Jak zvládáte poslední týdny před porodem?

15. bře 2022

Ahoj, zajímá mě, jak zvládáte poslední týdny před porodem? Jsem 37tt a nezvládám už nic.. Maly je strašně aktivní, pořád se hýbe přes celé břicho, samozřejmě nejvíc v noci a já celou noc nespím a odpoledne to též nejde. Nemůžu se pořádně zvednout, ohnout, pořád mi něco padá a já to nemůžu už ani zvednout, protože jit k zemi a pak nahoru je pro me zahul.. Uz chci porodit, kazdy den jen brečím, ze uz nic nezvládám, nic se mi nechce, nic me nebaví. 😣😣

vikysek0987
15. bře 2022

Ahoj,to je naprosto normální, bude lépe, chce to jen,,přetrpět,,toto období 😘Také jsem ke konci už jen brečela....A že prý nejhezčí období v životě ženy 😤To snad musel pronést chlap toto....

autor
15. bře 2022

@vikysek0987 přesně tak, pro me to teda nejhezčí není, už chci aby bylo po všem.. Vubec už nezvládám 😔

jjasmina
15. bře 2022

Já jsem neskonale trpěla celých devět měsícu a pak zase po porodu, jako nevim co bylo horší..

evik19
15. bře 2022

Taky jsem byla v těhotenství naprosto vyřízena. Začátek a konec byly nejhorší. Šestinedělí bylo oproti těhotenství procházka růžovým sadem.

izzylka
15. bře 2022

Jooo, ten konec byl masakr 🤣 k tomu mě bolela už od 15tt stydká kost a každý týden se to jen zhoršovalo, takže ke konci fakt už lahůdka 🤣 jsem ráda, že už je to za mnou 🤣

krisstina93
15. bře 2022

Jo ty konce jsou hrozné, já mám chvíli po třetím porodu a doteď nechápu, jak sem to zvládla, ten konec byl masakr :D jestli nic nemusíš, tak nic nedělej. Mě se na konci rozvonily kyčle, že sem skoro nemohla chodit :D přitom sem ještě v den porodu běhala se synem do školy, na trénink, táhla těžký nákup a prostě normální režim :D

biciklissie
15. bře 2022

A nejhorší je, že jak se člověk nemůže pro nic ohnout, tak mu zrovna všechno padá. Jako nechápu, mě třeba spadla jedna ta samá věc třikrát po sobě. Je to náročné období, prostě se šetři, jak to jde. Nic jiného se asi poradit nedá.

ekou
15. bře 2022

To chce trosku optimismu a uz je to za par...

autor
15. bře 2022

@jjasmina tak to ja mam problémy s bolestmi břicha během těhotenství ale teď ten konec to je hrůza.. A po porodu proč? Bolesti nebo miminko?

autor
15. bře 2022

@evik19 to ja doufám, ze pi porodu bude všechno lepší.

autor
15. bře 2022

@izzylka to věřím, take se těším, až to bude zamnou 😣😣

autor
15. bře 2022

@krisstina93 obdivuji, ze můžete ještě běhat kolem děti.. Ja snad ani další nechci 😣😣

autor
15. bře 2022

@biciklissie jooo, přesně.. Id te doby, co se nemůžu ohnout mi spadne vše, xo vezmu do ruky i několikrát.. Dnes jsem davala prádlo do pračky, ohybala jsem se pro prášek a aviváž u toho už jsem funela a pak mi ještě spadlo prádlo na zem a ja fo toho jrn vzteky kopla, řekla jsem chlapovi, at to sebere a šla jdem brečet do ložnice 🤣🤣

autor
15. bře 2022

@ekou no to mi moc nejde poslední dobou.

izzylka
15. bře 2022

No, počkej ještě po porodu, bude pak ještě (možná) pár týdnů trvat, než to bude celkově ok 🙂 čímž tě teda nechci strašit 😅 ale ještě to cca šestinedělí je docela masakr 😅 hlavně ty poporodní hormony 🙈

autor
15. bře 2022

@izzylka no to snad neee.. To jsem teda na sebe zvědavá.. Snad to nebude na chocholouska 😣

mishulka26
15. bře 2022

Prostě mi nic jiného nezbývá než to vydržet 🤷🏻‍♀️ Do toho ještě běhám za synem 2,5 roku takže moc odpočinku není. Prostě se snažit se šetřit dokud to jde a přežít to.

eithelwing
15. bře 2022

Naladit se do pohody. Když jsem čekala první, chodila jsem na těhotenské masáže.
S druhým to nešlo, aneb covid. Využila jsem vaginální naparky.
Jo, bolel mě celej člověk, navíc jsem týden přenášela, ale chce to hlavně klid v hlavě. ☺️

biciklissie
15. bře 2022

Já to fakt nechápu. Teď si říkám, že mi možná hodne padají věci i teď, ale nevnímám to, když se pro to snadno ohnu, je to hned sebrané. Ale ne, fakt to tak je, že v těhotenství padají věci víc. Mě občas něco sebrala dcera (tři roky), ale jinak prostě na zem, pak jsem kolikrát nemohla zase vstát. Ještě jsem se bála, protože mám diastázu, no, radost. Tak se drž, za mě taky je konec tehu mega náročný. Po porodu mě bolel spodek fest, ale kromě toho jsem běhala a ohýbala se jako spartakiadni cvičenka.

izzylka
15. bře 2022

To určitě bude minimálně na Chocholouška 🤣🤣 ale neboj, časem se to vše srovná 🤣 jsem 2 měsíce po porodu, a furt mám pocit, že mi hormony lítaji jak blázen 🤣 naštěstí mám úžasné miminko, takže to jde vše zvládat....radši ani nebudu psát, jak jsem na tom byla po prvním porodu 🙈🤣🤣

kikika87
15. bře 2022

Závidím ti ten 37tt....To už přežiješ 😁🙏 já jsem ve 30tt a taky už nadávám den co den. Celý těhotenství vyjma asi 2 týdnu stále dopolední nevolnosti, je to moje druhé a poslední těhotenství, takže břicho o dost větší než s prvním. Ohybat se musím asi 100krat za den. Každý ráno sem ve stresu jak se zvládnu postarat o to starší dite😁 a po porodu ten nastrih, to byla taky šílená bolest a dlouhé hojeni. Ale už se těším až ten pupek mít taky nebudu 👍a co budu dělat těch zbylých 10 týdnů, fakt nevim😟🤦‍♀️

autor
15. bře 2022

@mishulka26 tak to ja se právě skoro jen valím celé těhotenství, mám problémy s břichem, bolesti atd.. Takze jsem senod druhého trimestru skoro nehybala.

@eithelwing ja nemám snad ani náladu vylézat ven.. Jako venku jsem ráda, ted jak začíná sluníčko.. Ale jak v noci nespím, tak jsem přes den tak vyřízená, ze mi vadí chodit i na wc.

@biciklissie no právě, me když něco spadne tak musím k zemi a bud mě loupne v koleni, ze hubou letím k zemi, nebo si stejně kydnu na zem, aniž bych chtěla a pak mi nejde vstát 😣😣

@izzylka tyo, tak to jsem na to teda zvědavá.. Ja se na malého strašně těším, uz chci aby tu byl a abych ho mohla mazlit ale kdo ví, jak dopadnu zeo.. Mr pořád mama říká, ze nechápe c9 nam všem jr, ze jsme rozmazlene a pirad nam něco je v těhotenství i po porodu, ze za ní to nebylo a ona žádný problém neměla, tak to bude zajímavé 😣😀😀

@kikika87 tyo, tak držím palce, at to utíká rychle 🍀🍀a o nastrihu mi raději ani nemluvte.. Z toho mam noční můry a bojím s eho nejvíc 😀

kikika87
15. bře 2022

Mám v plánu tentokrát zkusit annibal, ale zrovna sem četla, že až od 37.týdne je to možné. To už taky můžu klidně rodit, že.
Děkuju, pry ten poslední trimestr utíká nejrychleji 😂

sirinfirst
15. bře 2022

Prosím tě, počkej, až budeš čekat druhé,třetí 😀.. Je krásně, hejbej se, bude se ti pak i líp spát. Já měla v každém těhotenství obří břicho, ale měla jsem předsevzetí 10 000 kroků denně. Rodila jsem v prosinci, bylo hnusně, ale dodržela jsem to. A do toho příprava na Vánoce, dvě děti..

kikika87
15. bře 2022

@sirinfirst Je fakt, že když už doma děti máme, je to o dost tezsi. A taky se snažím chodit, udržet se aspoň trochu fit, i k tomu porodu se to hodí. A mě to docela pomáhají ty procházky.

ekou
15. bře 2022

Ja jsem vedela, ze budu rodit velke dite a abych se nenudila, tak jsem rodila tyden po terminu. Nebyla to sranda, protoze jsem mela problem s tlakem a bricho az nekam :D. Tak jsem si rikala: jednou to dite musi vylezt.

jjasmina
15. bře 2022

Mela jsem strašně napuchle nohy až jsem kulhala, pak jsem si blokla záda, miminko nespalo skoro vůbec, bylo to dost náročné pro mě

autor
15. bře 2022

@kikika87 tak aniball jsem nepirizovala, protože bych na něj beztak neměla odvahu 😄😄 s mr tedy přijde, ze poslední týdny se to nejvíc táhne a neutika to.

@sirinfirst no kdo ví, zda ještě nějaký budu mít... Jinak je pravda, ze s emoc nehybu, nekdy jsem doma i par dni a hýbu se leda. Doma ale žádný zázrak.. A venku vydržím cca pul hodiny a iz nemůžu chodit a začne bolet břicho 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

@ekou ja doufám, ze porodim ještě do termínu 😄😄

@jjasmina to věřím, me nespi snad ani minutu.

izzylka
15. bře 2022

Neboj, vše bude ok a budeš ta nej máma pro svoje mimčo. Máme to v genech 😅

inssomnia
15. bře 2022

Někdo aktivní být zvládá bez problémů a někdo ne. Já mám ten luxus, že nic extra dělat nemusím (dohlidnout na batole, aby se nezabilo a obstarávat nočník, pití a svačinu, to je max - jsem 9tt a je mi zle). Mojí matce bylo zle úplně stejně, dělala u zvířat a chodila blít na hnůj. No. Tak já nemusím a ona fakt nemá potřebu mi předhazovat, že ale ona to zvládla a je lepší. Kdybychom musely, taky to zvládneme. Ten konec je na hlavu, chodila jsem jak lev v kleci a skládala obří skoro jen černé puzzle :D porodila jsem na termín, z přenášení by mi asi hrablo už úplně.
Jo a za mě osobně je těhotenství (obzvlášť první trimestr a poslední měsíc) mnohem horší než porod, 6nedělí a starost o mimino dohromady. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru