III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

baji
11. říj 2008

tak to mě taky zarazilo, to vyšetřování... od toho menšíka mě to taky vůbec nebolelo a od obou těch dr. docela jo a i mi to říkaly, že to bude nepříjemný, ať to zkusím vydržet...
mě říkali, že se to moc nemění a jediný, co jsem našla v průkajdě, je že čípek byl 2x1,5 a teď 2x2, a pak tam mám nějaký 0, ale vůbec nevím, co to znamená...

tanuki
11. říj 2008

tak já mám už tři týdny 2,5cm, ale otevřená vůbec, tak nevím, co to znamená, ale nově tam mám "polotuhý" ale prý to stejně nic neznamená... někdo má a někdo nemá a někdo rodí a jiný čeká 😔 no já krom nervozity, že se nic enděje mám i nějak narůstající strach z porodu..

baji
11. říj 2008

tanuki, no já zatímbyla v klidu, ale jak mi řekli, že v pátek vyvolávání, tak už taky trošku nervozita panuje...
a co škola, chodíš?

vrana
11. říj 2008

baji tak ty čísla tam mám taky, dvě kontroly za sebou 2x2, pak tam mám něco 0,55 a 0,5, ale co to znamená, to se mě taky neptej..

tanuki nápodobně, strach z porodu mě taky přepadl po dnešní noci. Hlavně to že nevím jaký to bude, jak to snesu a tak. Už aby to bylo za náma...

Jinak jsem zrovna vylezla z vany, dala jsem ji tak teplou jak jenom to jde, což vzhledem k tomu, že je mi celý těhu vedro, asi moc vysoká teplota nebyla. No uvidíme. MM není nejak dobře, tak že by byl příděl spermoušů, to asi nehrozí 😅 🤐

oskarka
11. říj 2008

Ahoj holky, vrani ta čísla 0,55 a 0,5 to je průtok pupečníkem, jestli si to dobře vybavuji. Ale od doktorů se toho v Krči také vždycky moc nedozvím, spíš nic než něco, pak si to hledám na netu🙂. Jinak mám také údaje 2x2 už dvakrát za sebou.
Přeji Vám všem dobrou noc.

oskarka
11. říj 2008

S tím strachem jsem na tom podobně, pořád jsem byla v klidu, ale teď jak se to čím dál tím více přibližuje, začínám mít obavy, jak to zvládnu, ale zároveň se těším na toho našeho tvorečka.

vrana
11. říj 2008

ahoj oskarko, díky za osvětlení. Mohli by nám toho sdělovat víc co? Nebo to aspoň psát tak, aby to člověk pochopil.

On ten strach z neznáma je asi normální co. Určitě by nám každá mamina řekla že to zvládneme, jenže když to má člověk před sebou a ještě to nezažil, tak to bere tak nějak jinak 😒

oskarka
11. říj 2008

máš pravdu, vrani, mohli by být sdílnější nebo to alespoň uvádět srozumitelně a pochopitelně a ne, že jsem pak jak špion a zkouším si doma vyluštit poznámky v průkazce. no, hlavně, že se nedějí žádné anomálie, to by snad upozornili, kdyby bylo něco špatně. ještě jsem vykoumala, že tam uvádějí spotřebu placenty.

vrana
11. říj 2008

A CS tam asi nepíší co? Nebo jsem ho aspoň nerozluštila. Jsem zvědavá kdo tam bude v úterý, měli bychom se pobavit co a jak i ohledně té váhy, tak jsem docela zvědavá.

oskarka
11. říj 2008

Ne, CS mi tam ještě žádný z nich nenapsal.
V úterý tam byla nějaká mladá sympatická Bednářová (?), třeba tam bude zase, uvidíme. Ale Ty už tam v úterý nepůjdeš... a kdyby jo, tak Tě ráda uvidím.

vrana
11. říj 2008

V kolik tam máš v úterý být? Já v devět. Bednářová? Tu jsem asi nezažila. Měla jsem tam Menšíka, pak tu cizinku blondýnku, ta je nějak od V a pak taky mladou blondýnu a té jméno nevím.

oskarka
11. říj 2008

Taky jsem byla u Menšíka, pak u takového tlouštíka menšího, u té cizinky blondýnky, no a naposledy u černovlásky (myslím, že se jmenovala Bednářová). Jsem objednaná na 9.10hod, tak to bychom se tam mohly potkat.

vrana
11. říj 2008

jj, to bychom mohly. Tak uvidíme. Frčím chrupat, zítra se zase ukážu. Tak dobrou noc. 😉

oskarka
11. říj 2008

Dobrou noc, také půjdu do hajan, zítra ahoj.

oskarka
11. říj 2008

Ještě mi, vrani, napiš, prosím, kde jsi koupila ty hezké vánoční oblečky, díky moc.

tanuki
12. říj 2008

tak to máme u Apolináře malou výhodu - už to nepíšou do průkajdy, ale máme svůj papír, na který nám na počítači přitisknou výsledek kontroly - jenže se tam pořád opakuje něco jako pohyby+, VP (voda plodová) zachovalá, kontrakce necítí, CTG fyziologické +vaginálně nevyšetřena/ hrdlo... jen jednou, když mě zrovna nevyšetřoval, tak mi řekl, že kontrola za týden, pokud neporodím, ale ždy, když mě vyšetří, tak...tomu nevěří 😀 😀 😀 😀
Ne, v tomhle fakt člověk neví, může to přijít kdykoliv.

Baji, proč prosim tě zrovna ty - teď z nás služebně nejmladší už o vyvolání? GDM nebo co? Jojo, já jsem v nepohodě také od doby (čtvrtka) kdy jsou dostala žádanku na UZV za týden "biometrie plodu..přenášení, před indukcí" 🙄

Jo a taky jsem začala kamarádům říkat, ať už mi nepíšou "drž se" ale spíš "pusť to" 😀 Fakt mi úplně všichni (myslím těch cca 5sms denně, icq když ho výjimečně zapnu) píšou, že se mám držet 😉

jajdaelda
12. říj 2008

Dobre ranko holky, tak dalsi noc v nemo za mnou a bohuzel jich jeste asi par bude,neb mi dnes dr. rekl,ze dal bude jednat az na zaklade vysledku jat.testu a ty nebudou driv jak ve ctvrtek ☹ A ze to vypada,ze odsud uz pujdeme ve dvou. A kdyby vysledky nebyly lepsi,tak zrejme vyvolavacka 😠
Tak ja jdu delat tu Kubosugesci 😀
Zacnu tim,ze jsem shodila 2 kila,tak mu domluvim,ze preci taky nechce zhubnout,kdyz ma takovou peknou vahu 😉

jajdaelda
12. říj 2008

Jeste uvidime,co na to deloha 😕

vrana
12. říj 2008

Dobré ráno,
tanuki to máte fajn s těmi výsledky. Nm to čmárají ručně do průkazky a kolikrát aby na to člověk měl vysokou grafologickou...

S tím drž se, to je trefný 😀 A k tomu vyvolávání...tu nervozitu naprosto chápu, ale zase je to vidina konce ne...

Jajda, tý jo, jaktože jim jaterky trvají tak dlouho? Mě je brali v pátek ráno a v pondělí ráno byly. 😕 Shodit dvě kila by my nevadilo, ale za cenu nemocnice a tý jejich stravy...to eeee. 😝

Jinak u nás nic. Po té vaně mi přišlo že mě víc bolí břicho. Jenže tak jeko v kuse. Tak jsem si vsugerovala, že v noci budeme rodit, Káje jsem taky domlouvala, že jí to vzkazujou tety koníkovky a nic. Tak asi chce až přes den nebo co.

jajdaelda
12. říj 2008

vrana...no me je delali v patek a jeste ten den meli vysledky. Ale ted potrebuji alespon tyden na to,aby zjistili,jestli se to upravilo. Jenze mi diky tehu davaji nejake esence ci vitaminy,tak to nevim..nevim,ale mozna diky ty strave se to upravi,jenze to mi mohhli dat ty prasky domu.

Tak spis nez Kubovi budu domlouvat deloze. Dneska delala jako,ze se ji to vubec netyka. Jednou se drzela asi 2 min na 50 a pak se klido pido valela mezi 10-20 😠

Kdepak je dneska Spetra? 😉

baji
12. říj 2008

ahojky, teda jajdo, to tě tam pěkně trápí... by člověk radši ležel doma, co 😖
tanuki, jj, u mně bude vyvolávání kvůli GDM a taky mi hrozně otéká jedna noha, tak se bojí trombózy... budu na to muset mít nějaký kapáky před i po porodu... jinak jsem na to zvědavá, prý mě chtějí zavřít už v pátek, aby měli na to vyvolávání dost času (termín mám v pondělí), tak doufám, že mě nebudou trápit celý víkend 😕
vrani, nakonec se v tý porodce možná fakt sejdeme, když se Káje furt nechce ven 😅

tanuki
12. říj 2008

to je fakt divný, s těma jaterkama - když zaškrtne statim, je to hotový za hodinku.. ale tlak máš OK a velké otoky nemáš, ne? Hlavně, že máš internet 😉

Vráni, já pokaždé, když se vzbudím v noci, tak se pozoruju, jestli mě třeba neprobudila bolest, pak zjistím že ne, smutně se odšourám kachní chůzí na WC a jdu si zas lehnout 😅

baji
12. říj 2008

jo jinak v pátek jsem byla zrovna u tý Bednářový, jak jste výš psaly s oskarkou...

tanuki
12. říj 2008

jsem si neobnovila stránku a koukám, že jajda už vysvětlení podala 😉

vrana
12. říj 2008

tanuki jj, taky jdu vždycky s nadějí na WC, jestli třeba neobjevím zátku a nic. Je to fakt na pytel. Smůla je, že dneska nebude ani prochajda, jestli vyleze sluníčko, protože to by ty moje záda fakt nezvládly. V noci to bylo zase vzrůšo.

baji, tak ty mi prorokuješ ještě týden do pátku jo...tý jo, to mě asi švihne. Už i MM mi dneska řekl, že jsem protivná, tak jsem mu opáčila, že jsem to hlásila dopředu, že v případě přenášení budu protivná, tak ať si nestěžuje.

tanuki
12. říj 2008

já bych chtěla rodit o víkendu 😉 když jsem včea viděla ten klid, to mrtvo v nemocnici...a když to srovnám s pracovním týdnem..

vrana
12. říj 2008

tanuki tak to asi až ten příští týden co? Hele třeba nás ta petra poslechla a jela po půlnoci...a mila do půlnoci a jedinej nezbeda jsem tu zase já. Jinak vítej mezi námi s hláškou včera čekáme děvčátko 😀

baji
12. říj 2008

holky fakt vám to přenášení nepřeju, já bych sice radši rodila sama, ale to bych určo taky dlouho přenášela..
vrani, snad se dočkáš dřív, třeba budeš na odchodu, když mě budou přijímat... 😉

spetra
12. říj 2008

jajda: já se sprchuji opravdu v teplé vodě už několik dní... ☹

tanuki
12. říj 2008

ty jo, to jsem zvědavá, zda holky rodí nebo jen nezaply počítač 🙂
Já se jakš takš držím, ale muž je na zabití, a to já pak už nezvládnu se tvářit a chovat v poho. Nejlepší je, že v tom je snaha, kterou já posléze nedokážu ocenit - vymačkal mi pomerančový juice 😵 a skleničku naléval nad naší polstrovanou židlí a.... pak jsem objevila obří díru v novém odpadkovém koši, ke které se pak přiznal. No prostě 😠 😠 😠 se z něj asi zbláznim. a má šílenou spotřebu oblečení...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru