III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

betina
8. srp 2008

ilci, nevím, jestli jsem se už náhodou neptala, ale jaký ten kočárek teda vyhlížíš z okna? 😉

ilci
8. srp 2008

beti, Imlast Bolder, mám ho v albíčku
vyhrál, protože má celkem velkou korbičku (i když ne největší) a hluboká korba je výš od země než třeba u sportovnějších kombinací, abych se nemusela moc zohýbat 😉
taky se dá dát vysoko madlo, takže může pohodlně vozit kočárek i manža

spetra
8. srp 2008

tak mi jsme se konečně taky rozhodli pro kočárek a dneska objednáváme - stejný jako ilci, akorát jinou barvičku... ty kalhotky už doma mám... ale abych řekla pravdu tak jsem je nerozbalovala tak nevím jak vypadají... se začínám cítit jako kulička... chvilku něco dělám a pak potřebuji 4 násobný čas na odpočinek... na druhou stranu mi to válení doma leze na mozek... ☹ co vy jak se cítíte?

betina
8. srp 2008

ilci,

ten je moc hezkej. A je kombinovaný nebo ne? vyzvídám já vím, já jen prostě že ještě nic nemáme. A mimochodem, moc ti těhu sluší!!!! a taky teda už máš hodně věciček...to já jsem teda oproti tobě looser

ilci
8. srp 2008

spetro, cítím se úplně stejně 😀
kočár právě dorazil, pošťák mi ho hodil do výtahu a mě stačilo táhnout krabici 3m ke dveřím a jsem KO

beti, díky
je to kombinace - tady jsou obrázky
http://www.kocarkov.cz/detail.php?zbozi=363871

ty věcičky jsou už i větší, mám tam 62-74, ať pak nemusím lítat s kočárem po obchodech a máme nějaký základ
taky nevím, jak velké nakonec mimčo bude

spetra
8. srp 2008

ilci to se nedivím.... taky jsem přemýšlela jak ten kočár dostanu do bytu.... doufám že se mi krabice vejde do výtahu... - rozměry kočárku jsou fakt těsné.... ale oni jsou sundané asi kolečka, tak je ta krabice užší ne?
Ale jestli si jako já... tak unávu překonáš a začneš krabici rozbalovat.... 😉

ilci
8. srp 2008

my máme naštěstí i nákladní výtah, takže jsem to až tak nezkoumala
a v rámci reko baráku se plánují výtahy nové, ale to až úplně nakonec
vy máte tu šedivou, že?

jinak jsem se do krabice ještě nepustila, sleduju teď tu nehodu vlaku EC, je to nedaleko od nás a občas jsem tím vlakem jezdila z práce
není mi z toho moc dobře a jsem fakt ráda, že jsem teď doma na PN

betina
8. srp 2008

no holky, s tou 4 násobnou dobou🙂 ještě pracuju z domu, ale už to poslední dobou teda moc nedávám. Je to stejný jako vy, já teda nabrala 18 kilo, tak se cítím jak valící se mrož, ale prostě třeba po obědě si musím jít vždycky lehnout a pak si chodím několikrát denně dávat nohy nahoru. Ještě jezdím tak 2x-3x týne do práce a třeba cesta autem se pro mě stává záhul. Malá mě tlačí v autě na žaludek a já už nevím, jak si sednout ☹
prostě oteklej zadýchanek vorvaň🙂

ilci
8. srp 2008

spetro, ta krabice má rozměry :
51x68, délka 95

jinak já mám nejvíc energie hned ráno a pak večer

spetra
8. srp 2008

koukám ns zen vlak, fakt drsný...
jj, šedý.. vy béžový s kyti?
díky za změření... to je super vejde se¨... 😉

tanuki
8. srp 2008

ahoj těhule, tak nás minule nezměřili moc dobře, dnes prý váží prďolka 1599g 😉 což je krásný průměr... Průtoky jsou taky OK. Placenta by mohla být lepší, ale je průměrná a né špatná, takže nám spadl šílený kámen ze srdce 🙂)))

ilci
8. srp 2008

tanuki, tak to je bezvadná zpráva 🙂

jinak kočár poskládanej, aspoň ho pěkně vyvětrám, smrdí novotou 😉

tanuki
8. srp 2008

Musím říci, že to bylo legrační - když jsem tam byla ve 13.tt, tak jsem viděla celé miminko a teď se na monitor stěží vešla hlavička 😀 Na vteřinu nám dal shlédnout obličejíček- my jsme nebyli na 3D, takže to pro nás byl velký zážitek 😵
Teda holky, já jsem si kolikrát říkala, jak lituju ty pracující, že bych byla ještě 3týdny v práci 😖 to si nedovedu představit. Já studuju, takže mám prázdniny od 25.tt, ale je fakt, že tam je ještě měsíc praxe, z čehož mě půlka teprve čeká. No, alespoň si odpoledne odpočinu...v tom si zas nedovedu představit, že bych měla třeba odpo lítat kolem staršího dítka!!!!

tanuki
8. srp 2008

Jo chtěla jsem se zeptat, jak často teď budete chodit na kontrolu? za 4nebo už po 2týdnech?

ilci
8. srp 2008

vzhledem, že jsem na PN, chodila jsem po 2 týdnech
teď jdu po 3, už mi ukončí PN a vypíše MD

chiwule
8. srp 2008

ahoj holky díky za přivítání ...
síťovaný gatě jsou třeba - větrají poporodní šití, dobře drží vložky a jsou jednorázové - tj. hygienické. mají je třeba i v DM drogerii.
jinak na KO chodím teď každý týden díky předchozí hospitalizaci v nem, zatím jsem dál na PN a asi budu až do MD...
kdy tak plánujete, že si zabalíte tašku do porodnice? já docela litovala, že jí nemám už nachystanou, když jsem musela kvůli komplikacím ve 24tt do nemocnice. Manža mi to pak nosil po kouskách, když jsem zjišťovala co vše chybí...

tanuki
8. srp 2008

Chiwul, to věřím, mě se teď před kontrolou honily v hlavě všelijaké myšlenky - včetně toho, co kdybych musela hned do nemocnice a že si nedovedu představit, jak by mi to manžel zabalil 😀 Župan mám froté letitý, ultrakrátký, přezuvky žádné normální také nemám 😅 U nás v porodce na webu snad psali omyvatelné, tak to už vůbec nemám, ale asi se hodí - když třeba nečekaně rupne voda 😀

chiwule
8. srp 2008

tanuki, ty omyvatelné jsou fakt lepší - můžeš je mít na nohou i do sprchy, nehrozí že by ti to uklouzlo...

tanuki
8. srp 2008

a ty jsi registrovaná kde? Já Apolinář...

eliotka
autor
8. srp 2008

Ahoj holky,

tanuki, má velikánskou radost, že je s mimi vše ok, hurá, vidíš, strašili tě!!! 🙂 😉

chiwule, to už teď uvažuješ o tašce do porodnice? To koukám teda, nejsi ani 30 tt.
Většinou se balí tak nejdříve měsíc před porodem. Ty máš ještě témeř 3 měsíce.

S tím magneskem nevím, jak jsem měla tehdy silné kontrakce, beru od té doby 6 magn. denně. Stahy už jsou v těchto týdnech normální, děloha se připravuje, ale prý to magne mám stejně brát, vysazuje se až tak 35-36 tt.

Jak se to dělá s mateřskou, nevíte? To mě automaticky převedou? Jsem teď na PN.

ilci
8. srp 2008

eliotko, dr. ti ukončí PN a vypíše formulář na MD, ten pak dáš zaměstnavateli
je to 6týdnů před TP, ale to určitě víš

eliotka
autor
9. srp 2008

Jo, tak to je jednoduché. Díky, ilci 🙂 Jj, dr. říkala, že od 34 tt.
Holky, už máte vybraného dětského doktora?

ilci
9. srp 2008

dr. ještě nemám, ale už se po nějakém dobrém rozhlížím 😉

tanuki
10. srp 2008

Teda včera a předevčírem jsem zjistila, že je to s mou těhotenskou demencí opravdu vážné - o něčem jsme si povídali a já zjistila, že mi to moc logicky nemyslí!!!!!!! Musela jsem se strašně snažit a představovat si...proč a jak-byl to takový trošilililinku matematický "případ" No jestli se tohle nenormalizuje po 6ti nedělí tak potěš koště!

jajdaelda
10. srp 2008

tanuki: no, já to zjišťuji každý den v práci a je to den ode dne horší...ještě že za 3 týdny už končím...po tom šestinedělí, nevím nevím...myslím,že se můj slovník na čas dost omezí.... ☹ 😎

mila12
10. srp 2008

ahoj, tak hlavně, super, že tanuki dopadl dobře UTZ!
Já už doktorku raději zjišťovala, po tom, co jsem slyšela na kurzu od jiných holek, jak obcházejí doktory a nikde je nechtějí vzít 😢 , nebo mají dovolenou...ale PA nám říkala, že by nás měl vzít alespoň ten, pod kterého spadáme bydlištěm, že se nemáme dát odbýt alespoň tam.

jajdaelda
10. srp 2008

eliotka...no já mám doporučení na jednu pediatričku, tak zítra jí zkusím zavolat a domluvit se jestli nás zaregistruje...dám vědět..

eliotka
autor
10. srp 2008

tanuki 😀 Taky s tím mám problém. Třeba i při vaření. Zapomenu osolit jídlo, nebo udělám maso a říkám, že je hotovo a pak si uvědomím, že jsem zapoměnla udělat brambory. 😕
Ale, holky, vše se nám po šestinedělí spraví. 😉

spetra
10. srp 2008

tanuki: to jsem ráda, že jste v pořádku... 😉 já jdu na kontrolu zase až za měsíc...
musí to být záhul mít doma 2 malé dítě, taky si to nedovedu představit, ale i přesto o tom uvažujuu... 😔
Já hodlám zabalit tašku tak měsíc před porodem. Ale vůbec mi zatím nedošlo, že¨třeba papuče vlastně taky nějak moc nevlastním ☹ Takže budu muset dokoupit... Podprsenku jsem si už koupila, kalhotky taky... ale ty běžné věci mě nějak nedocvakávají....
Typ na dr. už mám...

eliotka
autor
10. srp 2008

spetro, bačkory jsou asi lepší omyvatelné, dokonce by snad měly být. Přece jen, když jdeš pak do sprchy... Po porodu se většinou stane, že nejde čůrat normálně a musíš ve sprše ve stoje. 😕

Podprdu jsem ještě nekupovala, kdyby mi ještě rostla prsa. Ony se pak těsně před porodem víc nalévají. Tak jí koupím až tak za 14 dní. Holky, to je ale stejně co, jak to letí?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru