7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

apap
1. dub 2009

Některé porodnice monitory dechu za malou paušální částku maminkám půjčují. Osobně ale taky spíš zvažujeme jeho nákup (pro klid).
Koukám, že jsme na tom všechny podobně - nakupujeme "blbůstky".

lenusinecka
1. dub 2009

tak jsem zpět, UTZ nebyl - jdeme až 23.4 - tak holt budeme muset počkat, jinak vše v pořádku, výsledky na těhu cukrovku dopadly na výbornou (hned jsem se odměnila koblihou s nugátem 😀 ), čípek se nezkracuje, tak prostě pohoda 😉 🙂

apap: máš pravdu , u nás v nemocnici ten monitor dechu půjčují za měsíční poplatek 150Kč - což je teda super cena, třeba vyzkoušíme 😉 🙂

helulicek
1. dub 2009

Lenu, jakto že nebyl? Co test cukrovky? u mě teda pěknej hnus, ale vydržet se to dalo 🙄 taky jsem to měla v poho 😀

lenusinecka
1. dub 2009

no on se vždycky nejdřív podívá a když se mu to zdá všechno dobrý tak na UTZ nebere, ale myslela jsem si , že půjdu - páč naposledy jsem byla okolo vánoc (což se mi zdá docela dlouho) a pak jsem jela sama od sebe (jinam) na 3D, takže tak. Teď už alepsoň vím, že tu naši princeznu uvidím zase za 3 týdny. 😉 🙂

helulicek
1. dub 2009

Aha, mě Dr udělala UZ u ní v ordinaci když jsem zjistila, že jsem těhu a od 12 týdne chodím do Brna na UZ, teď po velikonocích tam půjdu potřetí 🙂 Už se moooc těším 😀

lenusinecka
1. dub 2009

aha, no to já teˇkom půjdu taky po 4 😉

ta voda u tý těhu cukrovky, jak se to musí pít - pěknej hnus, měla jsem co dělat, abych to vůbec vypila - ale mám to zasebou 🙂

apap
1. dub 2009

Holky, já vím, že chcete ty svoje drobečky vidět, ale buďte rády, že vás na UZ pořád nehoní tak jako třeba nás. Ve 20 tt se jim tam "něco" nelíbilo a tak nás pořád kontrolují. Mám z každého UZ nervy.

lenusinecka
1. dub 2009

ahoj apap: asi jo, jak píšeš raději ať tam nejsme furt, ale zase zvědavost je veliká 🙂

helulicek
1. dub 2009

Ahoj apap, věřím, že pro tebe to asi není zrovna moc příjemné...., ale jak píše lenu, zvědavost je veliká a pro mě nádhernej pocit, když s manžou vidíme toho našeho drobka 😀

amona
autor
1. dub 2009

AHoj holky, dneska jsem si dala uklízecí den. Ještě se se vrhla na přeskládání skříně s oblečením ( a následný průzkum co "jarního" už vytáhnout), tak večer asi padnu.
Já když jdu na UTZ tak se bojím, ale jakmile vidím že se prcek hýbe a mudra nic neříká, tak si to užívám..🙂) Já jdu příští týden, tak se moc těším. 😀
Apap: ke komu chodíš na gyndu? A k jakému dětskému lékaři se budeš registrovat? Já uvažuji o Klímovi (mladej, sympatickej a holky říkaly, že i schopnej! 🙂- samozdřejmě co se péče o mimi týče.... 😀

amona
autor
1. dub 2009

Halo.... 😀

zuzik28
1. dub 2009

ahoj holky...tak tady různě pendluju a našla jsem vás...taky k vám patřím, tak snad vám nebude vadit, když se přidám 😉

helulicek
1. dub 2009

nějak to tu zas vázne co děvčata? 😎

apap
1. dub 2009

Zuzik28: Ahoj, koukám: další chlapeček.

Amona: Normálně chodím k dr. Hegerové, ale teď jsem v Brně na rizikovém přímo u dr. Gerychové. K dětskému už jsem se zaregistrovala - taky jsem vybrala Klímu, je super!

Holky, máte nějaké obtíže 3. trimestru? Já mám pocit, že mi snad to bříško už ani víc vyrůst nemůže, ale asi bude ještě hůř! A když jdu do schodů, tak jsem tak udýchaná, jako bych běhala maraton!

amona
autor
1. dub 2009

Tak jsem sem napsala dlouhou zprávu a ona se mi nějak neodeslala...☹ Tak jdu znova...☹

amona
autor
1. dub 2009

Zuzik: vítej mezi námi! 😀

Apap: Prý je ještě Lukešová dobrá, ale ta má nepravidelnou ordinační dobu, takže budu asi taky volit Klímu. Doufám, že ještě bere...🙂 Je u nemocnice, že, budu tam muset zajít...
Jinak chodím taky k Hegerové, je nej! 🙂 Rodit budeš v Boskovicích nebo v Brně?

Problémy krom trvdnutí břicha a teď i toho občasnýho píchnutí nemám. Bříško se koncem 6 měsíce taky pěkně vyšvihlo, když někam jdu tak funím jak lokomotiva...🙂)

helulicek
1. dub 2009

Amona: já to teď taky řešila, psala jsem do jiného tématu zprávu nejmíň třikrát. Nějak mi to padalo či co 😕

helulicek
1. dub 2009

No s tím zadýcháním to mám stejný 🙄 Taky mi nedělá dobře dlouhý sezení, furt ty nohy strkám pod sebe, nejlépe, když můžu ležet 😀

apap
1. dub 2009

Amona: Klíma ještě určitě bere, Lukešovou neznám. Nemám na výběr, budu určitě rodit v Brně.

zuzik28
1. dub 2009

No jo, je těch kluků nějak moc 🙂
Jejda, já jsem ještě žádnýho pediatra nesháněla...budu se muset zeptat po kamarádkách, kdo je tady dobrý.

Apap, potíže 3. trimestru teda vůbec nemám...občas mě bolí bedra...poku teda nepočítám to, že mám zakázané procházky a fyzickou aktivitu a musím ležet s roštem u postele nahoře, aby se malej posunul trošku nahoru...pořád je nějak dole. Tak mě doktor trochu postrašil...prý musíme vydržet aspoň do 36. týdne

Amona, to se mi taky párkrát stalo...vždycky jak naschvál, když napíše člověk nějakej román. Nechala jsem to třeba chvilku být, pak dopsala a ono se to prostě nějak neodeslalo...pak jsem naštvaná, že tak hezky už to stejně nenapíšu.... 😀

zuzik28
1. dub 2009

No jo, já se vlastně ani zadýchat moc nemůžu, když jsem skoro pořád doma 😀 Taky už jsem přibrala 11 kilo, hrůzaaa...doufám, že to pak rychle shodím...no ale co bysme pro ty prcky neudělaly že? 😉

amona
autor
1. dub 2009

Helu: To jsem ráda, panč manžel tady odpoledne strašil s tím, že je nějakej novej aprílovej vir do počítače co zlikvidfuje harddisk, no a tak jsem si říkala, jestli to není náhodou už tady...🙂 My totiž chytneme vždycky všechno, nedávno nás pěkně potrápil trojský kůň...☹

Apap: No ono taky není tady v Bce o co stát..☹ Byla jsem se tam v rámci předporodníhi kurzu podívat a fakt jsem se lekla. Tam se od dob komunistických vůbec nic nezměnilo...☹

helulicek
1. dub 2009

Teda zuzik to ti nezávidím, pořád ležet ☹ i když jsem před chvílí psala, že dlouhý sezení nic moc, tak přece jen můžu být akční 😀

zuzik28
1. dub 2009

Helulicek, však já nejsem taky moc dobrý pacient...sice se snažím odpočívat, ale nějak to nejde...pořád musím něco dělat...včera zrovna přišel manža domů jaksi dřív a nachytal mě jak pucuju koupelnu...tak mě pěkně sjel a bylo to 😀 Dneska jsem jen udělala záchod a zametla a sundala prádlo z věšáku...jo a taky si udělala nehty, ale u toho se sedí, takže celkem pohodička...Přišla mi totiž včera nová pec na gelovky a nový gely tak jsem to musela hned vyzkoušet.
Říkám si, že kdyby to bylo špatný, tak že mě doktor pošle do nemocnice nebo tak něco...tak snad to nějak do toho 36. vydržíme...

amona
autor
1. dub 2009

Mně to furt padá...☹

helulicek
1. dub 2009

Pokud se cítíš v poho, tak si myslím že je to ok. Musíš holt vědět sama co už přeháníš a co ne 😉 Já mám taky tak těch 10-11 kg nahoře, snad to dám po porodu brzy dolů...vždycky jsem s kilama tak trochu zápolila, tak teď doufám, že to půjde samo...ale co bysme pro mimi neudělaly 😀 😀 😀 😀

zuzik28
1. dub 2009

Helulicek, vlož nám sem nějaký tvoje a mimi fotečky, ať se můžeme juknout

zuzik28
1. dub 2009

Jéééé Amona, teď jsem koukala, že budete mít Nelinku. To se mi moc líbí...kdyby jsme měli holčičku tak určitě by to byla taky Nelinka...tak snad příště 😀

helulicek
2. dub 2009

Dobré ráno holky 😀
tak jak jste se vyspinkaly? 🙂 Já teda nic moc, celou noc mě mimi budilo, jak kopalo a manža vedle mě chrápal jak medvěd 😅
Hele holky, pochlubte se i další, kolik máte kileček nahoru 😕 není přece zač se stydět 😕
zuzik: já než se dokopu udělat si album, tak myslim, že porodim....no uvidime 😉

lenusinecka
2. dub 2009

bréé ránko, zase jste kecaly večer 😀
co se týká pediatra, tak toho jsem sháněla včera po netu, kdo tady vlastně vůbec je a našla jsem nějaký recenze, tak jsem si to pročetla a vyhrál asi chlap - je tady vcelku novej, s dětima to prý umí - tak mu budu muset cinknout 😉 🙂
A vy už to máte vyřízený? Já myslela, že je ještě brzo, aby si jao neřekl, že jsem nějaká aktiv 😀 😀 😀 😀

jinak já jsem přibrala zatím 7kg, ale je to mazec - už se zadýchávám taky a nejhorší to je, když vytírám, to už jsem jak lokomotiva 😀 , ale říká se, že poslední 3 m jsou nejhorší, to že si míimo vyloženě ukládá tuky, tak to se mám asi na co těšit 😉 - i když je jasný, jak tady někdo psal - pro mímose všechno 😀

máte tady někdo přehled, kdo, kdy, co rodí???? nestálo by za to udělat si nějakou tabulku 😉 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru