• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

29. ledna 2010 
beti, ten fusak je fakt pěkný
6. srp 2008 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti, tak to je slušná cena
já právě přemýšlím mezi emitexem a kaiserem
6. srp 2008 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, ta cena je fat super, Kaiser neznám, ale výberu nelituju:slight_smile: tak doufám, že v praxi nebudu zklamaná. Četla jsem ale diskuze o emitexu a maminky byly spokojený.
6. srp 2008 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych řekla, že emitex je populární, určitě nebudeš litovat :wink:
6. srp 2008 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, emitex "zná" každý. Někde radila nějaká paní fusak loop, prý je také odepínací, stejně teplý, ale zabere mín místa... cena cca 1.000,--... tak nevím...
6. srp 2008 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem byla dnes na 1.lekci předporodního kurzu
probrala se výbavička mimča, co do porodky pro nás a pro mimčo, 1.doba porodní, jak poznat porod, bylo i video
video porodu bude zas příště :grinning:
6. srp 2008 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci,

tak to je supr. My jsme se včera akorát stačily seznámit a povědět si něco o magneziu, trrdnutí břicha a to je vše :slight_smile:
6. srp 2008 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
betino, to jsme probírali taky
já mám teda děsné křeče i v nohách, tak nevím, jak to bez něj ke konci těhu vydržím, asi to zkonzultuju s dr.
kolik vás tam chodí?
nás je 8
6. srp 2008 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

beti, fisak se mi moc líbí a je to dobrá cena. Je dost teplý?
lici, a byly to dobré informace na tom kurzu? Jak se pozná první doba, resp., jak se odliší od poslíčlků?
Já jen vím, že poslíčci nejsou tak pravidelné, a že když na ně pomůže vlažná sprcha, ještě to není ono. A taky, že v I. době porodní je tlak na konečník.

Holky, a klystýr se dává v té I. době, jak přijedeme do porodky? No, kdy jindy, že jo. :confused:

Já dnes byla u holiče na barvě a nějak mě to zmáhalo, hlavně dlouhé sezení na dost tvrdých žiidlích. To ještě před 2 měsíci to bylo v pohodičce.
6. srp 2008 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
já už bych nejradši snad porodila, dneska mi roste břicho snad každou minutou a tvrdne mi i když jenom sedím u PC. Jsem pořád unavená, to jak v noci moc nespím, páč když se chci bez bolesti otočit, musím si sednout a pak zas lehnout. O WC nemluvě... :cry: Takže 2hoďky přes den není žádný problém vytuhnout. Nedovedu si představit, že bych do toho stavu mít třeba 2leté dítě :fearful: !!!
Břicho docela pobolívá, jako na vaječnících a teď mi to občas vystřeluje do zad. Tož nevím, že by poslíčci? :astonished:
K dokt. jdu až 19.8., páč má dovču, přijde mi to docela dlouhá pauza.
Koukám, že se nějak vyznáte v těch fusacích. Já to ještě neřeším. Ale už jsem jeden flaušový obhlížela.

Ty látkovky asi budou trochu záhul, pro jistotu taky budeme mít v zásobě jednorázovky. Nevím, jestli právě pro novorozeňata nejsou lepší látkovky, protože jestli kadí 10x a víckrát za den, tak je snad ekonomičtější to vyprat, ne?? (Možná v šestinedělí budu ráda, že jsem ráda...) A jaké kupujete separačky?

K zácpě: - pijete taky odvar z lněného semínka? Je to fakt zaručené, navíc je to dobré na žaludek a na por. cesty.

Tož se mějte, nevím, kdy se mi zas bude chtít sedět u PC. Docela mě děsí, jak to pak vše budu zvládat. Jsem šííííleně líná! A únava bude prý ještě horší.
6. srp 2008 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se k vám přidat? konečně jsem našla někoho, kdo je zhruba ve stejném týdnu jako já. :slight_smile:
6. srp 2008 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci,

nám radily na ty křeče v lýtkách, mám je taky :angry: banány a hlavně mandle. Důležitý je ale vysadit jakékoliv magnézium. Byla jsem ráda, že o vím, protože jaksi stále beru 6 magnézií denně a doktorka mi neřekla, že už nemám :angry:
na kurzu je nás taky 8 :slight_smile:

mikulko: fusak se mi zdá teplý dost, stejně tam asi budu dávat deku :slight_smile:
6. srp 2008 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
betino,

proč nemáš jíst magnézko. Já taky beru 6 denně a vždycky když se zeptám, jestli to mám poříd jíst, tak mi doktorka řekne, že jo.
6. srp 2008 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
betino, nám říkala nebrat od 36tt, že to brání stahům

jinak ty poslíčci : při stahu na začátku porodu prý bolí záda a kontrakce jsou pravidelnější a interval mezi nimi se zkracuje
a teď nevím, ať to nepopletu, že má (nebo nemá?) bolet břicho jako při MS
I.doba porodní trvá cca 15hodin
klystýr : jednak ho člověk může odmítnout, dává se, pokud ještě není mamina úplně otevřená, pokud je, tak ne, protože by taky mohla porodit na záchodě :grinning:
jinak PA doporučovala pít čaj z maliníku, ale až po 37tt, jíst lněné semínko - z odvaru je prý sliz a je to hnus, ale vlastní zkušenost nemám
taky je dobrá ta masáž hráze, že to mnohé pomohlo proti nástřihu nebo byl nástřih na 1 steh, ale že to samozřejmě nefunguje u každé
6. srp 2008 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ted budete holky chytré po těch kurzech :slight_smile: tak nás méně vzdělané informujte :wink:
Radus: vítej mezi námi
6. srp 2008 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
radus

magnézko způsobuje jakoby ztvrdnutí dělohy a tím předchází svalovým kontrakcím. Jenže v našich týdnech těhotesnství by jž sval-děloha pracovat měly a my měly začít pomalu cítit kontrakce a učit se je prodýchávat. Jinak bude ta naše děloha tvrdá a porod horší. Alespon tak to vysvětlovali a připadá mi to i logické :frowning2:
7. srp 2008 v 05:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
bety, tož nevím
když mi dělali v pondělí KTG, tak sestra říkala, že by se děloha ještě hýbat neměla, takže předpokládám, že by ještě neměly být ani kontrakce
7. srp 2008 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Betino

taky jsem četla, že hodně magnézka způsobuje ochabnutí svalů u novorozenců, ale prý se nemá jíst jen poslední měsíc. Já ho beru asi od 18. týdne, protože mi strašně tvrdlo břicho. Dokonce jsem byla 12 dnů na kapačkách v nemocnici, protože mi tvrdlo cca 20x denně. Tvrdne mi pořád, ale už míň. V poradně se vždycky zeptám doktorky, jestli to mám ještě brát a ona mi řekne, že určitě. Příští týden jdu zas, tak uvidím, co mi řekne.

Docela vám závidím, že můžete jít na předporodní kurz. U nás v nemocnici ho prostě přes prázdniny nedělají a je až ke konci září a to už budu těsně před porodem. :frowning2:
7. srp 2008 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
radus, u nás ho vedou PA mimo porodnici, do porodky se můžu jít jen podívat
PA mají vlastní prostory, jakoby mateřské centrum, mají tam kurzy, cvičení, přednášky, u té jedné se dá chodit na kurzy a cvčení i po porodu
jinak pro takové případy jako jsi ty nabízejí individuální přípravu k porodu, můžou dojít i domů za těhulkou
a po porodu samozřejmě návštěva doma, pokud je zájem
7. srp 2008 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a u nás je to taky tak, je víc možností kam jít, jak říká ilci. Já jsem byla prvně, vybrala jsem si to přímo v porodnici, poslední hodina bude prohlídka komplet sálů a pokojů. Dobrý je, že tam mluví přímo jak to chodí tam u nich.
7. srp 2008 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás kurz je, ale pouze jednorázový s prohlídkou sálů do 2 hodin, takže se dozví jenom základy...
7. srp 2008 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
já to mám 5 lekcí po 2hodinách, z toho jednou je to s tatínkem :wink:
7. srp 2008 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
radus,

taky nechodím na kurzy do porodky, ale na soukromý kurzy, které vede PA. myslím, že by to takhle mělo být v každým městě, snad :frowning2:
7. srp 2008 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se k vám také přidat? Spoustu z vás znám z jiných diskuzí, jen jsem teď delší dobu na koníka nemohla ... jsem na začátku III. trimestru...
7. srp 2008 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
chiwule, ahoj a vítej....

tak jsem se koukala také na ten fusak, co doporučovala betina a mooooc se mi líbil. Už jsem ho měla i zamluvený a protože firma je kousek od nás, tak jsem se na něj zajela dnes podívat i s lůžkem do kočáru. No, nakonec fusak je větší a širší než celé lůžko :sweat_smile: Ani jsem netušila, že už to vložené lůžko je zateplené a při sporťáku se dá použít jako fusak...tak nakonec jsem odjela se zateplenou zavinovačkou jak do lůžka, tak do autosedačky...což asi využijeme více...
7. srp 2008 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
já měla původně vybraný kočár s vloženou taškou, ale nakonec máme jiný, takže koukám po fusaku
8. srp 2008 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,

my ještě kočár vybraný nemáme :frowning2: byli jsme pro jeden rozhodnutý, nakonec na něj byly špatné kritiky...takže se dneska jedeme podívat ještě po dalších a prostě už nějaký budeme muset objednat.
Jinak, jsem včera byla u astroložky :slight_smile: tak malá prý bude po mně, taková aktivka a mám tam dva silné dny k porodu a to 4.září :astonished: a 5.října. Tak jsem si to hezky vyposlechla no a uvidíme. Ne, že bych věřila všemu bezhlavě ale necháme se překvapit :slight_smile:

jo holky, tak jste věděli, že do porodnice se mají koupit takový speciální produšní síťkovaný gaťky? já to neslyšela a hlavně se teda budu muset podívat na net a pro jistotu (štěstí přeje připraveným) si začít balit tašku pro sebe.

Hezký den holky!
8. srp 2008 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
my už si kočár objednali. Ale bylo to hrozné rozhodování. Nakonec máme s vloženou taškou. :wink:

Ty gaťky jsem slyšela. Taky budu muset zajít do lékárny a koupit si tam balíček do porodnice. Bývají v něm jednorázové kalhotky, ale nevím jestli jsou zrovna síťované.
8. srp 2008 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
včera jsem je viděla, možná je víc druhů. tyto byly síťované a samozřejmě lerační, ale na to nesejde, hlavně že budeme větrat :slight_smile:
8. srp 2008 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, o kalhotkách vím, je to lepší než normální kvůli tomu větrání a asi i líp udrží vložku
jinak nám PA doporučovala co největší porodnické vložky, ať pokryjí předek i zadek a hodně toho vsáknou

kočár mi poslali včera, tak vyhlížím pošťáky :wink:
byla to rychlovka, objednávala jsem ve středu a paní večer volala, že zrovna ten náš jí ve čtvrtek přijde, jestli ho chceme
v obchodě by to trvalo 2 měsíce, pokud bychom nechtěli vystavený
8. srp 2008 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek