III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
22. pro 2008

Hezký...akorát mi přijde, že to není taková ta klasická na sezení...není jen pro menší děti??

Tak mě přišel vak...tak zkouším zkouším a připadá mi to na vyšší dívší..Kuba nespolupracuje ☹

ilci
22. pro 2008

no, já s tím počítám na příští rok, uvidíme, jak se to bude Mikšovi líbit
kámoška s tím chodila i nakupovat, dítko jí nechtělo sedět ve vozíku 😉
je fakt, že ta holčička má 2 roky a už jí v tom nenosí

Mikeš když řve a my ho chceme dát do vaku, hned zpozorní a uklidní se, takže se mu tam asi líbí 😉

jajdaelda
22. pro 2008

já měla pocit, že to na mě plandá a to to mám utažený na maximum...a přišlo mi,že malýmu zlámu nožičky 😅
Ale já se nevzdám! 😠 😀

radus78
22. pro 2008

Krásné Vánoce a aspoň takovéhle přáníčko:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

ilci
22. pro 2008

radus, super

jajdi, mnám to taky chvíli trvalo, než jsme našli ideální polohu
ale teď je to pohodička

spetra
22. pro 2008

jajdi: nevzdávej... 😉 Já ze začátku taky bojovala, vůbec jsem ho tam neuměla dát... když ho tam dávám, tak řve a prohýbá se obráceně nebo se úplně natáhne... ale už mám cvik tak se nedám.. 🙂

ilci
23. pro 2008

tak jsme šli na procházku, svítilo sluníčko a cestou zpět jsme zmokli - sněžopršelo

jinak má Mikeš v moči nějaké 2 bakterie, může to znamenat zánět močáku, takže musím hlídat teploty, nálady a pindíka
jsem z toho trochu nervní, ať mu nic není, prďolkovi malýmu, tak snad to bude dobré

tanuki
23. pro 2008

tak snad to Mikeš zvládne! Jinak, Ilči, docela jsi mě navnadila 🙂 Ptala jsem se muže, co by do budoucna řekl na Mikuláše 😉 😀

Spetro, holt mu "něco"?? chybělo! snad už jste to teda našli a bude z něj pohodové mímo 🙂

Teda mě to mateřství baví čím dál víc! Malá miminka jsou rozkošná, ale teď, když už to tak reaguje na okolí, je to mnooohem lepší 😵 😵

betina
23. pro 2008

ahoj holky,

ilci...at to s prdoulkou ty bakterie oškllivý zvládnete 🙂

my zase měli noc, po dvou hodkách a od 5 se mi budila po 15 minutách, si za chvilku hodím mašli. začínám přemýšlet o příkrmu, no uvidíme. Dnes dal MM Verunce potají olíznout náplně cukroví, malá měla oči jak baterky 😀 bych na to nepřišla, kdyby ji tam kousek na rtíku nezbylo, ale řádila jsem jako tur 😀

snad zítra bude sněžit podle slibu, abychom opravdu měli tu pravou vánoční atmosféru. Dneska mě pobavila kamoška. mám dámskou jízdu a všechno chystám a ona mi volá, že nestihne nic nachystat, že dojela pozdě z rakouska z lyžování a já ji říkám, že v pohodě a ona na to, že se mám, že jsem doma a stíhám 😀 😀 jj, tak jsem se pobavila, ona je sama a já mám MM, mimino a neposlušnýho francouzskýho buldočka. tak jsem na ni jednou zvědavá 😉 ale to lyžování, to jsem jí opravdu záviděla ☹

jajdaelda
23. pro 2008

Ilci,tak vam moc drzim pesticky,at jste brzy v poradku.
Tanu... taky me to bavi vic a vic..az zapominam na skolu 😀
Beti...ty hory bych si taky dala rict....manza chodi na squash,planuje jednodenni lyze a ja mam telocvikb akorat doma 😠
I kdyz me laka na ty lyze taky,tak nejak zatim nechci Kubu nechavat cely den u babi a taky hlavne po om roce nejak porad nemam kondicku ☹

spetra
23. pro 2008

ilči: také držím palečky nech je Mikuláš v pořádku...
Jajda: my s MM přemýšlíme, že bychom třeba v březnu na jeden den zajeli do rakouska lyžovat... nebo když bude sních á budem u našich tak na 2 hodky.... stejně ho budu muset nechat někdy hlídat kvůli škole...
Já jsem dnes nějak utahaná... a přitom "není z čeho"....nic zvláštního se neděje...
u nás je ted velký hit vysavač.... 😉 máme ho furt uprostřed obýváku a když už malý nejde utišit tak mu ho pustíme.... 😀

radus78
23. pro 2008

Ilci, doufám, že bude Miky v pořádku, taky se mi to jméno zalíbilo 😉
Beti, tak to my měli v noci pohodku. Malá spala od 8 do půlnoci a pak spala až do půl šesté. 🙂 Doufám, že dneska to bude podobné. Jsem utahaná z toho jak se snažím, abysme měli uklizeno. 😖

radus78
23. pro 2008

spetra, u nás máme místo vysavače fén. Je to skladnější 😀

ilci
23. pro 2008

fén, vysavač, odsavač par - taky oblíbené 😉

radus, tak to byla super noc, ja chci takyyyyy

tak za pár let to tu bude jako samý Mikuláš, jo 😉

no, snad bude v pohodě, pořád ho pozoruju, jestli není rozmrzelý, teplotu teda nemá a pije o 106, asi zase máme růstový spurt
akorát ho trápí prdíky

radus78
23. pro 2008

ilci a zapomněla jsem dodat, že před sedmou jsme znova usly a spaly do devíti. 😀
Akorát, že já jsem nemohla večer usnout. No pech.

jajdaelda
24. pro 2008

tak holky...vám všem a vašim prckům přejeme s Kubou krásný a pohodový Štědrý den!

jajdaelda
25. pro 2008

ahoj holky...tak jak jste prožily Štedrý den? My máme včera i dnes problém se spaním přes den...včera se Kuba asi nemohl dočkat Ježíška 😀 ,protože spal celkem asi hodinu za celý den....

jedna kámoška mi napsala přáníčko k Vánocům s tím,že nejkrásnějším dárkem jsou rozzářené oči dětí..a měla pravdu... Kubík dostal takového toho mluvícího pejska od Fisheru a holky, ten jak se řehtal, když jsem ho pustila...normálně mi vyhrkly štěstím slzy 😉 Fakt krásnej pocit...

tak jsem dneska zkusila dát Kubovi mlíko z flašky,abych věděla,kolik vypije, protože stále pije co dvě hodiny...tak jsem mu rozmrazila 120ml...vypil celý asi za 5 minut 😅 a ještě začal řvát hlady...tak jsem mu dala prso a to vysál skoro celý 😅 ...tak tipuju 160-170ml 😅 Tak jsem doufala,že bude pár hodinek spát,jenže on vůbec nezabral a za dvě hodiny náznaky hladu 😠 , tak jsem mu dala 50ml fenyklovýho čaje na žízeň,jenže se rozjedl a dožadoval se přídavku..tak opět prso ☹ Plenek máme za den asi 10 😔 Tak ve 3 měsících tipuju přes 7kilo 😉

ilci
25. pro 2008

vánoce fajn, prcek se křenil i na šňůrku k dudlíku 😀

jajdi, tak to má slušný apetit
mě dneska vydržel dokonce jen po kojení - bez příkrmu 3 hodiny, tak se asi mlíko o něco zlepšilo
jinak by mělo dítko vypít tak 150-180ml na kilo své váhy za den, takže to těch 160ml určo bude 😉

jinak náš expert kadí tak max 1x denně, ale má to až za krkem, plínka to množství nebere
takže třeba dneska jsem ho mrskla do vany oblečenýho, páč to nemělo cenu ani nosit na přebalovák 😀

jajdaelda
25. pro 2008

ilci 😀 😀 tak to muselo být veselý 😀 a vy látkujete nebo používáš jednorázovky?

tedy, Kubulín má nějaký narušený režim...teď už je 4 hodiny bez jídla a to jen díky tomu,že 2,5 hodiny spí...tak to vidím tak do půl desátý a pak děj se vůle boží,aby spal...protože já jsem vzhůru od pěti,tak bych to docela ráda zalomila...i když,teď jsem si dala 6km na trenažéru,tak jsem docela rozpumpovaná a manža načnul Pálavičku 😀 😉

ilci
26. pro 2008

jajdi, mám jednorázovky, ted jsem nakoupila nějaký ekologický (kompostovatelný)
ale chtěla jsem látkovat, až se prckovi trochu upraví režim

tak Pálavička, jo 😉
my teď chodíme po rodině, všude se popíjí vínečko, jen já mám dětský punč 😀 😀

spetra
26. pro 2008

fén doma ani nevedeme, mám jen kulmofén..., ale ten jsem nezkoušela...
Štedrý den byl díky našemu Tomáškovi nádherný... takhle hodného jsem ho ještě nezažili... asi chtěl hodně dárků... 😉
Ilči: a jak pak děláš dětský punč nebo už kupuješ hotový?

ilci
27. pro 2008

spetro, na náměstí na trzích jsem měla hotový - MM si dával s alkoholem, ten byl teda mnohem lepší 😉
a jinak mi ho udělali tchánovci, nějak z moštu, docela to šlo
ono se, tuším, prodává i už hotové koření v sáčku, jen se to nasype do tekutiny a je to

betina
28. pro 2008

ahoj holky,no na pořádnej nefalšovanej punč mám teda pěknou chut 😀

jinak.....proč malá zlobila, tak to byla laktační krize, ne, že by ted byla andílek 😀 ale už naštěstí tak nepláče a hlavně v noci klidněji spinká.

betina
28. pro 2008

ta laktační krzie u nás vyvrcholila na štědrý den. Noc byla hrozná malá vůbec nespala a pořád řvala a já cítila, že mám hodně malý prsa a tuzdíž asi nedostatek mlíka. Tak MM jel hend ráno pro Nutrilon a prdlajs, malá ho plivala, prostě nechtěla, tak jsem celý den přikládala a zázrak se stal v noci, když se mi nalily prsa a od té doby je klid, sice kojím z obou prs, ale malá je spokojená, nabaštěná a i v noci nepláče, zaplatpanbůh.

jinak jsem ted byli tři dny pryč a malá tu taky hezky zvládla, takže ted je to trochu lepší.

a jak se štědrý den líbil mimískům?

ilci
28. pro 2008

nám na Štědrý den prcek usnul v lehátku v obýváku, chtěli jsme večeřet a MM mermomocí musel prcka přenýst do kuchyně, aby byl jako s náma
samozřejmě se vzbudil, takže jsem ho půlku večeře kolíbala a zpívala mu, pak ho pro jistotu nakojila, ať je klid aspoň u rozdávání dárků
to byl celej vyřehtanej 😀

mikulka
29. pro 2008

Ahoj holky, zdravím.
My měli štědrý den hezký, v poho.
Jinak, děcko má na kg váhy vypít 150 ml (min. 130 ml), ne více. Vím to protože malého musíme vážit. měli jsme zpočátku potíže, že se přepíjel. 😉

ilci
29. pro 2008

mikulko, no vidíš a já četla, že těch 150 - 180 ml
v nemocnici mě říkali, že min. týdenní přírůstek má být 150g, my zas chodili převažovat, protože jsme málo přibírali
😉

ilci
30. pro 2008

koukám na teploměr -8,5st.
tak mě napadá - uvádí se, že s mimčama se má chodit ven do -5st., do jakého věku?
jak chodíte ven vy?
mě se totiž zdá, že při -4, jak chodím teď, má Mikeš červený nos 😅

betina
30. pro 2008

ilci,

chodím s malou i ted ven. Říká se, že miminka by neměla chodit ven, pokud je -5 stupnů, pokud nejsou starší 3 měsíce. Ale já s ní chodím ven i tak, ale maximálně na hodinu, spíše na 45 minut a pořádně ji namažu Infadolanem, ale je pravda, že je chuděra taky omrzlá ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru