2020

Zdravím vás ženy moudré, hlavně ty, co už mají zkušenost 😊
Jsem druhorodička, ale s první mě poslíčci netrápili, nebo spíš nebyli bolestivé.
Teď jsem trochu zmatená, všude čtu, že poslíčci jsou prakticky nepravidelné slabé kontrakce. Mě ale bolí břicho stále, bez nějakých výkyvů a tvrdnutí. Je to taková MS bolest, na kterou mi asi na hodinu zabrala sprcha.
Nějak si netroufám doufat, že by z toho mohl být porod, není to poprvé za posledních pár týdnů, co se tak cítím, říkám si spíš, jestli jsou to opravdu poslíčci, jestli jste se s tím některá setkala, jestli ta bolest má aspoň nějaký smysl, myslím tím přípravu porodních cest atd... A jestli se přeci jen některé po stejných pocitech nerozjel porod 😊 (taková malá naděje 😁😁)
U dr jsem byla v pondělí, kdy mě tak bolelo břicho celou noc a vše bylo v pořádku. SC 1, aspoň nějaký posun za týden kdy jsem byla ještě na 0 😁😁
Budu ráda za vaše zkušenosti 😊

bonulinka
1. dub 2020

U posledního dítěte jsem měla podobnou bolest, raději jsme sjeli do porodnice, tam to vyhodnotili jako poslíčky a poslali nás domů. Doma jsem pak za 2 h porodila 😀. Ve vaně pohoda, tak jsem si říkala, půjdu raději spát, vypustila jsem vanu, udělala dva kroky směrem do předsíně a bylo mi jasné, že zpět do porodnice to už nestihneme.

elzab
autor
1. dub 2020

@bonulinka až tak jo? 😁Takže jsi porodila doma? A jiné příznaky? Průjem, hlenová zátka, nechutenství atd?

bonulinka
1. dub 2020

@elzab Ano doma. Než jsme odjeli do porodnice, tak jsem měla pocit, jako že pořád musím na velkou, částečný průjem byl také. Potom to ustalo a finále už bylo hodně rychlé.

elzab
autor
1. dub 2020

@bonulinka takže po té vaně se ta stálá bolest změnila v jasné kontrakce a během pár minut bylo hotovo? To by mi jako nevadilo 😁😁

bonulinka
1. dub 2020

@elzab V té vaně to naopak přestalo a pak po zvednutí z vany stačily asi 3 silné kontrakce ( krátce po sobě ) a holčička byla venku. Trochu šok, ale dobře to dopadlo. Tím chci jen říct, že ani zkušený porodník nepoznal, že za pár hodin porodím. Přeji hladký průběh porodu a krásné chvíle po něm 🙂.

misicka1988
1. dub 2020

@bonulinka Takhle podobně porodila kamarádka. Byla doma sama, měla 3 týdny před termínem. Jen lehce jí bolelo břicho, žádné kontrakce, nic. Myslela že se jí chce jen na WC. A na záchodě jen tak tak zachytila miminko, že nespadlo do mísy. Byla tak v šoku, že se ani nekoukala co se jim narodilo (pohlaví dopředu nevěděli), zabalila mimčo rychle do ručníků, a volala sanitku. Až poté co na ně čekala, ji napadlo kouknout se.. holčička 😊 Vše dobře dopadlo 😊

elzab
autor
1. dub 2020

@misicka1988 ty jo, taky dobrej mazec 😁 to jsou situace na které se člověk nepřipraví 😊

krupka3
3. dub 2020

Jojo, budou to poslicky nebo porod 🙂

petla29
3. dub 2020

@elzab Ja mam to stejne, jsem ale teprve 34tt, boli me bricho jako pred MS, do toho potrebuju obcas na velkou, mam z toho taky trochu strach, abych neporodila po tech komentarich tady.🙈 U doktora jsem byla pred par dny a vse v poradku, ale pri ultrazvuku hodne tlacil, pry potreboval poradne premerit brisko mimca, az to bylo neprijemny a od ty doby mivam tyhle bolesti :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru