Hamilton a následný porod. Jak se vyvíjel u vás?

15. únor 2024

Ahoj holky,
dnes mi na kontrole v porodnici udělali Hamiltonův hmat. Jsem aktuálně 40+3 a za 4 dny mě čeká vyvolání pokud neporodím kvůli těhotenské cukrovce. Souhlasila jsem tedy dnes s Hamiltonem, cca hodinu po něm mi začalo tvrdnout břicho s bolestmi jako při ms, je to hodně nepravidelné. Zkusila jsem vanu i procházku ale stále přetrvávají stejné "bolesti". Četla jsem, že při poslíčcích vana nebo procházka bolesti rozežene a kontrakce naopak podpoří ale u mě je to stále na stejné vlně.
Máte některá podobnou zkušenost a jak se to u vás případně vyvíjelo?
Moc děkuju 😊

ivkasolavova
15. únor 2024

A kolik máš cukrovku že tě nechávají tak dlouho ? Jinak si myslím že když vana nepomohla tak se pomalu rozjíždí porod

autor
15. únor 2024

@ivkasolavova já měla cukrovku jen na dietě a mimčo zatím prosperovalo a co se týká velikosti tak je taky ok, proto mě asi nechávají takto dlouho

ivkasolavova
15. únor 2024

Jo tak to máš dobrý , mě vyvolávali 14 dní před termínem právě kvůli cukrovce , a kolik máte odhad miminka?

autor
15. únor 2024

@ivkasolavova dnes byl odhad 3500g 🙂

ivkasolavova
15. únor 2024

Tak to je hezký ,ba co bolesti stále ?

eviicka
15. únor 2024

No mně Hamiltony nezabraly, max. trochu zvyraznily poslicky, pokaždé (2 porody) jsem se vyvolání nakonec nevyhnula (ale porody lehké, nekomplikovane).

orangutan123
15. únor 2024

Mě po hamiltonu začaly bolesti, které cca za 3 hodiny ustaly ale ještě ten večer mi rupla voda. Pak bez bolestí, ale stejně sme jeli do porodnice, kde si mě už nechali.

kubesovaadelka
15. únor 2024

Mě zabral až druhý Hamilton 40+6 a udělali mi ho ráno, a celý den taky neprevidelne a až večer se začali zpravidelnovat po vaně jsme ve 22 jsme jeli. Ve 3:19 malá na světě

nanyh
15. únor 2024

Ahoj. Já měla HAM ve 13:00. Také bolesti jako při MS. Procházka 7km, vana asi 3x. Stále stejné. Ve 22h jsem šla spát a chvíli po půlnoci mě vzbudily kontrakce po 4 minutách a jela jsem. Malá byla na světě ve 13:00 odpoledne, takže po 24h od HAM. Vypadá to u tebe nadějně😊

kackabis
15. únor 2024

Mně Hamilton 40+1 celý den poslíčky, celkem časté a pravidelné. Vana procházka nic. No večer ustaly, ráno odešlo kus hlenové zátky. Další Hamilton 40+3 ráno. Večer po sexu odešel další kus zátky. O půlnoci prdla voda, 0.30 začaly kontrakce, 2.18 malý na světě. Takže já mám super zkušenost! Přeju ať vše vyjde podle plánu a máte brzo miminko u sebe ❤️

lentilkah
15. únor 2024

Na kontrole hamilton, jela jsem nakoupit, prijela domu a lehce me pobolivala zada, tak jsem si lehla a v tu chvili mi praskla voda. Syn se narodil za 12 hodin.

kubesovaadelka
16. únor 2024

Jak to vypadá autorko🥰?

vanea
16. únor 2024

Celé odpoledne po hamiltonu kontrakce cca po 2-3 minutach, ale zvladla jsem u toho chodit i mluvit, coz po prvnim prekotnem porodu chapu jako "to nic neni". Po sprse a lehnuti si do postele to ustalo. Pak se den nic nedelo a ten dalsi den (behem dne) take ne, ani jeden poslicek. Vecer mi zacaly kontrakce po minute a za hodinu byla malá venku❤ vyjeli jsme hned, bylo jasny, ze uz jde do tuheho, protoze uz jsem nemohla pri kontrakci ani chodit a musela jsem uz prodychavat🙂

Jak to dopadlo?🙂

krasna_neznama86
19. únor 2024

Hamilton proveden v 11, poslíčci cca od 12, už se mi to nezdálo, příjezd do porodnice v 17.30, v 18.00 se narodila dcerka.

atevi85
19. únor 2024

Ahoj, mě dělali ve středu HH 39+0, do soboty postupný odchod hlenové zátky, od středy až do teď což je pondělí (5 dnů po HH) stále nepravidelné kontrakce a stále nic, asi holt příroda si nenechá do ničeho zasahovat 😊 A to bude už třetí porod, předešlé dva bez pomoci týden před termínem.

tynus2588
20. únor 2024

Hamilton 2x a nezabral, nakonec jsem šla na vyvolani také kvůli cukrovce 🙂 ale bolesti po to lehce byli. Jako při MS ale nic z toho a když jsem měla poslicky tak mi nepomohla ani vana.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru