III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
10. zář 2009

tak u nás naštěstí kousání nevedem, i vztekání minimálně

byli jsme včera na plavču na pokračovacím kurzu a jsem celkem zklamaná
plavací teta totálně zmatená, nic pořádně nevysvětlí, prostě jsme si dost nesedli a i ostatní maminy říkaly, že doufají, že dostanem příště jinou, ale pochybuju 😒
uvidíme za týden
jinak ochutnávka vody je taky na programu 😉

jajdaelda
10. zář 2009

ilci....a u vás nejde přestoupit??

tak jsem dělala k obědu penne s tuňákem a malej mlaskal jak divej,fakt je vděčnej strávník...akorát jsem mu blbec dala do ruky celou tu trubku a on jí spolknul 😨 ,tak snad mu tam neudělá neplechu....

tak jsem byla u gyndařky, vše OK a prý se uvidíme za rok...a já na to, že doufám,že dřív 😀 tak na mě spiklenecky mrkla 😀

spetro...ještě vaše rozhodnutí platí? 😀 a holky...nepřidáte se některá ke snažilkám od novýho roku 😉 😀

radus78
10. zář 2009

Hojky holky 😉 já jsem dneska možná kojila naposled. Už jsem kojila jen v noci a dneska se mi ji podařilo udržet až do půl sedmé. Možná ještě zítra dostane, abych se s tím vnitřně smířila a pak šmitec. 🙂

jajdi, já se teda nepřidám. My možná až jak bude mít Anička 2 roky.

Na plavčo budem možná chodit od října. Tak snad to klapne.

spetra
10. zář 2009

jajda platí 😉 a možná to i trošku popstrčíme, ale pšt... 😉

betina
10. zář 2009

ahoj holky,

no á bych se i přidala, ale jsem objednaná na gyndu a uvidím, jak to vypadá, protože po tom císaři si myslím, že to nebude jen tak, no uvidíme, já bych moc chtěla, aby se třeba druhé mimčo narodilo až budou malé 3, no uvidíme. taky nemusím otěhotnět hned jak se to stalo s malou, ale ráda bych se k vám připojila 😀

jajdaelda
10. zář 2009

spetro..no počkej...to jsme si nedomluvily 😀 😀 tak mě alespoň budeš s předstihem informovat,jak to zvládáš 😉
beti...no s tím císařem - tam to musí být s nějakým odstupem,že?

ani se mi nechce věřit,ale já se docela těším na těhu 😀 ...to bych si před pár lety ani nepomyslela 😀

ilci
11. zář 2009

jajdi, přestoupit na plavču k jiné nejde
ale bavila jsem se s kámoškou, co chodí na jiný kurz a taky není spokojená
kdyby to prý už neměla zaplacené, tak asi přestane chodit
já mám předplacenou ještě příští lekci a pak buď přestanu chodit nebo budu muset doplatit zbytek, tj. až do prosince
uvidím a rozhodnu se příští středu, no

já se teda k snažilkám určo zatím nepřidám, páč jsem ráda, že zvládám jedno dítko 😀
chlap je celý dny i víkendy v tahu, malýho vidí jen před spaním, jsem s malým celý dny sama, takže asi tak

spetra
11. zář 2009

ilci: to já mám to samé s chlapem a babička jedna není a druhá 300 km chodící do práce....
takže se buď z toho zblázním nebo nevím, ale risknu to... 😉
plavání vám zavidím, u nás zavřeli bazén na několik měsíců kvůli rekonstrukci...
ale budeme hcodit na cvičení a život s hudbou... u nás začšínají kurzy jako vyskoškolákům... ☹ takže až na konci září...

matkydeti
11. zář 2009

HLEDÁME MATKY V POSLEDNÍM TRIMESTRU TĚHOTENSTVÍ
Vážená nastávající maminko,
nacházíte-li se nyní v posledním trimestru (posledních třech měsících) těhotenství, dovolujeme si Vás touto cestou oslovit a požádat Vás o spolupráci na výzkumu, který se zabývá vzájemnými vztahy mezi osobností matky a chováním kojence. Výzkum bude probíhat prostřednictvím internetu (snadný přístup k němu je tedy pro účast v něm bohužel nutný). Pokud se do výzkumu zapojíte, oslovíme Vás s dvěma sadami dotazníků. Poprvé během těhotenství a podruhé zhruba po 4 týdnech od narození Vašeho dítěte.
Ke komunikaci s Vámi budeme potřebovat Vaši e-mailovou adresu. Součástí dotazníku budou i dotazy na některé osobní údaje (jakými jsou například Váš věk, vzdělání apod.). Všechny odpovědi budou zpracovávány hromadně (tedy anonymně) s ohledem na zákon 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů. Po ukončení výzkumného projektu Vám na Vaši e-mailovou adresu zašleme článek shrnující výsledky studie. Výzkum probíhá již od prosince 2008, ale stále hledáme další respondentky pro doplnění výzkumného souboru.
Pokud jste ochotná se do našeho výzkumu zapojit a myslíte si, že se budete moci zúčastnit dotazníkového šetření v těhotenství i v prvním měsíci po narození dítěte, zašlete prosím e-mail na adresu: matkydeti@gmail.com
Děkujeme za Vaši ochotu a spolupráci
Mgr. Lenka Lacinová, Ph.D.
Mgr. Zuzana Masopustová
Institut výzkumu dětí, mládeže a rodiny
Fakulta sociálních studií, Masarykova univerzita
Joštova 10; 602 00 Brno; http://ivdmr.fss.muni.cz/; tel.: 549495188

jajdaelda
11. zář 2009

matkydeti...hm,to tady bohužel nejsme nikdo...

asi bychom se už měly přesunout do kojenců 😀

holky, my se z toho snad nevyhrabeme...malej má laryngitidu a vzhledem k nedávné operaci mu nasadila antibiotika 😒 a mě je od rána dost zle,tlak na nule, u maminy jsem vyklopila obsah žaludku 😒 ....její první dotaz byl,jestli nejsem těhotná 😅 ..no to fakt nejsem...aboslutní nechutenství, křeče, fakt nechápu,co se děje

jinak s tím druhým dítkem si taky řikám,že si jí možná občas hodim,ale naštěstí jsou obě babičky,tak snad pomůžou...zase byla jsem u sestřenky a ta má děti 4 roky od sebe a to už mi piřjde dost...myslím,že rozmezí 2-3 roky je neideálnější,akorát ty začátky asi nic moc...

lestep
12. zář 2009

jája- máš pravdu, 4 roky děti od sebe, je hodně. tak se brzy udzdravte. Pořád se musí něco dít, že?

betina
12. zář 2009

jajdi, teda, hele, už by vás ty zdravotní problémy mohly opustit, at jste brzo fit herdek!!!!!!

ilci, taky mám babičky daleko a MM chodí tady z tatínků domů poslední, teda o víkendech je doma, zaplatpanbůh, a věř mi, že kolikrát si řeknu, že už asi umřu, že se to nedá zvládnout. nevím, prostě po druhým mimču moc toužím, i když je mi jasný, že pak už budu na hlavu asi úplně, ale chtěla bych tak až bude mít Verča 3 roky, to si říkám, že to bude třeba rozumnější 😀

a s tím plvačem mi povídejte...už jsem rozhodlá, že na dalším kurzu něco řeknu. protože jsem v pokračovacím a děláme to stejný dokolečka a dokolečka, písničky znám nazpamět a nic novýho, tak jsem nakrklá.

dneska chceme jet koupit autosedajdu, tak uvidíme, jestli něco pořídíme.

rehos
12. zář 2009

Ahoj holky,jak se daří?
Maruška už v kočárku být nechce takže jen do krámu a jinak chodíme bez kočáru s batůžkem na zádech,vydrží šlapat dlouho jen každou chvíli zkoumá zem ale to bude ještě dlouho 😉 Tuhle vydržela hodinu a půl ťapat 🙂 Jinak příští víkend jí bude rok tak jsme objednali dortík pejska který moc miluje tak jsem zvědavá.Baští úplně neuvěřitelně,nechápem kam se jí to vejde 😕
Tak se všechny opatrujte 😉

lestep
12. zář 2009

betina- jako plánujete koupit autosedačku?m¨áte nějakou vybranou?

rehos- těšíme se na fotečky dortíku. 🙂

betina
12. zář 2009

lestep, už jsme dneska koupili, Maxi-Cosi Priori, chytli jsme 25% slevu, tak máme radost. Testy na ni vycházejí perfektně, tak snad jsme vybrali dobře.

ilci
13. zář 2009

jajdi, tak snad budete brzo OK, to už je děsný, furt něco 😒

jinak mě dost dostává to moje dítě
uklízí si hračky do krabice, vytáhne dudlík z pusy a hodí ho tam taky 😀
takže máme uklizeno a já aspoň vím, kde pak dudlík hledat

jo a musím se pochlubit, moje rodná vesnice je vesnicí roku 2009 😵
http://zpravy.rozhlas.cz/zpravy/spolecnost/_zpr...

ilci
13. zář 2009

beti, u nás si zase plavací teta myslela, že už máme těch kurzů za sebou víc, když zjistila, že ne, stejně nám nové věci pořádně neukázala, tak se v tom plácáme
navíc říká básničky jinak, děti už byly naučené na určité "povely" a teď je to zase jinak
štěká po nás rozkazy, ale neřekne jak co máme dělat, jsme fakt zvyklé na jiný postup
třeba řekla : potopte si děti
a my byly zvyklé, že nám je teta chytne a ona nechytla, zakže první dítko v pořadí bylo pod vodou poněkud déle apod.

lestep
13. zář 2009

betina- také jsem na maxi cosi slyšela dobrou referenci.tak jste určitě dobře vybrali. 🙂

ilci- také jsem slyšela dost nepěkných věcí na různé plavání a cvičení pro děti. a není to jen u nás, ale po celé ČR.

jajdaelda
13. zář 2009

ilci...dodatečně vše nej nej Mikšovi...nějak jsem tentokráte zapomněla ☹ 😉

beti...my máme Maxi-Cosi Tobi...je super, akorát je od 9-18kg a je docela vysoká,což tedy teď u nového auta není takový problém,ale viděla jsem jednu Storchenmühle nebo tak nějak a ta je 9-36 kg a ta mi přijde taky super....takhle budeme muset kupovat asi ještě jednu před tím sedákem....

no tak to je dneska den...Kuba si šáhl na žehličku ☹ (já jsem tedy chtěla, ale na vlažnou, aby věděl,že je to "hajs" no a on otočil trochu kolečkem,takže zvýšil teplotu,čehož jsem si nevšimla,blbka jedna 😠 ) takže má na 3 prstíkách puchýřky a je dost mrzutej i po spánku a teď volala tchýně,že upadla a nemůže na nohu, tak s ní manža jede do nemocnice...

jajdaelda
13. zář 2009

aha,tak mryutost není od prstíků,ale klube se další zoubek...dvojka nahoře... 😔

radus78
13. zář 2009

ahojky, nějak nestíhám přes víkend. Jajdi, snad už budete zdraví. Anička si minulý týden přivřela prst do pračky. Valila ji krev a myslíš, že se poučila???

Ilci, to je super, že pocházíš z vesnice roku 😉

Autosedačku už máme a už v ní asi měsíc jezdíme. Ve vajíčku nám strašně řvala, asi proto že z něj blbě viděla a taky už jí začínalo být malé.

ilci
14. zář 2009

jj, taky máme prsty všude, naštěstí si je zatím neskřípl, ale často má na mále

radu, jsem ráda hlavně za ty lidi - včetně mojí mamky - co tomu věnovali svůj volný čas, dovolenou apod., že se to povedlo a nakonec vyhráli 🙂

jajdaelda
14. zář 2009

ilci...jsou to šikulky...také moc blahopřeji...u nás je starosta na pěst...nic tady neudělá pro občany,hrabe jen pro sebe...chystáme se s maminama sepsat petici pro dětský hřiště...

holky, nějak mi docházejí nápady pro snídani,vzhledem k tomu,že nemůže mléčný výrobky,tak fakt už nevím,co mu dávat...

jak zvládáte odstavení? 😉

ilci
14. zář 2009

co se týká jídla, tak mě přijde, že jí denně to samé
a taky obědy - furt vařím brambor, mrkev, cuketa, maso - občas dám těstoviny nebo luštěniny

jajdaelda
14. zář 2009

ilci..ta poloha Mikeše v kočárku je super 😉 Kuba má rád zase nohy nahoře
to mě přijde taky,že jí to samé,akorát minulý týden jsem mu začala dávat namazaný chleba s máslem,ale prostě k snídani má mlíko a ke sváče většinou jogurt nebo ovoce a teď to mléčný moc nemůže,tak fakt nevím,co mu dávat

radus78
14. zář 2009

jajdi, já kojila naposledy v pátek ráno a teď mám plné prso. Vždycky odstříkám jen do úlevy, aby se to tak nebolelo. snad nezačne zatvrdávat.

Ilci, taky opoždněně blahopřejeme Mikešovi k 11 měsícům 😉

radus78
14. zář 2009

s tím jídlem taky nevím, ale za chvilku bude mít rok,tak jí asi pomalu začnu dávat to co nám. K svačině jí dávám pořád přesnidávky. Dneska jsem ji nastrouhala hrušku a málem se mi poblila. Přitom jí kousky nevadí. Tak nevím, asi tam měla dlouhou nudli ze struhadla 😀

spetra
14. zář 2009

jajda: myslím, že kojenci už taky ne ale spíš batolata... 😉
chudáčci, vy máte pořád něco, tak nech se brzy uzdravíte...
já dávám ke snídani 120 ml mléka a chleba s máslem (lučinou), popř. makovku, rohlík
svačina - ovoce nebo jogurt
oběd - skleničky už moc nechce - oblíbené jsou polívky - krupicová, sýrová, vývar, bramborová (hodně husté, přidávám minuimum bio bujonu, a nám dosolím nebo vařím v parním hrnci - brambory, maso, zeleninu, nebo jen třeba samotnou mrkev do ruky, nebo těstovinový salát)
sváča - jogurt, ovoce, zelenina, jogurtový nápoj, ovocné přesnídávky....
večeře - 120 l kaše a 120 ml mléka
autosedačku řešíme, chceme asi romer s isofixem, přemýšlíme zda risknout starší nebo ne....

jajdaelda
14. zář 2009

spetra...no taky mě to napadlo,když jsem to odeslala,že už nemáme kojence 😉
tééééédy, ty mu pěkně vyvařuješ....já vařila v neděli kmínovou polívku, moc Kubovi šmakovala,jen máme trochu problém s podáváním,protože to má všude...

spetra
14. zář 2009

o podávání nemluvím - i ten chleba má půlku na sobě a 2 metry v okolí židličky... polívky vařím kašovité, prostě do toho šoupnu spoustu krupice a je to... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru