III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ada80
8. zář 2008

ahoj Eliotko,borovou vodu na vytírání oček,naší Vandě docela dlouho hnisaly takže jsem jí je každý den několikrát vytírala.Zásyp a mastičku používám občas na zadek,mě se malá po Bepanthenu osypávala a to jsem si ho vzala sebou do porodnice a na nic.Ale uvidíš, co ti bude vyvhovovat. 😉

eliotka
autor
8. zář 2008

ilci, ano, jen vodou, ale prý 1x týdně se mýdlo (samozřejmě pro děti) může přidat do vody, tak nevím 😕 . Hovínka asi jen vodou nepůjdou? 😕 Ado, co ty na to? Nebo jdou omýt jen vodou?

ada80
8. zář 2008

Eli v porodnici hned od začátku koupání přidávali do vody tu Weledu tak si myslím,že to neškodí a malá má krásnou čistou plet bez pupínků.Když je hodně pokakaná tak jí omývám vlažnou vodou a jde to krásně dolů,jinak používám navlhčené ubrousky 🙂

spetra
8. zář 2008

ado: díky za názory jako novopečená maminka 😉

eliotka
autor
8. zář 2008

Moc díky, ado 🙂

ada80
8. zář 2008

spetra:já toho taky moc nevím,pořád se mám co učit 😉 Přeju vám hezký zbytek těhotenství a rychlý porod jako jsem měla já a hlavně krásná zdravá miminka 🙂

ilci
8. zář 2008

ado, díky 😉

radus78
8. zář 2008

Tanuki
nikdo mi neříkal nic o tom, že by to mimču nějak vadilo. Řešili jen abych předčasně neporodila. Když mi vysadili kapačky, tak jsem pak šla na monitor a ejhle tvrdnutí co 6 minut, tak mi je hned dali zpátky. A měla jsem je až do 36 tt. Primář mi řekl, že by nerad rodil v 35. tt a bylo vymalováno.

spetra
8. zář 2008

já se právě vrátila z města a udělala si radost a koupila jsem prckovi mikinku, pojede v ní z porodnice...
já mám poslední dny nějaké depky, jetli ten porod a starost o mimi zvládnu... ☹

ilci
8. zář 2008

spetro, neboj, příroda už to zařídí, že budem vědět co a jak a všechno zvládnem 😉

tanuki
8. zář 2008

Ilci, jak jsem dočítala, tak jsem ti chtěla napsat - jaký sis tam vyplnila ten průběh porodu 😀 ale pak jsem koukala, že ses opravila sama. Nevím jak tam, kde budu rodit, ale v naší fakultce se vyplňuje až když tam přeijedeš rodit - prostě tu první hodinu zabiješ klystýrem, papírováním...

Já koupila v lékárně slunečnicový olej - 80g, taková menší sklenička a stálo to 25. Spíš mě překvapilo, jak jsem měla drahý líh - podobná lahvinka, a skoro 100! Je pravda, ale, že to není plněné v lékárně (i když se to tak na první pohled tváří) ale prostě dovezený výrobek z Hradce.

Já tomu tvrdnutí opravdu nerozumím. Řekla jsem si, že to schválně dnes budu počítat. Tak od 4ráno do 14.00 5krát a za poslední hodinu teď taky asi 5krát. Opravdu nevím, na co si to ta děloha hraje 😉

spetra
8. zář 2008

tanuki: s tvrdnutím břicha ti neporadím... ☹
ilci: asi nám ani nic jiného než to zvládnout zbývat nebude 😅
nosní odsávačku budete kupovat až bude potřeba?

tanuki
8. zář 2008

My asi jo..

A jak jste na tom s dudlíkama? Berete do porodnice??? My máme jeden a ony prý existují cca 3typy a každému miminku vyhovuje jiný a ty zbylé 2typy většinou odmítá. Říkám si, že pár věcí nechám na těch, co nás budou chtít obdarovat - aby nenosili oblečky a hračky, těch máme hafo. Takže třeba tu odsávačku, dudlíky, lahvičky, šňůrku na dudlík

spetra
8. zář 2008

já do porodnice dudlík neberu, u nás v porodnici to nevidí rádi. Já taky nejsem nijak zvlášť zastánce dudlíku, ale uvidím co prcek, ten to rozhodne... 😉 Jinak doma ho koupený mám....
Já se to taky snažím s nákupama nepřehánět, ale dává mi to docela zabrat... Oblečení a hraček máme kopu jen po nás... 😉 Takže já koupila jen jednu mikinku a overalek... a co bude chybět dokoupím až když to bude potřeba. Přece jen mám obchod s mimi oblečkama blíž než obchod s rohlíkama... 😉

tanuki
8. zář 2008

😀 to jo, to je těžké...já jsem se vrhla alespoň na nakupování látkových plen, abych jako něco 😉 teď se můžu vyřádit alespoň trochu v novém bytě.

spetra
8. zář 2008

já řádila v dětském pokojíku dokud to šlo, ale teď už mě nic nenapadá, aby to nebylo až přehnané... tak mi to chybí...

ilci
8. zář 2008

tak dudlík jsem jeden pro jistotu koupila a další byl v tom prenatal boxu
já se taky těším, až se vyřádím s dekoracema, ale až zamalujem
snad to tento týden bude
jinak nemáme co po kom dědit, tak všechno nové
hračky teda nemáme, ale začíná se nám to scházet, budoucí babičky vozí suvenýry z cest

tanuki
8. zář 2008

my jsme dnes koupili barvy na stěny 😵 Já jsem žádný box nedostala a mám pocit, že ani nedostanu..

ilci
8. zář 2008

já vím, že některé holky ty boxy dostávaly normálně na začátku těhu v poradně
tož nejvíc mě v něm potěšilo zářijové vydání časopisu Moderní byt 😀

radus78
8. zář 2008

tanuki
mě to taky tvrdne tak různě. Půl dne třeba nic a pak třeba 10x za hodinu. Do 10-12 tvrdnutí za 24 hodin je to prý v pořádku, ale nesmí to být častěji. Může to způsobit zkracování čípku a předčasný porod.
Myslím, že když už je miminko vyvinuté, tak to nevadí.
Mě když primář vyšetřoval před propuštěním, tak mi jen řekl, že až to bude pravidelné a bolestivé, tak ať přijedu. 😉

tanuki
8. zář 2008

Ilči, tak to bych tam nečekala, ale taky by mě to potěšilo! 🙂 Já tu mám několik starých výtisků, tak si tím občas listuju. Naší ordinaci mám zkouklou - když mi minule brali krev, tak jsem to tam nenápadně prošmejdila okem i vedle sesterny a nic 😉 žádná zásoba krabic...ale tak třeba ještě něco dostaneme v porodnici.

Radus, tak to budu dnes určitě přes 10, ale nebolí to a rychle to odezní. Na CS jsem zvědavá - naposledy před třemi týdny jsem byla pořád 0. teď už jsme v týdnech a obzvlášť ty, kdy už je to celkem jedno, kdy se to rozjede. Já bych hlavně preferovala porod, který se rozjede sám a žádné vyvolávačky 😉

radus78
8. zář 2008

tanuki
taky si myslím, že je to už jedno. A s těma vyvoláčkama máš pravdu. Dneska jsem se byla podívat za kamarádkou v porodnici, která porodila v pátek a je z toho pořád úplně vyřízená. Říkala ať doufám v přirozený porod. Bylo to její druhé,tak může srovnávat.

spetra
8. zář 2008

Ilči: to vůbec koukám, že se takový box někde dává....
mě břicho netvrdne... já asi rodit nebudu 😅, já se spíš obávám toho že budu přenášet než že to bude dřív...
cs mám ale 3

ilci
8. zář 2008

já mám břicho třeba ztuhlé hodinu v kuse, některé dny furt, pak mám zas pár dní klid

v tom boxu byly různé létáky, brožury o těhu, ten časák, pak časák Maminka, nějaké vzorky ubrousky, nápoj pro těhule v litrové lahvi apod. a ten dudlík

tanuki
8. zář 2008

Radus, přesně takovou mám taky kamarádku. Říkala, že být ten první porod takový, jako ten druhý, tak další dítě nemá. Má z toho ještě teď po roce docela trauma ☹ ale jedna známá si zas libovala, že to s vyvoláním měla rychlejší než ten první porod - prdla jí voda o měsíc dřív a jinak se nic nedělo, tak museli vyvolat.

eliotka
autor
8. zář 2008

Nám dnes na kurzu říkali, že zadeček mazat bepanthenem, ale spíš rybí amstí (je levnější), záhyby slunečnicovým či olivovým olejem.
Taky mluvili hodně o kojení. Myslela jsem, že po každém kojení se má prso omýt vodou a prý ne. Stačí omýt ráno a večer.

Odsávačku mám na vysavač.

Hračky teda nemáme, ale radši koupím. Děti mají prý rádi červenou a žlutou.

Dudlíky mám dva, silikonové. Ale pokud nebude nutné, nebudu dávat. Ještě jsou kaučukové, ale ty trochu dítěti smrdí. Asi jak komu.

Já s tím tvrdnutím pořád nevím, někdy to mám tvrdé už jako od žaludku třeba půl hodiny a je to takový pocit, jako když jsem něco špatného snědla. někdy mám tvrdou jen část břicha. A někdy mě to břicho jako tak bolí, třeba při delší chůzi či jízdě autem, tak nevím. Dřív jsem myslela, že každá bolest břicha je tvrdnutí, ale není to tak. A já vždy honem letěla pro magnesium.

spetra
8. zář 2008

no budeme doufat, že naše porody budou relativně v pohodě... dobrou...

ilci
9. zář 2008

spetro, žádný jiný než pohodový porod se nepřipouští 😀

spetra
9. zář 2008

tak jsem byla na poslední kontole u svého doktora, vše v pořádku, streptokok negativní, prý tam sice bylo něco jiného ale to není tak důležité... cs 5, za týden jdu do porodnice....

ilci
9. zář 2008

spetro, tak bezva
mě teda CS neříká, tož uvidím v pondělí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru