III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
9. říj 2008

jajda: 😲
kvůli tomu svědění? na vyvolání, nebo na pozorování....?

jajdaelda
9. říj 2008

spetra: jo jo, kvůli tomu svědění....není to ani od vody,sprcháče nebo maliníku...mám zvýšený jaterní testy...dr. jen řekla, že mi udělají více testů, krevní obraz a já nevím co ještě a pokud bude potřeba, tak vyvolávačka ☹

jajdaelda
9. říj 2008

holky, já vás ale vážně nechci předbíhat 😅

jajdaelda
9. říj 2008

je to zvláštní pocit, když nevím,co bude...nevím, co mám teď doma dělat dřív... 😅

spetra
9. říj 2008

jajda: my ti to odpustíme, když nás předběhneš... 😀
hlavně ať je vše v pořádku.... máš po kom dát vědět jak jsi dopadla?
sem to tušila, že si tu budu psát sama... 😅
já myslím, že teď je nejdůležitější si udělat příjemný večer.... pravděpodobně poslední ve dvou... 😉

jajdaelda
9. říj 2008

tak děkuji, že mi bude odpuštěno 😵 Hned se mi bude rodit lépe 😎
budu mít s sebou mobila, s možností na Internet, tak se zkusím připojit...
s tím večerem to doma navrhnu...třeba si to Kuba rozmyslí sám od sebe 😀

spetra
9. říj 2008

mě zrovna MM volal, že se dnes zdrží... takže příjde a půjde rovnou spát... ☹

spetra
9. říj 2008

uklidím na stole a jdu si koupit asi nějakou mini kytičku v květináči, at mám aspoň nějakou radost...

tanuki
9. říj 2008

čau těhule (a maminky? 😀) tak jsem dnes byla na monitoru - ten byl OK, malá byla dnes aktivní..jenže kontrola..nic tragického, ale nic se neděje! Hrdlo polotuhé, vůbec neotevřené... no, v průkajdě mám TP 8., takže už přenáším a tudíž další monitor už v sobotu a další poradna s monitorem a i ultrazvukem! ve čtvrtek. Ale říkala jsem Dr., že mám dlouhé cykly a že ten TP 8. je tudíž nadsazený 😉 tak se tvářil chápavě..ale že mě už musí víc hlídat.
Já bych taky brala toho 10.10. 😉 Ale malé jsem řekla, že do neděle by to bylo fajn, s manžou jsme jí vysvětlovali, že přenášená mimča mají takovou vyschlou pokožku a že by to přece nechtěla 😀

ilci
9. říj 2008

jajda, tak hlavně ať jste oba v pořádku 😉
mě se tu stavila mamka a domlouvala prckovi, ať se chystá, že je zítra jeho velký den
ale myslím, že na to prdí a ví svoje 😉
nakonec tu zůstanu sama těhule 😉

tanuki
9. říj 2008

Ilčo, já myslím, že ti tu budu věrně kontrovat 😉

Jájo, tak ať Vás brzo pustí! nebo ať to hezky sedne a miminko budeš mít za chvíli u sebe! Já už mám v žádance na UZV napsáno "vyšetření před indukcí" haha, hlavně, že celých 9měsíců říkám, hlavně a by bylo mimi zdravé a že nechci vyvolání...hm..a zatím to vypadá bledě

radus78
9. říj 2008

jajdo: budeme Ti s Aničkou držet palečky, ať to zvládnete bez vyvolávaček.

spetra
9. říj 2008

tanuki: dobrý trik, to jsme ještě nezkoušeli.... 😀 na holčičku to sedí víc, ale i klukovi by to mohlo vadit, kor když je fintil a nechá se přenášet...
co naminky, jak to zvládáte?

jajdaelda
9. říj 2008

holky...díky moc za podporu...jsem nervozní jako prase..četla jsem, jak ta porucha jater může mít vliv na mimčo :(, tak doufám, že ty hladiny nebyly zas až tak vysoké...jsem blb, kdybych to řekla dr. už minulý týden...jenže to to svědění zas nebylo takový....ale pravda je, že se to promítlo i na moči...a toho si nešlo nevšimnout 😠

já fakt nevím,co mám doma dělat...přibaluji si ještě nějaké spodní prádlo..to kdyby si mě tam nechali na pozorování bez vyvolávačky....a zbytek bude muset dovézt manža, neb jsem tam narvala župan a víc se mi do tašky nevejde...zajímalo by mě, kam mě jako uloží?? Na gyndu? šestinedělí či porodní sál? Na porodním se mám hlásit na příjem...holky, jsem z toho vyjukaná ☹ v životě jsem nebyla v nemocnici...

manža je zlatej, zrušil squash, i když jsem mu řekla, ať jde, že se mnou stejně nic nebude a že si užijeme až večer, ale když vidí, jak to se mnou cloumá...

tanuki: taky bych nejraději bez vyvolávačky...paradox je, že celý těhu jsem měla absolutně v pohodě, a teď na konci... 😠 , pravda je ta, že zřejmě přenášet nebudu a tudíž ten uzlík bude mým nejkrásnějším dárečkem k narozeninám...i když možná trošku předčasný...

Ale je to stejně zvláštní pocit...pořád si to nějak nemůžu představit, že možná zítra budeme 3 😅

spetra
9. říj 2008

člověk se nemůže dočkat a když mu doktoři řeknou tak přijdte zítra... je z toho mimo a nedokáže si to představit...

jajdaelda
9. říj 2008

spetra...přesně tak...kdyby to přišlo samo, tak určitě nad tím tak nepřemýšlím,ale tím, že vlastně nevím,jestli budou vyvolávat, nebo jestli mě pošlou domů anebo si mě tam nechají do porodu, tak je to opravdu takový zvlášní....nemám ráda nejistotu ☹

spetra
9. říj 2008

jajda: držím palečky to zvládneš a hlavně se zkus aspoň trošku vyspat.... i když to bude asi hoodně těžké... ☹

spetra
9. říj 2008

a třeba utrneš ten hodně žádaný termín.... 😉

tanuki
9. říj 2008

jájo a svědí tě i zuby? Tchýni svědily, měla to = těhotenskou hepatopatii... ale snad od půlky těhu a kluci jsou oba super, tak neboj!

Spetro, já doteď byla v pohodě, nečekala jsem to a kdyby to přišlo, bylo by to fajn..takhle už to čekám, počítám a jsem nervózní..

Holky čekatelky, jak jste na tom se zátkou? Já stále..

spetra
9. říj 2008

na zátku čekám.... ☹ si říkám, kdyby aspoň ta zátka odešla, že by se něco nasvědčovalo tomu že budu brzo rodit...

jajdaelda
9. říj 2008

tanuki...tak zuby jsou snad to jediný, co mě nesvědí 😀 Jinak opravdu vše od palce u nohy až po kořínky vlasů. Dneska začaly i uši a to zevnitř a to je síla 😀 Bohužel to na tu hepatopatii taky vypadá..uvidíme zítra..

spetra: se spánkem snad problém nebude, pokud mě dovolí vyspat močák a to svědění ..no, abych pak neměla toho 10. a Ty, ilci a tanuki 13. 😀 a po pravdě...už je mi to fakt jedno 😎

Hele, co zkusit nějakou telepatii pro ty naše prcky na dálku,aby přišly všechny zítra a sami dobrovolně?? No, už mi opravdu asi hrabe. 😅

jajdaelda
9. říj 2008

koukám, že moje čeština začíná být s postupujícím těhu dosti vytříbená 😀

spetra
9. říj 2008

jajda: já jsem pro vyzkoušet všechno... 😀 (mimo mytí oken... 😀 ), ale nevím jak by ta telepatie měla v praxi vypadat...? 😅

tanuki
9. říj 2008

no holky, s těma prckama, já nevím, nevím... asi tu nejmenší velikost nakonec nevyužiju 😀

tanuki
9. říj 2008

ze mě dnes pidičást zátky odešla po vyšetření (doktorem 😉 ) a tulení s mužem 😉 ale faktys jen ťuk 😔

ilci
9. říj 2008

tak u nás jako fakt nic, žádný posuny, furt je mi fajn
jajdo, tak s tou nervozitou tě chápu, já si sice naplánovala zítřek, ale nedokážu si představit, že by to fakt klaplo
jinak okna a úklid jsem zkoušela a nic, taxe asi večer ožeru 😝

jajdaelda
9. říj 2008

tanuki: no já myslím,že tu velikost newborn budeme mít taky možná max. na cestu z porodky.
Jinak k té zátce -ta by měla odejít na jednou...

tanuki
9. říj 2008

Jo, asi by měla odejít celá, ale to, co jsem registrovala odpovídá popisu.. 🙂
Tak já má pár hodin nikam nevedoucí potulící poslíčky 😉 Manžel má každopádně radost, že..tak alespoň nějaký úspěch!

mila12
9. říj 2008

ahoj, no Jajdo, tak to zítra zvládni, já taky nemám ráda nejistotu, ale alespoň tam budeš pod dozorem a ohlídají si tě.
Držím palce, ať to zvládnete.
Jinak u mě taky nic nového, zátka nic...břicho mi tvrdne často, ale jinak je mi fajn 😉

ilci
9. říj 2008

tanuki, tak že by? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru