III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

radus78
22. kvě 2009

rehos,u nás to taky s tou přítomností tatínka nějak růžový. Víkendy je naštěstí doma, ale přes týden je až do večera v práci. Třeba včera přišel v 19,15,tak dal Anikovi kaši a ona šla chvíli na to spát.

rehos
22. kvě 2009

Kdy tedy vysáváš?I tak ti závidím že ho máš doma aspoň každý večer ikdyž pro dítě nic moc.Já jsem třeba deset dní sama s dětma a pak dva dny se nám plně věnuje a zase dest dní nebo i 14 sama s dětma... ☹

ilci
22. kvě 2009

tak Mikeš se dneska vzbudil i na procházce, když jsem si decentně odkašlala, páč mě děsně lechtalo v krku 😀

radus78
22. kvě 2009

většinou jen o víkendu nebo když se mu podaří urvat dřív. Taky to u nás podle toho vypadá 😝 Jednou už jsem vysávala i s nosičkou 🙂

ilci
22. kvě 2009

jinak MM jel dneska do Plas u Plzně a v 15h mi psal, že na Beroun vlaky nejedou kvůli nějaké nehodě, na Rakovník mu to ujelo kvůli bouřce a že měl sto chutí to otočit a jet domů
to bych byla v mírném šoku, kdyby se tu večer zjevil 😀 😀

radus78
22. kvě 2009

ilci, asi by si hodně přemýšlela, kdo se ti dobývá do bytu. No, ve mě by se asi krve nedořezal 😀

ilci
23. kvě 2009

tak MM nakonec dojel, ale prý to byl děs 😀

noc byla taky děsná, Mikeš se po 21h vzbudil a usnul někdy k půlnoci
takže ráno byl nevyspanej a protivnej a teď zase vyspává
jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží 😉

radus78
23. kvě 2009

ilci, takže jsi na víkend slaměná vdova 🙂 U nás minulá noc nic moc k vůli rýmě, ale snad to dneska bude lepší

jajdaelda
24. kvě 2009

ahoj holky, tak Kuba má za sebou první dětský den...bylo to super, jen se trošku připálil na sluníčku...nějak mi blbce nedošlo, že to opaluje i při větříku a byli jsme venku i přes poledne 😠
No a vypadá to,že už se mu opravdu klube zoubek, protože v dásni má takovou tmavou čárku...nevím jak to popsat, ale myslím,že to je ono...

holky, chtěla jsem se zeptat, jestli vás taky bolej kolena...mě tedy příšerně, hlavně v noci, když mám vstát k prckovi,tak to je utrpení....

radus78
24. kvě 2009

Jajdi, mě teda kolena nebolí ale bolí mě prostě celý člověk 😀

ilci
24. kvě 2009

jj, slaměná vdova 😀

mě zase bolí záda 😉

jajdaelda
24. kvě 2009

radu 😀 tak to mě bolí už cca 8 měsíců 😀 alety kolena mě tedy začaly příšerně.....asi bdu muset doplnit vápník...

jinak Kubu jsem dneska nachytala na druhým schodu 😅 ..ne že by vylezl,ale kolínkama byl na podlaze a rukama na 2. schodu....teď sedí u auto sedačky...já se jenom děsím toho,že jak mu ještě nedrží zádíčka,tak povolí a mrskne sebou hlavou o zem ☹

betina
24. kvě 2009

jajdi, taky se boím, že ted už budeme jenom a jenom hlídat....Veruš je taky jak nezřízená střela, ted sme byli na víkend u tchánovců a tam ž zistzila, že si je celkem istá ve stoupání, tak si furt stoupá a jenže samo, že přepadává, tak se taky bojím 😠

jajdaelda
25. kvě 2009

holky, tak hlásím první zub 😀 Dnešní noc celkem dobrý, uvidíme, jak bude Kubulínovi přes den. Snad se ten zoubek brzo prořízne a nebude ho to dlouho trápit. Včera odpoledne byl chudák otrávený a dost plakal...

rehos
25. kvě 2009

Ahoj jajdi,gratuluju k objevení zuba ale myslím že teprve to proříznutí dělá divy,to je bolí nejvíc.A může to tvrat déle než se vyklube na svět 😉 Přeju vám ať leze bez problémů 🙂 Maru už jsou vidět krásně horní asi dva tak jsem zvědavá jak zvládnem tyhle,zatím má jen časté a zcela specifické stolice 😝

ilci
25. kvě 2009

holky, vy teda jedete v tom vývoji 😉
Mikeš se teda jen furt točí na bříško a i tak spí, mám vždycky strach, že se udusí s nosem zabořeným v matraci

radus78
25. kvě 2009

ahoj holky, my dneska vstávačka v 4,50, sem myslela, že mě švihne 😠

ilci
25. kvě 2009

radu, tak to ti nezávidím

my jsme po plavču, Mikeš si zdříml v kočárku a já usínám teď
nějak mě to zmáhá 😀

f161
25. kvě 2009

Zdravím všechny🙂 Je tu vůbec někdo na začátku 7měsíce? Koukám, že jsou tu už jen maminky s prckama...Nebo se můžu ptát vás všech? 🙂 Mám pár otázek a asi mi nejlépe poradíte vy maminy, co už máte prcky. Díkes

radus78
25. kvě 2009

f161, klidně se ptej. Pokud budeme vědět rády odpovíme 😉

jajdaelda
25. kvě 2009

f161...máš pravdu...všechny jsme už maminy cca 8-mi měsíčních prcků 😀 ...nějak jsme to téma nepřesunuly z těhu do batolat....ale ptát se určitě můžeš....

tanuki
25. kvě 2009

jé, zub 😀 u nás furt nic..
Ilči, verča taky začíná dost spát na bříšku, ale už jsou velcí a pohybliví, tak se snad udušení ubrání 😀

jajdaelda
25. kvě 2009

holky, tak uspávám Kubu a je to dneska hrůza...chudák má v pokojíku 27st 😠 máme otevřený okna, aby byl průvan a trochu se to schladilo a nic :( Problém je, že ve vaku mu je horko a bez vaku cestuje 😒 V čem spí vaše mimi?

betina
25. kvě 2009

jajdi, no tak to my s tím zubem...nám už se klube asi 14 dní, nejdelší klubající se zub 😀

spetra
25. kvě 2009

Ahoj holky, tak jsem konečně tady... 😉 Dočíst vás fakt ale zatu dobu nezvládnu... ☹ Tak se pochlubte pokroky ještě jednou. Koukám že se bavíte o zubech, Tomáškovi první zoubek vykoukl v pátek. Plazí se jak drak, ale na kolena se mu nechce, nejradši by chodil... ☹
Ilči: já četla že pokud se dítě otočí na bříško samo, tak udušení nehrozí... jen je na břicho nemáme otáčet my....
Jajda: já jsem si nechala od ségry ušít vak bez výplně... fakt super věc....a pod tím má jen bodýčko s krátkým rukávem

rehos
25. kvě 2009

Ahojda,zub se může klubat i měsíce 😝 ale přeju aby byl co nejdřív venku.Maruška spí normálně v pyžámku 😉 má deku ale většinou spí na ní páč je malá cestovatelka 😀 Dnesk byla celý den šíleně mrzutá a protivná,hrůza.Vypadá to že horní zuby pro ni budou co se nálady týče horší 😒

jajdaelda
25. kvě 2009

rehos, ale když už kousek zubu kouká,tak to snad měsíce trvat nebude 😒

vítej spetro...malej spí taky ve vaku, resp. ve španělský dece,ale přijde mi teplá....

mě snad klepne...tak tady větráme jak vzteklý a nějakej milej soused pálí nějakej bordel..už druhej večer za sebou...takže jsem musela všechny okna pozavírat...tak doufám,že se Kuba v těch 26 st. vyspí....ještě to zkusí zejtra a snad na ně volám policajty...

no a při tom dnešním "uspávání" si stoupl v postýlce, samozřejmě žuchnul na kolena a z těch se natahoval přes postel na skříňku...takže zítra dává manža postýlku o patro níž....

ilci
26. kvě 2009

Mikeš spí v overalku a přes sebe tenkou deku, ktarou stejně odkope
ale i mě je vedro, takže nachlazení snad nehrozí
přes den přes něj přehazuju jen plínku, když je hic

rehos
26. kvě 2009

Ahoj,Jajdi tak to samo že ne,já myslela žes psala že ještě není prořízlej 😉 Proříznutí znamemá že je skrz dáseň,pak už jen leze výš a výš a to už jim vůbec nevadí a jde to docela rychle 🙂 Jinak s tím stoupnutím super,to už abys byla pořád ve střehu jako já 😉

radus78
26. kvě 2009

ahoj holky,
vítej Spetro, my se neplazíme, ale za to pérujeme na kolenách a couveme.

Anička spí v pyžamku a pod peřinou, ale máme to doma takový kolotoč. Já zpocená, děcko zpocené a MM furt zavírá okno, tak já vstávám a otvírám ho. Jak u blbých na hůře. Hlavně, že on je odkrytý. Jak přijde z práce tak nás asi čeká tichá domácnost bo mi ve 3 v noci po asi hodinovém uspávání svým chrápáním zase Anika vzbudil, tak jsem mu vynadala. 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru