III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
15. dub 2009

ahoj holky...beti..vítej z "dovči"..snad sis odpočinula

add hračky....Kubu zatím stále baví, ale musím mu je střídat...každý den mu dám na hraní něco jiného..zjistila jsem,že když jich má k dispozici hodně, tak neví,co vzít a brzy ho omrzí......ale co vždy slaví úspěch je prach obyčejná šňůrka na klíče 😀 ta se mu vejde do pusy bez problémů, je lehká a může ji muchlat... ale samozřejmě, pokud se objeví něco nového,tak je to zajímavější...

tanu...ten pejsek je asi pro starší děti, kdy jim dochází, že po zmačknutí hraje....ale když chci Kubu na chvíli zabavit,tak je dobrej......
moc držím pěstičky, ať to není nic vážnýho....třeba jsou to zoubky....

betina
15. dub 2009

tanu, to by mohly být zoubky, kyž se ještě přidala srajda anebo šestá nemoc, ale to se prý miminka obsypou červenými pupínky, flíčky. u zoubků prý bývá průjem, tak at je Verunce co nejdříve dobře anebo at se ty zoubky už vyklubou 😀

jajdi, máš pravdu s těma hračkam,a čím obyčejnější, tím je o lepší a nekdy nás překvapí takovým výběrem 😀

ilci
15. dub 2009

tanu, tak snad to bude dobrý

my teda dnes taky šli radši k dr., Mikeš víc kašlal, ale průdušky jsou OK a má chudák ještě nějak opruzenýho pindíka
měl zvýšenou teplotu, tak jsme ani nešli na rehabku
dr. nám udělala rovnou půlroční prohlídku - měli jsme jít zítra, tak má 8440g a 71 cm

radus78
15. dub 2009

ilci, Mikeš je teda macek 😀. My byly u ortopeda a on zhodnotil, že to rentgenovat nebude. Zdálo se mu to lepší než minulý týden.Další kontrola za 3 týdny. Zdá se mi,že Anička taky sem tam pokašlává. Není to nic hrozného, ale radši ji budu víc hlídat.

jajdaelda
15. dub 2009

tak mám tip pro hračku - byli jsme s Kubou na plavání a pak v herně a ukázala jsem mu panenku...no řezal se smíchy na celou hernu,až se chodily maminky koukat,co se děje 😀

ilci...hezký míry....my jdeme na půlroční příští týden...chtěla jsem včera,ale protože dostane hexu a prevenar a jedeme zítra do Brna,tak jsem to raději nechala na příští týden,kdyby byla nějaká reakce...

mám objednaný počítač...tak už si budu moc hrát s fotkama 🙂

radus78
15. dub 2009

jajdi, Kubíkovi vše nejlepší 😀 😀 😀
Bych na něj málem zapomněla...

ilci
15. dub 2009

jsem zapomněla - Kubulínovi vše nej k půlročku 😉
hlavně zdravíčko, ostatní mu maminka s tatínkem koupí 😀

ilci
15. dub 2009

radu, jsme si vzpomněli stejně 😀

tanuki
15. dub 2009

jé, taky přejeme vše nej!
Jsme u babičky, Verča lepší..prý průjem může být z kukuřice!? mám být jen na MM, a co se nestalo, muž poslal v krabici s rýžovou kaší Sunar, já mezitím dospávala tu hroznou noc a babička připravila mrkev s "rýžovou kaší" 😠 ..všimla jsem si toho až několik hodin po.. no nic :-P

radus78
15. dub 2009

ilci, zřejmě nějaká telepatie či co

tanu, průjem možná, ale co ta teplota? Hold babičky si člověk nevybere 😠

jajdaelda
15. dub 2009

holky...děkujeme...půl dort tedy nebyl, ale nová hračka ano a ještě se podíváme po něčem v Brně...asi po panence 😀 😀

betina
15. dub 2009

jajdi, Kubíkovi vše nej nej a z půl dortu si nic nedělej, u nás se ani nesnědl ☹

ilci
15. dub 2009

panenka je dobrý nápad, Mikeš se kření na kdejaké mimino a malé děti, hlavně ženského pohlaví 😀

betina
15. dub 2009

tak Verunka se nejvíce řehní u dědy, kterej koupil pavouka (fakt ošklivýho a já bych se ho bála 😀 a pavouk dělá blbinky a Verunce čuchá k nožičkám, že ji jako smrdí 😀 😀 Verunka se může smíchy utlouct a já teda taky🙂

ilci
15. dub 2009

tak Mikeš se může utlouct, když k němu čuchám já, jestli nesmrdí a není pokaděnej 😀 😀

tanuki
15. dub 2009

Radu, no spíš ten manža, že mu nepřišlo divné, že tam ten pytlík trochu nepasuje..bába neměla na výběr 😀
Poslední paralen byl ve 14a od té doby měla jen zvýšenou nebo vůbec, tak to snad byla rychlovka jako měl bratranec. Spíš vir než ta kukuřice..

Taky máme chechtací období - třeba když se nad ní něco přibližuje a vzdaluje..a velmi jí pobavilo, když se nad ní naklonil tatínek v mikině, z které čouhala na obou stranách tkanice od kapuci a V. si ho chytla!? to se mohla potrhat smíchy.. Ten hlasitý smích, to je to nejkrásnější..ještě asi až začnou říkat máma.. 😵

ilci
16. dub 2009

tanu, jj, přibližování a oddalování, takhle blbnu s prckem na procházce, že na něj jukám a on se chcechtá na celé kolo
zpravidla se po nás otáčejí kolemjdoucí 😀

prcek říká něco jako aďaďa a dědeček si to přebral jako že říká děda 😀 😀

betina
16. dub 2009

jojo ilci, tak to má děda radost co?

u nás noc zase nic moc, hlavně ona úplně v pohodě usne, ale pak do hodiny takovej hysterickej řev, že vůbec nevím, co to má být, normálně pláče, ale úplně se zajiká a to je takhle asi tak 3x do půlnoci a pak už se jen budí, že ji vypadl dudlíkl má žízen apod..a jediný, co na ten hysteričák pomáhá je kojit a mít ji blízko, jestli má špatný sny, nevím, ale je to síla ☹

tanu, tak to byla asi jednodenní zálěžitost a je dobře, že už je to pryč!

ilci
16. dub 2009

ty noci, to je pořád děs, co?
já jsem včera odpoledne vytuhla spolu s prckem, aspoň jsem se hodinku prospala a bylo líp
navíc MM se vrací domů až kolem 19h, takže toho člověk doma moc neudělá, furt jsem s malým a práce stojí
ale nemá nožičky, tak neuteče 😀

ilci
16. dub 2009

jo, děda se tím všude chlubí 😀 😀
a my se jen smějeme 😉

jajdaelda
16. dub 2009

tanu...tak snad to bude už jen lepší....včera na plavání byl klučina, co mu rostly akorát zoubky - 4 noci prý skoro nespí,nejí a má teploty a průjem...jsem zvědavá,kdy nás to čeká ☹

Kuba...už měl teď 2 noci (ne za sebou), kdy spal cca od 23 do 6....včera snědl 200ml kaše 😅 na noc a vzbudil se ve 23 šíleným brekotem...tak jsem myslela,že se mu také něco zdá,ale měl žízeň...vypil 100ml vody....pak spal do 3,tak to bylo kojo...pak se vzbudil ve 4:30 😖 a stačilo mu dát dudlíka a ruku a znovu usnul až do 7....

jsem zvědavá, kdy se to spaní u nás všech zlomí..říkají, že po půl roce ne? 😉 😀 No, kámošky malá se budí ještě v 11 měsících..

ilci
16. dub 2009

jajdi, aby se to po půl roce nezlomilo k horšímu 😀 😀

radus78
16. dub 2009

ahojky, s tím spaním nevím, kamarádka měla osmiměsíční dítě skoro celou noc u prsu jinak byl řev. My měli dnes noc celkem v klidu. Jen asi 2x jsem ji musela uklidnit a dát dudlíka. Jedla až o půl šesté ale taky už neusla. Usla v půl deváte u koja a teď už zase řádí. 😀

Anička říká při kaši mňammňammňam. Fakt to tak zní. A když řve dlouho tak dělá mamamama, tak si ji dojatě vezmu na ruce.

A. se nejvíc řehtá, když dělám blbiny nebo když ji lechtám. Je strašně lechtivá na žebrech 😀

Ilci, MM nastoupil do nové práce a chodí taky domů pozdě. Předevčírem to byl extrém a přišel ve 21,30h. Doma je mrdník. Bordel v bytě - šťastné dítě 😀 😀 😀

radus78
16. dub 2009

ještě k tomu spaní jsem našla tohle http://www.nespavost.cz/nespavost-u-deti/detska...

ilci
16. dub 2009

radu, tož teorii mám zmáklou, ale my položíme dítě do postýlky - přes den občas i usne - ale večer je jak mávnutím kouzelného proutku z pohodového dítěte ječící siréna, hysterák na entou 😀

ilci
16. dub 2009

to je děs, už 20 minut tu furt slyším drrrrrm a prská to všude sliny 😀 😀

ilci
16. dub 2009

jo a jinak si nedovedu představit nechat ho vyřvat, jak se tam radí, páč i když ho uklidňujeme, vříská třeba i 30 minut
pak se nedivte, že furt čekám tu sociálku 😀 😀 😀

tanuki
16. dub 2009

ahoj, tak Veru je dobrá a hádejte kdo to chytil? Chronicky nevyspalá matka... teploty nemám,a le takový ten virový pocit po celém těle a hroznou nevolnost.. Dost stěžování si 😉

Jajdi a tu vodu mu dáváš lehce ohřátou nebo pokojovou teplotu..

Já jsem ochotná vstávat 1-2krát, ale když se nevypím ani 3hod v kuse, protože v 8večer prostě spát nejdu, je to hrůza. Bohužel, jedna známá, mimi srpnové kojí stále po 2hod. Jiná známá měla papajícího ročního chlapečka, co se začal v noci budit na kójo po hodině, tak prostě kojit přestala.

Veru je hrozný pacient, opravdu nesnáší všechno, jen na ten Vigantol občas otevře dobrovolně pusu, jinak u všeho hrozně řve, i u měření teploty, i když namočím špičku do bepantenu ☹

ilci
16. dub 2009

na vigantol se prcek každé ráno těší a vysmátej otevírá pusu 😀

radus78
16. dub 2009

ilci, mě neusne ani ve dne.I ve dne usíná na rukách nebo v kočáru.Ale aspoň přestala ječet v kočáru. Uvidíme na jak dlouho. Teorii taky zvládám perfektně, ale pozvala bych toho, co to psal na návštěvu, ať mi to ukáže. Nemáme odvahu to zkoušet, ale s MM jsme se dohodli, že to znova zkusíme. Jen to nějak oddalujem 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru