Hamiltonův hmat. Rozjel se Vám porod?

makra1988
27. bře 2020

Zdravím,

Dneska jsem byla na kontrole, přenáší dva dny. Doktor říkal, že mám čípek úplně měkký, roztahla na prst a půl. Podpořil mi porod hemiltonovym hmatem. Jako dalo se to přežít. U prvního dítěte jsem ho ani necítila,ale taky jsem nebyla připravena, nakonec se vyvolával porod.

Dotaz, pomohl vám? Za jak dlouho jste rodili? Nebo přišli bolesti? Praskla voda? Cokoliv!, je to hodně individuální, ale zajímá mne to. Dělal mi jej před 11 hodinami. Když mám dole křeč, je intenzivnější, ale nic pravidelného nebo tak.
Děkuji

puhelin
27. bře 2020

Za 3 hodiny prisla prvni kontrakce. Bylo to velmi pozvolne, 7 hodin stale po 15 - 20 minutach, pak se to prudce rozjelo. Voda mi praskla po 10 hodinach od prvni kontrakce, pak me vysetrili a byla jsem na 8 - 9 cm a slo se na box. Porodila jsem necelych 13 hodin od prvni kontrakce.

makra1988
autor
27. bře 2020

@puhelin děkuji za odpověď, porod snů 😍

chumlee71
27. bře 2020

První porod - jsem rodila až za 7 dní , druhý porod - až 8 dní po hmatu . Mě nerozjel porod ani jednou🙂

gruyerre
27. bře 2020

@makra1988 poprvé mi nezabral, podruhé ano - do půl hodiny přišly kontrakce a za 4 hodiny bylo miminko na světě

puhelin
27. bře 2020

@makra1988 Nakonec ano. Mela jsem 3mesicni stres, ve 26tt mi zastavovali rozevirajici se cipek.

dekubo
27. bře 2020

Mě udělali Hamiltona na kontrole ve 40+0 a odešla mi jen hlenová zátka... za 3 dny začaly trošku bolesti, ale nic hrozného a 4.den se to stupňovalo a v noci už se to pořádně rozjelo... celkově od začátku pořádaných kontrakcí jsem porodila asi za 16 hodin, asi 14 hodin jsme byli na sále... ale mě to přišlo, že jsme tam byli chviličku, bylo to krásné 😍😍

miba10
27. bře 2020

@makra1988 dopoledne Hamilton a ve 2 v noci první kontrakce a malá byla ve 20:53 na světě 😊

leniczka23
27. bře 2020

Prvni Hamilton 40+0 nic..druhej 40+3 odesla mi hlenova zatka, bolesti a stejne nakonec vyvolavacka..

handulkak
27. bře 2020

@makra1988 u mě ve 12:00 hamilton a první kontrakce už za půl hodiny. Porod druhy den o sedmé ráno. 🙂

misicka1988
27. bře 2020

U mě ve dvou těhotenství zabral vždy až druhý Hamilton, v rozmezí 3 dnů. Po těch prvních se nic nedělo. Rodila jsem 41 +0 a 41+1. Začalo to vždy kontrakcemi.

cery26
27. bře 2020

Rano Hamilton, prakticky okamzite kontrakce a jeste ten den byl syn na svete. 🙂 Ale teda 41 plus nula. A tri Hamiltony behem ctyr dnu. Zabral az ten treti.

podaji
27. bře 2020

Mě ho udělali myslím ve 39 týdnů. Byla jsem ráno na kontrole. Dole mrtvo...chcete pomoci ptá se Dr. Říkám zkusit to mužem. Doma jsem trochu spinila. Druhý den lehké brnění hned ráno. Odpoledne už bylo brnění intenzivní no a večer brnění už jako i bolestivé. Přijeli jsme ve 22. Do 23 papíry a monitor a kontrola. Otevřená na 4 prsty. Šlo se na přípravu. Maminko to bude dlouhé jste málo otevřená. Jasně, po klystýru rup...asi mě praskla voda. To není možné ukažte, no jo tak šup šup a v 0:19 byl malý venku 😂😂 píšu brnění páč to bylo opravdu brnění jak když máte hlad a kručí vám hoooodne v žaludku. Já do té porodnice ani nechtěla, ale manžel plašil 😂

dududamart
27. bře 2020

Doktor mi hamiltona udělal v den, kdy jsem měla termín porodu. Bylo to dopoledne. Doma jsem si to pojistila 2krat teplou vanou a sexem 😁 v devět večer jsem měla chvíli pravidelné bolesti, ale usla jsem. Ve dvě ráno začali další, které už se stupňovali. Ve 4 příjezd do porodnice a před osmou už byl syn venku 😊

saruler
27. bře 2020

@makra1988 nechala jsem si udelat Hamiltona u druheho porodu 2 dny pred terminem, rodila jsem letos v lednu.
A mne to teda pomohlo ohromne. Byla jsem rano v 10 u doktorky, cipek jsem mela mekky, otevrena jsem byla na 3 cm, nicmene hrdlo bylo stale vzadu, takze pry jeste nezraly nalez. Udelala mi ten hmat, mela jsem stale poslicky (ale ty jsem mela stridave uz asi tri dny), odpoledne/navecer se mi rozjely kontrakce a do porodnice jsme stihli dojet jen tak tak. Prijela jsem tam otevrena na 8 cm a za 20 minut dcera byla venku (ve 20 hodin).

goovana
27. bře 2020

Já měla termín 20.12. Hamiltonuv hmat mi byl udělán 23.12. A porod se mi rozjel až 26.12 kdy jsem také porodila .

me_druhe_ja
27. bře 2020

Ne.🤷

vlastina33
28. bře 2020

Hmat mi dělal doktor 2 dny po termínu, okolo půl jedenácté dopoledne, večer v jedenáct mi odešla hlenová zátka a od půlnoci už byly porodní bolesti, v šest ráno jsme byli v porodnici, za 3 hoďky se to rozběhlo pořádně a praskla voda, před jednou už jsem byla úplně otevřená, všechno krásně nachystané, ale bohužel po prohlídce doktorem, mi bylo řečeno, že mimčo je je na mě velký a neprotlačí se, takže akutní císař. Malá je Macík, ještě větší, než byl syn, 4190g.
Hlavně ale, že jsme obě v pořádku 🙂

makra1988
autor
28. bře 2020

@vlastina33 určitě, hlavně že vše dopadlo dobře. První syn 4 kg, zlomil si klíční kost při porodu. Druhé dítko odhad trochu větší. Už se fakt,, těším,,

kacenka115
28. bře 2020

@makra1988 u mne pomohl. Přenášela jsem 10 dní, za dva dny objednaná na konzultaci k vyvolávání. Ten den skoro nic, spíš mě bolel spodek, jak mě doktorka bez varování zramovala. Druhý den nepravidelně MS bolesti, žádné křeče nebo kontrakce. Tak jsem neřešila, však už mě stejně bolelo všechno už pár dní. Kontrakce přišly slabé až tak v 11 v noci. Vlezla jsem si do vany, že zase zaženu poslíčky a psychicky se připravovala na vyvolání. No a tam se to rozjelo. Prvně kontrakce po 10-15 min a pak z razu po minutě. Tak jsem se za pomoci chlapa vypravila, ten šok mi porod zpomalil. Takže jsme dorazili do porodnice o půlnoci skoro bez stahů. Koukali na mě jak má blba, ale pak že jo, že jsem na 3 cm. Než došla rozespalá doktorka a vyřídily se papíry, tak už to bylo 6 cm. PA čučela jak to je rychlý. Malej byl na světě 2:32,takže to fofr byl a PA i doktorka nakonec úplně skvělý.

kejt29
28. bře 2020

Po Hamiltonu zacli hodne poslicci a porod do 48h od hmatu.

lovemusicsun
28. bře 2020

Mě udělali prvního Hamiltona v 39tt, vše bylo údajně připravené, já měla časté poslíčky, ale nic se nestalo. Druhého mi udělali o týden později, byl to čtvrtek ráno a rodila jsem v sobotu večer. Takže Hamilton mi nic nerozjel.

makra1988
autor
29. bře 2020

Zatím se nic neděje, teď je to 48 hodin..... Ráno mi odešlo dost hlenu s krvi, mám velký tlak dole, když přecházím. Břicho občas tvrdne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru