Hamiltonův hmat. Mohu si o něj požádat?

hedvika89
29. lis 2011

Ahoj holky, v pondělí jdu na kontrolu ve 39tt, chtěla jsem se zeptat, jestli si sama můžu požádat o HH a jestli mi doktor může vyhovět. Někdo říká, že se provádí jenom když se začíná žena otevírat nebo, když se začne zkracovat čípek..před 14 dny jsem byla ještě zavřená, a včera jsem byla u dr a nekontroloval mě vevnitř, ale mám silnější bolesti a hlavička hodně naléhá na spodek. Myslíte, že je možný, aby mi ho udělal?

usounek25
29. lis 2011

ahoj, myslím si, že určitě se o tom můžeš svému dr. zmínit a uvidíš co ti řekne. Mě ho třeba udělali v porodnici, kam jsem chodila na monitoring a nikdo mi nic neřekl a ani se mě neptali jestli ho chci. A taky jsem se neotvírala a nic podobného, zkrátka porodní cesty ještě nebyly připraveny. U mě tento hmat zabral, druhý den mi praskla voda a začla jsem rodit - bylo to 10 dní před termínem. Ale znám spoustu ženských, kterým ho dělali třeba 2x a nic, pomohla až třeba vyvolávačka. Ale uvidíš co na to dr., třeba ho ani nebudeš potřebovat 😉

jennyska
30. lis 2011

Ahoj, zkus nakouknout zde: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/poradna-... a kdyžtak se zapojit do diskuze. Hamiltonův hmat je ve foru už párkrát zmíněný, proto tuto otázku uzamknu jako duplicitní. Měj se hezky 🙂

rebelie
30. lis 2011

Já myslím, že říct si o něj určitě můžeš, ale nějak nechápu, proč bys to měla dělat... Termín porodu máš až za týden a kousek, takže bych osobně dala mimču šanci vybrat si své datum... nějaké popostrkování porodu bych zkoušela až po termínu....

crawler
30. lis 2011

počkala bych až po TP a pak o něj případně zažádala...mě ho dělali po odtoku plodovky a stejně mi nebyl nic platný - akorát to bolelo a krvácela jsem...ale nevidím důvod před termínem 😕 😅

slavicky
30. lis 2011

Ahoj, já bych to teda nechala na doktorech aby posoudili jestli by pomohl nebo ne. I když je to ke konci už na šišku, tak buď v pohodě 🙂 hlavně si myslím, že před termínem nic ještě zkoušet nebudou. Já rodila ve 42tt a všechno proběhlo dobře 🙂 držím pěsti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru