III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
2. zář 2008

tak nám konečně dorazil kočárek... jupííí 🙂
ilci: tak já to mám podobné jako ty, všechno musím vymyslet, zorganizovat, jinak není nic ☹ no má to i své výhody, ale člověka to štve...
tanuki: to pár dní vydrží... a pak už budete vyvolávat porod 😉

tanuki
2. zář 2008

No jo, jsme oba palice dubový - ojoj, to je v pytli - už jsem mu dnes típla telefon, že se nemíním hádat, že to miminko všechno vnímá... A téma: přebalovací pult. hláška "mamka říkala, že oni měli podložku normálně na stole"
Tak ať si 😝 já nejsem náročná, jen TO chci mít v příjemné výšce, aby záda nebolela a navíc plánujeme látkovat, což znamená zázemí s úložným prostorem u přebalování...
Petro, přesně to jsem mu říkala, že od 38.tt 😀

spetra
2. zář 2008

to mám taky ze všeho nejradši, když mu nějaká babička nebo tetička poví že se to tak dělá a naráz je to svaté... ☹ no naštěstí ty "rady" jsou spíš výjmečnou záležitostí....
já taky chtěla přebalovací pult... a mám...
no nic já jdu trošku poklidit a pak se vrhnu na kočárek.... jsem nějaká líná... ☹

eliotka
autor
2. zář 2008

U nás je to taky tak. Vše musím vymyslet, naplánovat, zařídit. Sám od sebe by M nezařídil nic. Bojím se, jak to bude pak s miminkem, kdy budu potřebovat pomoct doma.

tanuki, taky si myslím, že ty spory jsou částečně z nedostatku sexu. Ale bojím se teď. A říkala jsem si v duchu, že pak od 37-38 tt ano 🙂

Včera mi ještě (asi po té hádce) tvrdlo břicho skoro celý den a i v noci. Byla jsem pěkně vyděšená, protože to jsem neměla nikdy. Vždy jen tak párkrát za den, ale teď víceméně pořád. Doufám, že se to zklidní. Ach jo. A mrzelo mě to hlavně kvůli malému a že tak riskujeme.

Holkyyy, tak ještě musíme vydržet nejméně do toho 38 tt. 😉

ilci
2. zář 2008

však my to zvládnem 😉
u nás nám naštěstí nikdo neradí a snad do budoucna žádné takové nevyžádané snahy nebudou
dokonce tchýně říkala MM, ať si zvolíme jeden "návštěvní" den, kdy k nám bude chodit (za prckem), aby nás furt neotravovala
jinak že bude chodit jen na požádání 😀

eliotka
autor
2. zář 2008

Mně máma taky říkala, že přebalovali na posteli a koupali na stole. Ale když jsou teď jiné možnosti, proč to nevyužít, když je to pohodlné. (teda na stole budeme koupat taky, ale jen že máme malou koupelnu 🙂 )

Zvládneme to, musíme 🙂 😉

spetra
2. zář 2008

kde budu koupat ani nevím... asi někde na stole nebo se budu ohýbat...

ilci
2. zář 2008

taky máme malou koupelnu, tak budem koupat na stole
nám se do koupelny nevešla ani pračka 😀

tanuki
2. zář 2008

Ilčo tak to jsme na tom stejně - do koupelny se nevleze ani prd 😉
No, tak návštěva nového bytu byla zajímavá, hlavně přišla mužova babička, jejíž ten náš byt je ☹ a povídala nám zas info, které jsme už slyšeli a nabízela nám věci do výbavy jako - damaškové ručníky, které ona sama měla ve svatební výbavě... my si ještě užijeme 😀 😀 😀
Jinak manžovi jsem to prý típla předčasně, že to mělo pokračování, že teda když chci komodu, která by šla využít i pak, tak je to dobrý nápad 😅

Už poznám to škytání - dnes podruhé, chudinka moje malá. Je to pravidelné a je to na straně, kde jsou zádíčka 😉 zhruba uprostřed, prostě tam někde, kde by mohla být bránice..

spetra
2. zář 2008

holky, já dnes složila vyzkoušela náš nový kočárek - byla jsem úplně nadšená... až do doby než jsem se s ním zkoušela dostat do výtahu... chybí mu milimetry... ☹ nevleze se tam... 😠 tak ted nevím co s tím...

eliotka
autor
2. zář 2008

Ty jo, petro, tak to je blbý. A nejde tam ten kočár dát nějak šikmo?

tanuki, ha 🙂

Naše koupelna je taky mini!

tanuki
2. zář 2008

budeme závodit o nejmenší koupelnu? 😀 já mám pocit, že máme i zkrácenou vanu ☹ chjo, konec společných koupelí s manžou..
Petro a má to přehazovací rukojeť? Já to také nechci vidět, výtahy jsou pidi, ale snad by tam měla fungovat jakási kočárkárna, což by bylo fajn, chodbu máme opravdu úzkou, nevím, kde bychom ho měli..

ilci
3. zář 2008

my sice kočárkárnu máme, ale kočár bych tam nedala
jednak bych se s ním nemusela setkat a taky tahat mimčo např.ve fusaku a třeba nějakou tašku, pak odemykat kočárkárnu a další manipulace.....
my budeme mít kočárek v malé předsíňce 😀
do výtahu se vejde, už jsme vezli kočárek na úschovu k našim

spetro a nevleze se na šířku nebo na délku?

ilci
3. zář 2008

jo, a už máme asi taky tak 2 dny škytavku, je to srandovní
a večer so prcek zvykl dělat mexické vlny
já už bych spala a on řádí - nahoru, dolů, a furt dokola 😀

tanuki
3. zář 2008

že se neprokope ven, viď?
No u nás tam prý lidé nechávají kola, to bych se bála..ale u nás je to tak, že kola máme docela dobrá a kočár obyč.. A chodbička je metr široká, a procházet tam zbylou 50cm chodbičkou se mi nechce - je otázka, co udělá pupík po porodu, zda bych vůbec prolezla 😀
Tloustnete ještě?Já už asi ne.. už 2týdny stagnuju!

spetra
3. zář 2008

bohužel nejde, já držela dveře a manžel zkoušel.... 😠 a ten se vejde se vším všude... no asi to vypadá, že budu nucena vždy vyndat kolečko, to už se vejdeme bez problémů.... přehazovací rukojet to nemá... ale problém je vůbec do výtahu vjet přes dveře... pak se tam s ním snad už zmáčknu...teda doufám...
a kočárkárnu nemáme, leda dávat ho k nám do sklepa, ale lidi si tam nedají ani kola, i když na druhou stranu kočárky mají dost na chodbě...
heč a mi máme maslou koupelnu i se záchodem... 😀
tak já jsem jak kulička a pořád jsem kuličkovatější.... ☹

eliotka
autor
3. zář 2008

Jo, tak zkrácenou vanu máme, jen takovou skoro sedací 😉

Mně taky večer dělá vlny, až se někdy leknu, protože břicho začne mít divný tvar, udělá se třeba veliký krb na jedné straně a chvíli tam zůstane, vypadá to trochu děsivě. 😕 Se vždy leknu, co se děje.

spetra
3. zář 2008

tak já najela "na výchovu" toho zlobidla v břiše před 14 dny... 😉 celé týdny zlobil od cca 20 hodin do 3.... a tak že se spát prostě nedalo... 🙄 tak jsem chodila spát po půlnoci a pak stejně koukala do stropu...
pak jsem se naštvala a řekla mu že to tak dál nejde.... půjčila jsem pohádky z knihovny... každý den cca ve 22:00 knížku otevřu, přečtu pohádku, popřeji mu dobrou noc... a jdu spát.. a světe div se po několika dnech to fakt zabralo.... sice se ještě cvilku mele ale jen pár minut, to ho ignoruji a pak spíme... nevím zda je to možné, nebo je to jen náhoda, ale jedno je jisté konečně můžu spát....

chiwule
3. zář 2008

ahoj holky, jakpak se máte? my jsme přestěhovaní, byl to teda záhul a ještě bude. všude jsou krabice a hromady všeho možného, co není kam dát...
do toho furt problémy s řememeslníkama - dodací lhůta kuchyně 7 týdnů, dodací lhůta dveře a futra 12týdnů, malíři můžou až v říjnu, no děs. je to tu jak staveniště...
snad se to brzy ustálí a trochu se tu srovnáme. Zatím by se nám nikam nevešla ani postýlka...
jdu se vás pokusit dočíst...

spetra
3. zář 2008

chiwule: no to si musíš opravdu užívat.... ☹ to musí být děs v tomhle stádiu těhotenství...

betina
3. zář 2008

ahoj holky,

no my budeme koupat v kyblíku a asi ve vaně, tak uvidím, jak to bude pohodlný.

Zážitek ze včerejšího večera-začala mi zřejmě odcházet hlenová zátka. Dneska jsem byla u Dr. na kontrole, tak mě už v pátek posílá na kontroly do porodnice, bojí se, že se jí rozsypu pod rukama. Npasala mi CS6, což už je docela dost a ptala e, jestli mám všechno sbalený, když to přijde 🙂 já chci teda vydržet. taky říkala, že je ještě možný, že mě z porodnoce pošlou zase k ní, že v tomhle baby boomu tě nejraději vidí až jsi ve dveřích a rodíš 🙂
jinak špatná zpráva je, že malá je poříd KP a jak paní dr.říkala, tak hezky si tam sedí, že už se asi neobrátí, proto jdu už taky do porodnice, abysme se dohodli co a jak. Dr.se teda na císaře vůbec netvářila, tak uvidíme 😠

eliotka
autor
3. zář 2008

Teda Beti, to nejsou dobré zprávy ☹
A když odejde hlen. zátka, pak musí skutečně nastat porod, nebo ne? Nám sice říkali na kurzu do 3 dnů, ale když je to takhle dřív, tak snad ne?
Ach jo.

spetra
3. zář 2008

Beti: to je mi líto, určitě to zvládnete, a kdyby náhodou tak to snad bude pro malou bez problémů, přece už jen jste 36 tt. U nás rodí přirozeně i konec pánevní do 3,5 kg.... ☹ Držím pěstičky....
Holky je to tak jak říká Eliotka? Já myslela že hlenová zátka může odejít i mnohem delší dobu před porodem?

eliotka
autor
3. zář 2008

Holky, tohle jsem našla na porodnici.cz, je to odpověď doktora:

Dobrý den, hlen. zátka signalizuje "jen" pootevření čípku,nic víc. Může být předzvěstí porodu,někdy ale odchází i týdny před vlastním porodem.

Takže dobrý 🙂

spetra
3. zář 2008

supr 😉

betina
3. zář 2008

přesně tak holky, do 3 dnl nemusí dojít k porodu, ale je to horší v tom, že hlenová zátka zabraňuje tomu, aby mohla dovnitř infekce, takže ted akorát většího bacha.
no snad to nějak zvládneme..každopádně teda břicho ted tvrdne daleko častěji a už začíná i bolet, proto CS6 ☹

ilci
3. zář 2008

bety a ta hlenová zátka vypadá jak? jako nějaké větší množství hlenu?
tož uvidíš, co ti na té kontrole řeknou, ale chtělo by to ještě chvíli vydržet 😉

tanuki
3. zář 2008

Téda, tak miminko už se hlásí na svět! No u nás má zákaz, jsme na tom podobně jako Chiw - matrace přijde za 2-4týdny, malovat bude manžel, ale dnes jsme rozhodli, že raději i škrabat vrstvu předchozích nátěrů..a já v tom skoro prázdném bytě sedím a přemýšlím a občas usnu 😀 A příští týden máme k dispozici auto, takže budeme jezdit a jezdit a shánět.
Mám pocit, že bych měla víc odpočívat, ale zatím se mi to nedaří, snad tím také nevyvolám dřívější porod.

Spetro, to je roztomilé s tou pohádkou a které čtete? 🙂

ilci
3. zář 2008

tož my musíme taky zamalovat, snad to vyjde už tento víkend, aspoň něco, ať zas můžu pomalu uklízet a začít prát na mimčo
jinak matraci větrám už několik týdnů a furt páchne, kočár u našich prý taky
tak snad to stihne vyčichnout, i ta malba 😒

betina
3. zář 2008

ilci,

vypadá to jako silnější výtok, ale s kouskama jakoby hnědé zaschlé krve a trošku i s příměsí krve červené. Když to tak popisuju, je to nechutný 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru