5 dní do pôrodu. Poďme sa rozprávať 🙂

memento1331
13. zář 2014

Ahoj všetkým 🙂
Poďme si skúsiť pokecať my tehuľky čo to máme už za pár.
Popíšme o našich pocitoch z blížiaceho sa pôrodu 🙂

Ja za seba môžem napísať, že som dosť netrpezlivá.
Každým dňom len čakám kedy "to" príde a stále nič ;)
Koľko krát si hovorím, keby tak existovalo niečo čo by mi vedelo úplne presne povedať, tak zajtra o 09:00 rodíš :D (viem, neexistuje :D ).
Rozmýšľam aký budem mať tento pôrodo (môj druhý), či som sa rozhodla pre správnu pôrodnicu a rôzne myšlienky a niekedy aj obavy.
Vždy podskočím radosťou (no aj strachom), keď prichádzajú bolesti keďže dúfam, že sú to už tie pravé, no ešte nie sú.
Rozhodla som sa rodiť u nás v Plzni na Lochotíne (vraj fabrika na deti, ale presvedčili ma tvrdenia mamičiek, že je to tam naozaj skvelé).
Inak len tak na okraj, už som skúšala všetko možné (okrem alkoholu ako niektoré radia, ale ten by som do úst nevložila keďže nepijem a už vôbec by som nechcela ísť rodiť opitá z pól litra svařáku ako to jedna pani radila niekde tu na fóre, teda ja by som sa z takého množstva určite opila) či sa náhodou niečo bude diať a nič 🙂 Vyskúšala som umývanie dlážky kolenačky, pravidelný sex, vyriadila som skrine, ešte sa chystám na okná. Samozrejme ja tomu veľmi neverím a robím to skôr z dlhej chvíle a pre dobrý pocit, ako pre to, že by mi to malo dopomôcť rýchlejšie porodiť.

123tesorino
13. zář 2014

@memento1331 ..Ahoj,ja som prenasala tyzden a bolo mi povedane,ze ked vyleziem na stolicku a zacnem umyvat okna,tak to dojde...v piatok vecer som ich doumyvala a v sobotu skoro rano uz som isla do porodnice...ci to bola nahoda neviem,ale aspon som stihla umyt okna 😀 😀

memento1331
autor
13. zář 2014

@123tesorino
Tak ja neprenášam zatiaľ, do termínu mám 5 dní, ale keby som to urýchlila nenahnevala by som sa :D
No to keby človek vedel presne či to bolo tým :D
Aspoň je poriadok v byte :D

lavita
14. zář 2014

Ahoj, já mám dneska taky 5 dní do porodu, jsem netrpělivá ale hlavně mám strach z neznámého. Už 14 dní to myšlenkami popoháním, a dneska jede manžel do Německa, tak zas doufám že nic nebude 🙂

memento1331
autor
14. zář 2014

@lavita
Tak hádam to dnes ešte nebude 🙂 Možno rovno vtedy, keď sa manžel vráti ;)
Ja som si dnes v duchu ďalšiu čiaročku spravila čo sa mi to o jeden deň kráti. Opäť poslíčkovia boli na návšteve a akosi sa nie a nie rozbehnúť 🙂

lavita
14. zář 2014

@memento1331 já nemám nic, nebo ty poslíčky možná nepoznám? 🙂 kdybych ještě třeba přenášela, to už by mě asi ranila mrtvice, ale nepomáhá úklid, vana, a ten ricinový koktejl zkoušet nechci, tak budu muset prostě čekat :-/

memento1331
autor
14. zář 2014

@lavita
To nie je pravidlo, že každá žena musí mať poslíčky.
Ja som pri prvom nemala absolútne žiadne bolesti - poslíčky počas celého tehotenstva (až teda cez pôrod).
Z prenášania mám aj ja vlasy dubpkom a tiež nič nepomá. No, ten koktejl to už len z popisu vyzerá ako hnus a nie to ešte ho piť.
Tak, tak už len čakať nám ostáva.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru