III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

betina
29. bře 2009

jajdi gratululju!!!

tanu s tím tričkem to není špatnej nápad!

a jinak s těma chlapama, já už dneska řekla, že snad půjdu do výměny manželek 😀 vařila jsem, vysávala, žehlila 5 praček 😀 , vytírala, povlíkala atd..a ted jsem zasedla na věci do práce, MM si šel po obědě lehnout. tak si opravdu připadám jak děvečka pro všechno. u nás je to s pomocí čím dál horší, MM nedělá nic, ale doma vůbec nic, s malou teda je, když může, ale přes týden je to půl hodina večer a o víkendu se snaží, ale jinak pomoct s čímkoliv nic 😠

radus78
29. bře 2009

beti, tak to je jak u nás. Já si včera dala A. do šátku a vysávala, protože u MM nechtěla být a řvala. Měli jsem pak tichou domácnost... 😖

tanuki
29. bře 2009

tak tričko zkusím🙂
ale mometálně je zcela nevýchovně s taťkou v posteli, portože se vzbudila asi 20min po usnutí a nešla mu utišit, a já ho v tom chtěla nechat. Co se týče domácnosti, tak teď docela často umyje část nádobí- pro jistotu nikdy ne vše, natož umýt linku atakové ty dotahovačky. Ale už máme doma myčku, jen čekáme na truhláře (díry do linky kvůli hadicím). Každopádně úplně z něj rostu, jak je nesystematický - že jeho věci nemají své místo. šuplík=místo kam se dá dát kdykoliv cokoliv a pod 😉

Spetro, no to zapisování je určitě dobrý nápad. Já kolikrát ani nekouknu na hodiny, pak kojím třeba potřetí a jsem v šoku, že je teprve 1vnoci.. Ale co se týče těch krátkých kójo, to jsem se snažila zkoumat. A bohužel fuhgovalo, že po krátkém kójo se vzbudí ještě dřív..

Beti, týýjo, tos toho stihla 🙂

Jajdi, zrovna jsem dnes přemýšlela, že prckům bude 6měs a neznám Vaše jména..a našla jsem si kočárek a zjistila, že jsi J... 😀 Já jsem Petra, těší mě 🙂

tanuki
30. bře 2009

tak jsem dala dítě do postýlky, 2hod po usnutí a ono usnulo 😕 nejdřív to vypadalo, že ne...ale když jsem jí podala dudlík, tak pak stichla.. dudlík vypadlý a mimi sladce spící 😵

betina
30. bře 2009

tanuki, tak mazej chrupat taky!!!!!!!!!!!!!!!!

u nás noc opět nic moc, poslední 3 dny zae horší, tipuju tak vsávání 7-10x za noc ☹ včera jsem se úplně vyplašila, jestli nejsem těhu. nebývá mi ted moc dobře po večrech (na zvracení) a včera jsem cítila divný poyby v břichu (MM se smál, že jsou to větry 😀 a normálně mívám MS, ale nevím..raději si koupím test, sice by mě asi mrsklo, no a le co by se dalo dělat že? 😀

holky, jsem se na veletrhu zamilovala do jednoho golfáče, jenže jsme se s MM dohodli, že golfáč kupovat nebudeme, že využijeme sporátk, jenže...on je tak nádherenj, musím vám ho poslat, jestli se vám líbí 😀

http://autosedacky-prikryl.cz/_c101099_l3_p1736...

tady ho mají drahý, nromálně je tak o 1000 levnější. no kupovat ho nebudu, ale každej den na něj koukám 🤐

tanuki
30. bře 2009

šprtám ☹ a Veru snad dá sama v postýlce tu hodinku!!!
Beti, ten má ale koleček 😀 Já vůbec nevím, jak to vyřešíme - máme toho Chariota sportovního s novorozeneckou vložkou, poslední 3měsíce jsme používali jen jeho, ačkoliv je to obr a nevešel se do výtahu a musel se rokládat na dly. Teď, po měsících máme novou duši u klas.kočárku, ale jezdí se s ním teda o dost hůř než s Chariotem 🙂 Prostě příjemný, ale neskaldný, do mhd beru manducu..

ilci
30. bře 2009

2minutové kojení mě pobavilo 😀
já mám nejkratší 15 minut, ale spíš těch 20-25 😉

jinak jsme se vrátili do stavu před 3 měsíci nebo kdy, prcek chce jíst 2x za noc
takže po půlhodinovém uklidňování a nošení hodinové kojo s dokrmem ve 2h v noci a pak zase v půl páté
pil jak divej, takže měl asi fakt hlad 😅

teď začínám opět zkoušet usínání sám v postýlce, ječel jak vzteklej, tak opět vak
ale budem to zkoušet dál
jenže vím, že když ječí, sám se neuklidní, to nemá cenu nechat ho vyřvat
taky na to nemám nervy 😀

s tou pomocí MM je to už u nás podobné, já včera odpoledne lítala a chystala se na oslavu a pak jsem zjistila, že se MM vypařil a spí 😀

ilci
30. bře 2009

jinak tchánovci u nás opět klasika
tchán se vrhl na malýho a narval ho do sedu
hrozně se divil, že jsem protestovala a že ho neposazujeme
na mě nedá, takže jsem mu musela argumentovat i doporučením z rehabky, že nosit jen v klubíčku, nezatěžovat páteř, ať ji nemá křivou

a pak o malýho ztratili zájem, jen na něj koukali z dálky a naopak naši s ním blbli na dece, dělali kraviny a tchýně to zas ironicky komentovala
taky mi opět doporučila, ať si pořídíme takovou branku místo dveří do pokojíku a malýho tam zavřeme, až bude lozit
MM má i fotku, jak je zavřenej a stojí smutně u takového plotku v pokojíku a kouká ven

jako fakt mi tchýně přišla bezvadná, než se malej narodil 😀 😀

radus78
30. bře 2009

ahoj holky, tak u nás noc celkem v poklidu, ale ráno mi usla až po 3 hodinách (a to byl boj ji uspat) a teď je po půl hodině spánku už zase vzhůru

Ilci, to je vidět, jak má člověk s dítětem jiný pohled na svět 😀

ilci
30. bře 2009

radus, asi jo 😀

nějak se angažuje i ve věcech, o které nějak nestojím 😉

radus78
30. bře 2009

to ti věřím. U nás je to podobné.... 😠

jajdaelda
30. bře 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

jajdaelda
30. bře 2009

tak teď jsem si přečetla složení těch kapek - 100 milionu živích aktivní bakteerií v 5-ti kapkách 😕 😕 Tak to by bylo, aby těch 100 milionu si neporadilo s těmi špatnými v Kubího bříšku 😀

jajdaelda
30. bře 2009

holky..omlouvám se za samomluvu, ale potřebovala jsem se vykecat....byla jsem v práci a oznamovala další kolo propouštění zaměstnanců ☹ ☹ ... fakt "super" mateřská....to je na psychiku snad náročnější než to noční vstávání...

jajdaelda
30. bře 2009

beti...tak jak testík?? 😀

jajdaelda
30. bře 2009

si dám dneska asi panáka....já Ti dám Kubo, že nebudeš spát celou noc 😀 😀

fakt mi asi hrabe...

ilci
30. bře 2009

no vida, tak jsem Aničku taky málem zasklila
vše nej k tomuto významnému životnímu výročí !!!
půl roku, to je mazec
fakt to děsně letí

jajdi, tož ty příkrmy fakt berete hopem
já si taky říkala, jak najedem na ovoce, že se pomalu na kojo vykašlu a bude jen na UM
ale když zas vidím, jak se u toho uklidní .....

jinak dneska tu celej den děsně ječí
jednak ho baví ječet a pak ještě střídá ječení ze vzteku
asi zainvestuju do puntů do uší

čekám sociálku každou minutou 😀 😀 😀

jajdaelda
30. bře 2009

jéééééééééé a ta předpověď počasí ...od zítra jasno - 12-16 st...no tak alespoň na zítra by to mohlo vyjít,ne? 😎

tanuki
30. bře 2009

Jé, gratulujeme!!!tak si to holky pěkně oslavte! A copak Anička dostala? 🙂
Jajdi, Vám k výsledkům a pekelným 666 kapičkám 🙂 Tak my najely na příkrmy taky docela hopem - v 5měs a 1týdnu 😉 a včera dokonce trošililinku banánu, no, nadšení ohromné..byla by ho snědla mnooohem víc.
S tím kójo jsem původně myslela tak do června, července, ale teď si zas říkám, že se to samo nějak rozhodne. Když se to udrží, tak kojit jen 2krát denně, proč ne..

radus78
30. bře 2009

holky děkujem. Taky mi přijde že to strašně utíká. Včera u mě byla kamarádka a já ji popisovala porod a ještě jsem ho živě prožívala znova 😀

Anička dostala zatím jen čepici, ale zítra už bude lepší počasí, tak jí zajdu ještě něco koupit. Zítra se chystáme na první mrkev, tak uvidíme... 🙂 Jinak já s MM jsme si koupili Magnum místo zákusků, tak to ANik dostane v mlíčku. 🙂

Holky ten sraz byste mohly naplánovat někde na Moravě 😀 😀

Tanu když jsme u toho seznamování, tak já jsem Radana 😀

jajdi, ještě mě napadlo, jak si tu psala o tom monitoru dechu, že by si té kolegyni mohla říct, že je Kuba pořád nemocný a že bys to chtěla radši používat co nejdýl.

jajdaelda
30. bře 2009

radu...já jí něco v tom smyslu řekla...ale jsem hroznej a poctivej blbec,tak mi to leží docela v hlavě....

Jo Morava...krásná to země...hlavně ta jižní 😉 😀 Chystáme se tam asi v květnu na prodloužený víkend...

tak Kubulín teď kouká na večerníček, řeže se u toh smích a válí sudy 😀

betina
30. bře 2009

no napíšu ještě později všem,a le chtěla jsem napsat, že kdybyste měly ten sraz na Jižní Moravě, tak mi řekněte 😀 moc ráda bych vás i viděla 😀

tanuki
30. bře 2009

Tak asi začneme Stř. Čechama, ale do budoucna bych nějaký výlet taky klidně střihla.
Ahoj Radano, tipovala jsem Radku 🙂

jajdaelda
30. bře 2009

tanu..tak to vypadá,že se potkáme my dvě a možná se přidá spetra....vím,že budu votravná,ale mohla by dovézt zákusky z té jejich cukrárny 😀

betina
30. bře 2009

ahoj holky,

radus, vše nejlepší Aničce k půl roku!!!!!!! já netušila, že jsme tak od sebe, Veruš má půl roku ve středu. chtěla jsem ji upéct půl dorta, tak uvidíme 😀 a samotřejmě nejaký ten dáreček, chtělo by to obměnit hračky ve vaně 😀
jajdi, to je dobře, že Kubík nic v kakání nemá, žádný bacily, tak ted bude papt samý zastavováky 😀 tak snad to pomůže a na ty probiotika jsem slyšela pouze chválu, tak uvidíš. jajdi, hezky si se rozepsala, to je dobře 😀 a ten kočárek jsi vychytala dobře a za tu cenu naprostá bomba.

jajdaelda
30. bře 2009

beti...jak vypadá půl dort?? 😕 😀

betina
30. bře 2009

😀 😀 udělám celej a půlku sním 😀 😀

jajdaelda
30. bře 2009

😀 😀 😀

jajdaelda
30. bře 2009

Tak mě napadá,že na tý jižní Moravě, bychom mohli udělat sraz,až nebudeme kojit....a manžové by mohli jet s námi...a hlídat 😀 😀 😀 a my se pořádně seznámit u vínečka ... 😉

jajdaelda
30. bře 2009

beti..za ten kočárek jsem ráda, protože u maminy udělali nový výtahy a nevejdou se tam 2 lidi aniž by se na sebe nemačkali (to fakt nekecám) natož ten náš kočárek..tak jsem řekla,že jí koupíme jiný,ale protože ho bude nechávat v kočárkárně,tak jsem nechtěla koupit nic drahýho,když to může někdo ukradnout...i když je ta kočárkárna pod kamerama,tak tomu stejně nevěřím...pryč jsou ty doby,kdy jsme mohli v kočárkárně cokoli nechat, hlavní dveře do baráku byly otevřený nonstop a nic se neztratilo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru