Jak vyvolat porod

petulejan
24. čer 2019

Dobrý den ženy,mám termín v pátek ale podle dnešní kontroly se vůbec nic nechystá. Hlavička pořád vysoko. Je tu někdo,kdo i přesto porodil v termínu? Anebo aspoň rady jak tomu pomoci? Děkuji 😊

kkk612
24. čer 2019

@petulejan asi jen takové ty babské rady jako vyšlapat schody, skákat na balonu, případně vygruntovat byt. Ale co vím, tak kamarádkám to moc nezabralo, a to ani vyšlapat 14. pater, a mimča se narodila, až sama uznala za vhodné.

sudylichozrout
24. čer 2019

@petulejan mne pomohly Konepruske jeskyne a dalsi den brutal vyslap po stredohori ve vedrech 35 st plus. Vecer sex a rano jeste Hamiltonuv hmat 😀 Byla jsem 40+4 a kdyby se porod nerozjel, slibila jsem, ze pujdu na vyvolani. Nastesti se rozjel 🙂 Chteli vyvolavat na termin, byla jsem na riziku, dcerka byla malicka, ale to jsem jeste podepsala revers a jala se vyvolavat sama 🙂 Porodila jsem holcicku 2,5 kg a 46 cm 🙂

petulejan
autor
24. čer 2019

@kkk612 no schody mám několikrát denně a gruntovala jsem v pátek a to spíš se úplně odrovnám,než aby to něco vyvolalo ☹ jde mi o to,abych nemusela na vyvolání.

petulejan
autor
24. čer 2019

@sudylichozrout závidím,že jste zvládla výšlap,já nezvládnu už ani nákup pomalu,Hamiltna mi doktorka ani nenabídla,tak uvidíme v pátek,další kontrola a bude se řešit co dál....

kiki1912
24. čer 2019

@petulejan masáž bradavek, hráze, malinik atp

jenny91
24. čer 2019

@petulejan Taky se doporučuje čaj z maliníku, lněné semínko nebo soulož. Mně říkali v den termínu, že se nic nechystá, a další den to začalo. A asi jsem tomu ničím zvlášť nepomáhala, byla jsem aktivní i do té doby a na větší zápřah už jsem neměla sílu. Ale možná ty cesty opravdu připravené nebyly, měla jsem neúčinné kontrakce skoro dva dny. Každopádně ale malý přišel v pořádku a včas na svět bez vyvolávání 🙂 A vzhledem k tomu, jak byl můj porod vyčerpávající po fyzické stránce, bych si tentokrát třeba na nějaký super výšlap nebo něco netroufla - nerada bych se vyšťavila ještě před začátkem 🙂

terkapali
24. čer 2019

Mně Teda ani u jednoho dítka nepomohlo nic. U dcery jsem dělala vše možné, a porodila jsem týden po termínu, teď u syna mne furt doktor strašil od 35tt jak každým dnem budu rodit, jak jsem nachystana apod, začala jsem od 37tt dělat vše možný, aby už šel pomalu ven a nic rodila jsem den před termínem ( pila jsem malinik, chodila dlouhé procházky, schody, sex úklid atd)

chiara1990
24. čer 2019

Ja teda pomalu zacinam vypuzovat malou,ktery se chtelo ven brzo a ted se drzi a nic tomu nenasvedcuje i kdyz bolesti mam jak krava.chodim po schodech,na prochazky,gruntuji,rozciluji se,piju malinik a caj na podporu porodu,sexuji,davam si teplou vanu a nic 😂

chiara1990
24. čer 2019

@terkapali me mladsi kluk chtel jit ven ve 21tt nakonec sel vyvolavane po terminu.ted cacora taky se cgystala ven od nejakyho 30tt.a ted kdyz muze tak nic 😂

aklin
24. čer 2019

Nez jsem jela do porodnice, byla jsem na kontrole v porodnici, 5 dni do TP, vubec se nic nechystalo, vsechno bylo uzavrene jak na 10 zapadu. Prijeli jsme domu, sup sex, chlap se do me udelal a za 2 hod jsem jela znovu do porodnice, byla jsem na 4 prsty otevrena. Uz jsem tam zustala.

terkapali
24. čer 2019

@chiara1990 jojo mne už to nepřekvapuje, u dcery před 7 lety to stejný, jak je to na spadnutí apod, jsem se zbytečně nervovala a teď u syna termín jsem měla v březnu letos a od února to stejný, jak se chystá ven apod, jsem říkala doktorovi ať už si dělá prdel z někoho jiného, a taky jsem měla pravdu 😂😂😂🙈🙈

petulejan
autor
24. čer 2019

@chiara1990 bože můj a tak je venku krásně že? a mimina nic,ven nepůjdou 😀

petulejan
autor
24. čer 2019

@aklin opravdu jo? Tak ok,skusíme 😉

chiara1990
24. čer 2019

@petulejan tak kolem me kazdy rodi jen ja nic a kdyz me nekdo potka divi se ze jsem jeste 2v1

petulejan
autor
24. čer 2019

@chiara1990 já to slyším pořád-ještě celá??

editkaromana
24. čer 2019

Přímo to s tím 2v1 ro slýchávám neustále. Dnes mám termín a nic se neděje, taky jsem už z toho na nervy, protože prcka už tolik necítím a neustále mi tvrdne břicho na kontrolu jdu zas ve čtvrtek a asi se rozhodnu pro hamiltona. Nechci zas na vyvolání...

petulejan
autor
24. čer 2019

@editkaromana já teda cítím pohyby pořád,břicho mi tvrdne několikrát denně,ale právě že bych se ráda vyhnula tomu vyvolání. Hamiltona mi nenabídla,no uvidíme v pátek 😉 jinak moc držím palce 😉

hanulkaha
24. čer 2019

Ja delala vsemozne... Sexovala, teple koupele, gruntovala, okna umyvala, svaraku jsem vypila litry, skakala na balonu... A nic! Oba synove se narodili 10dni po TP (a podle mych vypoctu to bylo +- 1 den za 9 mesicu presne na den, kdy jsme je zplodili) takze ja si myslim, ze mimi proste vi, kdy je jeho cas, tal bych to nechala na nem 😉👍

petulejan
autor
24. čer 2019

@hanulkaha já vím no.... jen nechci rodit obříka,kdyby i výpočty seděly.... a u mě byl rozdíl jen tři dny.

jana31990
24. čer 2019

Ja jsem přesně týden přenášela a hrozilo mi vyvolání. Coz toho jsem se bála jako čert kříže. A za mě mi pomohlo ze jsem šla rýt na zahrádku. Dopoledne jsem ryla pak jsem si šla lehnout a vecer mi praskla voda 😀. Jen jeste pro úplnost v pondělí jsem byla na kontrole a tam mi rekli ze se taky nic nechystá a ve středu jsem rodila. A ted mám krasnou roční holčičku

aklin
24. čer 2019

@petulejan byla to rychlost. Na manzelovo sperma jsem reagovala uz ve 26 tydnu.

ivetttaa
24. čer 2019

Já byla v poradně v pondělí (malý se týden předtím otočil napříč, takže se řešil císař), týden na to byl otočený zase hlavičkou dolu. Vzhledem k tomu jak se tam točil mi chtěla udělat doktorka v pondělí hamiltona, toho jsem odmítla, takže druhý den jsem šla do rizikové poradny (první těhotenství jsem měla ukončené císařem - malý se neotočil), tak pro kontrolu jizvy (po 3letech), jizva v pořádku, malý byl otočený správně, porodní cesty nepřipraveny. S paní doktorkou jsem se dohodli, ještě týden počkat a pak popřípadě císař. Dojeli jsme s manželem domu, já byla nakoupit, uvařila večeři, pověsila prádlo a druhý den v půl 4 ráno mi praskla voda - bez kontrakci, cesty nepřipraveny, malý se narodil další den v 17hod. Takže to asi záleží opravdu na dítku, až se mu bude chtít ven 🙂

fly80
24. čer 2019

@petulejan jestli je hlavička vysoko, tak bych na to nespechala. Pokud by se ti nějakou babskou radou povedlo porod vyvolat, mohl by být hodně dlouhý. Bude dlouho trvat, než mimčo dorotuje tam kam má.

cital
24. čer 2019

S druhým prckem to bylo náročné.. Zkoušela jsem vážně všechno. Sex, procházky do kopců, víno, svarak, skořice, masáž bradavek, 2x proveden Hamilton... Byl velký, takže stres ještě z toho. Brečela jsem, bala jsem se vyvolavaneho porodu.. A stýskalo se mi po prvorozenem. Nakonec se malý rozhodlsam na svět, jen pár hodin před vyvolavanym porodem. Krásný porod a dítě 4,78 kg.
No, ale nepomohlo vážně nic.

petulejan
autor
25. čer 2019

@fly80 a tím že by mi ho začali vyvolávat by nebyl zbytečně dlouhý? Vím že to na každou působí jinak,ale ráda bych se vyhnula takovým zásahům. Spíš mi šlo o to,jestli to bylo někomu řečeno a pak třeba mimčo šlo v termínu.

petulejan
autor
25. čer 2019

@cital ty brdo,to jste si asi pěkně užila s prckem 😨

fly80
25. čer 2019

@petulejan vyvolavane porody bývají o dost kratší než přirozené. Ale je to pak ficak a tedy není to úplně pravidlo. První dcerku sem měla taky vysoko a začala sem rodit sama a bylo to hrozný. Nerada na to vzpomínám. Druhou jsem přenášela a hodně dlouho mi už nalehala na spodek, až se doktorka divila, že ještě nerodim, protože malá už skoro lezla ven. Porod trval od první bolesti 35 minut. Skoro sem porodila na chodbě. Pak sem se bavila s doktorkou, proč to tak bylo a ona říkala, že je to právě to, že malá byla už tak nízko a v podstatě už rotovat nemusela. Tu první, jak sem měla vysoko, tak ztahy dělají v podstatě to, té miminko sunou dolů a pomalu ho to otáčí do polohy, v jaké se pak narodí. A to opravdu hodně pomalu. Proto byl ten můj první porod tak dlouhý a bolestivý. Proto píšu, že být tebou, tak to nechám na prckovy a nic neurychluju.

fly80
25. čer 2019

@petulejan jinak sem to celé nečetla. Já měla jít na vyvolávání 6 den po termínu. Porodila sem ten den sama, jen mi doktorka ráno udělala Hamiltona

petulejan
autor
25. čer 2019

@fly80 no já jdu v pátek ještě na kontrolu a prý kdyby to bylo pořád stejné,tak další týden vyvolání. tak ted nevím,co je lepší ☹

fly80
25. čer 2019

@petulejan do pátku času dost. Mě právě řekli, že mě nenechají přenášet vůbec, kvůli cukrovce. Ale já ani neměla inzulín a cukr sem měla úplně v normálu. Jen kvůli stresu na testu byl zvýšený. Tak sem jim řekla, že vyvolávání nebude a že chci ještě týden. Všechno bylo v pořádku, tak mi ho dali a vyplatilo se. Jinak den před porodem sem nebyla otevřena vůbec, doktorka nemohla ani toho Hamiltona udělat, protože tam nedosáhla. Ale malá už byla nasunuta dole. Druhý den už udělat šel a najednou jsem byla otevřena na dva cm. Takže se to mění ze dne na den. Hlavně to chce klid a pít litry maliníku 😉 Držím palce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru