III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
23. dub 2009

jajdi, tak Kubulín je těžší, ale zase menší než Mikeš 😀
... o cenťák

radus78
23. dub 2009

jajdi, tak ze stejného důvodu je chceme i my. Máme prostě neskladný kočár 😒

tak že bysme tu měli první zoubek? U nás nic. Ani to nevypadá, že by se něco blížilo. Ptala jsem se tchýně, kdy manžovi vyrašil zub a ona mi řekla, že neví, ale že brzo, tak kolem roku 😀 😀

jajdaelda
23. dub 2009

radu,tak teď jsi mě pobavila 😀

dr.říkala,že dásně má naběhlý,kořínky jsou také vidět,ale,že to u některých dětí trvá ještě dlouho než vylezou...tak se necháme překvapit 😉

betina
23. dub 2009

jééé jajdi, tak to ti na jednu stranu závidím, jelikož u nás to na ty zoubky fakt nevypadá.

dneska teda byla zima hrozná, jsem malou asi oblíkla málo a ted se bojím, aby nebyla nemocná, no snad ne. musím ji zas koupit nějaký hadříky, hlavně teda se u nás osvědčily punčošky, to je zboží na rozthání 😀

tanuki
23. dub 2009

ahoj 😉
Holky, my byli na 6ti měs, no hrůza..jak měla průjem a já pak míň mlíka tak chudák zhubla!!! navíc byla nenapitá...no a vážila o 200g míň než 4dny předtím 😅

ilci
24. dub 2009

tanu, tak snad to bude brzo dobrý

u nás zuby nic
napadlo mě, nehrozí, že by třeba pak dítě uskouslo kus dudlíka nebo tak? 😅

radus78
24. dub 2009

ilci 🙂 myslím,že to nehrozí. Akorát musíš dudlíka častěji kontrolovat, jestli ho třeba nepřekous.Prý by se neměl používat silikonový, když už jsou zuby, že ten silikon míň vydrží, ale A. latex nechce, tak ho budu jen častěji kontrolovat.

tanu, to se určitě zlepší...

ilci
24. dub 2009

mamka mi dneska říkala, že se jí zdá, že má Mikeš naběhlý dásně 😅
tak uvidíme ...

betina
24. dub 2009

tanu, s tou váhou se to zase zlepší, uvidíš a během chvilky. ty střevní potíže jsou mrcha.

ilci, no hlavně, pokud se zuby poklubou, tak at co nejvíce bezbolestně a v pohodě!

jajdaelda
24. dub 2009

beti...no nevím,jestli to jsou zoubky...ale neboj, taky se dočkáte 😉 bezzubý snad ta naše míma nebudou 😀
tanu, ať je to brzy v pohodě

ilci
25. dub 2009

jajdi a jak to zvládáš s prací? pokud si teda dobře vzpomínám, že pár dní v týdnu chodíš do práce 😅

Mikeš je zas protivnej, vzbudil se v 6h tím světlem a nemůže zabrat a béká

radus78
25. dub 2009

Anička dneska vstávala v 6hodin 10 minut. Pak si ducla 2x jen do oběda z toho jednou v kočárku. Holky už jste našly magické místo mezi očima? Když je hodně utahaná, ale furt nechce zavřít oči, tak ji přejedu párkrát po kořenu nosu a většinou ty oči zavře. 😉

Dneska jsem dala poprvé masíčko. Chtěla jsem ji dát bio krůtí od Hippu, ale až po tom, co jsem to otevřelam, jsem zjistila, že je tam sůl. 😖 Tak jsem ji to nedala a dostala kuřecí od Hami.

jajdaelda
25. dub 2009

ilci...ještě mám týden relativního volna...nastupuji od května - 20hodin týdně...ale fakt se mi vůbec nechce...
nejhorší je, že generální se ptal, jestli od novýho roku nastoupím na plnej úvazek...teď se tím nechci stresovat,ale do toho se mi nechce...no uvidíme,co vůbec bude...
snad to budu zvládat v poho..jen bych potřebovala dodělat tu školu,ať mě nestraší...

holky...tak Kubovi normálně kouká kousek spodní stoličky 😨 neprosvítá to,ale normálně se dá nahmatat..jsem z toho jelen...nemá to taky některý vaše mímo?

radu...nám pomáhá hladit spánky...

jsem dneska docela grogy...včera jsem se nějak zapomněla u nového počítače a šla jsem spát v jednu..od 1:08 jsem bojovala s manžou a mlaskala 😀 a v 1:30 se vzbudil Kuba brekotem a svíjením...tak nejdřív si odkrknul, pak jsem mu pomohla si prdnout, protože měl úplně tuhej bobek a nevím tedy po čem, pak mě pos.al,jak to z něj vylítlo no a usnul až v půl třetí....a vstával v šest...to si ho sice vzal manža,ale pořád jsem ho vnímala.....chjooo

ilci
25. dub 2009

jo, hipp, ten někdy solí 😠

jajdi, tak to máš blbý rozhodování, snad brzo klapne ten sourozenec 😉

ilci
25. dub 2009

dneska jsme byli na výletě, všechno super až na konci se nám povedlo málem vyklopit Mikše z kočárku

vystupovali jsme z nízkopodlažního vozu, MM si nevšiml mezery mezi nástupištěm a dveřma, zapadly mu do mezery kola kočárku, ten se samozřejmě hned dostal do svislé polohy, kola zaklíněné pod vlakem
já jsem začala chytat malýho, páč se samozřejmě sesunul, nohy za hlavou
a nějaké děti pomohly dostat MM zaklíněná kola kočárku
malej samozřejmě ječel, ale za chvilku byl dobrej
tak snad mu nic nebude
jsem z toho pěkně nervní ☹

radus78
25. dub 2009

ilci, vy se snažíte z Mikeše udělat kaskadéra? Určitě to bude v pohodě. Asi se spíš lekl, proto tak ječel.

jajdi, tak to Ti nezávidím. Já si nedokážu představit, že bych šla do práce. Kamarádka šla do práce na plný úvazek když měl malej rok a myslím, že to bylo znát. Teď má tři a já mu nerozumím ani slovo. V řeči podle mě dost zaostává za ostatníma dětma. Je to ovšem taky tím, že se mu prd věnovala i když nebyla v práci. ☹

ilci
25. dub 2009

co se v mládí naučíš 😉

tanuki
25. dub 2009

ahoj, Ilči, tak hlavně, že se nic nakonec nestalo! Já jela poprvé na eskalátorech- máme 3kolku, takže jsem se bála jí mít spuštěnou dolu a držet jí zezhora..tak jsem šla dolu a nechala jí na sebe přepadávat ☹ no fakt nevím, která varianta je horší.. měla jsem hrůzu celou tu cestu.
Dnes jsme byli zas na chvíli na kolech, poprvé mi neklesla produkce mlíka 😎
Včera jsem Verče uědlala 150ml kaše a tak 40nechala..tak jsem dnes udělala 120...a...chtěla ještě 😀
S těma příkrmama je to fakt na pytel, ještě ke všemu nejsou vůbec pestré. nechápu, že neudělají nějaké kombinace, ale hned velkou směs ☹ Dnes jsem objevila 1.české bio přesnídávky od hamánka, tak jsem si nadšeně pár vybrala (ovocné) pak kouknu, že jsou doslazované a kde co všechno a vrátila jsem je.
Zatím z ovoce ěmla akorát domácí jabléčka a ta jí nechtnala, teď hrušku od alnatury a ta chutnala moc

ilci
25. dub 2009

tanu, prckovi alnatura jede, akorát jedna se mi zdála jakási kyselejší
dneska měl hrušky s meruňkama, snědl tu velkou lahvičku a chtěl ještě 😀

jinak prcek je veselej, tak snad dobrý no, bála jsem se, jestli se nějak blbě nepraštil do hlavy nebo tak

radus78
25. dub 2009

tanu, zkus se juknou po Frutapuře od Hami, sice není bio, ale je bez cukru. Hipp to dělá i bio, ale u nich nevím jak se to jmenuje. Jsou vždycky v plastových kelímkách. Ty jediné asi nebývají přislazované. Já zkusím ovoce až příští víkend ať toho nemá moc naráz. Kolik tak dáváte prckům k obídku. Jako objem.

ilci
25. dub 2009

radu, tak 150g i víc, já míchám třeba půlku velké skleničky od alnatury a nějakou malou od hami - třeba brokolici a tak
frutapury sní tak 2 kelímky - jsou po 100g

vrana
25. dub 2009

ahoj holky, omlouvám se že se vetnu, zahlídla jsem že řešíte ovoce, nepřislazovaného je toho spousta, hami skoro všechno (teda jen ovoce, ne ty směsky s piškotama apod.), píší tam, bez přidaného cukru a že to obsahuje jen v přírodě se vyskytující cukry 😉 Pak jsme měli i v kelímku sunárek, taky 100 %, chce to hledat, ale je toho dost 😉

radus78
25. dub 2009

já ji zatím dávám tak polovinu a zbytek dokojím. Nějak se toho kojení nechci vzdát 🙂 Zatím jsem ji taky dávala furt něco nového, ale teď už budu muset začít dávat víc.

tanuki
25. dub 2009

Mikeš je jedlík 😀 My tak 100g zeleniny a 70g ovoce-ale to teď teprv začínáme. Už jí teda začíná chutkat, kolikrát udělá takový výpad proti lžičce 😀
Máme novou schopnost, je to hrozná sranda - začala dělat indiány, ale ne dlaní, nýbrž spojí ruce v takovou velkou pěst a mlátí se do pusinky, občas zapomene, že u toho taky musí vydávat zvuk, ale když nezapomene, dělá ua-ua-ua... 😀
Od pohledu není vyzáblá, tak nechápu, že vážila minule tak málo.. ale zas když si vezmu, že vypije přes 200ml a tenkrát byla nenapitá a vyčůraná..

tanuki
25. dub 2009

já jsem zatím kupovala asi jen bio..ale asi to do budoucna rozšířím 😉 nicméně překvapuje mě, že ta cena bio-nebio je skoro stejná.
koupila jsem lusky s hráškem, že jí to uvařím, ale jsem etď tak vystrašená z dusičnanů, že fakt nevím, zda to riskovat ☹

radus78
25. dub 2009

ahoj Vrano, kukla jsem jakou máš šikulku 😉 Povídání pohádky je fakt nářez!!!

tanuki
25. dub 2009

jo radu, já to teď taky vidím tak, že se toho nechci koja vzdát 😉 uvidíme, rozhodně nebudu nějak prvoplánovitě odstavovat.

Jo, jedna perla z hitparády tchánovci. Verča dostala dárek, že prý je to akorát, že to nespolkne. Ehm, je tam napsáno, že to není pro děti 0-3, že to contains small parts a je to naprosto ideální velikost na udušení 😉

radus78
25. dub 2009

tanu, když ji toho neuvaříš kotel, tak ji určitě neotrávíš.

radus78
25. dub 2009

když jsme u těch hraček tak u nás je teď absolutní top po novinách a petflašce takové ty kelímky jak se staví na sebe. Mamka postaví - Anik shodí a tak furt dokola

vrana
25. dub 2009

radus dík, je to blázen, mele od rána do večera, jsem zvědavá kdy na nás vlítnou sousedi 😀

u nás jako hračka nejvíc frčí můj řetízek na krku a manželovi bradavky, těma je úplně konsternovaná 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru