III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

radus78
30. bře 2009

jajdi, to by šlo 😀
beti, holky jsou od sebe o den, ale když má měsíc 31 dnů tak mají narozky o 2 dny od sebe 😀

jajdaelda
30. bře 2009

radu, koukala jsem na malou,jak usnula při koju...je kouzelná 😉 ...mazlík malej...

radus78
30. bře 2009

jajdi, taky jsme si koupili radši levnější kočár než abych koupila drahý a pak mi ho ukradli v kočárkárně.

radus78
30. bře 2009

jajdi, to je, musím přidat nějaké fotečky jak budu mít chvíli.
A Anička dostane k půlročním narozkám ještě asi nosičku. Když tak chválíte Manducu tak asi tu.

jajdaelda
30. bře 2009

holky,jsem mrtvá a nějak mi začíná vypovídat tělo...jdu do hajan...za chvíli mě stejně vzbudí ten náš tygr

tak dobrou...

ilci
31. bře 2009

půl dort je dobrej 😀 😀

jinak Mikeš se drží hesla : Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř 😀
včera ječel celý den, o noci se radši nezmiňuju a teď ječí zas
spala jsem asi 5hodin 😝

jako chodit třeba ještě do práce, tak to balím 😀

ilci
31. bře 2009

ad sraz - jsem pro, Morava je teda pro mě schůdnější než Čechy 😀
my se chystáme jen do Prahy za příbuzenstvem, ale ještě nevíme kdy

ilci
31. bře 2009

ještě mě napadlo - má se postupně oteplovat, jak budete oblíkat prcky? dokdy fusak?
já mám problém, abych ho zbytečně neoblíkala moc a nebyl pak zpocený
ale zase nechci, aby mu bylo zima 😅

betina
31. bře 2009

ahoj holky,
Veruš dostala v noci horečky, takže jsem moc nenaspala, do půl paté jsme byly vzhůru, pak po paralenu zabrala. tak podle dr.mám počkat s návtšěvou do čtvtrka, kdyby to nepřešlo ☹ tak uvidíme, zatím často kojím a dělám čajíky, měla 38.3, tak je to prý možná viróza, šestá nemoc anebo zuby 😀 ještěže máme takový zdravotnictví, že se umí diagnostikovat po telefonu 😀

ilci, taky jsem o tom přemýšlela a budu dávat tento týden (až bude veruš bet zeplot), body, punčošky, lehčí gatě, mikunu a deku a ještě přemýšlím o bundičce nějaké lehčí, ale já obecně Veruš přehřívám, takže taky moc nevím ☹

jajdaelda
31. bře 2009

beti...tak to je mi líto...chjo...ty prckové jsou opravdu jedna velká starost (ale největší radost 😀 )

Já budu Kbuu oblíkat normálně - body, punčošky, gatě a budnu,ale nebudu dávat fusak...já pro změnu z něj dělala od mala horala 😀 ...

tak jsem mu dala ten Hedelix...pěknej hnus...tak snad zabere....mě ten včerejšek nějak zmohl, bolí mě celej člověk, měla jsem teplotu a co je nejhorší,začíná mě pobolívat hlava ☹ ..tak doufám,že se mi to nevrací...házím se do klidu....

betina
31. bře 2009

jajdi, no tak hone utíkej odpočvat, at jsi fit a v pořádku!!! jj, ty naše prdátka malý, až vyrostou, tak budeme znát medicínu nazpamět 😀

jajdaelda
31. bře 2009

tak jsem dala Kubulu spát na terasu v 11 a ještě pořád spí 😅 docela nezvyk...

akorát přišla jídelní židlička,tak jdu na rozbalování...

jajdaelda
31. bře 2009

Tak židlička složena, vypadá fakt úžasně,ani není tolik hnědá,jak jsem myslela a hezky nám ladí s jídelnou 😀
Koukala jsem, co stojí u výrobce - 2620,- a já ji objednávala za 1969,- 🙂

tanuki
31. bře 2009

jajdi a kde?
Teda, vy toho budete znát 😉 my zatím (ťukyťuk) krom toho problému s pipkou, který se hned vyřešil a problému s očíčkem nestonaly.
Tak jsem přemýšlela, asi koupíme jen nějaké gofky, a jako sporťáku bude chariot, a je to ažaž 🙂
Muž mě přemluvil, jedeme na víkend s jeho rodiči na chalupu, budou se starat o malou a já se budu moc učit. No, to by se mi moc dobře neučilo, představovat si, jak si tchýně rýpe do záhonu a v kočárku tam huláká Verča 😝

jajdaelda
31. bře 2009

tanu.. www.krtecek.cz...teď jsem ještě jednou koukala na babypoint a jako novinku mají Fábulu červenou...je nádherná, červenou barvu miluji a Kuba taky 😀 , ale za 2.700,- 😒
ale fakt je prima, má i vložku na menší miminka...

tanu...taky máš takovou přestavu,že tchýně se nedokáže postarat? 😀 Já mám tu moji ráda, ale prostě svým chováním, přístupem a tím,co Kubovi říká a jak se chová k mým synovcům (ač jsou starší),tak prostě tak nějak nemám 100% důvěru 😔

tak manža mě zase dostal... 😠 volá mi z práce, že přijede dřív a vezme si Kubu na prochajdu,když mi není dobře...přijel sice dřív,ale zase odjel,že jede pro prkna na záhonek.......Kuba spal nakonec 3 hodiny 😕 a 5 hodin nejedl 😨 😕 😀

ilci
31. bře 2009

tak jsme se vrátili z 3hodinové procházky, su utahaná a bolí mě ruka, jak jsem tlačila kočár s nákupem jednou rukou
prcek se konečně vyspal, najedl a teď zas ječí pro zábavu na dece
tak jsem mu pustila Elány a je chvíli klid
nakonec slunko vylezlo a bylo venku celkem přijatelně

beti, snad bude malá brzo fit

my jsme zase ke tchánovcům zvaní o víkendu na oběd, přitom tchýně ví, že chceme jet pryč, páč má být hezky
komentovala to ve smyslu, kam chceme trajdat, máme být s prckem doma
taky si nejsem jistá, co za specialitu pro kojící matku zase vymyslí 😀
vždycky sním tak půl oběda a pak mám děsný hlad
taky se nám k nim nechce tahat vercajk pro prcka, bydlí naproti v baráku a balení zabere víc času než cesta k nim 😀 😀
jsem radši, když chodí oni k nám, je to pro nás pohodlnější a mám prcka pod dohledem

radus78
31. bře 2009

beti, to je smůla, ale jestli má ještě teplotu tak ji zkus namazat šlapky tymiánem. Odvádí to horkost.
Ilci, já jsem nejradši když je nevidím vůbec 😀

tanuki
1. dub 2009

bré ráno, tak všechno nejlepší Verunce! Ať v tom dalším lépe spinká, je hodná na maminku a je co nejvíc zdravá!

Olči, mně teda etprve teď došlo, u Vás se očkuje běžně hexa s Prevenarem? Mně se DR. ptala, zda to chceme současně nebo nastřídačku, tak jsem se ptala, jak se to snášelo, když to bylo současně. A ona, ež to zatím zkusila jen jedna maminka a že ta reakce enbyla nic moc. (člověk nikdy neví, jak by býval eragoval na tu samotnou hexu, že )

Jojo, všichni vaří ohleduplně. Včera jsem byla na večeři u Verunčí prababičky a byla zelňačka a kynuté knedlíky, dobrý, ne? Tak polívku sjem si nedala, knedlíky dva, pak jsem chlemtala fenykl, verča chlemtala, ale stejěn prořvaná proprděná noc. Já už experimentovat nebudu, ona má ty střeva pořád hrozný

ilci
1. dub 2009

gratulace Verunce 😉
už je to velká slečna
jsem fakt zvědavá, jestli jí maminka upeče ten půl dort

mě dr. říkala, že je lepší hexa s prevenarem dohromady, ona to tak praktikuje
a co vím, holky z jiné diskuze chodí taky dokupy

radus78
1. dub 2009

Verunce gratulace největší..... 😉 🙂 😉

tanu, nám se to bříško taky nelepší, zkusila jsem snížit dávku Baby Calmu a dneska se zas vracím k plné dávce. Večer masíruju bříško aby usla a v noci se mi budí jak se kroutí. Dneska zas noc na prd. My to máme jak na houpačce jedna noc krásná druhá nanic. 🙄

ilci
1. dub 2009

já chci taky nějakou krásnou noc 😝
u nás už jsou naprd všechny 😀
kapky jsem taky zkoušela snižovat a nejde to
hold musíme vydržet

jajdaelda
1. dub 2009

ahoj holky..

také se přidáváme ke gratulaci Verunce.... tlllblblbllllllblb...přání od Kubíka 😀

holky, u nás to vypadá,že probiotické kapky zabraly....Kubík už kadí "jen" 4x denně a začíná se to i zahušťovat...

Kuba taky dostal hexu a Prevenar dohromady...

tak jsem včera zkusila dát Kubovi na noc tu 250ml 😅 kaši....no...vypil to všechno, usnul v půl devátý a o půl jedný se vzbudil...takže jsem už 100% přesvědčena,že to je ze zvyku...pak se probudil ještě ve dvě,ale to byl pokaděnej, tak ho manža uspal a pak se vzbudil až ve čtvrt na šest....

mě vyskočily opět teploty na 39 ☹ ,takže jsem na noc nasadila paramax, propotila dvě noční košile a za chvíli vezu Kubu ke tchýni a budu se dál potit......teď už jsem fakt přesvědčena, že to bylo nervovýho původu (organizační změny v práci a ten stres s tím spojený na mě fakt není, ale bohužel je to moje práce :()

tanuki
1. dub 2009

tak to u nás jsou taky všechny špatný a sem tam ěnjaká příšerná.
A čaj jste zkoušeli? Já teda dávám tak 20-30ml, v tom tak 6zrníček z fenyklu a bylo to už trochu lepší.
jedeme o víkendu na chalupu, tak uvažuju o tom vyřvávání - samozřejmě jen kdybych měla jistotu, že to nejsou prdíci..

ilci
1. dub 2009

radu, jak chutnala malé mrkvička?

jajdi, dej se brzo do kupy
ono je to nanic, co, malej nemocnej, ty taky ....

fenyklový čaj dávám, ale pije ho jen před jídlem, jak nemá hlad, není mu čaj dost dobrej 😀

radus78
1. dub 2009

ilci, při první lžičce se tvářila jako to si snad ze mě děláš srandu, ale druhá už šla. Překvapilo mě, že to neprskala ani neplivala. Nic podobného. Uvidíme co bude dneska 🙂

radus78
1. dub 2009

jajdi tak se uzdravujte. Jestli vy si to s Kubulínem nepředáváte.

tanuki
1. dub 2009

no nevím, jestli bych z toho "blb" od Kubíka měla radost 😀
Jajdi, a ty jsi pesonální? Jinak tebe teď tak či tak propustit nemohou, ne?

Mně to krmení hrozně baví, teda krom toho, co z toho pak je, včera bylo první smrdutý hovno 😅
Radu, kolik tak teď malá přibírá? My jsme to hodně snížili, nevím, zda je to ještě OK :-/

tanuki
1. dub 2009

http://www.kojeni.cz/mista.php
trochu smutný, jak moc je tam míst ☹

tanuki
1. dub 2009

tak si muž dnes udělal apríla ☹ nastavil si budíka na můj 2.mpbil, kde jsem eněmla přeřízený čas ☹

radus78
1. dub 2009

tanu, to je.
ta naše expertka teď přibírá tak 150-220g za týden. máme to nějak naopak, když měla přibírat víc tak přibírala málo a když se to má snížit tak roste jak z vody. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru