Byla by nějaká rada, jak vypudit mrňouska z bříška? 😀

lucifux
17. únor 2022

Ahojky děvčata, zítra mám termín dle PM, příští úterý dle UZ. A malému se prostě nechce. Vím že má ještě čas, a že můžu klidně přenášet, ale upřímně... tenhle konec nedávám. Sotva lezu, všechno mě bolí a tlačí, odpočinek taky žádný, oteklá jsem jako buřt. Dokonce jsem musela před týdnem sundat snubní prsten. A ještě péče o 3 děti a domácnost.

pampeliska1313
17. únor 2022

Já se s nim domluvila. Což zní asi blbě.:D ale tělo vůbec nedávalo najevo, že bych měla rodit a měla bych mít vyvolání. Tak jsem K řekla ať se rozhodne sám, ale byla bych radši, aby aspoň začal, abych věděla jaký jsou kontrakce a nezjistila to až po vyvolávání. Že pak to nějak dojedeme. Další den jsem měla kontrakce a začala rodit. Možná shoda náhod, rada bych věřila tomu, ze mi vyhověl.:D

amazonkajanik
17. únor 2022

@lucifux procházka lesem (i když v tom větru raději ne) malinový čaj, chodit do schodů, sex...je spousta rad, ale když se malému nechce, tak s ním nic nehne, bohužel 🤭

klokanka31
17. únor 2022

@lucifux Já hodně chodila a přerovnávala knihovnu (to neustálé ohýbání malou asi nebavilo tak po pár hodinách začaly bolesti a byl porod 🙂)

mishulka26
17. únor 2022

@klokanka31 já zase stírala zase pěkně na kolenou ať z toho prcek něco má, pak ještě uklidit v autě a večer sex a v noci mi praskla voda 😀

lgf
17. únor 2022

@lucifux mně zabraly 2 orgasmy :D

shirilka
17. únor 2022

@lucifux U mě zabral náročný den, výlet, úklid, skoro jsem si za ten den nesedla a malý toho už měl dost, dle domluvy si prasknul vodu, tak jsem věděla, že jdeme na to😃

marimanta
17. únor 2022

Já vytirala na kolenou, sexovala, cvičila, vanu teplou, svařák, homeopatika, malinik, denně poklízela u drůbeže i koz, doma 4 deti... A stejně se porod vyvolával.

lenerka1
17. únor 2022

Nám Dr. předepsal sex 5x denně 😀 Existují i akupresurní body, jeden tuším na ruce mezi palcem a ukazováčkem, jeden nad kotníkem a pak i na zádech, zkusit pogooglit přesnou polohu.

areh
17. únor 2022

@lucifux já jsem skákala na trampolíně, procházky, úklid aktivity se starším synem, aktivity s manželem a pomohl až Hamilton 🤷🏼‍♀️

monuleee
18. únor 2022

@lucifux taky jsem už nemohla a snažila se to urychlit. já jsem začala uklízet byt. Celej jsem ho tak nablejskala že by se dalo jist že zeme. Lilo že mě jak z vola. Tak jsem si chvilku sedla a plánovala ještě prochazku. Ale najednou odešla hlenová zátka, tak jsem radši nikam nesla. Večer jsem v 8 lehla do postele, o půl 9.praskla voda a jelo se. strašně jsem se těšila a měla hroznou radost,která mě za chvilku přešla🥴😄Kontrakce jsem měla celých 12 hodin,nakonec CS kvůli epilept.zachvatu. pěkně jsem si to uzila🙈

limali
18. únor 2022

@pampeliska1313 Pomohli akumpresúrne body na kotníkoch. Večer po masáži mi praskla voda, ale potom to trvalo 40 hodín tak neviem či domáce vyvolania skôr nie je zbytočné keď sa prckovi nechce 😂

lucifux
autor
18. únor 2022

Holky, lítám jako hadr na holi celý den, večer tomu pomáhám horkou sprchou na břicho a nic. Do toho i nějaká ta stresová situace... Zvedám těžké věci. Chodím po schodech... Na ten sex se bohužel už nezmůžu, protože mě to tam dole bolí a mám to nateklé... Hlenová zátka už je taky pryč, asi 4 dny...

ferda90
18. únor 2022

@lucifux ahoj, já chodila na procházky, dvakrát denně venčila pejsky a chodila pěšky do 4 patra, cvičila jógu až do konce těhotenství, měla sex, dala si občas červené víno a syna Jsem stejně 11 dní přenášela 🤗 Nakonec jsem šla ve čtvrtek 4.2.2021 na vyvolání, kde se nic nedělo, žádné bolesti, prostě nic. Až v sobotu kdy mi pichl dr vodu cca ve 14 hod, tak po půl 3 jsem začala rodit. Malý se narodil v 17:21 hod, rychlovka 😍 Takže pokud se miminku ven nechce, asi moc neuděláš. Samo se rozhodne kdy půjde na svět 🙂

darinka84
18. únor 2022

@lucifux rady zazněly víc stejně dělat nelze... Jen ti přeji hodně sil, znám to.. Lítat za dítětem, další v břiše a cítit se jak tank... A to poslední si přes všechno stejně počkalo na 43.tt...však víš jak to je, když ven nechce tak nepůjde 😂ja si pořád dokola opakovala,, dítě ví nejlépe kdy je správný čas a je to naposledy tak si to musím užít do konce,, a pořád dokola jako mantra...

maqggienka
18. únor 2022

Já chtěla u třetího porodu vyzkoušet Yogi čaj. Ale už jsem to nestihla 🙂

skarol
18. únor 2022

Bylinná nápařka 😉

martiniquest
18. únor 2022

Mne nepomohly ano tri davky ricinoveho oleje. Az bude chtit, vyleze.

hanynka1704
18. únor 2022

@lucifux my take dělali většinu výše zmíněných rad a prd z toho. Nakonec naplánované vyvolávání ve 41+5. Nastoupila jsem den předem a večer ve sprše mi zacala odtekat voda. Malej se rozhodl naštěstí sám,za což jsem hrozně ráda. Prostě opravdu se rozhodnou sami,nijak to urychlit podle mě nejde.

ekou
18. únor 2022

@lenerka1 body vyzkouseny a nefungovalo to :D

barumat
18. únor 2022

@lucifux U druhé dcery furt nic, Hamilton nešel udělat (uvnitř pořád vsechno jako by se nechumelilo a rodit bych měla tak za rok), zkoušela jsem všechno, až mi kamarádka doporučila masáž bradavek - vygoogli, má to svá pravidla (myslím půl minuty zmoulat a pak snad minutu nebo dvě ne, a dělat to takhle půl hodiny a hotovo, ale dceři jsou víc jak dva, tak raději ověřit na netu). On se při tom nějak přirozeně uvolňuje oxytocin a vyvolá stahy. Já koukala večer na Ulici a nejdřív nic a pak rup a jeli jsme a za dvě hodiny byla holka venku 😃

lanyza
18. únor 2022

U prvni jsme zkouseli vse mozne a nemozne a nic.... nakonec presne 41+0 , zacaly kontrakce (22.30hod) asi po 8min, sprcha a myslela jsem ze nevylezu, hned to bylo po 2min... dcera se narodila 0.13h
Druhe-opet prenasela, segra mj rekla at jdu vecer s partou lidi, dam si vino/pivo (staci i jedno) a bavim se ( hlavne se smaaaat)... rada vyslysena a rano mi praskla voda. V 6.30h do porodnice, prasklo to jinde,v 9h me vypustili na spravnem miste, v 10h zacaly kontra ( opet asi 2-3 po 8min, pak hned zase po 2-3min), v 11.48h bylo hotovo....
Takze za me verim asi jen tomu veselemu veceru 😉
Hodne stesti

lucka662006
19. únor 2022

Ahoj, doporučuje se ... pardon ... i dát si doma klystýr. Začne jakoby potom bolet břicho, a pomalu přijdou první kontrakce. U mě to tak bylo, malý se narodil 41+0, taky už jsem zkoušela vše možné, a někde jsem se dočetla toto, odpoledne tedy ... 🙂, navečer začaly kontrakce, které už nepřestaly a v 1 v noci jsem jela do porodnice, v 8 ráno byl malý na světě.

lenerka1
19. únor 2022

@ekou Nám to trvalo tak 2 dny, ale spíš si myslím, že děti stejně čekaly na úplněk (nebo na mytí střešních oken? 😀 ) a nějaké body jim byly fuk, ale potřebovala jsem zkusit všechno, abych se vyhla vyvolání 🙂

ekou
19. únor 2022

@lenerka1 chapu, ja to mela obdobne. Uz jsem zacala i cvicit v ramci bricha, abych dite vystvala :D

lenerka1
19. únor 2022

@ekou Tak to si schovám jako vypuzovací tip u třetího 🙂

ekou
20. únor 2022

@lenerka1 to byla tehdy smrtici kombinace uklid koupelny - caj z maliniku - chuze do schodu - snaha o cviceni, ktere jsem delala pred tehotenstvim. A vecer sexualni aktivity vc. mackani bodu na spusteni porodu.
Uvidite, zda cviceni zabere ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru