Císařák-4x řezaná v té stejné jizvě.

deniska2
26. črc 2019

Ahoj holky ja mam planovanej Cisarak 26.9.približne a ted sem 31tt.mam holcičku ktera ma 6 let a mnela sem ji plny narkoze mala uz nemnela kyslík a ja se neotevirala mam.malu panev a.sem drobna zenska.v roku 2012 som rodila a v roku 2015 sem sla zas pod kudlu plnej narkoze po.cisaraku sem.si nahmatala bouli.v jizve zistili mi endometriozu.Ale po 5 mesicu sem.si.znova nahmatala bouli a byla este večší tak znova.pod kudlu a plnej narkoze a zas do tej istej jizvy..mne rezali ted mne to čeka po 4 krat do tej istej jizvy.Tak moc se bojim po 4 krat do tej istej jizvy mne budu rezat bude to urcite silene bolet 😭😭😭😭😭 bojim se moc a chci plnu narkozu mam brutalnej strach s epiduralky nechci mit umrtvene telo nedovedu.si to predctavit 😲😲😞😞 pomali sa to bliži a mam depky strach 😐
112

aronek
26. črc 2019

Ahoj, mám 4CS, všechny řezané v tom samém místě. Jeden v celkové a tří v částečné anestezii. Ten v celkové byl první a rychlý, protože se malý ztrácel z monitoru. Další taky nebyl plánovaný, ale bylo víc času, tak jen částečná. Další dva byly plánované. Ten strach tam je. Přece jen plánovaná operace, jestli bude vše v pořádku, ale jinak za mně vše v pořádku. Na bolest po operaci dávají léky, tudíž nic strašného, jen se prostě blbě vstává jako po každé břišní operaci. Držím palce, aby vše dopadlo dobře.

deniska2
autor
26. črc 2019

@aronek moc dekuji snat to zvladnu a zahojim se dobre

merope
27. črc 2019

Měla jsem CS v epidurálu - a ta možnost vidět vlastní dítě hned po porodu a někde tuším umožní i bonding (já měla nedonošence, musel do inkubátoru), to je podle mě něco, co za to stojí.

vrabcak0007
27. črc 2019

@deniska2 Ahoj, mě čeká něco podobného v říjnu - bude to čtvrtý řez do toho samého místa, navíc jsem dost silná a po minulém těhotenství mám dole "kapsu", tak bude horší i to následné hojení, ale raději bych také pod celkovou - mám v břiše po operacích dost srůstů a to se projevilo při posledním porodu CS - byl akutní pro nepostupující porod a horšící se monitor malého...výhoda byla, že jsem již měla píchnutý epidurál, takže mi jen "přidali" - prakticky jsem usnula se šílenýma haluškama - ale než jsem zavřela oči, tak si pamatuju na šílený škubání v břiše (asi jak se snažili malýho vytáhnout) a jak lékaři na sále komentovali, že to jde přes ty srůsty blbě v tý rychlosti, pak už jen si uvědomuju, že jsem zaslechla křik mimča a pak jsem se probrala až na JIP. TaK nám držím palce, ať je vše ok 😉

deniska2
autor
27. črc 2019

@vrabcak0007 ja kdyz rodila tak sem.8 hod trpela.neotvarala sem.se pak mala nemala.kyslik a museli mi udelat.cisařak ale neudelali mi klystir ja mam.planovani 26.9.mam termin a premyslim jestli.mi ten klystir udelaji ted 🤔🤔 a jak se to dela.dava se hadicka do konecniku ja mam zlatu zilu hezky řečeno 😃 tak nevim jak.bych si neco mohla do.konecniku strcit delaji too u planovaneho cisraskeho rezu

lery92
27. črc 2019

@deniska2 klystýr by se měl dělat vždy , hlavně při nitrobrisnich operacích , což císařský řez beze sporu je .Pochopitelně akutní císař není plánovaný.Pokud máš plánovanými císaře , klystýr ti v rámci minimalizování komplikací udělají.Jsou dvě možnosti , jak ho provést , buď se skrz nádobu a hadičku vysunutou do konečníku leje fyziologicky ohřátá tekutina , ty ji chvíli v sobě podržíš a následně se vyprazdnis...a nebo se předepisuje takový roztok , který se aplikační lahvičkou vpustí do konečníku a vše je poté úplně stejne.... Yal je podle mě šetrnější , ale zase někdo uvádí že to vyprázdnění po něm není zas tak úplně (páč ta lahvička je prostě s menším obsahem )

Neboli to , nepříjemný to je , ale pokud si zvládla bolest jizvy po S.C , tak se tohohle nemusíš vuuuubec obávat .😉

deniska2
autor
27. črc 2019

@lery92 dekuji za odpoved..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru