Jak zvládáte poslední týdny před porodem?

15. bře 2022

Ahoj, zajímá mě, jak zvládáte poslední týdny před porodem? Jsem 37tt a nezvládám už nic.. Maly je strašně aktivní, pořád se hýbe přes celé břicho, samozřejmě nejvíc v noci a já celou noc nespím a odpoledne to též nejde. Nemůžu se pořádně zvednout, ohnout, pořád mi něco padá a já to nemůžu už ani zvednout, protože jit k zemi a pak nahoru je pro me zahul.. Uz chci porodit, kazdy den jen brečím, ze uz nic nezvládám, nic se mi nechce, nic me nebaví. 😣😣

monib66
15. bře 2022

Jsem 36tt a taky už si přijdu nemotorně. Jsem utahaná, bolí mě záda, břicho zvedne co chvíli a malinký se neustále protahuje, až to bolí.
Mám doma už 2 děti, takže ani odpočívat se mi nedaří. Rada bych už taky porodila, ale zase na druhou stranu si říkám, že si nějak chci ty poslední dny užít (přeci jen je to naposled).
Zítra ficim na kontrolu, tak jsem zvědavá, co nového se dozvím 🙂

autor
15. bře 2022

@izzylka snad jo 😀😀

@inssomnia mazec, jsem na to zvědavá.. Uz aby tohle bylo zamnou

autor
15. bře 2022

@monib66 tak to ja čekám první, neumím si představitelů ještě běhat kolem děti 😀 ale uz to chci mít za sebou.. Ja uz akorát vzteky brečím.. A přesně teď v tuhle chvíli nemůžu spát, protože mam v břiše snad 5 děti dohromady a nevím, jak ho uklidnít.. Zadna poloha se. Mu nelíbí 😖

westie
16. bře 2022

V prvním těhotenství jsem ve třetím trimestru začala mít velké bolesti bederní části zad, bolest vystřelovala až do nohy, nemohla jsem sedět, ale věděla jsem, že potřebuji pracovat až téměř do porodu, abych dokončila a předala práci. Ulevovaly mi masáže, ale vždy jen na chvilku. Tak jsem to prostě přijala a snažila se z toho nezoufat, odpočívat, kdy to šlo, chodit pomalu, spala jsem s kojícím polštářem mezi nohama a pod břichem. A těšila se na porod. Vlastně mi pomáhalo, že jsem pracovala, protože jsem se prostě musela soustředit na něco jiného, než na břicho a na to nepohodlí. A upřímně, když mi něco spadlo, buď jsem to zvedla nohou nebo jsem to tam nechala, když jsem to nepotřebovala. Ale asi jsem si z takových situací i přes tu bolest dělala legraci, protože mi bylo jasné, že to prostě musím nějak doklepat a nikdo jiný to za mě neodmaká😀. A u druhého těhotenství jsem znovu měla bolesti zad a ještě o něco silnější, na masáže jsem nestíhala chodit, pracovala jsem zase až do porodu a ještě se starala o staršího syna. A tehdy jsem pochopila, že první těhotenství byla pohoda😉 Pomohl zase jen pomalý pohyb, častý odpočinek a hlavně "bojovné" a pozitivní nastavení mysli, že to prostě dám zkusím si to užít, protože jsem věděla, že je to naposledy.

ferda90
16. bře 2022

Ahoj, já měla úplný opak 🙂 Chodila jsme do práce, končila jsme 8 týdnu před porodem, doma jsme si ten čas užívala. Chodila do fitka, na procházky, uklízela, cvičila jógu. Filipka jsem přenášela 11 dní, nakonec jsem šla na vyvolání, ale do poslední chvíle jsme byla docela aktivní, místo fitka jsem cvičila doma jógu (tehda kvůli covidu se nikam moc chodit nedalo) a chodila na delší, procházky abych malého popostrčila k tomu, aby nakonec šel ven sám a ono nic 🙂 Bylo mi dobře, nic mě tak extra nebolelo, boty jsem si zvládla obout sama, ohnout taky, takže u mě bez problémů, ale každá to máme jinak. Držím palce 🍀

inssomnia
16. bře 2022

Ještě mě napadlo k tomu ohýbání - nejde ani styl vzpěrač? (nohy dal od sebe, aby se vešlo břicho mezi kolena a celý ten pohyb jde z kyčlí a kolen, ne že zad)

autor
16. bře 2022

@westie tak ja se také snažím si to nějak užívat, ale ted uz mi tonteda nejde a všechno kolem přijímám, protože vím yze ro k tomu patří.. Ale je to uz složité.

@ferda90 tak to závidím, obo i záleží, jak je kdo aktivní před těhotenstvím, na co je zvyklý, zda ma nějaké problémy a jak velké bříško.

@inssomnia tak nohy od sebe dal dát musím, jinak to nejde.. Ale musím jít k zemi, jakoby do drepu 😀😀

ferda90
16. bře 2022

Jo jo to máš pravdu. Já před těhotenstvím taky cvičila, takže pokud bych třeba nic nedělala, tak bych v těhotenství asi ani nezačínala. Bříško, noo to jsem měla větší, ale záleží co je větší 🙂 A nahoře 15 kg. Ale neříkám, bylo to pak taky trochu náročné. Doma máme dva pejsky, takže já s nima chodila i dvakrát denně na procházky, ale tak celkově jsme byla zvyklá. Přeji hezký a pohodový zbytek těhotenství

veronicka89
17. bře 2022

Neni to normalni ...

Jde o to trosku si to nastavit v hlave...

Jestli je to 1.dite tak tim tuplem... Se nemusis doma ani o nikoho starat...

Mozna ze kdyz by ses hybala ...zvykaly by si tvohe kosti a klouby na tu vetsi vahu...ale kdyz se nehybes a jenom fnukas je jasne ze te csechno bili kdyz nekam jdes...tvpje telo tu vahu nezna...

Nerikam ze vsichni musi mit krasne tehotenstvi...ale jako zas nic se ti nedeje...

veronicka89
17. bře 2022

Jo a pribrala jsem snad 30 kilo...ale byla jsem schopna chodit nekolikrat do tydne na túry...
Tohle je asi 2tydny pred porodem (39tt byl porod)

Takze neoatrim k tem co to nejde poznat ze maji vricho 😅

autor
17. bře 2022

@veronicka89 to je sice krásná věc, ale někdo hold v těhotenství na túry chodit nemůže.. Nekdo ma hold pohodové těhotenství, bez jakýkoliv problémů a někdo ma hold nějaké problémy, při kterých na nějaké túry rozhodně nemůže. Takže buďte ráda no.

veronicka89
18. bře 2022

A co mate za problemy ?

veronicka89
Autor odpověď smazal
Zobraz
veronicka89
Autor odpověď smazal
Zobraz
inssomnia
19. bře 2022

@veronicka89 stejně jako někdo neví, že má menstruaci a někdo tři dny v měsíci zvrací od bolesti. Říkalo se, že sytý hladovému nevěří ;)
Buďte ráda, že jste měla pohodové těhotenství (já vám to přeju) a nesuďte ostatní, že to mají jinak.
Když je vám ze všeho blbě, tak poslední, co potřebujete slyšet je, že to je proto, že jste líný hroch, co se jen válí.
Já jsem přibrala za těhotenství 5 kilo a odcházela jsem na svojí váze ve svém oblečení a lehčí než před otěhotněním. Měla bych vám říkat, že jste přibrala tolik kilo jen proto, že jste se moc cpala? ;)

veronicka89
19. bře 2022

@inssomnia urcite bylo mi tak zle na zacatku ze kdxz jsem mela prazdny zaludek zle mi bylo vic takze jsem jedla a cpala se...
Potom
Clovek vstaval 1000x za noc ptz bud nespalo mimino nebo se mi chtelo curat ...

Nevim jaka je definice pohodoveho tehotenstvi...

Ale hlavni je nefnukat ...a proste to tak prijmout...

Kdyz ma nekdo komplikace zdravotniho charakteru tak za to nemuze ....ale pokud je nekdo na gauci cele tehu tak se neni cemu divit ze mu neni dobre ... Zdrave twhotenstvi neni nemic a telo potrebuje pohyb ...i prochazky...
Takze treba zde si myslim ze si za to jak ji je autorka muze sama

inssomnia
19. bře 2022

@veronicka89 na mě to spíš působí tak, že je z toho na dně hlavně psychicky, což se stává a je těžké se z toho dostat, když ji vlastní tělo omezuje. Pohyb a pobyt venku rozhodně neuškodí, na tom se určitě shodneme a určitě jsou vaše rady dobře míněné a k věci. To podání je ale velmi necitlivé a může člověku v téhle situaci spíš uškodit.

autor
19. bře 2022

@veronicka89 tak samozřejmě si na jednu stranu za to mohu sama.
Ale jak jsem tu již psala, tak nam nějaké problémy s břichem, s kterým jsem měla problémy již před těhotenstvím a bohužel v těhotenství s rostoucím břichem jr to horší, takže jsem od druhého trimestru omezena v pohybu a byla jsem s tím i v nemocnici.. Opravdu nemůžu zs to, ze jsem nemohla chodit a pi chvíli jsme sr musela bolesti zastavit a nějak s e dostat zpět domů.. To uz mi bohužel zůstalo.. Není to tak extra strašný, jako ve druhém trimestru alr ani ted bohužel nemůžu chodit ns túry.. Chodím na procházky, jak to jde s prostě déle jak pul hodiny chodit nevydrtij.. Rada bych byla alepson ns vzduchu ale pres zimu to nešlo ze? Adi nebudu nekde sedět venku na lavičce v zimě.. Přeci jen pres léto je všechno lepší, když člověk nemůže, tak si prostě nachvili sedne a pak pokračujete ale v zimě to nejdr. Me také štve, ze mi tělo nedovolí normálním pohyb.. Do toho mam natekle nohy a nevejdu se pořádně do bot ale v zimě asi chodit v psntoflich taky nebudu zeo.. A sama doktorka mi řekla, ze pokud nemůžu a bolí to, tak to nemam dělat na sílu.. Ze to spíš uškodi, nez pomůže a o jendo miminko jsem jich v 5.mesici přišla, takže ted to prožívám prostě tak, ze jsem opatrná co to jde! Někdo kdo nezažil žádný problém, tak hold může kritizovat.

inssomnia
19. bře 2022

Už jen pár týdnů a tvoje tělo bude zase jen tvoje. Věřím tomu, že to tentokrát bude v pořádku, už jsi skoro na konci. 🍀
Já jsem přišla o tři těhotenství, poslední v 11tt, takže jsem si odtrpěla dva měsíce silných nevolností zbytečně. Teď jsem ve stejném týdnu a bojím se snad i dýchat. A to byly hodně rané ztráty, ty jsi zažila něco mnohem horšího. Drž se.

kikika87
Autor odpověď smazal
Zobraz
kikika87
19. bře 2022

Já myslím, že se tu nemusíš paní ospravedlnovat. Nikdo nechce sedět celý dny na zadku a knourat. Ale je to někdy těžký, když ti pořád není dobře a trvá to skoro celý těhotenství. Já už si taky někdy přijdu sama na facku, ale už sem z věcných nevolnosti a všeho taky unavená a na psychiku je to náročný. Potřebovala bych dělat na zahradě, po zimě práce jako na kostele. Ale s tim obr břichem kdy se mi vše vrací, bolí, mám krecaky, prostě to nejde. I tak se denně nahybu až až, chodím na procházky. Ale jako tury? Tura je pro mě celodenní pochod na horách třeba, to jako s pupkem před porodem???? Proč a k čemu? Jsi statečná a brzy už tomu bude konec 🍀👍

autor
19. bře 2022

@inssomnia moc děkuji 😊
A ja držím moc moc palce, ať je všechno v pořádku 💗💗💗

@kikika87 děkuji 😊 je to pravda, ja se také nechci válet doma.. Všechno by bylo jiné, kdyby bylo jaro nebo léto.. Bylo by ro jednodušší ale člověk nemůže přes zimu dělat skoro nic a když prostě během procházky je potřeba si sednout nebo něco, tak hold to v zimě nejde.. Člověk je i nabaleny, naštvaný, zima.. Prostě ne každý má těhotenství bez problému a me na miminku záleží mnohem víc, než na tom, jestli budu chodit nějaké túry a premahat se, když to nejde.. Raději zdravé miminko a dělat jen to, co tělo dovolí. Přeji mnoho štěstí ☺ 💗💗

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru