• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

29. ledna 2010 
jajdi, tož 366g za týden je dost, my máme rekord 260g, ale pak zas třeba 150g za 2 týdny
sabíka dáváme před každým kojem, já mu to teda kapu rovnou z lahvičky, to už ví a otvírá pusinu
říkám mu, že je to předkrm :grinning:
18. pro 2008 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci...no já doufám,že to bylo jen nějaké výjmečné období a trochu se srovná,protože jinak v půl roce mít 10kilo :sweat_smile: Naštěstí je i dlouhej,takže baculka z něj snad nebude...ale mě nedožene...já měla ve 3 měsících 8 kilo :sweat_smile:

Tak to já mu Sábíka dávám lžičkou,protože když malýho chytne hlad,tak se vzteká a asi by byl upatlanej a sklidní se jen přisátím :sunglasses:
18. pro 2008 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
já to zkoušela lžičkou, ale to mi vždycky odrazí rukou a já to vyleju nebo se netrefím, on je děsně živej a furt sebou mele
to se líp trefím lahvičkou a on už si zvykl
od bratrance malej měl v půl roce přes 11kg, oni jsou spíš statnějších postav
18. pro 2008 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci. taky bojuji s ručičkama, při dávání kapiček... :wink: už jsem to párkrát rozlila... ale pokračuju dál...
jajda: T. taky mám pocit že víc blinká s baby calmem, ale na prdíky mu to víc pomáhá než sab... takže s ním pokračuji...
18. pro 2008 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilči: spát jak miminko.... tahle říkanka mě fascinuje... protože naše miminko spí míň než taťka.... :wink:
My jsme dostlali ryfliček dokonce několik... ale nedávám mu je... ale rádi máme takové ty tepláčky do pasu... :wink:
Já jsem zoufalá z toho našeho spaní... to že si přes den nemůžu odskočit ani na záchod aniž by nebyl řev... to ještě nějak snesu... ale uspávat 3 hodiny...2 hodiny uspávám, pak spí 20 minut a pak hodinu uspávám znovu :frowning2: a po kojení v noci znovu... to už je na mě fakt dost.... A to ho ještě musím chovat a i tak chvilkama křičí.... Tak nevím co s tím....
18. pro 2008 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
spetro..to je opravdu skoro jako já -3hodiny řvala a půl hodiny spala. Dr. máti říkala, že je takové 1dítě z 1000, že se s tím nedá nic dělat a srovná se to, až začne chodit. A opravdu, od 1roku jsem byla zlaté děcko, do té doby... opravdu nechápu, jak to se mnou mohla vydržet :pensive:

Kolik byste krmily odstříkaným mlíčkem? Já opravdu nemám tucha..jak moc přes 100ml kojím :frowning2: To naše jedno odstříkané kojení bylo 110ml - ale v lahvičce na dně zůstalo.. a Verče to vydrželo na 4hodiny :confused:

Ta naše Veru je čím dál víc podobná tatínkovi :angry: :angry: :angry:
18. pro 2008 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky...s tím uspáváním vám tedy není co závidět...to si neumím ani představit....
my zase vstáváme ve čtyři a ne a ne zabrat,takže jsem taky docela vyřízená
Kubulí čůrá jak prokoplej...od čtyř od rána má čtvrtou pročůranou plenu :sweat_smile: Mu řikám,že táta nebude dělat na nic jinýho než na plenky :grinning:

tanu s tím odstříkaným mlíčkem fakt netuším...ono asi záleží, kolik toho prcek vypije. Kuba mi jednou vysaje obě prsa a za dvě hodiny má hlad a někdy jen tak dumlá z jednoho a stačí mu to na 3 hoďky... ale u nás by to musela být minimálně stovka :sweat_smile:
19. pro 2008 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
tanu, já už teď teda dokrmuju UM a to 100ml, po 70ml ještě pořvával
jíme 5-6x denně, takže z prsa by mi měl vytáhnout 40-60ml, ale váhu nemám, tak nevím

jinak jsem měřila a máme cca 59cm
19. pro 2008 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
vánoce přede dveřmi, tak přejem, ať si je všichni užijete, poprvé s miminkama a do nového roku hodně zdraví a trpělivosti s těma raráškama :wink:

Hezké vánoční svátky,
ať máte čas na pohádky.
Ať se na vás štěstí směje,
ať vás láska stále hřeje.
Ať vás úspěch provází
i v roce, který přichází.
Zdraví a úsměv ve tváři,
rok 2009 ať se vydaří !!!

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2190115&vReferer=%2Falbum%2Findex_basic.php%3FvOffset%3D0%26vOrderBy%3D1
19. pro 2008 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci: děkujeme za přání, opět krásné přáníčko.... ty si šikula... :wink:
19. pro 2008 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

spetri, u nás jsou noci taky katasrofa :frowning2: spaní od 8 do 11 v pohidě, ale pak nakojím a začíná knouráno, vztekání apod..ona se vzteká i ze spaní no a já jsem samozřejmě vzhůru, za noc tak 20x a jsem taky naprosto vyřízená. Přes den vyžaduje to nošení a opravdu v kuse spí jen v kočárku, super...taky jsem dneska přemýšlela, jak dlouho je to schopnej člověk vydržet :frowning2:
dneska mě vtipně volala babička, že ona tohle nezná, že její děti spaly celou noc a v rodině takovej zlobivec nebyl a že to je tím, že jsem byla v těhu nervozni..to se ti chce z toho akorát pak brečet.

holky, myslíte, že je normální, že jsme byli u dr.na začátku listopadu a že tam jdeme až 8.ledna? všechny chodítě na konrtoly a nás doktorka vidět nechce. tanuki, to je Verunka teda dlouhán, my jsme měly naposledy 54 cm a nemyslím, že by to nějak extra dohnala, ale na váhu si myslím, že už skorko těch 5 kilo mít bude :grinning: :grinning:
19. pro 2008 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
spetro, díky

beti, my měli poradnu taky jen v 6.týdnech a pak ve 3 měsících
ale kvůli špatnému přibírání chodíme na převážení, tak jak uznám za vhodné
u nás se to díky dokrmování dost stabilizovalo, myslím to spaní
19. pro 2008 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti...my taky byli jen v 6ti týdnech a pak si nás dr. pozvala ve 3 měsících....já jsem si řekla, že malýho budu vážit do jednoho roku vždy k 15.,ale nemám doma váhu,tak musím k dr.

Holky, je mi vás líto, ale vydržte,ono se to určitě brzy ustálí a ti prckové vás nechají vyspat i v noci...

ilci...díky za přáníčko,jako vždy - super a i Tobě a Tvé rodině krásné Vánoce...škoda,že mám jen pracovní komp, nemůžu tam nic instalovat,takže nemůžu dělat ani ten scrapbook...

tak nám začíná slintací obodobí :sweat_smile:
19. pro 2008 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci.. díky za přání, já na to pořád nějak nemám čas, abych něco vytvořila :unamused: Snad přes víkend.

Chtěla jsem se zeptat v čem zamrazujete mlíko. Jestli v sáčkách nebo flaškách. Říkala jsem si, že bych taky měla něco schovat, pro stýčka příhodu. :sunglasses:
19. pro 2008 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilči krásné přání, Miki má dobrou vestičku :grinning:
Radu, my používáme to nejlevnější a nejchutnější = vyvařené skleničky od přesnídávek. Těch 13Kč je dobrá investice :grinning:
Příští poradna už očkování, máme štěstí, že od ledna je i pneumokok zadarmo :dizzy_face:
19. pro 2008 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
tanu...už je ten pneumokok schválenej?

radu..já používám skleničky od jogurtů...taky dobrá investice :grinning:
19. pro 2008 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
já slyšela, že by to mělo být zdarma pro děti narozené v r.2009
ale nějak jsem se o to nezajímala

taky jsem mrazila do skleniček od přesnídávky, teď už nemám co :grinning:

nám dnes přišla pozvánka do nemocnice, že nám v pondělí vemou kontrolní moč
tak mám zas nerva, co se děje, dr. říkal, že už chodit nemáme
tak jestli ta minulá moč nebyla špatná a prcek nemá nějakej zánět močáku nebo tak
to zas bude den.......
minule strávil 1,5hodiny řevem a stejně se nevyčůral
pak jsme to nesli z domu
takže to vidím tak, že zas budem čekat na čůrání v kojící místnosti, asi ho budu muset nakojit, ať má co čůrat a vzít sebou i nutrilon na dokrm
19. pro 2008 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je není moc hezká vididna pondělka, snad to tentokrát bude lepší a rychlejší čůrando :wink:

Já jsem se na toho pneumokoka ptala a prý už jim to přišlo v oběžníku, že to bude od ledna hrazené (nic o tom, kdy se prcci narodili), akorát jim ještě mají poslat pod jakým kódem si to mají vykazovat :slight_smile: Je to super, ušetříme 5000nebo na kolik to vyšlo.
19. pro 2008 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilci..tak to držím pěstičky,ať je vše v pohodě...tak to zkus odchytit doma :grinning: Ti mohli dát takový ten "pytlík na pytlík" :grinning: co dávají v nemocnici...

tak schválený to zatím je pouze vládou...ještě to neprošlo Klausovýma rukama..je to součástí celého zdravotního balíčku...tak uvidíme, jestli se ti naši pánové dohodnou :confounded: Koukala jsem na stránky ministerstva zdrav. a cena všech 3 vakcín je 7 tisíc :unamused: ,ale za zdraví prcků to určitě stojí...když jsem viděla, jaký to může mít následky :confounded:
19. pro 2008 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je divný, že už to šlo tím oběžníkem..
Vypadá to, že i my jsme se dočkali spurtu - co 30až 60min, když jsme vzhůru zoufale hledáme prso :wink:
19. pro 2008 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
tanu, no jo, děti nám rostou před očima :wink:
tak jsem zvědavá na to očkování, jak to teda bude

jajdi, minule jsem se trefovala do úzké zkumavky
ale jako stála jsem u prcka, ten řval a já mu hypnotizovala pindíka :grinning: :grinning:
19. pro 2008 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: tak to si živě představuji :grinning: :grinning: :grinning:
19. pro 2008 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
tanuki,

no my asi taky..prvně jsem si myslela, že je jen protivná, protože celej den strašně řve, ale vyžaduje pití maximálně po hodině :frowning2: jsem z toho zoufalá. Příkrm předepisuje doktorka? nebo to jako koupím sama?
na druhou stranu je to sranda, protože si píšu jeetě s holkama z jedné rubriky a tam to odpadává postupně to kojení a bud přikrmují nebo jsou zcela na UM- máme stejně starý děti, takže jednoznačně laktační krize :frowning2:
19. pro 2008 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti, to si koupíš v drogerce nebo lékárně
mě dr. jen doporučila nutrilon
taky chodím na diskuzi, kde skoro všechny dokrmují UM :wink:
19. pro 2008 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti.. my už snad krizi překonaly. Jí zase tak co 3 hodiny, ale cítím, že se mi zase víc nalívají prsa. :slight_smile:
20. pro 2008 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
radus, tak my dneska máme taky pohodovější den, jenže se mi zdá, jakoby se mi z jednoho prsa ztrácelo mlíko a nevím, jestli je to možný. Prostě přestane pít a nechce, tak ji dám to druhé a pije o stošest. navíc je to jedno prso menší než druhé, tak nevím

u nás se ted o víkendu museli zlívat koledy, verunka se u nich hrozně směje, takže jsme s MM dva infatilové :grinning: a zpíváme koledy pořád dokolečka :grinning:

na vánoce jsme malé pořídili hrací deku, jednu takovkou hrací žirafku, samolepky a kachničky do koupelny a ponožtičky, tak nevím, jestli byla tak hodná :grinning:
21. pro 2008 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak já jsem před 3 dny místo uspávání T. vzala šátek a zdobili jsme stromeček a od té doby, spí krásně skoro celou noc. Jedno kojení místo 3 a žádné uspávání v noci. Večer uspáváme v šátku. Dárečků pod stromečkem bude mít děsně moooc, ten náš zlobil... :wink: Ale těm hračkám a zlatíčku nejde odolat a já doufám, že hi něco chytne a že budu mít chvilku čas... :sweat_smile:
Beti: s těma prsama se mi to stává dost často taky, hlavně večer před spaním....ale ztrátu mlíka to neznamenalo... prostě podle mě neměl chuŤ na zadní mlíčko... :wink:
22. pro 2008 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my uspáváme jedině ve vaku :wink:
jinak jsem vypozorovala prckův režim, po jídle je hodinku čilej a pak se mu chce spát
takže jsem posunula večerní kojo před spaním, aby tak za 1-1,5 hodinky byl ospalej
a zatím to funguje
v noci máme jedno kojo a to usne bez problémů v náručí
ještě ho tak naučit usínat sám, ale to ne, on řve jak tur, že nemůže usnout, hodím ho do vaku a za minutu usíná

jinak dárky pro prcka moc neřešíme, dostane praktické dárečky - oblečení, hrazdičku a krosničku na jaro na výlety, ať se má v čem nosit :grinning:
22. pro 2008 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky.
tak my máme za sebou další rekord - skoro 3 hodiny bez jídla během dne :grinning: Jenže to asi byla nějaká vyjímka, protože dneska už zase jedeme po dvou hoďkách....

s tím vakem jste mě navnadily...má mi dneska přijít...tak jsem na to zvědavá..s usínáním tedy moc problém nemáme,ale když je bdělej,tak má chvilky,kdy prostě nechce bejt sám a sotva ho položím tak řve jak prokoplej :grinning: a v náruči už se docela pronese...

Jinak to taky praktikuji jako ilci - před večerním spaním ho udržet minimálně hoďku čilýho a pak spí jedna radost..jen to kojení - stále za noc minimálně 2x - v jednu - ve čtyři a pak kolem šesté....se nedivím,že tolik váží :sweat_smile: zkusím taky ten vak a třeba to bude mít uspěch jako u spetry :sunglasses:

právě jsem zabalila dárečky pro prcka ...si řikám,že byl nějakej hodnej...sice bude mít samý "měkoně" :wink: ,ale dost praktické - hrazdičku, oblečení a nějaký hračky....

ilci...jakou značku krosničky jste pořídili?? Tak ji plánujeme koupit,tak abych měla nějakou inspiraci...
22. pro 2008 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mě teď vydržel 4,5 hodiny bez jídla, už jsem ho musela vzbudit, ať stihnem odpolední prochajdu

krosničku mám použitou po jedné holčičce od známé a značku tam nevidím žádnou :sweat_smile:
je lehká, má i prostor pro nějaké věci, polohovatelná podle velikosti prcka
jen nemá stříšku
22. pro 2008 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek