7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

zuzik28
27. čer 2009

Jo a míry úplně super...máte celkem cvalíčka 🙂

helulicek
27. čer 2009

Jejda! tak to moc gratuluju!!! Vidím, že Nelinka pěkně přibrala, takže míry má krásný. Přeji jim,ať se daří a hlavně ať jsou obě v pořádku. Tak se holky držte a pevné zdravíčko!!!!!!

amona
autor
28. čer 2009

Všichni slyšte novinu, máme větší rodinu! Dneska ráno byl ten čas 8:52, kdy další přišel mezi nás.
Je to malý uzlíček 50cm, 3 320 g říkáme mu Samíček (Samuel) 🙂

apap
28. čer 2009

Holky, koukám, že jste už konečně taky maminky!
Gratuluju a přeju hodně štěstí a zdraví!
Musím se vám "pochlubit": měli jsme s Matouškem docela akční výkend. Včera nám vypadl z kočárku (špatně jsem upevnila korbičku, zdálo se mi, že je dobře nasazená, ale nebyla). Krve by se v nás nedořezal! Hned co jsme malého sebrali ze země, jsme jeli na pohotovost. Prohlédli nás, poslali na rentgen hlavičky, na konsilium na chirurgii, kde nám dali vybrat (protože malý vypadal, že je úplně v pořádku), jestli chceme jít domů nebo půjdeme na lůžkové na pozorování. Nakonec jsme se rozhodli pro hospitalizaci. Už večer nám ale bylo jasné, že to až tak "dobrá volba" nebyla. Pozorovala jsem ho sama (doma bychom na to alespoň byli dva), o monitor dechu jsem musela 3x žádat (doma ho samozřejmě máme), odstříkané mléko a příkrm se v nemocnici ohříval v mikrovlnce a to i když jsem s tím nesouhlasila (prý na tom není nic závadného),(vlastní příkrm si tam člověk udělat nemůže) a o sterilizaci lahviček nemůže být ani řeč!
Tak jsme dnes žádali propuštění, nechtěli nás pustit, ale prosadilla jsem si to - sice se samozřejmě bojím. Malého viděl neurolog, zítra půjdu ještě pro jistotu ambulatně na oční a snad bude v pořádku.
Nejhorší je, holky, že si asi budeme muset zvykat, takových blbých úrazů budeme mít všechny s těma našema broučkama ještě nepočítaně.
Tak se držte a myslete na nás, ať dobře dopadneme.

zuzik28
28. čer 2009

Jejda, co to slyším....to je hrůza. Teda já bych asi pořádně hysterčila. Ale neboj, určitě budete v pořádku. Jak říkáš, úrazy určitě ještě budou, ale je to vždycky asi pro maminku hrozný...
Každopádně na vás s Ondráškem myslíme a držíme pěstičky, mějte se hezky...

helulicek
28. čer 2009

Tady se to pěkně rozrůstá 😀 Měly bysme změnit název ne holky? vlastně už maminy 😀 Takže vše nej do života😉

Ty jo Apap, v které nemocnici jste byli??Ty jo, to jsou věci, nad kterýma člověk ani nepřemýšlí, že by se mohly stát...je fakt, že úrazů prcků bude asi ještě dost, ale doufám, že ne takový, který by nás až tak vystrašily. No jo, už nás čekají jen starosti a radosti. Moc vám držím palce, věřím, že bude vše v pořádku a zas si budeš pěkně v klídku užívat drobečka. Tak tfuj tfuj....pro štěstí 😉

apap
29. čer 2009

Tak jsme dneska byli na kontrole u dětského lékaře. Lékařka, co ho zastupovala, byla naštěstí stejného názoru jako já, tj. že je dobře, že jsme opustili nemocnici, protože by na dětském prý mohl ještě něco chytit a taky jí vadilo to ohřívání mléka v mikrovlnce. Matouška prohlédla, říkala, že je v pořádku, ještě jsme pro jistotu jeli na oční, to taky dopadlo dobře.
Prý se známky poranění mohou projevit do 72 h, tak jsem stále ještě v pozoru. Ale všechno to vypadá, že jsem naštěstí jen zbytečně hysterická a že tomu našemu drobkovi nic není. Doufám.

Tak se mějte čerstvé maminy a napište jak válčíte (až bude chvilka)!

mimikiki
1. črc 2009

Ahojček holky alebo už komplet maminy?? 🙂

Dočtu vás neskor.......

Tak aj my sme sa dočkali... Ani som vám nepodala správičku ako dopadla kontrola, pretože som to nejak nestihla...

V každom prípade som si dnes z porodnice priniesla náš najväčší poklad na svete – TOBIASKA.... Narodil sa 25.6.2009 o 23:30, vážil 3450 g a meral 51 cm.
Holky, poviem vám keď som ho prvý krát uvidela a dotkla sa ho – to bol ten najkrajší pocit na svete, nič podobné som ešte v živote nezažila... Som plakala ako malé dieťa.... a drahý tiež, ani hovoriť nemohol... jednoducho bol to pre nás ten najkrajší , najúžasnejší a najemotívnejší zážitok...

Budem sa vás snažiť dočíst čo najskor, som zvedavá čo je tu nové a ako sa máte....

Zatial paa a krasny večer

helulicek
1. črc 2009

Mimi, obrovská gratulace!!!!!!!!! Tak to už jsme komplet maminy ne??? Všechny už máme ty naše poklady u sebe, to je nádhernej pocit co??? Doufám, že nám budou dělat už jen radost 🙂

zuzik28
2. črc 2009

Tak to je paráda Mimi, mooooc gratuluji. Ať jste všichni zdraví a spokojení.
Máš pravdu, je to přenádhernej pocit...za nic bych ho nevyměnila.

amona
autor
2. črc 2009

Ahoj holky,
tak už jsme od včera doma.... Sláva...🙂 Ale zatím nijak nic nestíhám, tak za vámi zkusím dojít večer.

VELKÁ GRATULACE VŠEM MAMINKÁM!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Vložila jsem pár foteček Nelušky....🙂

helulicek
2. črc 2009

Mony, moc pěkný fotečky. Ony ty miminka jsou všechny tak krásný 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 holky, to se nám ale povedli co???? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Dnes jsme byli na kontrole u doktorky, Štěpánek krásně prospívá a už máme 56cm a 4100g!!!Takže nám od narození pěkně povyrostl. zítra máme jet na kontrolu s kyčlema do Vyškova, už vidím tu cestu autem. chudák malej, máme tam být asi tak na půl jednou a v takových vedrech...chjo. Doktorka mi řekla, ať mu udělám čajík, že mlíčko přece jen trochu zahleňuje a na cesty v těch vedrech je lepší ten čajík. Tak snad to s tím naším chlapákem zvládnem.

amona
autor
2. črc 2009

Ahoj mamuše,
Nelinka teď na chvilu usnula, budu ji velice rychle následovat, protože předpokládám, že tak za hodinu začne zase řádit a řve a řve až do 2-3 do rána...☹ V nemocnici mi řekli, že je to obrácený režim, ale jak se ho zbavit mi nikdo neporadí...☹ Prý to chce čas. Tak snad se do tý doby nezblázním...🙂
Snad bude už zítra líp a konečně si vás dočtu, no a hlavně mrknu na ty vaše krasavečky a krasavice...🙂) Jen ve zkratce k mýmu porodu... Bolesti jsem měla už tak týden před tím, ale s tím co nastalo v pátek odpoledne se to nedá samozdřejmě srovnat..🙂)
Takže v pátek kolem 15 hodiny odpoledne jsem si ještě vyrazila na poštu a přes náměstí na zmrzlinku, dojdu dom kolem 16 hodiny a že si na chvilu odpočnu. Tak jsem si lehla k telce a najednou to začalo. Bolesti okamžitěl po 10 minutách. MM nebyl doma, tak jsem si šla dát sprchu, že to třeba jsou jen falešné kontrakce, ale neustupovaly, tak mi to začalo být jasný...🙂) MM přišel po 17 hodině dom, tak jsme jeli do nemocnice. Tak byl zrovna hroznej fofr, panč zrovna ukončovali jeden porod a druhej běžel,tak mě napojili na monitor, kde se jim nějaká velká akce neukázala, ačkoliv jsem měla bolesti jak prase (to jsem se v duchu začala opravdu bát, že pokud ještě toto není porod, tak že víc nevydržím a začala jsem přemýšůet o epiduralu..🙂) ). Při vyšetření se ukázalo že je malá ještě docela nahoře a že jsem otevřená jen na dva prsty, tak mi dali na vybranou. Buď ležet a poslouchat jak se vedle rodí..🙂), nebo jít dom a ještě nějakej časík strávit tam. Tak jsem šla raději dom. Napustila jsem si vanu, ale to horko mi nedělalo dobře, tak jsem asi po 10 minutách vylezla a pak začalo jít do tuhýho. Kontrakce po 3 minutách, bolesti jak prase, snažil ajsem se vydržet ale nedalo se to...☹ Do nemocnice jsme dorazili cca kolem 21.30, zase monitor a protože byla Neluška nějak moc "klidná", tak jsem na monitoru zůstala skoro až do konce...☹ (A to jsem si plánovala ulevovat si na balonu, chůzí atd....☹ )
Asi okolo 23 hodiny kdy jsem byla otevřená na 7 cm mi píchli plodovou vodu a napíchli kapačku. Kolem 23:30 mi do ní přidali cosi na urychlení a to pak byl masakr. Bolesti uplně hrozný.....kolem 23:50 jsem mohla začít tlačit a konečně v 0.10 byla Neluška na světě. Bohužel se to neobešlo bez nastřihnutí...to je štíplo, horší bylo to šití..☹ Sice mi píchli něco na umrtvení, ale cítila jsem to od začátku až do konce. Mno ale po tom porodu mi to už nepřišlo tak hrozný...🙂 MM byl celou dobu sem mnou, otíral mi žínkou obličej a já mu za to drtila ruku...ale byl má veliká opora a nedovedu si představit, že by tam nebyl....🙂
No nic holky, musím jít fakt hajat, tka se mějte a ještě jsem měla dotaz..... Kolikátý den od narození jste šli s miminkem ven? Už se totiž nemůžu dočkat...🙂)
Tak papa! ..-))

helulicek
3. črc 2009

Teda Mony, asi sis pěkně užila co??? ještěže máme tak statečný chlapy a podpořili nás u porodu. Já si taky nedovedu představit, kdyby tam MM nebyl. No, hlavně, že máš Nelinku u sebe a můžeš si užívat mateřství 😉

Já se ptala dr, když byla u nás na té první prohlídce, kdy můžem jít ven. Tak mi řekla, že klidně hned (5 dní jsem byla v porodce, takže 7den jsme šli ven), ale začít pomalu. Tak jsem začala asi tou půl hoďkou a prodlužujem. Tady v těch parnech ale prý raději s prckem moc ven nechodit, je to zátěž. Tak se nato raději optej dr, taky záleží na váze mimi atd.....

amona
autor
3. črc 2009

Ahojky maminky,
tak já zase měla noc...ˇˇZádný spaní kolem 21 hodiny, hezky jsem si to zase odtrpěla do 2 do rána a teprve potom malá usnula.... Já už fakt nevím jak na ni. Ve 20 hodin ožije a usne pravidelně až v ty dvě hodiny. Ted si to vesele dospává potvůrka, ale co já...🙂 Naštěstí je to asi hormonama či čím, ale nejsem ani tak moc unavená, takže se to dá zvládat.... Bojujete s tím taky některá? Nebo nevíte jak na to? Včera jsem ji zkoušela na noc pořádně nacpat papáním, ale nepomohlo, tak dneska zkusím na noc míˇˇn přikrmit a uvidím....
Jo a ještě jsem se chtěla zeptat, nemáte některá nějakou tabulku kolik má mimísek v jakým týdnu denně spapat? V nemocnici měla na jedno kojení vypapat 30 ml, ale předpokládám, že se to furt zvedá....

Včera u mě byla doktorka, Nelinka je v pořádku, ptala jsem se kdy jít ven a říkala tak za týden. V nemocnici řekli že od týdne života mimíse...každej asi říká něco jinýho...tak ji budeme postupně zvykat, dneska se mnou půjde na chvilu na balkon a podle počasí bychom zkusili asi v neděli první prochajdu.... Už se moooc těším!🙂)

zuzik28
3. črc 2009

ahoj Moni, ještě jednou moc gratuluji k Nelince...
Jinak ven prý můžeme skoro hned po návratu z porodnice...takže my jsme šli po návratu asi hned další den, ale jen tak na čtvrt hodinku, říkala mudr.Teď už chodíme pořád...je to paráda...ale teď ty vedra jsou fakt hrozný. A malej asi trpí...včera jsme byli přes poledne venku a už bych to neudělala...měl jen krátký bodýčko, ale i tak....hlavu měl chudáček červenou jak meloun, ani nespal a byl prostě nevrlý...určitě mu bylo děsný vedro. Jsem měla strach, aby nedostal úžeh nebo tak něco. Hned jsme jeli domů...
Jo a chce to dávat čajík, když plně nekojíš. V těch vedrech určitě. Na tu umělou stravu prostě potřebuje taky pití. Zeptej se mudr. ale i miminko potřebuje pít...mlíčko je místo jídla (myslím tu umělou). Čaje jsou již od ukončeného 1. týdne...takže není problém.
S tím převráceným režimem teda taky nevím...Ale na kurzu nám říkali, že ve dne, když spí, tak ji budit pravidelně na jídlo (po těch 2 - 3 hodinách) a v noci nechat být...postupně se to prý převrátí. Asi je to i celkem logický...myslím, že by to mohlo fungovat. Zkus to vyzkoušet.
A s tím jídlem je to tak, že by měla sníst za den 1/6 své hmotnosti. Tak si to spočítej...ale každé dítě je jiné, takže možná to bude na vás ještě moc. Ale s tím se netrap. Pokud bude přibývat tak neřeš to, že ti jí méně než má. Jsou to všechno jen tabulky. Kdybys chtěla tak na krabici s Nutrilonem je vypsáno přesně kolik by mělo dítě sníst podle váhy. Tuším, že to vychází (3,5 - 4,5 kg) cca 600 ml za den. Ale jak říkám, jsou to jen tabulky...
Tak ať se vám daří

mimikiki
3. črc 2009

Ahoj holky teda už všetky maminy 🙂

Moni a Lenus: obrovská gratulácia k miminkám, nech vám robia len radosť 😀 nech ste zdravučký a spokojný...

Prispejem svojím zážitkom z porodu......
25.6. sme teda o 12:45 išli na KO, natočili mi monitor... sestrička sa pýtala, či náhodou nemám nejaké menšie bolesti, síce mi tvrdlo bruško ale bolesti som nemala. Doktor mi to síce nepovedal, ale ja si myslím, že mi urobil Hamiltona (bolelo to ako prase) , povedal, že je všetko ok, že sa uvidíme, ak nie dnes večer tak o týždeň. Tak sme sa cestou domov z nemocnice s drahým zastavili v obchode a išli sme domov.
Okolo 16:00 mi začali bolesti (to som ešte netušila, že sú to kontrakcie) a hneď po 5 minútach, ledva som to predýchavala, ale doktor mi povedal, že po vyšetrení tie bolesti budú , tak som bola pokojná. Dala som si 2 x sprchu, potom vaňu ale bohužial nič nezabralo, tak som sa rozhodla, že pre istotu ideme do porodnice, a že nás prinajhoršom vrátia domov... Bolo asi 19:30 keď sem tam dorazili. Natočili mi monitor (som tam ledva tých 20 minút vydržala sedieť), potom prišiel doktor (ten istý , ktorý ma vyšetroval na kontrole), vyšetril ma a oznámil mi , že porod je na začiatku, že to ešte može trvať ale že už si ma tam nechajú. Tak som drahého poslala do auta pre tašku, ja som vybavila formality a presunuli sme sa do porodného boxu. Bolo asi 20:30, to už som bola rozhodnutá pre epiduralku, tak som o ňu poprosila PA (bola som prekvapená, že je to zadarmo). To som netušila , že kým mi ju dajú tak musia urobiť testy. Takže som sa prezliekla, napichli mi kanilu, zobrali krv na tie testy, nasledoval klistír, potom došli z anesteziologie a pichli mi epi. Po nej sa mi ulavilo, bolesti som sice citila ale nie v takej intenzite, otvorená som bola na 3 prsty. Okolo 22:30 mi PA pichla vodu a potom sa to rozbehlo, tlak zosilnel a bolesti boli zrazu intenzivnejsie, tak som pár kontrakcií predýchavala, a konečne okolo 23:00 som mohla začať tlačiť. Netrvalo to až tak dlho, prcek prišiel na svet 23:30. Hneď mi ho dali na bruško, drahý si prestrihol pupočnú šnúru, ja som sa rozplakala a nezmohla sa na slovo, len som na drahého pozerala a on plakal tiež a hrča v hrdle a nemohol hovoriť a proste keď si na to spomeniem tak mam zase slzičky, bol to fakt kúzelný pocit, aj na tie bolesti som zabudla.
Musím povedať , že drahý bol naozaj úžasný, celý čas ma držal za ruku, neskor za hlavu a „pomáhal tlačiť“ 😀 – za to všetko čo tam pre nás urobil mu patrí obrovské ďakujem!
Keď to zhrniem tak moj porod bol rýchli a celkom v poho, za tých 8 hodín bolesti aj s ošetrením to určite stálo! Obišlo sa to bez nástrihu, mám len pár vnútorných stehov takže je to v poho.....

mimikiki
3. črc 2009

Inak musím povedať , že Bohunice odporúčam na 100%. Užasná starostlivosť . Porodná asistentka strašne milá a velmi mi pomohla, na oddelení šestonedelí taktiež super a detské sestričky tiež skvelé. Jedina výtka je strava... Ma prekvapovali také veci ako kiwi, čerstvý chlieb, dosť korenené jedlá atď. Ako pre kojíci maminku fakt nic moc.

No a ešte vám musím povedať, že najhoršie pre mňa bolo, keď sme mali ísť v pondelok domov a namiesto toho mi ráno oznámili , že Tobinko má žltačku , že domov nejdeme a potom mi ho zobrali do tej fotolampy a ja som ho chodila len kojiť každé štyri hodky. Bol tam dva dni a ja som tie dva dni preplakala. No hrozný pocit, nemať zrazu prcka pri sebe ☹

Tak pokúsim sa urobiť albíčko, možno to ešte stihnem, malý bude papať až o hodinku. Musím inak povedať , že je to moc hodné miminko, takmer neplače, v noci spinká krásne , tak že v pohodke spím 5 hodín v tahu 🙂 Robí nám obrovskú radosť. Dnes tu bol pán doktor, všetko nám vysvetlil, všetko je v poriadku. Meriame 53 cm, takže už sme o 2 cm podrástli 🙂 Inak kojíme v pohode, ani v nemocnici sme nepotrebovali príkrmy. Pán doktor mi povedal , že ak plne kojíme tak mimi nepotrebuje žiadne čajíky ani vodu, proste že mu mliečko úplne stačí. Ale tak ako píše Zuzik ak sa dávajú príkrmy tak to mimi čajik potrebuje... tak neviem....

helulicek
3. črc 2009

Tak to je mimi super, že porod taky "v pohodě". ještěže ty chlapy máme, co holky???Já bych ty chvíle,které tam se mnou MM strávil nevyměnila za nic na světě. Je to krásnej pocit vědět, že chlap stojí při mě kdykoliv a kdekoliv. A ke všemu ještě v takovéhle chvíli 😉
Já taky plně kojím, ale včera mi dr řekla, že když někam jedeme autem - trošku delší trasa (jako dnes na ty kyčle), tak pro osvěžení trochu čajíku bysme měli dát. Nebo když v těchto horkách někde budeme muset jít. Jinak nemusíme. 😉
Mimi, s tou stravou, je to všude asi stejný. Já sice nedostala kořeněný jídla, ale jinak tam bylo taky jídlo ne zrovna vhodný pro nás maminky 😠

mimikiki
3. črc 2009

Helu: mne zase doktor povedal , že ani na dlhšiu trasu nepotrebuje čajik , čo mne teda v tých horkách príde divné. Sa asi o 3 týždne chystáme na Slovensko, čaká nás 400 km cesta a nedať mu napiť mi príde ako týranie , tak mu ten čajík asi dám. 🙂

Idem sa pokúsiť urobiť to albíčko. Achjooo keby aspoň netrebalo zmenšovať tie fotky 😠

mimikiki
3. črc 2009

Tááák konečne sa mi podarilo urobiť albíčko, tak možete juknúť 🙂

Helu: máš pravdu 🙂 ešteže tých chlapov máme.... tiež by som tie chvíle nevymenila za nič na svete 😉 Ten moj je pre mna spolu s Tobinkom ten najvačší poklad na svete 🙂 a musím povedať , že som tá najšťastnejšia osoba na svete 😉

amona
autor
4. črc 2009

Ahoj holky, tak to je fakt mazec jak nic nestíhám...🙂 A to tady mám na "pomoc" mamku..🙂
Ráno jsem byla v lékárně koupit čajíky- feniklovej a heřmánkovej od Hippu, tak jsem si zrovna nachystala první dávku a až se Nela probere tak to zkusíme..🙂) Jak často/ kolikrát denně dáváte toho čaje cucnout?
Jinak dneska se chystáme na první kratoučkou prochajdu, tak se už moc těším. Jen musíme počkat až přejde tady to nejhorší odpolední dusno a vyrazíme. Jinak Neluška byla v noci docela hodná, snažím se ji přes den co nejvíc budit (kolikrát to teda dá opravdu zabrat...🙂 ), aby spinkala v noci a už bych řekla že se mi to i daří. Včera jsem ji nakrmila a uložila ve 22 hodin, vzbudila se ve 2, tak jsem dala cucnout jen mlíčka a spinkala zase ař do 5! Takže jsem byla naprosto nadšená....a jsem i hezky vyspinkaná!🙂)
Jen mi dělá starost furt to moje mlíčko....po 20 minutách odsávání mám 20 ml a tím končím....☹ At dělám co dělám, pak už prostě nic nevyteče....☹

Mimi: Chlapeček je opravdu krásný!🙂) Myslím, že se nám ti mimouši opravdu povedli!🙂) VSEM!!!!!🙂) Jak bude volněji tak předělám albíčko....🙂)

Pěkný den holky a pozdravujte mimčátka!🙂

helulicek
4. črc 2009

Mony, tak to je super, že malinká Nelinka tě už nechá vyspat a režim se ji trochu spravil 😉
Mimi, Tobísek je krásnej 😉
My na kyčlích dopadli dobře. Všechny mimča tam řvali, jen náš prďolka to celý prospal. Jeli jsme pak ještě nakoupit do hyperky a on se probudil až doma. Tak a teď už taky slyším kňourání, tak valím.....

mimikiki
4. črc 2009

Ahoj maminky 🙂

tak som si konečne našla čas 😉 Niežeby bol Tobinko uplakaný, to vobec, stale spinká a takmer vobec neplače, ale mam tu mamču, tak nemožem vysedávať pri PC 🙂 Dnes sme aj my boli prvý krát vonku, povodne sme chceli ísť tak na pol hodku ale nakoniec sme ostali hodinku a pol 😕 🙂 Bolo super 🙂 Dokonca som dnes s drahým bola nakupovať bez Tobinka, nechali sme ho s babkou takmer 3 hodinky a Tobik ani raz nezaplakal 🙂

Maminky všetky miminká sú nádherné, naozaj sa vám dokonale podarili 🙂 Sú to proste naše zlatíčka 😉

Moni: super , že Nelinke sa už obracia režim dňa, muselo to byť pre teba náročné. Tak držím pršteky nech je to stále lepšie a lepšie. čo sa týka mliečka a kojenia.... netráp sa tým, mysli pozitívne a ono sa to rozbehne, niekomu to trvá dlhšie a niekomu to ide hneď, naozaj nemá zmysel stresovať sa pre to a byť smutná... doležité je , že Nelinka je zdravučká a spokojná 😉

Helu: ako vidím tak nie len my máme hodné mimo, ja si naozaj neviem predstaviť , že by malý plakal, asi by som to zvládala ovela ťažšie. Naozaj obdivujem Moni ako to zvláda 🙂

Ani: tý jo, tak to je mazec... taky veliký obdiv ako si to zvládla, dôležité je , že Matoušek je v poriadku.... je jasné , že tých úrazov ešte bude hodne ale nás maminy to vždy bude moc trápiť , keď sa niečo stane tým naším pokladom 😅

Lenus a Unka : a čo vy????? ako vám to ide??? Hoďte nejaké fotečky do albíčka aby sme mohli poobdivovať mimískov 😉 🙂

Tak maminky, pre dnešok sa lúčim, ešte sa mi hádam podarí hodiť nejaké foto z dneška 😵 Prajem všetkým pokojnú noc, nech sú mimiskovia hodný 😉 🙂 😵 paaa

mimikiki
5. črc 2009

Dobré ránko maminky 🙂

kde ste kto? 😀 My sme vstali o pol osmej, prebalili, pocvičili s nožinkami (ortopéd Tobinkovi zistil , že má chodidlá trošku do "rohlíčku" tak musíme 5 x denne až do ďalšej KO u ortopéda cvičiť - masírovať nožinky, ešte že sa to Tobinkovi líbi 🙂 ) nakŕmili, chvílku Tobinko čumákoval a teraz už asi hodinku zase spinká 😵 Je to proste moj pokladík.

Dnes ho zase nechám doma s babkou, lebo s drahým si konečneeee ideme pre postel, dorazila po 7 týždňoch čakania!!! Sa už neviem dočkať , bolo to hrozné s tým bruchom vstávať zo "zeme" 😠 tak sa teším , že sa dnes konečne vyspím ako človek 😀

Helu: ty si spomínala , že plne kojíš.... Sa chcem opýtať ako si na tom s mliečkom? Ja som si včera kúpila odsávačku a teraz ju idem vyskúšať. Mám totiž hrozne vela mlieka, Tobinko to nestíha nejak vysosať a zo mňa to tečie niekedy až prúdom, tak idem skúsiť niečo odsať a uskladniť. Mám ale trošku strach aby tam potom Tobinkovi niečo ostalo.. 😕 🙂 Tak ma zaujíma ako si na tom, či odsávaš alebo nie....

Maminky prajem vám krásnu nedelu 😉 Užite si to 🙂

mimikiki
5. črc 2009

Tak maminky, som prave skúsila odsávať ale nejak mi to nejde ☹ teda mliečko ano ale keď si na tú odsávačku dám flaštičku a chcem to odsať do nej tak mi to tam proste nesteká, ja to nechápem ☹ sa to naplní po ten piest ale dole do flaštičky to nestečie... Ak s odsávaním máte niektorá skúsenosť tak mi prosím poradte. Inak odsávačku mám manuálnu - pákovú od Tommee Tippee http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5025961 ale myslím si , že systém odsávania je na každej rovnaký. Tak ešte raz ak s tým máte niektorá skúsenosť tak mi prosím poradte, som z toho fakt nešťastná ☹

zuzik28
5. črc 2009

ahoj mimi....já teda taky odsávám...ale né, že bych měla mlíčka tolik, ale snažím se to ještě víc rozběhnout...tak aby ho bylo prostě jěště víc. A myslím, že se to i docela daří...no to jedno.
K té odsávačce...já mám teda elektrickou a jsem nadmíru spokojena. Je to Medela mini electric a je vážně super...nemusíš nic dělat, jen držíš u prsena. Jinak s manuálníma nemám zkušenost, (tu tvou jsem ještě ani nikdy neviděla) tu jsem nechtěla, abych nemusela pumpovat jako blázen 😉 Takže to vážně neporadím. Asi bych zašla do obchodu a zeptala se jak to má správně fungovat. Nemůžeme vědět všechno že? 😀

helulicek
5. črc 2009

Holky, a to vám řekl dr, že máte odsávat???Já právě nevím, jestli si koupit odsávačku nebo ne. Několikrát se mi totiž stalo, že při kojení mi z toho druhýho prsa teklo mlíko. Měla jsem pak flek na triku jak blázen 😠 No, každopádně dnes jsem tak vycuclá.....nevím jestli je to počasím, ale dnes během dopo jsem musela ixkrát malýho nakojit, furt hledal. Ani v kočárku mi nezabral, a to vždycky vytuhl hned jak jsem vyjela ven 😕

zuzik28
5. črc 2009

Helu, mně to doktor teda neřekl...četla jsem, že když odsáváš (resp. přikládáš malýho často), tak se mlíčka tvoří víc...tak jsem to zkusila. Já teda vždycky když kojím tak mi z druhýho prsa odkapává. Řeším to tak, že si pod prsem prostě držím krytku od flaštičky a chytám mlíčko do toho. Nachytám tam třeba 10 ml a to pak přidám do flašky, kde skladuju odstříkamé mlíčko a pak to dám všechno malýmu.
Když byl malej menší tak jsem taky kojila pořád. Mlíčka bylo asi míň tak chtěl prostě pořád 😀 Teď má měsíc a je to podstatně lepší. Pije líp a mlíčka je určitě taky víc. Občas sice ještě musím nějakej ten příkrm dát, ale je toho jen málo. Takže parádička.
Nás dneska ještě procházka čeká...ale až nebude takový vedro...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru